Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 24.07.2019 12:32

Czy ktoś z forumowiczów odwiedzał Plitvice w opcji "po godzinie 16"? W okolicy Plitvic będę w piątek około 14, będę tam nocował. Wolałbym zwiedzać jeziora w piątek po południu niż w sobotę od rana. Nastawiam się na przejście trasy B. Proszę o opinie jeśli ktoś już uskuteczniał zwiedzanie według podobnego planu.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.07.2019 13:25

Pablo napisał(a):Koledzy i koleżanki mam pytanie dla orientujacych się w temacie. Na powrocie z urlopu tj poniedziałek chcemy uderzyć zwiedzić jeziora plitwickie. I teraz pytanie czy hak kupię bilety online muszę je wydrukować? Niestety nie mam fizycznej możliwości wydrukowania biletów czy wystarczy pokazać w telefonie bilety? Z góry dzięki za odpowiedź.


Podejrzewam że większość podróżujących turystów nie ma możliwości wydrukowania, więc obowiązek takiego działania wydawałby się co najmniej dziwny :roll: Wydaje mi się, że gdzieś w tym wątku mignęło mi, że bilety zakupione online wymienia się potem w kasie na właściwy bilet, pokazując ebilet w kasie. Ale mogę się mylić.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 24.07.2019 13:45

euh napisał(a):Czy ktoś z forumowiczów odwiedzał Plitvice w opcji "po godzinie 16"? W okolicy Plitvic będę w piątek około 14, będę tam nocował. Wolałbym zwiedzać jeziora w piątek po południu niż w sobotę od rana. Nastawiam się na przejście trasy B. Proszę o opinie jeśli ktoś już uskuteczniał zwiedzanie według podobnego planu.


My byliśmy po 16:00 (we wrześniu).
To był pierwszy i ostatni raz tak późno, ponieważ słońce świeciło już z innej strony i brak był tych pięknych kolorów wody, co moim zdaniem jest jednym z atutów Plitvic.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 24.07.2019 13:47

corrina napisał(a):
Pablo napisał(a):Koledzy i koleżanki mam pytanie dla orientujacych się w temacie. Na powrocie z urlopu tj poniedziałek chcemy uderzyć zwiedzić jeziora plitwickie. I teraz pytanie czy hak kupię bilety online muszę je wydrukować? Niestety nie mam fizycznej możliwości wydrukowania biletów czy wystarczy pokazać w telefonie bilety? Z góry dzięki za odpowiedź.


Podejrzewam że większość podróżujących turystów nie ma możliwości wydrukowania, więc obowiązek takiego działania wydawałby się co najmniej dziwny :roll: Wydaje mi się, że gdzieś w tym wątku mignęło mi, że bilety zakupione online wymienia się potem w kasie na właściwy bilet, pokazując ebilet w kasie. Ale mogę się mylić.


Corrina dobrze pisze :)
Według informacji w FAQ: https://np-plitvicka-jezera.hr/en/faq/
Tickets purchased via Plitvice Lakes National park webshop needs to be stored on the mobile device or printed and validated at the official entrance that was selected during purchase and within time period for which the ticket is purchased.
Bilet musi być dostępny na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany i zostać zatwierdzony w konkretnym wejściu (na który został zakupiony).
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 26.07.2019 11:32

corrina napisał(a):
zbig99 napisał(a):
Andzik napisał(a):To co określiłeś jako "bilet poranny", to jest po prostu bilet normalnie płatny.
Po godz. 16:00 w okresie 01.06-25.08 (po 15:00 w okresie 26.08-30.09) są tańsze bilety.

OK, ale jak kupię bilet ten droższy od rana to czy mogę być w Parku przez cały dzień czy tylko do 16:00?

Wchodzisz na cały dzień. Kupujesz do 16:00 a po 16:00 jak najbardziej też możesz być do zamknięcia, ale z tańszym biletem.

Kupiłem bilety. Na rachunku jest podany (niestety) czas biletu do godz 16:00. Czyli jednak bilet nie obowiązuje na cały dzień (?). Mam wejście nr 1 od godz 10:00 więc chyba 6h mi wystarczy na zwiedzanie.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 26.07.2019 13:27

Pisząc "na rachunku" masz na myśli paragon?
Jeśli tak, to może jest to kwestia określenia rodzaju pozycji na kasie fiskalnej (czy jak to tam u nich się nazywa) np. wszystkie bilety sprzedawane w kwocie 250 HRK mają nazwę "do 16:00", a te tańsze inną nazwę. Inaczej musieliby ustawić na kasie kilkadziesiąt pozycji - wyszczególnienie kilku rodzajów biletów dla każdej godziny.
Nie znalazłam nigdzie informacji, że są ograniczone godziny zwiedzania - park jest czynny w godz. 07:00-20:00.
Jeśli masz wątpliwości, po prostu zapytaj kogoś z obsługi parku.
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 26.07.2019 13:34

Przecież wystarczy przeczytać parę ostatnich stron by się domyślić że o ile bilety mają godzinę wejścia, na którą są ważne to na paragonie wystarczy rozróżnienie czy bilet jest normalny - wejście przed 16stą czy tańszy - wejście po 16stej.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 26.07.2019 13:56

koloX napisał(a):Przecież wystarczy przeczytać parę ostatnich stron by się domyślić że o ile bilety mają godzinę wejścia, na którą są ważne to na paragonie wystarczy rozróżnienie czy bilet jest normalny - wejście przed 16stą czy tańszy - wejście po 16stej.

Płaciłem kartą debetową. Piszecie pargaon ale widzę, że przyszły mi emailem bilety w pdf tj 4 strony A4 - na każdej stronie odrębny imienny bilet z kodem kreskowym itd. Do tego przyszedł rachunek potwierdzenie zakupu 4 biletów. Czy te bilety wystarczy wydrukowac i iść na bramę nr 1 o określonej godzinie?. Czy muszę stać w kolejce przy kasie by je jakoś dodatkowo aktywować?
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 02.08.2019 14:22

zbig99 napisał(a):
koloX napisał(a):Przecież wystarczy przeczytać parę ostatnich stron by się domyślić że o ile bilety mają godzinę wejścia, na którą są ważne to na paragonie wystarczy rozróżnienie czy bilet jest normalny - wejście przed 16stą czy tańszy - wejście po 16stej.

Płaciłem kartą debetową. Piszecie pargaon ale widzę, że przyszły mi emailem bilety w pdf tj 4 strony A4 - na każdej stronie odrębny imienny bilet z kodem kreskowym itd. Do tego przyszedł rachunek potwierdzenie zakupu 4 biletów. Czy te bilety wystarczy wydrukowac i iść na bramę nr 1 o określonej godzinie?. Czy muszę stać w kolejce przy kasie by je jakoś dodatkowo aktywować?

Znalazłem odpowiedź na moje pytanie.
Bilety zakupione w sklepie internetowym Parku Narodowego Jezior Plitwickich muszą być przechowywane na urządzeniu mobilnym lub wydrukowane i zatwierdzone przy oficjalnym wejściu, które zostało wybrane podczas zakupu oraz w okresie, w którym bilet został zakupiony. Odwiedzający Park w strefie odwiedzin z nieaktywnym biletem będą uważani za bez ważnego biletu i będą traktowani zgodnie z obowiązującymi przepisami Parku Narodowego. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.
W sumie jasne ale to aktywowanie przy wejściu nr 1 (takie wybrałem) odbywa się przy bramce przy wejściu nr 1 czy muszę stać w kolejce osób które dopiero kupują bilet?
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 03.08.2019 10:15

Witam.Wczoraj byłem na Plitwickich i miałem zakupiony bilet online z wydrukiem i od razu wchodziłem pod bramki i nie było problemu gdyż tam już jest kod kreskowy.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 05.08.2019 09:35

Ruch1920 napisał(a):Witam.Wczoraj byłem na Plitwickich i miałem zakupiony bilet online z wydrukiem i od razu wchodziłem pod bramki i nie było problemu gdyż tam już jest kod kreskowy.

OK wszystko jasne. Czy wchodziłeś wejściem nr 1?
Czy miałeś problem z parkingiem? Czytałem wcześniej, że parking to 10kn na 1h. Czy można płacić gotówką za parking i czy może jest jakiś tańszy parking kupując na cały dzień?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2019 10:48

Byliśmy w Parku w sobotę 20 lipca, pogoda przepiękna. Rano sprawdzaliśmy ilość dostępnych biletów na godzinę 9 i było prawie 300, jak dojechaliśmy na parking było niecałe 200, jak doszliśmy do kasy niecałe 100, jak kupiliśmy zostało 50, jak wracaliśmy przez mostek nad drogą to zrobiło się ZERO. Jak dojechali znajomi pół godziny później i wchodziliśmy do parku to była przyklejona kartka, że kolejne wejścia/bilety dopiero na 13:00. Wchodząc na statek czytają nasz kod na bilecie, tak pewnie weryfikują czy już się płynęło. Trasa C zajęła nam około 5 godzin

Spaliśmy w swoich namiotach na pobliskim campingu Korana, który szczerze polecamy. Pięknie położony, zadbany, cichy i spokojny
radzix
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzix » 05.08.2019 12:13

Witajcie, planujemy zaliczyć ten rezerwat w tym roku, jadę z dwójką bąbli 2 i 8 lat, o ile starszy pociągnie z buta całą trase tak młodszemu rozważamy czy da radę przejść po parku ze spacerówką, a może lepiej zabrać biegówkę? Którym wejściem najlepiej podjechać ? Będziemy jechali z miejscowości Prizna.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.08.2019 12:22

radzix napisał(a):Witajcie, planujemy zaliczyć ten rezerwat w tym roku, jadę z dwójką bąbli 2 i 8 lat, o ile starszy pociągnie z buta całą trase tak młodszemu rozważamy czy da radę przejść po parku ze spacerówką, a może lepiej zabrać biegówkę? Którym wejściem najlepiej podjechać ? Będziemy jechali z miejscowości Prizna.

Na pewno nie da rady z "buta". Jak już wózek to moim zdaniem z pompowanymi oponami, gdyż na kładkach, kamieniach może być ciężko...co do wejścia musicie sami sobie dobrać pod siebie czy wolicie schodzić czy podchodzić, ile macie czasu i jaka pora dnia (pogoda, ilość turystów).
radzix
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzix » 05.08.2019 13:00

No nie ukrywam że chciałbym zobaczyć jak najwięcej, chcemy jechać jak najwcześniej, najlepiej zaraz po otwarciu. Wózek mamy taki niewielki typu parasolka i lekki, młody drepta dziarsko, więc i tak lwią część przedrepta na nóżkach, nie mamy presji czasu, prowiant na drogę się ogarnie, tylko kwestia od której strony zacząć, żeby zobaczyć najwięcej? Czy taka trasa jak na tym blogu będzie ok https://www.vacansoleil.pl/blog/ciekawe ... ja-bilety/ ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone