Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.07.2011 13:14

Arek napisał(a):
longtom napisał(a):Dziś dostałem zwrot pieniędzy za Amazonasa. Nawet w sklepie nie musiałem bardzo walczyć, więc pewnie nia ja pierwszy miałem go dość.


Coś więcej o tym kajaku ??


Nie kupować :!:

A z takim pismem poszedłem dziś do sklepu:
"Reklamacja
W dniu 24. 04 br kupiłem kajak dmuchany Amazonas. Gdy go nadmuchałem okazało się, że był źle sklejony. Kajak wymieniono mi na inny w miejscu zakupu.
Kajak używany był tylko kilka razy. Niestety pojawiła się usterka, okazało się, że ma dziurę. Dziura nie powstała z przekłucia bądź przetarcia tylko pęknięcia na zgrzewie. Udało mi się ją zakleić. Aby nie nadwyrężać klejonego miejsca kajak nie był mocno pompowany. Po kilku dniach pojawiła się jednak kolejna usterka, rozwarstwienie dna .
W związku z powyższymi zdarzeniami straciłem zaufanie do producenta tychże kajaków i proszę o zwrot pieniędzy za zakupiony kajak Amazonas.
Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że od kilkunastu lat jestem właścicielem dmuchanego, bezawaryjnego pontonu Seahawk i nie jest mi obca umiejętność posługiwania się i obsługi (przechowywanie w cieniu, siła nadmuchania) dmuchanego sprzętu pływającego.
"
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 25.07.2011 14:35

longtom napisał(a):
longtom napisał(a):A ja kupiłem takie cudo
Waży 10 kg. Co jest wart okaże się już za 2 miesiące :!: :wink:
A tu historia jego zakupu.
pzdr :wink:

Dziś dostałem zwrot pieniędzy za Amazonasa. Nawet w sklepie nie musiałem bardzo walczyć, więc pewnie nia ja pierwszy miałem go dość. Na przyszły rok kupię coś porządnego. Sevylor albo Gumotex.
pzdr


Ten Amazonas to niestety typowy, tani chinczyk. Ja juz sie kilka razy zawiodłem na Wehncke - to brandowany sprzet identyczny jak Intex czy Bestway.

Gumotex to kosmos cenowy - fajne modele od 3 tys pln w górę :(
Te Sevylory mniej wiecej od 1200 pln w górę wydają sie juz sensowne do zwykłej turystyki. Super jest model Pointer - ale dla mnie za mały, bo potrzebuje taki żeby mi junior sie jeszcze zmieścił czyli taki 2+1 jak np. Hunter Czy Tahiti plus.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2011 15:09

Witam.

Jak wyżej już wiadomo, mam Sevylora Hudson (2+1) a w zasadzie do tej pory był używany 2 + 1 +1/2 :wink: . Też chińczyk, jednak co do jakości wykonania, wykończenia itp. nic nie mogę mu zarzucić.
Zawory bostońskie trzymają jak trza (w materacach Intexu to zmora - przynajmniej moich), zwykłe zaworki także, żadnych niesprasowanych, czy nie przeszytych miejsc itp... tyle, że to typowy wycieczkowiec i pomimo opisu producenta bałbym się zabrać go na płytkie rzeki i potoki.

Jedynym mankamentam jest mnóstwo zakamarków i trudnodostępnych miejsc, gdzie zbierają się drobne kamyczki. Szczególnie, że model ten jest dwuwarstwowy, czyli w materiałowe rękawy wkłada się tubusy z PVC. Pozostawione kamienie pomiędzy powłokami mogą uszkodzić pompowane elementy.
Po przyjeździe z Chorwacji kilka godzin poświęciłem na rozebranie go na części, dokładne przepłukanie i wysuszenie.

Nie lubię niczego polecać, ale ten model mogę smiało zaproponować :) .

Pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 25.07.2011 18:49

Może ktoś reflektuje na Gumotexa w cenie Sevylora? to służę!
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Przemek84
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek84 » 26.07.2011 19:35

Ja zakupiłem takie coś, narazie testowane tylko na zalewie ale za 2 tyg. będzie ciąć fale w Cro :)
Jestem pozytywnie zaskoczony co do prędkości rozwijanych tym wynalazkiem:) ten dmuchaniec nie jest aż tak dużo wolniejszy od sztywniaków.


Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2011 20:13

Przemek84 napisał(a):Ja zakupiłem takie coś, narazie testowane tylko na zalewie ale za 2 tyg. będzie ciąć fale w Cro :)
Jestem pozytywnie zaskoczony co do prędkości rozwijanych tym wynalazkiem:) ten dmuchaniec nie jest aż tak dużo wolniejszy od sztywniaków.


Wyglada jak strzała, więc tnie fale :) .
Czy możesz podać jakieś bliższe dane techniczne?

Pozdrawiam.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 27.07.2011 09:23

Cały czas sie zastanawiam czy kupić Tahiti Plus czy dwa razy drozszego Hudsona.
Jakos ten Hudson wydaje mi sie duzo bardziej wytrzymały...

Tahiti
Obrazek

Hudson
Obrazek


W sumie nie bedzie jakos mocno eksploatowany, raz w roku w CRO a reszta to małe jeziora w okolicy i rzeczki na 2-3 godzinne wycieczki z juniorem...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2011 09:42

Witam.

Tahiti Plus wygląda solidnie.

Hudson na pewno będzie bardziej wytrzymały, gdyż żaden z pompowanych elementów nie ma kontaktu z otoczeniem, nawet poduchy w siedzeniach są dwuwarstwowe.

Jenak dziś, gdybym miał wybierać, to zastanowiłbym się dwa razy, czy na takie jak nasze korzystanie, potrzebny jest aż taki nakład finansowy.

Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.07.2011 09:46

Kichol napisał(a):
Ten Amazonas to niestety typowy, tani chinczyk. Ja juz sie kilka razy zawiodłem na Wehncke - to brandowany sprzet identyczny jak Intex czy Bestway.



Ja nie miałem złudzeń kupując tego Amazonasa. Ale nie myślałem, że będzie tak tragicznie. Jedynym argumentem na "plus" była waga- 10kg.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 27.07.2011 11:43

Przemek84 napisał(a):Ja zakupiłem takie coś, narazie testowane tylko na zalewie ale za 2 tyg. będzie ciąć fale w Cro :)
Jestem pozytywnie zaskoczony co do prędkości rozwijanych tym wynalazkiem:) ten dmuchaniec nie jest aż tak dużo wolniejszy od sztywniaków.


Całkiem ciekawy ten Pathfinder - to chyba z AquaSpeed - polska firma.
A jak wytrzymałość tego materiału ? W miare solidny wyglada.
Ile kosztował ? Widze, ze na Allegro po 790 pln jest.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 27.07.2011 11:53

Jeszcze jeden bajerancki znalazłem :) Idealny do CRO:

Obrazek

Obrazek
Przemek84
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek84 » 27.07.2011 13:01

Kichol napisał(a):
Przemek84 napisał(a):Ja zakupiłem takie coś, narazie testowane tylko na zalewie ale za 2 tyg. będzie ciąć fale w Cro :)
Jestem pozytywnie zaskoczony co do prędkości rozwijanych tym wynalazkiem:) ten dmuchaniec nie jest aż tak dużo wolniejszy od sztywniaków.


Całkiem ciekawy ten Pathfinder - to chyba z AquaSpeed - polska firma.
A jak wytrzymałość tego materiału ? W miare solidny wyglada.
Ile kosztował ? Widze, ze na Allegro po 790 pln jest.


Kupiłem właśnie ten za 790pln z dostawą, na sklepach internetowych kosztuje 950, wydaje się być mocny ,kilka razy odbiłem się od betonowej (chropowatej) ściany na zalewie i nic się z materiałem nie stało. Nie wiem czy nie za słabo go dmuchałem ale gdy płynąłem sam (96kg) to przy ostrych manewrach troche mi się wody z tyłu nalewało.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 27.07.2011 13:25

Przemek84 napisał(a):Kupiłem właśnie ten za 790pln z dostawą, na sklepach internetowych kosztuje 950, wydaje się być mocny ,kilka razy odbiłem się od betonowej (chropowatej) ściany na zalewie i nic się z materiałem nie stało. Nie wiem czy nie za słabo go dmuchałem ale gdy płynąłem sam (96kg) to przy ostrych manewrach troche mi się wody z tyłu nalewało.


Cena jest atrakcyjna.
Jest długi i wydaje sie pojemny, a mi zalezy zebyśmy młodego jeszcze wcisneli (4 lata). Chyba sie zmieści do tego pathfindera.

na fotkach tutaj robi dobre wrazenie: http://www.urkankayak.com/Productos/det ... ipoMenu=21

Na pewno to dobra alternatywa dla Tahiti Plus od Sevlora...
Przemek84
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek84 » 27.07.2011 13:37

Napewno się zmieści ,siedziska można w różny odległościach zamontować jak komu wygodniej.
No i można go też fajnie przerobić :)
[url][/url]
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 27.07.2011 14:58

Przemek84 napisał(a):Napewno się zmieści ,siedziska można w różny odległościach zamontować jak komu wygodniej.
No i można go też fajnie przerobić :)


No ta przeróbka daje radę :)
Widziałem w tym roku cos podobnego w okolicach Zadaru. Ze 3 sztuki - dzieciaki pływały i sie chyba uczyły żeglować.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone