Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.12.2009 20:15

Doświadczenia w kajakowych firmach to za bardzo nie mam ale z tego co pływałem po polskich rzekach, a była mowa o takich zabawach także, to wielu rzek taki dmuchaniec nie przejdzie... Jeziorka i morze pewnie spoko pójdzie...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 14.12.2009 22:14

Interseal napisał(a): udało mi się w bielskim Decathlonie zobaczyć na żywo kilka modeli Sevylora.

No to macie bardziej wypasionego Decathlona niż żorski -tam tylko jeden - raczej słaby i drogi.
W Bielsku są na ekspozycji napompowane?

Za to można kupić za rozsądne pieniądze kamizelkę asekuracyjną ,co nie standardem we wszystkich marketach sportowych :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.12.2009 22:32

Torac napisał(a):
Interseal napisał(a): udało mi się w bielskim Decathlonie zobaczyć na żywo kilka modeli Sevylora.

No to macie bardziej wypasionego Decathlona niż żorski -tam tylko jeden - raczej słaby i drogi.
W Bielsku są na ekspozycji napompowane?


W Bielsku nowo otwarty. Duża hala wygląda wręcz pustawo. Co do cen - nie wiem, nie mam z czym porównać, gdyż mają swoją markę Quenchua i do kupienia tylko u nich lub z drugiej ręki w sieci. Nic od nich nie miałem i nie wiem jak wygląda i jak trzyma się towar w użyciu.

Co do ekspozycji pływadełek to:

Trzy napompowane
Trzy "twarde"
Dwa pontony
Jakieś materace.

Ja jestem coraz bliższy Hudsona :), choć już wiem, że pod drzewkiem wigilijnym się nie znajdzie :wink: .

Pozdrawiam
Interseal M.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 15.12.2009 00:40

Cześć
Ze względu na design Savylor'a Hudson'a to nie dziwię się, że przyciąga oko, ale ze względu na twoją decyzję co do wykorzystania jego w przyszłym roku , to chyba nie musisz się śpieszyć z zakupem ( martwy seson może i ceny jeszcze spadną i więcej czasu na decyzję).

Wiem, że masz dylemat bo chciałbyś połączyć w nim wiele aspeków ( bezpieczeństwo-ile ma komór 3-6 to też różnica, dystans-gdzie i jak daleko chcesz pływać-masz małe dzieci ).

Gdy będziesz miał możliwość wypróbować praktycznie na wodzie, chociaż 2-3 modele, to polecam: prowadzenie, manewrowość, stabilność, może być wyraźne nawet dla laika (ja też taki byłem przy zakupie sit on top'a - kajak z tworzywa (''sztywny'') nie dmuchany, ale przypuszczam, że te same cechy dotyczą każdego kajaka ).Nawet różnica 50 cm długości przy podobnym modelu i profilu dna jest odczuwalna-to jako przykład jednego z elementów. I wtedy wiesz, że wybierasz ten model a nie inny.

Torac dobrze zwrócił uwagę na firmę Gumotex-znana w całej Europie.
Coś wytropisz pod swoje potrzeby( wiem, rozpiętości cenowe ogromne, to największy ból ).
Stronek od groma, patrzyłem na www.prokajak.pl ( trochę daleko od Ciebie, do Ostravy masz bliżej ). ale nie porównywałem cen u producenta.
Naprawdę, praktyczny test jest ważny.
Pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.12.2009 02:17

Poniżej cennik z Gumotexu - jest drożej niż na prokajak , ale myślę że jak się w Czechach poszuka to się coś znajdzie na promocji lub wyprzedaży.
http://www.gumotex.cz/download/boats_gumotex_en.pdf
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.12.2009 02:06

i jeszcze parę propozycji:
kanadyjka
http://www.hrab.cz/indexPL.html
amerykańskie-dobre ale trudno dostępne
http://www.stearns-inflatables.co.uk/pr ... anoe-green
i jeszcze coś o czym nie słyszałem nie widziałem ale myślę że warto poniuchać
http://www.seaeagle.com/SportKayaks.aspx
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.12.2009 11:51

Widzę, że zrobiłeś głebsze rozeznanie.

Seaegle robi dobre wrażenie, ale nigdy bym nie wykorzystał tej łodzi w 100% zgodnie z przeznaczeniem. Gdzież ja i takie samodzielne spływy :) .

Niestety temat zakupu kajaka muszę odpuścić do Nowego Roku.
Decyzja już niemal zapadła i będzie to coś trzyosobowego, bardziej turystycznego niż ekstremalnego (ekstremalna jest tylko cena :) ). Czyli Sevylor Hudson.

Muszę gdzieś zasięgnąć jeszcze praktycznej wiedzy użytkowników dotyczcej trwałości materiałów (czy szybko parcieje, czy pęka z czasem na składaniach podczas przechowywania itp...)

Dzięki Torac
Pozdrawiam
Interseal M.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.12.2009 21:59

Interseal napisał(a):Muszę gdzieś zasięgnąć jeszcze praktycznej wiedzy użytkowników dotyczcej trwałości materiałów (czy szybko parcieje, czy pęka z czasem na składaniach podczas przechowywania itp...)

Popytaj ale na moje oko co powyższe mu nie grozi :D
Ale po strukturze materiału dopytałbym o szczegóły autoreperacji w warunkach bojowych (spływowych) Bo ma bardzo specyficzną strukturę.
Pozdrawiam;
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 16.12.2009 22:37

A słyszał ktoś z Was o katamaranie z gumowymi pompowanymi pływakami i może powiedzieć coś bliższego o tym ?
Humorek
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Humorek » 13.02.2010 22:46

kawa napisał(a):A słyszał ktoś z Was o katamaranie z gumowymi pompowanymi pływakami i może powiedzieć coś bliższego o tym ?


Czy takie coć miałeś na myśli ?
http://www.seaeagle.com/FoldCat.aspx?il=HomePage
Używają tego chętnie wędkarze , bo jest bardzo stabilny i wygodny do wędkowania.
Na takim czymś tylko z kompozytowymi pływakami spływają
ukraińcy Dniestrem i Czeremoszem.
Za wypożyczenie takiego pływadełka od "innostrańców" chcą 100 EUR
za dobę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2010 21:21

Dla zakończenia tematu, który zacząłem...

Wybór padł na zapowiadanego HUDSON'a FIRMY Sevylor.
Bardzo dobrze się spisał jeżeli chodzi o lekkie wycieczki w dwie osoby dorosłe i dwójkę dzieci.
Ze względu na kajak szukanie kwatery też było specyficzne. Niedość ze dla dwóch rodzin to jeszcze najlepiej blisko wody i z jakimś pomieszczeniem na pływadło. Udało się.

Kilka zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Będąc kompletną nogą w temacie, spodziewałem się większych komplikacji. Jednak komplikację pojawiły się dopiero teraz, po powrocie, gdy od tygodnia przy obecnej aurze próbuję go porządnie wysuszyć na stryszku.

Myślę, że podczas przyszłego wyjazdu wypróbujemy go w pełniejszym zakresie jego możliwości.

Pozdrawiam
Interseal M.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.09.2010 15:29

Tyle tu kajakowo-kanadyjkowych linków to dołożę jeszcze jedną firmę
Grabner. Widziałem 2 takie kanadyjki w tym roku, obie należały do Niemców. Robiły b. dobre wrażenie
Obrazek
Ja w tym roku pływałem 16letnim marketowym pontonem i też sprawiło mi to dużo przyjemności. Też podoba mi się Sevylor Hudson, oglądałem go na wodzie w Cro, tylko ta waga (15kg) trochę mnie przestrasza.
pzdr :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2010 16:15

longtom napisał(a): Też podoba mi się Sevylor Hudson, oglądałem go na wodzie w Cro, tylko ta waga (15kg) trochę mnie przestrasza.
pzdr :wink:


Wiesz... on jest szeroki, mięciutki, wygodny... taki po prostu familijny :wink:... a te wszystkie wstawki mają swoją wagę.

W tym roku kwaterę mieliśmy w pierwszej linni od morza - jakieś 10 metrów, a na parterze był garaż, w którym goście trzymali swoje dmuchawce. Było na prawdę wygodnie, a i tak czasem zostawiałem kajak na pół dnia na plaży bez opieki. Lenistwo.

Nie wyobrażam sobie go nosić np. z kwater w pobliskiej Krvavicy serpentynami na plażę.
Na przywiązanie do boi na noc, chyba bym się jednak nie odważył.

Podrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.09.2010 17:14

longtom napisał(a): Też podoba mi się Sevylor Hudson, oglądałem go na wodzie w Cro, tylko ta waga (15kg) trochę mnie przestrasza.

15 kg to jeszcze niedużo. Challenger waży 20 kg! :D

Mariuszu, Hudson wygląda solidnie. Pewnie będzie Wam służył długie lata :D

Pozdrawiam kajakową brać :wink: :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.09.2010 17:40

Interseal napisał(a):Wiesz... on jest szeroki, mięciutki, wygodny...
.

Na to właśnie zwróciłem uwagę, inne dmuchane sprawiały wrażenie węższych.

A co do transportu nad takimi kółeczkami się zastanawiam, 200zł kosztują, do ogona przyczepiasz (może rufa należy mówić?) i sobie ciągniesz. :wink:

Interseal napisał(a):
Nie wyobrażam sobie go nosić np. z kwater w pobliskiej Krvavicy serpentynami na plażę.


My namiotowi jesteśmy, na 2 campingach mieliśmy miejscówki blisko wody, to nie było kłopotu.

Obrazek

Ale na trzecim było, do wody, z 500m dosyć stromej drogi. Było co nosić, a ponton z wiosłami miał tylko 9 kg.
:cry: :wink: :wink: :wink:

Przy okazji gratuluję Sv.Ilii. Myśmy zaliczyli ledwo 400m podejścia w drodze z Baski do Vela Luki na Krku. A porządnym kajakiem, to wodą można by się tam wybrać.
pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone