Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2018 16:11

Mam pytanie. Kajak po Chorwacji zapakowany i dokładnie wysuszony. Jednak nie był umyty słodką wodą. Czy mam umyć i wysuszyć ? Czy tak zostawić ?
DamianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 13.08.2018 19:10

Habanero napisał(a):Mam pytanie. Kajak po Chorwacji zapakowany i dokładnie wysuszony. Jednak nie był umyty słodką wodą. Czy mam umyć i wysuszyć ? Czy tak zostawić ?

Witam.
Ja bym umył .
Zawsze tak robię.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 05:50

Konrad
Sól ma to do siebie że jest higroskopijna, czyli wystarczy wilgoć z powietrza i nieumyty, a pozornie suchy kajak robi się mokry.
Umyj go. Warto :wink:

Janusz212
Trudno doradzić z jednym zdaniu, sam wiesz że to temat rzeka.
Tym bardziej jak rozpoczynasz temat z dmuchańcami :wink:
Zależy jak podejść, zależy od sposobu spędzania czasu, gdzie się pływa i co z sobą zabiera ...
Dwójka dla dwóch osób może się okazać mała, przynajmniej ja mam takie doświadczenia :wink:
Chcesz posnurkować, weźmiesz maski, kotwicę, pomkę, jakąś matę czy ręczniki ...
Dwójka może być ciasna.
Materiałowo Itiwit a Thaiti to też spora różnica :wink:
Temat rzeka :wink:
Janusz212
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 14.08.2018 07:01

O to właśnie mi chodzi.
Czyli Itiwit będzie dla nas za mały :D
A skoro Tahiti materiałowo wypada słabo to chyba muszę polować na Itiwit 3 lu coś podobnego jakościowo.
A miał być prosty zakup:)
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 07:35

Kilka osób z tego wątku pływało po Jadranie na Tahiti, czyli można :wink:
Ale cerata to jednak cerata :wink:
Vezemir
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vezemir » 14.08.2018 12:30

Witam,
Czytając wątek widziałem, że kilka osób zakupiło w ostatnim czasie Viamare Pathfindera oraz Itiwita 2. Cenowo wychodzą właściwie tak samo (Via - 1300 pln ze wszystkim, Iti - 999 plus osprzęt). Jak wam się sprawdziły oba kajaki? Co lepsze na chorwackie morze?
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 12:42

Ostatnio to Aqua Marina się więcej przewija :wink:
Co byś nie wybrał to przy pierwszym zakupie i tak różnicy dużej nie odczujesz.
Cerata jedynie szybciej wyschnie :wink:
osjann
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 14.08.2018 14:06

Vezemir napisał(a):Witam,
Czytając wątek widziałem, że kilka osób zakupiło w ostatnim czasie Viamare Pathfindera oraz Itiwita 2. Cenowo wychodzą właściwie tak samo (Via - 1300 pln ze wszystkim, Iti - 999 plus osprzęt). Jak wam się sprawdziły oba kajaki? Co lepsze na chorwackie morze?

Ja w tym roku pływałem na Pagu Viamare i powiem szczerze, że bajka. W pełni napompowany kajak sam przenosiłem z pod apartamentu do morza. Kajak na wodzie ogólnie bardzo stabilny. W porównaniu z ubiegłym rokiem o wiele lepiej mi się pływało nim, ale możliwe, że nabrałem trochę wprawy i na Hvarze większe fale były i brzeg mniej przyjazny do wodowania. Na temat Itiwita nie wypowiem się, ale też widziałem parę tych kajaków. Myślę, że co nie wybierzesz to będzie git i dobra zabawa.
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2018 19:13

sdolas napisał(a):Konrad
Sól ma to do siebie że jest higroskopijna, czyli wystarczy wilgoć z powietrza i nieumyty, a pozornie suchy kajak robi się mokry.

No o tym nie pomyślałem :roll:
Trzeba myć :idea:
Dzięki :papa:
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2018 19:18

osjann napisał(a):
Vezemir napisał(a):Witam,

Ja w tym roku pływałem na Pagu Viamare i powiem szczerze, że bajka. W pełni napompowany kajak sam przenosiłem z pod apartamentu do morza. Kajak na wodzie ogólnie bardzo stabilny. W porównaniu z ubiegłym rokiem o wiele lepiej mi się pływało nim, ale możliwe, że nabrałem trochę wprawy i na Hvarze większe fale były i brzeg mniej przyjazny do wodowania. Na temat Itiwita nie wypowiem się, ale też widziałem parę tych kajaków. Myślę, że co nie wybierzesz to będzie git i dobra zabawa.

Mogę to samo napisać o Itiwicie 2. Też pływałem na Pagu i złego słowa nie powiem. Dodam, że bardzo mobilny (szybko pompujesz i pakujesz). Bierz ładniejszy :wink:
wojtas_73
Autostopowicz
Zakup kajaka pompowanego na Korculi

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_73 » 14.08.2018 20:11

big_993b9331-bded-4ec3-aa3c-d6908d62749b.jpg
Cześć wszystkim.
Jestem na korculi, chcę kupić kajak pompowany, byłem w Vela luka, nie ma nic konkretnego, zostało mi jeszcze odwiedzenie Korculi, wiecie czy jest tam jakiś sklep sportowy, gdzie można kupić np. coś takiego ?
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 22:02

Itiwit jest produktem Decathlona, więc może być problem z jego dostępnością w Cro.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2018 22:15

Marko66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 16.08.2018 09:27

Habanero napisał(a):
sdolas napisał(a):Konrad

No o tym nie pomyślałem :roll:
Trzeba myć :idea:
Dzięki :papa:

Ja mój kajak po powrocie zabrałem nad jeziorko i już nie jest słony :wink: Ale przed zimowym snem jeszcze go dokładnie umyję i wysuszę, na pewno będzie mu się lepiej "spało" :lol:
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.08.2018 20:22

Filmik z tegorocznego kajakowania w okolicach Tribunj
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019