Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 04.07.2019 12:14

corrina napisał(a):Mam jeszcze pytanie z innej beczki - gdzie polecacie zjeść w Slunj po zwiedzaniu Parku ? :?:


Ja jadłem w u Petro. Duża knajpa wśród tych całych przepływów. Nie polecam :P Jedyne co mieli dobre to sałatki. Reszta przeciętna lub kiepawa. Jakie żarełko jest gdzie indziej nie wiem. Teraz twoja kolej :wink:
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 09.07.2019 15:11

Planuję zwiedzanie w Święto 15.08.19. Czy nie będzie tłumnej masakry? Doradźcie proszę.
Matryca
zbanowany
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matryca » 09.07.2019 15:51

Planuję takie szybkie zwiedzanie. Ile na takie coś zarezerwować czasu?
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.07.2019 16:03

Matryca napisał(a):Planuję takie szybkie zwiedzanie. Ile na takie coś zarezerwować czasu?


Na szybko to youtube wystarczy :oczko_usmiech:
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 10.07.2019 09:26

Matryca napisał(a):Planuję takie szybkie zwiedzanie. Ile na takie coś zarezerwować czasu?

Na stronie Plitvickich Jezer https://np-pj.maps.arcgis.com/apps/MapJ ... 2bba978771
masz bardzo dokładnie opisane różne warianty tras. Od 2-3 h do 6-8h. Polecam.
"Houston - mam problem".
1. Chciałem tylko zarezerwować bilety na sierpień i zapłacić gotówką przy kasie przy wejściu a zostałem skierowany do opcji "zakup biletów" i mam podać nr karty kredytowej a ja niestety nie mam karty kredytowej tylko zwykłą debetową i nie mogę kupić tych biletów. :evil: Czy czeka mnie "randka w ciemno" czyli przyjazd na miejsce i czekanie czy zwolnią się akurat 4 bilety?
2. Czy jak kupię bilety na zwiedzanie od rana to muszę zmieścić się do godz 16:00 i maks. o 16:00 opuścić park?
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 10.07.2019 10:39

zbig99 napisał(a):
Matryca napisał(a):Planuję takie szybkie zwiedzanie. Ile na takie coś zarezerwować czasu?

Na stronie Plitvickich Jezer https://np-pj.maps.arcgis.com/apps/MapJ ... 2bba978771
masz bardzo dokładnie opisane różne warianty tras. Od 2-3 h do 6-8h. Polecam.
"Houston - mam problem".
1. Chciałem tylko zarezerwować bilety na sierpień i zapłacić gotówką przy kasie przy wejściu a zostałem skierowany do opcji "zakup biletów" i mam podać nr karty kredytowej a ja niestety nie mam karty kredytowej tylko zwykłą debetową i nie mogę kupić tych biletów. :evil: Czy czeka mnie "randka w ciemno" czyli przyjazd na miejsce i czekanie czy zwolnią się akurat 4 bilety?
2. Czy jak kupię bilety na zwiedzanie od rana to muszę zmieścić się do godz 16:00 i maks. o 16:00 opuścić park?

Serio tylko kredytową można płacić? To bardzo źle Mam debetową i chcę właśnie kupić bilety online A ta wiadomość jest fatalna
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 10.07.2019 15:26

I ciekawa opcja się pojawiła http://oa.rao.hr:8051/#/dashboard - monitoring na bieżąco jaka jest ilość biletów na terminy, na które nie można już kupić biletu online. Oczywiście, tak jak napisali, trzeba uwzględnić niewiadomą w postaci ilości osób stojących w kolejce po bilet. Ale to też może ułatwi planowanie wizyty.
I want to visit the Park today, but the tickets in the web shop are sold out. What should I do? You can check the current number * of tickets available per hour and per park entrance via this LINK (http://oa.rao.hr:8051/#/dashboard ). If tickets are available, you can purchase them at the official entrances to the National Park (Entrance 1, Entrance 2 or auxiliary entrance Flora). * NOTE: The number of available tickets changes as they are sold and their availability depends on the number of visitors waiting to buy tickets on spot.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 11.07.2019 22:48

Ok zweryfikowałam - za bilety można płacić zwykła kartą debetową
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2019 10:44

Szukam stron internetowych okolicznych campingów z nadzieją na cennik. Bez wielkiego efektu. Ktoś coś podpowie w tym temacie? Będziemy tym razem w 2 rodziny w składzie 2x(2+1) i zastanawiam się czy jakiś wspólny, większy apartament nie wyjdzie taniej. Tym bardziej, że planujemy tam AŻ :) 2 nocki, co raczej tez nie jest w tej okolicy tak popularne. O kwatery to popytam na miejscu, lecz chcę mieć jakiś punkt odniesienia i sprawdzone ceny campu gdzie rozbijamy się z własnym namiotem.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 12.07.2019 11:21

Noclegi w Karlovać to około 10€/osoba
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2019 11:30

agulus napisał(a):Noclegi w Karlovać to około 10€/osoba


Tylko to pod 1,5 godziny jazdy

Przy obecnych limitach wolę mieć coś blisko, jeden rano pojedzie w kolejkę po bilety, a reszta drugim autem dojedzie w ciągu, maks kwadransa
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 12.07.2019 15:03

piotrulex napisał(a):
agulus napisał(a):Noclegi w Karlovać to około 10€/osoba

Tylko to pod 1,5 godziny jazdy
Przy obecnych limitach wolę mieć coś blisko, jeden rano pojedzie w kolejkę po bilety, a reszta drugim autem dojedzie w ciągu, maks kwadransa

Za pomocą wyszukiwarki noclegów na literę B. szukałem nocleg na 2 dni. Cena zwykle powyżej 1 tys dla 4 osób. Ceny masakra. Znalazłem noclegi o połowę taniej ale 50 min jazdy od Plitvickich. Tez chciałem być blisko ale nie za taką cenę 8) .
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 12.07.2019 15:13

zbig99 napisał(a):Za pomocą wyszukiwarki noclegów na literę B. szukałem nocleg na 2 dni. Cena zwykle powyżej 1 tys dla 4 osób. Ceny masakra. Znalazłem noclegi o połowę taniej ale 50 min jazdy od Plitvickich. Tez chciałem być blisko ale nie za taką cenę 8) .


No niestety te okolice słyną z cen wyższych niż wyspy a nawet riviera. Ale spokojni da się coś znaleźć nawet na B. Tam co chwilę ktoś zwalnia rezerwację, ja sama zmieniałam z 3 razy :smo:
Nocujemy co prawda 1 noc, ale za 192 zł (Rakovica) - Guesthouse First Stop.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2019 15:44

Jak pisałem my preferujemy campingi. Nie mogę znaleźć cenników tych okolicznych. Byliśmy tam po raz ostatni równe 10 lat temu i nie przypominam sobie, aby ceny jakoś masakrycznie nas zaskoczyły. To był jakiś camp przy drodze, jadąc do Plitvic to przed nimi po prawej stronie. Camping nieco piął się w górę, tak delikatnie. Chodzi mi po głowie nazwa Grabovac, ale to może dlatego, że na forum, na niego się natykam. Strony z cennikiem znaleźć nie mogę
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 12.07.2019 17:09

piotrulex napisał(a):
agulus napisał(a):Noclegi w Karlovać to około 10€/osoba


Tylko to pod 1,5 godziny jazdy

Przy obecnych limitach wolę mieć coś blisko, jeden rano pojedzie w kolejkę po bilety, a reszta drugim autem dojedzie w ciągu, maks kwadransa

Mnie o tyle dojazd nie przeszkadza, że i tak kupujemy bilety online także nam kwestia limitów i stania w kolejce odpada
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone