Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2018 16:11

Mam pytanie. Kajak po Chorwacji zapakowany i dokładnie wysuszony. Jednak nie był umyty słodką wodą. Czy mam umyć i wysuszyć ? Czy tak zostawić ?
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 13.08.2018 19:10

Habanero napisał(a):Mam pytanie. Kajak po Chorwacji zapakowany i dokładnie wysuszony. Jednak nie był umyty słodką wodą. Czy mam umyć i wysuszyć ? Czy tak zostawić ?



Witam.
Ja bym umył .
Zawsze tak robię.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 05:50

Konrad
Sól ma to do siebie że jest higroskopijna, czyli wystarczy wilgoć z powietrza i nieumyty, a pozornie suchy kajak robi się mokry.
Umyj go. Warto :wink:

Janusz212
Trudno doradzić z jednym zdaniu, sam wiesz że to temat rzeka.
Tym bardziej jak rozpoczynasz temat z dmuchańcami :wink:
Zależy jak podejść, zależy od sposobu spędzania czasu, gdzie się pływa i co z sobą zabiera ...
Dwójka dla dwóch osób może się okazać mała, przynajmniej ja mam takie doświadczenia :wink:
Chcesz posnurkować, weźmiesz maski, kotwicę, pomkę, jakąś matę czy ręczniki ...
Dwójka może być ciasna.
Materiałowo Itiwit a Thaiti to też spora różnica :wink:
Temat rzeka :wink:
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 14.08.2018 07:01

O to właśnie mi chodzi.
Czyli Itiwit będzie dla nas za mały :D
A skoro Tahiti materiałowo wypada słabo to chyba muszę polować na Itiwit 3 lu coś podobnego jakościowo.
A miał być prosty zakup:)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 07:35

Kilka osób z tego wątku pływało po Jadranie na Tahiti, czyli można :wink:
Ale cerata to jednak cerata :wink:
Vezemir
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vezemir » 14.08.2018 12:30

Witam,
Czytając wątek widziałem, że kilka osób zakupiło w ostatnim czasie Viamare Pathfindera oraz Itiwita 2. Cenowo wychodzą właściwie tak samo (Via - 1300 pln ze wszystkim, Iti - 999 plus osprzęt). Jak wam się sprawdziły oba kajaki? Co lepsze na chorwackie morze?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 12:42

Ostatnio to Aqua Marina się więcej przewija :wink:
Co byś nie wybrał to przy pierwszym zakupie i tak różnicy dużej nie odczujesz.
Cerata jedynie szybciej wyschnie :wink:
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 14.08.2018 14:06

Vezemir napisał(a):Witam,
Czytając wątek widziałem, że kilka osób zakupiło w ostatnim czasie Viamare Pathfindera oraz Itiwita 2. Cenowo wychodzą właściwie tak samo (Via - 1300 pln ze wszystkim, Iti - 999 plus osprzęt). Jak wam się sprawdziły oba kajaki? Co lepsze na chorwackie morze?


Ja w tym roku pływałem na Pagu Viamare i powiem szczerze, że bajka. W pełni napompowany kajak sam przenosiłem z pod apartamentu do morza. Kajak na wodzie ogólnie bardzo stabilny. W porównaniu z ubiegłym rokiem o wiele lepiej mi się pływało nim, ale możliwe, że nabrałem trochę wprawy i na Hvarze większe fale były i brzeg mniej przyjazny do wodowania. Na temat Itiwita nie wypowiem się, ale też widziałem parę tych kajaków. Myślę, że co nie wybierzesz to będzie git i dobra zabawa.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2018 19:13

sdolas napisał(a):Konrad
Sól ma to do siebie że jest higroskopijna, czyli wystarczy wilgoć z powietrza i nieumyty, a pozornie suchy kajak robi się mokry.
Umyj go. Warto :wink:


No o tym nie pomyślałem :roll:
Trzeba myć :idea:
Dzięki :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2018 19:18

osjann napisał(a):
Vezemir napisał(a):Witam,
Czytając wątek widziałem, że kilka osób zakupiło w ostatnim czasie Viamare Pathfindera oraz Itiwita 2. Cenowo wychodzą właściwie tak samo (Via - 1300 pln ze wszystkim, Iti - 999 plus osprzęt). Jak wam się sprawdziły oba kajaki? Co lepsze na chorwackie morze?


Ja w tym roku pływałem na Pagu Viamare i powiem szczerze, że bajka. W pełni napompowany kajak sam przenosiłem z pod apartamentu do morza. Kajak na wodzie ogólnie bardzo stabilny. W porównaniu z ubiegłym rokiem o wiele lepiej mi się pływało nim, ale możliwe, że nabrałem trochę wprawy i na Hvarze większe fale były i brzeg mniej przyjazny do wodowania. Na temat Itiwita nie wypowiem się, ale też widziałem parę tych kajaków. Myślę, że co nie wybierzesz to będzie git i dobra zabawa.

Mogę to samo napisać o Itiwicie 2. Też pływałem na Pagu i złego słowa nie powiem. Dodam, że bardzo mobilny (szybko pompujesz i pakujesz). Bierz ładniejszy :wink:
wojtas_73
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.05.2009
Zakup kajaka pompowanego na Korculi

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_73 » 14.08.2018 20:11

big_993b9331-bded-4ec3-aa3c-d6908d62749b.jpg
Cześć wszystkim.
Jestem na korculi, chcę kupić kajak pompowany, byłem w Vela luka, nie ma nic konkretnego, zostało mi jeszcze odwiedzenie Korculi, wiecie czy jest tam jakiś sklep sportowy, gdzie można kupić np. coś takiego ?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 22:02

Itiwit jest produktem Decathlona, więc może być problem z jego dostępnością w Cro.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2018 22:15

Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 16.08.2018 09:27

Habanero napisał(a):
sdolas napisał(a):Konrad
Sól ma to do siebie że jest higroskopijna, czyli wystarczy wilgoć z powietrza i nieumyty, a pozornie suchy kajak robi się mokry.
Umyj go. Warto :wink:


No o tym nie pomyślałem :roll:
Trzeba myć :idea:
Dzięki :papa:

Ja mój kajak po powrocie zabrałem nad jeziorko i już nie jest słony :wink: Ale przed zimowym snem jeszcze go dokładnie umyję i wysuszę, na pewno będzie mu się lepiej "spało" :lol:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.08.2018 20:22

Filmik z tegorocznego kajakowania w okolicach Tribunj
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone