Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.05.2019 09:38

corrina napisał(a):A wracając do tematu trasy, to ponowię pytanie, czy w trasie C jest "dużo pod górę" ?


Mikromir napisał(a):Mnie właśnie trasa C wydała się optymalna, żeby zobaczyć dość spory kawałek jezior, a jednocześnie nie zmęczyć zbytnio najmłodszej uczestniczki. Karmienie rybek i kaczek jest na tyle wciągające dla małego dziecka, że nie powinno marudzić. Na trasie są miejscami ławeczki, można odpocząć, urządzić piknik, chwila wytchnienia jest też na statku, a na koniec w busie. Czterolatka dała radę, a potem grzecznie zasnęła w samochodzie. ;-)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 10:02

Trajgul napisał(a):
corrina napisał(a):A wracając do tematu trasy, to ponowię pytanie, czy w trasie C jest "dużo pod górę" ?


Mikromir napisał(a):Mnie właśnie trasa C wydała się optymalna, żeby zobaczyć dość spory kawałek jezior, a jednocześnie nie zmęczyć zbytnio najmłodszej uczestniczki. Karmienie rybek i kaczek jest na tyle wciągające dla małego dziecka, że nie powinno marudzić. Na trasie są miejscami ławeczki, można odpocząć, urządzić piknik, chwila wytchnienia jest też na statku, a na koniec w busie. Czterolatka dała radę, a potem grzecznie zasnęła w samochodzie. ;-)



Podziękować ! To chyba nie była odpowiedź do mnie, tylko z jakichś wcześniejszych stron, bo chyba ( :?: ) na nią nie trafiłam :roll:
No to już wiem, którędy idziemy, to najważniejsze :lol: :papa:
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 27.05.2019 21:30

Mi się wydaje że trasa pod górkę jest lepsza widokowo. Podchodzimy pod te wodospady, oglądając je w całej krasie. A z górki to trzeba się odwracać :wink: W tym roku będę pewnie drugi raz odwiedzać to miejsce i przemyślawszy sprawę decyduję się znów na C zamiast na start z drugiego wejścia by mieć z górki.
Adasko890
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adasko890 » 30.05.2019 08:52

Wybieram się do jezior w sobotę 16 czerwca. Będę jechał z daleka i ciężko mi wycelować w konkretną godzinę. Będę prawdopodobnie koło 12.
Lepiej zarezerwować bilety przez internet zostawiając odpowiedni zapas czasu, czy kupić na miejscu jak dojade?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.05.2019 09:06

Adasko890 napisał(a):Wybieram się do jezior w sobotę 16 czerwca. Będę jechał z daleka i ciężko mi wycelować w konkretną godzinę. Będę prawdopodobnie koło 12.
Lepiej zarezerwować bilety przez internet zostawiając odpowiedni zapas czasu, czy kupić na miejscu jak dojade?


Wczytaj się w opis tych biletów kupowanych przez internet, zwłaszcza fragmentów z godzinami :)

"National Park webshop functions in a way that the you need to choose the date, time and entrance of the park. After finishing all steps, you will receive on your e-mail address receipt and voucher which you need to print and exchange it for tickets on entrance you’ve chosen in buying process. Voucher can be exchanged 30 minutes before and during the hour for which tickets are purchased"

Ja to rozumiem, że zakupiony kupon możesz wymienić na bilet maksymalnie 30 minut przed godzina na którą go wykupiłeś a najpóźniej godzinę później

Czyli jak zaklepiesz na 12.00 to możesz gu wymienić między 11:30 a 13:00

Jadąc prosto z trasy ryzyko jest spore. Ja bym kupował na miejscu
Adasko890
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adasko890 » 30.05.2019 12:47

Czytałem o tym dlatego pytam. I czytałem też że w weekendy może być taki tlok że w samej kolejce po bilety można spędzić 2 godziny a i tak nie ma pewności że się wejdzie
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 30.05.2019 14:17

Mysle ze w połowie czerwca wejdziesz spokojnie a kolejka wiecej niz na 1 godz nie powinna sie zdarzyc.I masz 2 wejscie na gorze tam jest mniej ludzi.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 30.05.2019 14:44

[quote="Adasko890"]Wybieram się do jezior w sobotę 16 czerwca. Będę jechał z daleka i ciężko mi wycelować w konkretną godzinę. Będę prawdopodobnie koło 12.
Lepiej zarezerwować bilety przez internet zostawiając odpowiedni zapas czasu, czy kupić na miejscu jak dojade?[/quoteMoim edzie Moim zdaniem nie będzie długich kolejek.
Adasko890
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adasko890 » 30.05.2019 20:02

Tak też zrobię, kupię na miejscu.
Powiedzcie mi jeszcze proszę czy przy wejściu jeden można płacić kartą zarówno za bilety jak i parking?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 31.05.2019 07:49

Adasko890 napisał(a):Czytałem o tym dlatego pytam. I czytałem też że w weekendy może być taki tlok że w samej kolejce po bilety można spędzić 2 godziny a i tak nie ma pewności że się wejdzie


Spoko, skoro czytałeś, wszystko wiesz, a mimo to pytasz to kupuj przez net

Widocznie zakładasz, że dasz radę dojechać tak jak sobie zaplanujesz. My zwykle dojeżdżamy tak jak sobie obliczymy, ale mimo wszystko z biletami za 4 stówy bym nie zaryzykował

Zresztą jadąc "z daleka' czyli np z Torunia, jakoś średnio by mi się chciało zajechać koło 12 na miejsce i łazić cały dzień po parku ... Więc takiej opcji nawet nie biorę pod uwagę
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 07.06.2019 14:57

A podpowiecie, gdzie dobrze zjeść w okolicach PJ ?
Wydaje mi się że jak byliśmy wieki temu, to jedliśmy chyba w Korenicy, ale to była już wtedy (2006) wycieczka w czasy PRL :oczko_usmiech: Knajpa była w lokalu z lat 80-tych, byliśmy jedynymi klientami a jagnięcina była wysuszona na wiór :lol:
Pamięć podpowiada mi, że mijaliśmy wtedy kilka miejsc, gdzie można był odojak lub janjetina z obracanego rusztu. Ale to było oczywiście już po tym, jak zjedliśmy w tym wątpliwym przybytku...
perejra
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) perejra » 07.06.2019 18:17

Byłam miesiąc temu (10 maj, piątek). Dojechałam na 11 przed południem, w kolejce stałam 35 minut choć nie wyglądała na długą. Bilet zakupiłam o 11:50. Jak doszłam do wejścia właściwego i kolejki/pociągu okazało się, że wejść do parku mogę dopiero o 13, bo limit wejść na 12 został wykorzystany. Kolejke do kasy można troche oszukać. Ja parkowałam na parkingu nr 2. Oprócz kas przy parkingu jest jeszcze kasa (i wc) przy właściwym wejściu do parku, tam gdzie kolejka jedzie. Tam nie było kolejki wcale, ale limity na wejście na pewno te same.
Przy kasach na parkingu jest osobne okienko obsługujące bilety internetowe i tam kolejki też nie było.
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 10.06.2019 19:43

Dzisiaj w poniedziałek o godzinie 10 masakra jakaś. Samochody, Autobusy, wycieczki. Podchodzimy do wejścia a tam ... kasy nieczynne, dopiero można wchodzić od 14...
Według mnie najlepszą opcją jest chyba jednak rezerwacja internetowa w tym momencie.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 12.06.2019 17:21

koloX napisał(a):Dzisiaj w poniedziałek o godzinie 10 masakra jakaś. Samochody, Autobusy, wycieczki. Podchodzimy do wejścia a tam ... kasy nieczynne, dopiero można wchodzić od 14...
Według mnie najlepszą opcją jest chyba jednak rezerwacja internetowa w tym momencie.


Ja sobie zabookowałam właśnie nocleg koło Rakovicy i dostałam takie info w mailu od właścicielki :

From the 01 of April National park Plitvice lakes has introduced online sales for the tickets.
The park wants to arange better organization trought guests visit.
It is IMPORTANT for you to buy tickets online because It can happen that the tickets are sold out-especially in a peak of the season (July and August).
Please, check the park's website:

https://ticketing.np-plitvicka-jezera.h ... .aspx?l=EN


Czyli jednak zalecają kupno online. Jakby ktoś to przed sierpniem przetestował, to prośba o podzielenie się wrażeniami, czy to faktycznie pomocne rozwiązanie.
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 12.06.2019 20:22

Być może miałem jednak trochę pecha i wiele osób zrobiło tak jak ja: niedziela na odpoczynek i obiadek gdzieś a Plitwickie w poniedziałek. Bo gdy przejeżdżałem koło wejść następnego dnia we wtorek przed 10tą to już luzik się wydawał.
Mimo wszystko jeśli ktoś ma konkretny plan to chyba lepiej rezerwować. Nigdy nie wiadomo czy nie będzie jakiegoś spędu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone