Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajakiem dookoła Hvaru

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.12.2013 15:00

gosiak.k napisał(a):Witaj Maslinko :papa: ,
chciałam zaznaczyć obecność i powiedzieć, że bardzo lubię Twoje relacje (zawsze z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg) (To absolutnie nie podlizywanie się :)))) Kilka informacji w nich zawartych już wykorzystaliśmy w czasie tegorocznych wakacji :D
Jestem na forum od niedawna (na razie z braku czasu mało piszę, ale za to dużo czytam - Twoje relacje są jednymi z moich ulubionych :!: )
pozdrawiam serdecznie :papa:

Cześć Gosiu.
Dzięki za miłe słowa :)

Fajnie, że relacje do czegoś się Wam przydały.
Pozdrawiam :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.12.2013 15:22

Maslinko nie lubię Twoich relacji i wbrew sobie je czytam ................ :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.12.2013 18:52

bluesman napisał(a):Maslinko nie lubię Twoich relacji i wbrew sobie je czytam ................ :mrgreen:

Skoro jesteś masochistą i wymierzasz sobie taką karę... :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.12.2013 15:10

17 sierpnia (sobota): Znowu na Hvarze ;)

Na Hvarze nie będziemy zbyt długo, ale tak czy inaczej - postawimy stopy na hvarskiej ziemi. Liczy się ;)
Jednak zanim tam dotrzemy, zjemy obiadek na łajbie. Przychodzimy trochę wcześniej, bo wolelibyśmy zjeść, zanim wypłyniemy. Niestety musimy trochę poczekać. Widocznie nie mają grilla wystarczająco dużego, żeby zrobić na nim około 100 ryb jednocześnie ;)

Czekamy więc cierpliwie, racząc się domowym winkiem :)

025990.jpg


Fishpicniki to jedyna okazja w Cro, kiedy piję wino i ono mi bardzo smakuje. Wszystko zależy od okoliczności...

Do Feluna zbliżają się ostatni współpasażerowie, którzy plażowali najdłużej:

026552.jpg


Niektórzy już dostali obiad, my nadal czekamy...

026966.jpg


Statek odbija od brzegu. Rybka po chwili wjeżdża na stół:

027390.jpg


Mam wprawę w jedzeniu podczas kołysania, więc nema problema ;)

027929.jpg


Albo rybka jest przepyszna, albo to te okoliczności przyrody ;) Może jedno i drugie :mrgreen:

Felun zatrzymuje się w pół drogi pomiędzy Pelješcem a Hvarem. Chętni mogą sobie skoczyć z pokładu do wody. My niestety ciągle jeszcze jemy... Później zastanawiamy się, czy skakać z pełnym żołądkiem ;) Kiedy się decydujemy, jest już za późno. Może to i dobrze, bo bardzo się najadłam ;)

Mija krótka chwila i przybijamy do wybrzeży Hvaru, a dokładniej do Sućurja. Dawno nas tu nie było ;)

Ale takiego zdjęcia, ze św. Mikołajem (dziś jak najbardziej na czasie ;)), jeszcze nie wklejałam:

029568.jpg


Dla przypomnienia - tak wygląda Sućuraj :mrgreen::

030103.jpg

030462.jpg


"Zwiedziliśmy" go dokładnie, czekając na prom, nie tylko w tym roku. Ale w jednym miejscu nas jeszcze nigdy nie było i teraz wykorzystamy okazję, żeby tam wreszcie dotrzeć. Chodzi oczywiście o plażę przy latarni morskiej :)

Felun odpoczywa niedaleko sv. Nikoli:

031220.jpg


a my dróżką wzdłuż brzegu docieramy do latarni:

031634.jpg


Wreszcie możemy ją sfocić z bliska:

032036.jpg


i jeszcze z innej strony:

032428.jpg


Plażować będziemy w bezpośrednim sąsiedztwie latarni - o tutaj:

032858.jpg


Chlup do wody, a właściwie pod wodę:

033261.jpg


Życie podwodne całkiem interesujące :)

Niestety nie możemy tu zostać zbyt długo. Kusi nas trochę, żeby spóźnić się na fishpicnikową łajbę i wrócić wieczornym promem... ;) Ale później musielibyśmy jeszcze jakoś dostać się z Drvenika do Zaostroga (a właściwie do Kapcia ;)). Nie chce nam się kombinować. Wracamy na pokład Feluna:

034297.jpg


Żegnamy się z Hvarem już definitywnie, oczywiście tylko w tym roku :) Do zobaczenia, Mikołaju ;):

034984.jpg


Ostatnia fotka latarni, którą wreszcie (po kilku pobytach na wyspie) zobaczyliśmy z bliska:

035442.jpg


Na pokładzie Feluna przyjemnie i wesoło. Tym razem mamy wygodne miejsce na dziobie. Leżące :lol: Opalamy się, owiewa nas bryza. Jest cudownie :)

Kapitan nadal poprawia humor podróżującym ;) Na pewno się nie napijecie? A może jednak troszeczkę? 8)

036511.jpg


Rejs niestety powoli dobiega końca. Wysadzamy pasażerów w "dolnym" Drveniku:

036964.jpg


i w tym "górnym":

037358.jpg


Tłumy na plaży 8O:

037855.jpg


Zrobiło się trochę miejsca i łajba się przechyliła ;):

038387.jpg


Bandera na miejscu:

038772.jpg


Bezpiecznie dopływamy do "naszego" Zaostroga:

039194.jpg


Bardzo ładnie prezentuje się on od strony morza:

039609.jpg


Na plaży w "centrum" nie ma gdzie szpilki wcisnąć :roll::

040166.jpg


Będziemy jeszcze dzisiaj plażować, ale w inny miejscu... A póki co, żegnamy się z towarzyszami podróży oraz z kapitanem Feluna i... przysiadamy w jednej z knajpek w Zaostrogu. Mamy wielką ochotę na palačinki, bo już zdążyliśmy zgłodnieć :)

Kolejny fishpicnic w Cro za nami. Mimo obaw (że za duża łajba, że znowu Sućuraj ;)) uważam go za bardzo udany :)

Ale to jeszcze nie koniec dzisiejszych atrakcji...

:mrgreen:

:papa:
Ostatnio edytowano 25.05.2020 18:53 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 06.12.2013 15:24

maslinka napisał(a):Wracamy na pokład Feluna:
Obrazek


Nawet po polsku ma napis. :)

Po Twojej rybce jeszcze bardziej się cieszę na mojego jutrzejszego dorsza. :P

pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 06.12.2013 22:06

maslinka napisał(a):Wreszcie możemy ją sfocić z bliska:

Największy pożytek był taki, że spokojnie mogliście sobie posiedzieć na "plaży" bo i tak najładniejszy jest widok tej kapliczki na tle Velebitu.
Obrazek
To znaczy mnie się najbardziej podoba :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.12.2013 20:57

longtom napisał(a):Nawet po polsku ma napis. :)

Bo też wielu polskich turystów korzysta z fishpicnikowych ofert :)


Lidia K napisał(a):Największy pożytek był taki, że spokojnie mogliście sobie posiedzieć na "plaży" bo i tak najładniejszy jest widok tej kapliczki na tle Velebitu.

Zgadzam się :) Z tym, że to nie Velebit, a Biokovo :)


Pozdrawiam :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.12.2013 23:43

Agnieszko , dzięki Twojej relacji wróciły wspomnienia z 2008 roku :D
Nas do Duby dowiózł Mali Zoran

Oglądając załączone przez Ciebie w tej relacji zdjęcia miałem wrażenie , że już je kiedyś widziałem ( nie wszystkie oczywiście :roll: , ale kilka , np. Duby , Zaostrogu i góry Viter ) 8O
Może to dlatego , że zapamiętałem te miejsca podczas naszej pierwszej wizyty w Chorwacji :?: 8)


Pozdrawiam
Piotr
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 08.12.2013 17:14

Maslinko, docieram tu dopiero teraz, nadrabiając różne zaległości i...muszę Ci podziękować za ciepłą relację, szczególnie za odcinek z Duby.Dopiero co tam byliśmy, jeżdżąc codziennie na tę plażę z Trpanja...Kurczę, nie wiedziałam, że aż taki sentyment mam do tego miejsca :lol: Havar- no rewelacja po prostu! Fish picnic- koniecznie musimy skorzystać następnym razem :P
pozdrawiam serdecznie :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.12.2013 21:40

piotrf napisał(a):Może to dlatego , że zapamiętałem te miejsca podczas naszej pierwszej wizyty w Chorwacji :?: 8)

Do pierwszych wakacji zawsze wraca się z sentymentem :)


CroAna napisał(a):Maslinko, docieram tu dopiero teraz, nadrabiając różne zaległości i...muszę Ci podziękować za ciepłą relację, szczególnie za odcinek z Duby.Dopiero co tam byliśmy, jeżdżąc codziennie na tę plażę z Trpanja...Kurczę, nie wiedziałam, że aż taki sentyment mam do tego miejsca :lol: Havar- no rewelacja po prostu! Fish picnic- koniecznie musimy skorzystać następnym razem :P
pozdrawiam serdecznie :papa:

Witaj, CroAno!
Na fishpicnic, moim zdaniem, warto. Jak tylko lubicie pływać statkiem. Dla nas sam rejs jest przyjemnością, a do tego rybka, winko i plażowanie w nowych miejscach :)
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 08.12.2013 22:12

Dawno tu nie zaglądałem, a relacja ostro poszła do przodu:). Jak zawsze świetnie się czyta i już się che pakować bagażnik i ruszać na południe. W moim ostatnim poście z przed dwóch miesięcy zrobiłem błąd w pisowni co szybko wyśmiała moja krajanka. No cóż, na szczęście nie mam żony z Warszawy i złośliwe koleżanki zostawiłem dla kolegów którzy, nie opuszczają stolicy i jakoś muszą z tym żyć :lol: . Jak tylko dożyjemy w czerwcu na pewno jedziemy na Hvar. Pozdrawiamy :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.12.2013 20:58

Paweł BB napisał(a):Dawno tu nie zaglądałem, a relacja ostro poszła do przodu:).

Taaak? A ja myślę, że w tym roku mam wyjątkowo ślimacze tempo ;) Relację piszę już 3,5 miesiąca 8O 8)
Ale niedługo koniec :lol:

Paweł BB napisał(a):Jak tylko dożyjemy w czerwcu na pewno jedziemy na Hvar. Pozdrawiamy :papa:

Zazdroszczę, zwłaszcza tego czerwca ;)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 11.12.2013 22:38

Maslinko- widzę,że minęliśmy się w tym roku dosłownie o kilka chwil... :?
Jeszcze 15 sierpnia plażowaliśmy w Dubie ! 8)
I możesz wierzyć lub nie,ale kilka razy na urlopie wspominałam Was i zastanawiałam się dokąd w tym roku Was poniosło.... :wink: Jakoś na forum nigdzie nie mogłam się doczytać.

Fajnie znowu zobaczyć znajome miejsca i ulubioną plażę. A Sučuraj też już dawno nie widziany :|
Jakoś Pelješac wygrał z Hvarem... :?

Mimo tego,że już finish zapowiadasz,czekam na ciąg dalszy!
Pozdrawiam! :papa:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 12.12.2013 12:53

Relacja jak zawsze świetna!

My również w tym roku byliśmy trochę dłużej w Sućurju, nie załapaliśmy się na prom, miasteczko całkiem fajne.

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.12.2013 21:13

Basiulinek napisał(a):Maslinko- widzę,że minęliśmy się w tym roku dosłownie o kilka chwil... :?
Jeszcze 15 sierpnia plażowaliśmy w Dubie ! 8)

Witaj, Basiu :) Rzeczywiście, niewiele zabrakło do spotkania...

Basiulinek napisał(a):I możesz wierzyć lub nie,ale kilka razy na urlopie wspominałam Was i zastanawiałam się dokąd w tym roku Was poniosło.... :wink: Jakoś na forum nigdzie nie mogłam się doczytać.

Bo się nie chwaliłam ;) Plany planami, ale często się nam zdarza, że lądujemy w zupełnie innych miejscach niż planowaliśmy. Podróżujemy z namiotem, więc mamy tę swobodę :)

Basiulinek napisał(a):Mimo tego,że już finish zapowiadasz,czekam na ciąg dalszy!
Pozdrawiam! :papa:

Zapowiadam i zapowiadam, może skończę w tym roku ;)

Pozdrawiam serdecznie :papa:


ARTUR_KOLNICA napisał(a):My również w tym roku byliśmy trochę dłużej w Sućurju, nie załapaliśmy się na prom, miasteczko całkiem fajne.

W tym roku jakoś bardziej przypadło mi do gustu niż w poprzednich latach. Sama nie wiem, dlaczego... ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Kajakiem dookoła Hvaru - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone