Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fuhkris
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) fuhkris » 30.07.2018 17:30

clawis napisał(a):Witam .
Itiwit 3 kupiony.Jeszcze 8 dni i wodowanie w Czarnogórze a potem Orebić
Przeglądając internet znalazłem coś w rodzaju żagla do podczepienia w kajaku .Może jest tu ktoś kto tego używa.Jest w ofertach na portalu aukcyjnym na A.....Są nawet filmiki na youtube.
żagiel do kajaka kajakowy .

Właśnie wróciliśmy z naszej pierwszej wyprawy z kajakami do Chorwacji. Pływaliśmy w okolicach wyspy Pag i na półwyspie Peljesac w Orebicu. Żagiel w kajaku 2 osobowym sprawował się bardzo fajnie (oczywiście o zawrotnych prędkościach nie ma mowy). W kajaku 1 osobowym było gorzej bo brakowało ręki do sterowania wiosłem. Ale ogólnie bardzo polecam kajaki na Jadranie :D
Załączniki:
100_1089 (Copy).JPG
100_1124 (Copy).JPG
100_1123 (Copy).JPG
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.07.2018 17:44

Tego mi brakowało. Gdzie kolego kupiłeś ten żagielek i za ile, jeśli można spytać :?:
fuhkris
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) fuhkris » 30.07.2018 18:14

na aliexpress ok. 60zł ale trzeba czekać ok 30dni
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.07.2018 18:30

fuhkris napisał(a):na aliexpress ok. 60zł ale trzeba czekać ok 30dni

Dzięki, teraz mogę czekać nawet 360 dni :wink: :papa:
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 30.07.2018 21:48

fuhkris napisał(a):
clawis napisał(a):Witam .
Itiwit 3 kupiony.Jeszcze 8 dni i wodowanie w Czarnogórze a potem Orebić
Przeglądając internet znalazłem coś w rodzaju żagla do podczepienia w kajaku .Może jest tu ktoś kto tego używa.Jest w ofertach na portalu aukcyjnym na A.....Są nawet filmiki na youtube.
żagiel do kajaka kajakowy .

Właśnie wróciliśmy z naszej pierwszej wyprawy z kajakami do Chorwacji. Pływaliśmy w okolicach wyspy Pag i na półwyspie Peljesac w Orebicu. Żagiel w kajaku 2 osobowym sprawował się bardzo fajnie (oczywiście o zawrotnych prędkościach nie ma mowy). W kajaku 1 osobowym było gorzej bo brakowało ręki do sterowania wiosłem. Ale ogólnie bardzo polecam kajaki na Jadranie :D



Witam.
Też się zastanawiam nad Aqua Marina dla jednej Osoby .
Może krótki opis co i jak?
Pozdrawiam i Dzięki
fuhkris
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) fuhkris » 31.07.2018 07:17

Jestem bardzo zadowolony z kajaków Aqua Marina. Mam jedynkę i dwójkę. Pływałem już nimi na jeziorkach , rzece i ostatnio na Jadranie. Są bardzo wytrzymałe. Raz na rzece przewinęło mi kajak pod konarem powalonego drzewa, myślałem że już po kajaku ale tylko się spłaszczył i wypłynął bez żadnej ryski. Jest też stabilny, płynęliśmy na sporych falach pod wiatr i dawał radę. Szybko się je pompuje i składa. Nie trzeba długo suszyć jak materiałowe tylko wystarczy przetrzeć szmatką i pakować. Nic się też nie działo na na chorwackim słońcu. Cały dzień był na wodzie a wieczorem zostawiałem go w zacienionym miejscu i nigdy nie upuszczałem powietrza. Jeśli jesteś zainteresowany jedynką to napisz na priv bo moja rodzinka złapała bakcyla i będę kupował jeszcze jedną 2 (oczywiście Aqua Marina) a jedynkę będę miał do sprzedania.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 31.07.2018 15:14

MadNomad napisał(a):Cześć!

Czy któryś z kolegów/koleżanek jechał na Chorwację ze sztywnym kajakiem? Bo właśnie się waham czy aby na pewno brać 4,5 metrową jednostkę w taka trasę.

Kilka razy brałem kajak sztywny do Chorwacji i zawsze było bezpiecznie, fajnie i bezproblemowo.
kajak dach.jpg
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 31.07.2018 18:29

fuhkris napisał(a):Jestem bardzo zadowolony z kajaków Aqua Marina. Mam jedynkę i dwójkę. Pływałem już nimi na jeziorkach , rzece i ostatnio na Jadranie. Są bardzo wytrzymałe. Raz na rzece przewinęło mi kajak pod konarem powalonego drzewa, myślałem że już po kajaku ale tylko się spłaszczył i wypłynął bez żadnej ryski. Jest też stabilny, płynęliśmy na sporych falach pod wiatr i dawał radę. Szybko się je pompuje i składa. Nie trzeba długo suszyć jak materiałowe tylko wystarczy przetrzeć szmatką i pakować. Nic się też nie działo na na chorwackim słońcu. Cały dzień był na wodzie a wieczorem zostawiałem go w zacienionym miejscu i nigdy nie upuszczałem powietrza. Jeśli jesteś zainteresowany jedynką to napisz na priv bo moja rodzinka złapała bakcyla i będę kupował jeszcze jedną 2 (oczywiście Aqua Marina) a jedynkę będę miał do sprzedania.



Dzięki.
Zamelduję sie po urlopie.
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 06.08.2018 11:22

Hej!

Mam pytanie.
Czy ktoś z Was naprawiał w sposób inny, niż podręcznym zestawem naprawczym, uszkodzenia elementów pompowanych - tubusów?
Chodzi o Sevylora.
Kajak po gwarancji - w dodatku pożyczony.
Uszkodzenie w rozmiarze wykluczającym zastosowanie małej łatki i kleju z zestawu naprawczego.
Na razie nie jest rozważany zakup nowego elementu.

Może jakiś wulkanizator? Może znacie serwis, który zajmuje się takimi usługami?
Z góry dzięki za rzeczowe podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Mariusz.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 06.08.2018 19:09

a próbowałeś może w serwisie decathlon?
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 06.08.2018 22:47

zablo napisał(a):a próbowałeś może w serwisie decathlon?


Cześć.
Osobiście nie, ale koleżanka która pożyczyła ten sprzęt, dzwoniła do tego serwisu i powiedzieli jej, że nie robią takich rzeczy.

Pozdrawiam.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 07.08.2018 07:02

Obawiam się że jedyną metodą naprawy jest wymiana balona na nowy/używany. Szczególnie jeśli uszkodzenie jest takie, że fabryczne łatki nie dają rady. Będzie bezpieczniej i wcale nie drożej.

Można jednak zadać pytanie do firmy kanokajaki w Bystrzejowicach k. Lublina.
http://www.sklep.kanokajaki.pl/36-rekreacyjne
Oni sprzedają taki sprzęt i naprawiają rozmaite pływadła. Może mają części zamienne lub podejmą się naprawy.

Będę dzisiaj w tym sklepie to zapytam.
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 07.08.2018 08:35

Dziękuję.

Trochę daleko od nas, ale może nuż coś wiedzą.
Pozdrawiam.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 07.08.2018 10:35

W końcu znalazłem trochę czasu na przerzucenie zdjęć na kompa. Tak wygląda mój kajak na wodzie, a w tle prom kursujący z miejscowości Valbiska (Krk) do Merag (Cres) i kawałek wyspy Plavnik. Oczywiście, gdy płyniemy w dwójkę to dziób się tak nie podnosi. W sumie mogłem do zdjęcia przesunąć siedzisko bardziej na środek, wtedy byłoby "ładniej" na zdjęciu :lol:
kajak.jpg

A to inne zdjęcie (zrobione telefonem) - kajak "zacumowany" w zatoczce pomiędzy Pinezici a Valbiską:
kajak 2.jpg
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 07.08.2018 11:39

Interseal. napisał(a):Dziękuję.

Trochę daleko od nas, ale może nuż coś wiedzą.
Pozdrawiam.


Nie naprawiają takich rzeczy. Mają taśmę do napraw balonów szerokości 7,5 cm lub 15 cm.

http://www.sklep.kanokajaki.pl/dodatki/ ... r-aid.html

Naprawa we własnym zakresie.

Nie mają części zamiennych typu balony.

Uszkodzeń na szwie lub wokół zaworów nie da się naprawić.

Pozostaje szukanie balonów w necie.

Daj informacje w jaki sposób powstało uszkodzenie i jak wygląda. Ku przestrodze klubu dmuchanych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone