Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajakiem dookoła Hvaru

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.12.2013 14:11

17 sierpnia (sobota): W Zaostrogu - tu i tam ;)

Pobawiliśmy się na fishpicniku, wróciliśmy, pojedliśmy ;) Pora na wyciszenie i trochę kontemplacji ;) Najlepsze do tego celu będą mury klasztorne, a właściwie to, co skrywają.

Przekraczamy bramę klasztoru franciszkanów w Zaostrogu i wkraczamy w zupełnie inny świat:

017079.jpg


Spokojny i... zielony :mrgreen::

017597.jpg

017955.jpg


Zakonnicy mają ręcznik z Garfieldem ;) :lol::

018592.jpg


Trwają przygotowania do kolacji:

018991.jpg


Jeść posiłki w takich okolicznościach - prawdziwa uczta, również duchowa :)

Kilka kadrów z ładnego dziedzińca:

019588.jpg

019946.jpg


Wkrótce Wielkanoc, czyli stała dekoracja ;):

020468.jpg


Miło tu, można odpocząć od zgiełku, tłumu turystów, straganów... Ale po jakimś czasie nie mamy wyboru ;), trzeba wracać.

Opuszczamy enklawę spokoju:

021101.jpg

021458.jpg


i zanurzamy się w chaos:

021848.jpg


Chaos architektoniczny ;):

022352.jpg


A raczej kicz i paskudztwo :?

Idąc promenadą w Zaostrogu, trudno uciec od widoku różnych upiornych przedmiotów zwanych powszechnie pamiątkami ;)

Zawsze jednak można zwrócić wzrok ku naturze, a najlepiej ku górze ;) - górze Viter :mrgreen::

023432.jpg


pod którą znajduje się camping o tej samej nazwie:

023848.jpg


Szukamy miejsca, coby się znowu położyć i poleniuchować (jeszcze nam się to nie znudziło :lol:):

024425.jpg


Plaża w stronę Kapcia:

024813.jpg


Znajdujemy w końcu nasz kawałek plaży na późnopopołudniowe nicnierobienie - tuż obok palmy, która ma sucho ;):

025401.jpg


Dzień był bogaty we wrażenia. Rejsik, plażowanie, "zwiedzanie" klasztoru, plażowanie... Wieczorem znowu idziemy do Zaostroga (bo i dokąd mamy chodzić ;)).

026043.jpg


Mačka:

026416.jpg


i zalazak sunca :):

026912.jpg

027270.jpg

027627.jpg


Kończy się kolejny ciekawy dzień... Jutro też będzie fajnie! :D

:papa:
Ostatnio edytowano 25.05.2020 18:03 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.12.2013 14:27

Koleżanka to ma dobrze. Jak nie jeżdzi w górach na nartach to kąpie się w ciepłych morzach.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.12.2013 19:32

darek1 napisał(a):Koleżanka to ma dobrze. Jak nie jeżdzi w górach na nartach to kąpie się w ciepłych morzach.

Hmmm.... czy mi się wydaje, czy większość ludzi na forum tak robi ;) Już na pewno to drugie (ciepłe morza itp.) :mrgreen:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 17.12.2013 14:06

maslinka napisał(a):
darek1 napisał(a):Koleżanka to ma dobrze. Jak nie jeżdzi w górach na nartach to kąpie się w ciepłych morzach.

Hmmm.... czy mi się wydaje, czy większość ludzi na forum tak robi ;) Już na pewno to drugie (ciepłe morza itp.) :mrgreen:


ja tylko to drugie :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.12.2013 14:37

Magda O. napisał(a):
maslinka napisał(a):
darek1 napisał(a):Koleżanka to ma dobrze. Jak nie jeżdzi w górach na nartach to kąpie się w ciepłych morzach.

Hmmm.... czy mi się wydaje, czy większość ludzi na forum tak robi ;) Już na pewno to drugie (ciepłe morza itp.) :mrgreen:


ja tylko to drugie :oczko_usmiech:


A ja obydwa... :lol:

Maslinko, czytam i oglądam z wielkim zainteresowaniem :D
Klasztor w Zaostrogu też bardzo mi się podobał. Podobno można tam wynajmować pokoje (co poniekąd tłumaczy tego Garfielda :wink: ). Nawet widzieliśmy paru gości klasztornych - nie odkryłam tylko dotąd, jak rezerwować noclegi, w necie nie udało mi się znaleźć namiarów. Może ktoś wie?
Atmosfera w klasztornych krużgankach niesamowita...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.12.2013 23:53

Góra Viter przyciąga wzrok jak magnes , tak z lądu , jak i z morza 8)
Pamiętam też , jak bardzo mnie kusiła . . . :wink:


Pozdrawiam
Piotr
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 27.12.2013 10:30

Po długiej nieobecności nadrobiłem zaległości na forum i zastałem was jeszcze w Chorwacji. Az się cieplej robi oglądając zdjęcia. Pojechałbym znowu. Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.12.2013 16:07

Mikromir napisał(a):Klasztor w Zaostrogu też bardzo mi się podobał. Podobno można tam wynajmować pokoje (co poniekąd tłumaczy tego Garfielda :wink: ). Nawet widzieliśmy paru gości klasztornych - nie odkryłam tylko dotąd, jak rezerwować noclegi, w necie nie udało mi się znaleźć namiarów. Może ktoś wie?
Atmosfera w klasztornych krużgankach niesamowita...

Tak, tak, też wpadliśmy na to, że Garfield to raczej jakiegoś turysty jest ;)
Niestety nie wiem nic o wynajmowaniu pokojów w klasztorze.


piotrf napisał(a):Góra Viter przyciąga wzrok jak magnes , tak z lądu , jak i z morza 8)
Pamiętam też , jak bardzo mnie kusiła . . . :wink:

Nas do wspinaczki nie bardzo kusiła, rozleniwiliśmy się ;) Ale miło było na nią popatrzeć :)


janusz07 napisał(a):Po długiej nieobecności nadrobiłem zaległości na forum i zastałem was jeszcze w Chorwacji.

Został jeszcze jeden pełny dzień do opisania i atrakcje w drodze powrotnej :) Ale obawiam się, że zmobilizuję się do pisania dopiero... za rok ;)

Pozdrav :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 30.12.2013 13:01

Ja również z przyjemnością ogrzewam się przy maslinkowych wspomnieniach :mrgreen: .
Mam nadzieję, że ten ostatni dzień będzie wyjątkowo dłuuuugi :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.01.2014 14:37

Potter napisał(a):Mam nadzieję, że ten ostatni dzień będzie wyjątkowo dłuuuugi :papa:

W sam raz na dwa odcinki ;) Bardziej rozciągać tego dnia już nie będę, bo chciałabym już skończyć tę relację :mrgreen: Zaczęłam ją rok temu ;)

Witam Wszystkich w 2014 roku ;) i zapraszam na następny odcinek :)


18 sierpnia (niedziela): Wycieczka do Gradaca

Dzisiaj nasz ostatni pełny dzień w Cro :( Łezka się w oku kręci, ale co robić... Trzeba dobrze wykorzystać te ostatnie chwile. Pierwszą część dnia spędzamy leniwie, na plażingu ;) w okolicach opuszczonego hotelu, w Kapciu oczywiście ;)

Lenistwo jest fajne, ale po jakimś czasie zaczyna się nam (a właściwie mnie, bo mój mąż mógłby leniuchować bez końca ;)) nudzić. Po głowie chodzi mi jakaś wycieczka w miejsce, w którym jeszcze nie byliśmy... Nie łatwo o takie na Makarskiej Rivierze ;), ale przecież jeszcze nigdy nie odwiedziliśmy Gradaca (czy też Gradca ;)) :idea: No to jedziemy!

Z parkowaniem w miejscowości jest mały problem. Nie ma siły, musimy zostawić Fabiaka na płatnym parkingu. Dwie godziny chyba wystarczą na mały rekonesans miasteczka.

Gradac, ostatnia (lub pierwsza ;)) miejscowość Makarskiej Riviery, już od początku robi na nas bardzo dobre wrażenie. Sympatyczna promenada usiana knajpkami, restauracjami. Jest "turystycznie", ale nie "jarmarczno", powiedziałabym, że z klasą :)

055433.jpg

055792.jpg

056151.jpg


Znajdą się nawet jakieś urokliwe domy i zaułki:

056565.jpg

056924.jpg


A to pomnik z okazji wstąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej ;):

057467.jpg


Niby nawiązanie do brukselskiego Manneken pis, ale tak czy inaczej, widać, jaki mają stosunek do UE :lol:

Na plaży ręcznik przy ręczniku i ciało przy ciele ;):

058224.jpg


Ale i tak nam się tu podoba :) "Góry schodzące do morza..." ;) Tak jest i na początku Makarskiej Riviery, i na jej końcu :mrgreen:

Tutaj zjemy bardzo dobrą pizzę:

059114.jpg


Posileni, ale niezmordowani, kontynuujemy spacer w upale:

059538.jpg

059896.jpg


Docieramy prawie do końca promenady:

060298.jpg

060657.jpg


To całkiem daleko, bo deptak jest dosyć długi. Krajobraz w tym miejscu psują nieco zjeżdżalnie, zresztą i tak nieczynne:

061143.jpg


Widok spomiędzy rynien:

061533.jpg


Dotarliśmy prawie do końca promenady, więc zawracamy. Dwie godziny, na jakie zdecydowaliśmy się na parkingu, powoli dobiegają końca. Robimy jeszcze szybkie zakupy w pobliskim Studencu. Na koniec zatrzymujemy się przy boisku do piłki wodnej:

062139.jpg


Właśnie trwa ważny międzynarodowy mecz - Chorwacja gra ze Słowacją.

Pod pretekstem zrobienia lepszego ujęcia wchodzę do wody ;) (Upał dał mi się we znaki!) Obserwuję zmagania z bliska i focę fiszajkową kamerką:

062833.jpg


Ku naszemu zdziwieniu wygrywa drużyna z kraju nieleżącego nad Jadranem 8O Prawdopodobnie dlatego, że Słowacy wysłali jakąś wytrenowaną drużynę narodową, a Chorwaci wystawili młodzików z Dugiego Rata ;)

No dobra, Słowacy też reprezentowali klub. Ale niewątpliwie byli starsi i co tu gadać, widocznie lepsi, skoro wygrali z drużyną chłopaków, którzy pewnie grają w piłkę wodną codziennie i od urodzenia ;)

Powoli wracamy do Fabiaka, a następnie do Kapcia ;) Gradac nam się spodobał - wystarczająco mały, by obejść go w godzinę, a jednocześnie wystarczająco duży, aby nie nudzić się tutaj przez tydzień. Może kiedyś spędzimy tu część urlopu. Szkoda tylko, że w miasteczku i w jego bezpośredniej okolicy nie ma campingu...

To jeszcze nie koniec dzisiejszych atrakcji (choć nie wszystkie z nich będą dla nas atrakcyjne :roll:). Ciąg dalszy nastąpi w kolejnym odcinku :)

:papa:
Ostatnio edytowano 25.05.2020 18:07 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 03.01.2014 15:32

Czekamy na wielki finał.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.01.2014 17:55

maslinka napisał(a):To jeszcze nie koniec dzisiejszych atrakcji (choć nie wszystkie z nich będą dla nas atrakcyjne :roll:).
:papa:


Mówiąc językiem komentatorów sportowych: "podgrzewasz bębenek" ;)

Z tych komentatorów to uwielbiam też:

"Uroda albo sztanga. Pintusewicz wybrała tę drugą ewentualność"

"Słońce zachodzi nad południową trybuną stadionu"

czy klasyk: "Jeszcze kilka ruchów i Włoszka będzie szczęśliwa" :oops: 8O :twisted: :P :P :smo:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 03.01.2014 19:07

maslinka napisał(a):Jest "turystycznie", ale nie "jarmarczno"


Byliśmy w lipcu 2012 w Gradacu i wieczorami robi się jarmarczno,deptakiem ciężko przejść.
Ale miło wspominam urlop w tym miasteczku.Świetna baza wypadowa do BiH,Dubrovnika czy na Pelješac .

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.01.2014 12:46

janusz07 napisał(a):Czekamy na wielki finał.

Jeszcze chwila, coś koło 3 odcinków ;)


tony montana napisał(a):Mówiąc językiem komentatorów sportowych: "podgrzewasz bębenek" ;)

Może być i bębenek :lol:


Rafles278 napisał(a):Ale miło wspominam urlop w tym miasteczku.Świetna baza wypadowa do BiH,Dubrovnika czy na Pelješac .

Jako baza na pewno dobrze się sprawdza :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 04.01.2014 15:08

Zasakoczył mnie Gradac...bardzo ładnie ulokowała się ta plaża,a po sezonie z całą pewnością warta odwiedzenia :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kajakiem dookoła Hvaru - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone