Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.08.2019 13:13

Pod tym linkiem artykuł chyba nie wskazuje numerów wejść ani tras. My w zeszłym roku wchodziliśmy 2 wejściem i trasa bodajże H z podjazdem na stracie na najwyższe wzniesienie "traktorem", później spacer w dół do jeziorka i 20 minutowy rejs w kierunku najwyższego wodospadu parku. Po zejściu na ląd ok 30 minut spokojnym spacerkiem do wodospadu Velik Slap, wejście pod górkę na przystanek i powrót traktorkiem do punktu wejścia.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2019 13:34

Andzik napisał(a):Wchodząc 2, podjechaliśmy ciuchcią do 1 i zaczęliśmy zwiedzać standardowo.
Idąc od wejścia nr 2, brakowałoby mi tego pierwszego widoku na Veliki Slap od góry, który jest przy wejściu 1.


Tak, miałeś rację. Jak byśmy weszli 2 i standardowo szli w kierunku 1 to ten widok na sam koniec już by nie cieszył tak jak na początku :)
Załączniki:
IMG_20190720_093800mały.jpg
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 05.08.2019 14:13

radzix napisał(a):No nie ukrywam że chciałbym zobaczyć jak najwięcej, chcemy jechać jak najwcześniej, najlepiej zaraz po otwarciu. Wózek mamy taki niewielki typu parasolka i lekki, młody drepta dziarsko, więc i tak lwią część przedrepta na nóżkach, nie mamy presji czasu, prowiant na drogę się ogarnie, tylko kwestia od której strony zacząć, żeby zobaczyć najwięcej? Czy taka trasa jak na tym blogu będzie ok https://www.vacansoleil.pl/blog/ciekawe ... ja-bilety/ ?


Parasolką raczej nie dacie rady. Ja raz popełniłam kiedyś ten błąd w Karkonoszach i chciałam się przejść do Wodospadu Szklarki (po płaskim ale z kamieniami). Przeszłam 800 m i zawróciłam. Wracając do Plitvickich - IMHO może da się wózkiem z pompowanymi kołami (im większe, tym lepiej), lekka spacerówka z małymi plastikowymi raczej nie da rady. A Wy się umordujecie.
radzix
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzix » 05.08.2019 14:19

No to już sam nie wiem, nie chce wydawać 350 zł i wracać po godzinie. Jeżeli to są takie ścieżki z kamieniami itp to faktycznie nie damy rady , bąbla mogę wziąć na ręce, parasole złożyć i nosić gdzie potrzeba, to nie problem.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.08.2019 14:31

Tak jak pisalem wcześniej muszą byc dobre pompowane koła...piszesz, ze na rękach małego, powiem Ci szczerze, że drugi Twój maluch-8 latek tez bedzie zapewne marudzil i lapał kryzysy...musisz to dobrze przekalkulowac.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 05.08.2019 14:41

radzix napisał(a):No to już sam nie wiem, nie chce wydawać 350 zł i wracać po godzinie. Jeżeli to są takie ścieżki z kamieniami itp to faktycznie nie damy rady , bąbla mogę wziąć na ręce, parasole złożyć i nosić gdzie potrzeba, to nie problem.


Po 2 godzinach to może być problem ;)
A nie macie jakiegoś nosidła ? Dwulatek jeszcze chyba by nie zrujnował kręgosłupa rodzicowi, ale głośno myślę, bo nie pamiętam już w sumie, ile ważą dwulatki :smo:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2019 15:06

Sporadycznie ale były tam bąble w "nosidłach". Moim zdaniem ani rodzice, ani dzieciaki nie wyglądały na szczęśliwe. Nasza miała 3 lata i 3 miesiące jak zwiedzaliśmy z nią Plitvice. Nie mieliśmy ani wózka ani nosidła. Raz ją tylko znosiłem po jakiś stromych schodach z góry. Resztę dreptała sama. Z dzieckiem, które samo nie chodzi, naszym zdaniem, jedynie wózek z większym, pompowanym kołem ma sens
radzix
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzix » 05.08.2019 16:14

Szukam na szybko takiego nosidła turystycznego ze stelażem, jak się nie uda znaleźć to odpuszczam w tym roku. Dzięki za pomoc.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 06.08.2019 09:23

piotrulex napisał(a): Trasa C zajęła nam około 5 godzin


piotrulex, rozumiem, że to tak na spokojnie, z przystankami, bez gonienia ? Pięciolatka będzie zadowolona ? ;)
Tak tylko się upewniam, bo decyzja o wyborze tej trasy już podjęta :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 06.08.2019 09:34

Corrina, my szliśmy trasą B, więc zdecydowanie łatwiejszą ale zrobiliśmy ja w 3 godziny z niespełna 4-latką na pokładzie. A Twoje córki to już doświadczone piechurki przecież ;).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.08.2019 09:37

corrina napisał(a):
piotrulex napisał(a): Trasa C zajęła nam około 5 godzin


piotrulex, rozumiem, że to tak na spokojnie, z przystankami, bez gonienia ? Pięciolatka będzie zadowolona ? ;)
Tak tylko się upewniam, bo decyzja o wyborze tej trasy już podjęta :oczko_usmiech:


Tak, oczywiście na spokojnie. Do płynięcia załapaliśmy się chyba na 5-ty stateczek więc tam też długo nie staliśmy

Będzie zadowolona. Najgorsza jest końcówka, naszym dzieciakom trochę się już nudziło

Mi tam trochę brakuje znaków z info ile metrów czy minut o końca trasy
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 06.08.2019 09:52

Trajgul napisał(a):Corrina, my szliśmy trasą B, więc zdecydowanie łatwiejszą ale zrobiliśmy ja w 3 godziny z niespełna 4-latką na pokładzie. A Twoje córki to już doświadczone piechurki przecież ;).


Haha, biorąc pod uwagę, że po Hvarze byliśmy tylko na Połoninie Wetlińskiej w listopadzie, to nie wiem, jak tam z ich kondycją będzie w tym roku ;) Na hvarskiego Nikolę (oczywiście mam na myśli górę ;) ) w każdym razie podwieziemy tyłeczki samochodem :smo: :oops:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 06.08.2019 09:53

piotrulex napisał(a):
corrina napisał(a):
piotrulex napisał(a): Trasa C zajęła nam około 5 godzin


piotrulex, rozumiem, że to tak na spokojnie, z przystankami, bez gonienia ? Pięciolatka będzie zadowolona ? ;)
Tak tylko się upewniam, bo decyzja o wyborze tej trasy już podjęta :oczko_usmiech:


Tak, oczywiście na spokojnie. Do płynięcia załapaliśmy się chyba na 5-ty stateczek więc tam też długo nie staliśmy

Będzie zadowolona. Najgorsza jest końcówka, naszym dzieciakom trochę się już nudziło

Mi tam trochę brakuje znaków z info ile metrów czy minut o końca trasy


No to super, nie mogę się już doczekać, chyba dziś kupię bilety, bo taka już niecierpliwa jestem :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 06.08.2019 10:02

corrina napisał(a):Haha, biorąc pod uwagę, że po Hvarze byliśmy tylko na Połoninie Wetlińskiej w listopadzie, to nie wiem, jak tam z ich kondycją będzie w tym roku ;)

Moja niespełna 5-latka, której się nawet na spacery nie chce chodzić, chyba, że ma hulajnogę :), to miesiąc temu przeszła Dolinę Kościeliską + Smreczyński Staw (razem ok. 15 km), a następnego dnia; Dolina Strążyska - Czerwona Przełęcz- Dolina Białego. Wszystko na nogach ;).
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 06.08.2019 16:54

piotrulex napisał(a):
Andzik napisał(a):Wchodząc 2, podjechaliśmy ciuchcią do 1 i zaczęliśmy zwiedzać standardowo.
Idąc od wejścia nr 2, brakowałoby mi tego pierwszego widoku na Veliki Slap od góry, który jest przy wejściu 1.


Tak, miałeś rację. Jak byśmy weszli 2 i standardowo szli w kierunku 1 to ten widok na sam koniec już by nie cieszył tak jak na początku :)


Cieszę się, że mogłam pomóc :)
Dla nas, ten widok jest właśnie takim znakiem, że jesteśmy w Plitvicach i można rozpocząć zwiedzanie :hut:

piotrulex napisał(a):Sporadycznie ale były tam bąble w "nosidłach". Moim zdaniem ani rodzice, ani dzieciaki nie wyglądały na szczęśliwe. Nasza miała 3 lata i 3 miesiące jak zwiedzaliśmy z nią Plitvice. Nie mieliśmy ani wózka ani nosidła. Raz ją tylko znosiłem po jakiś stromych schodach z góry. Resztę dreptała sama. Z dzieckiem, które samo nie chodzi, naszym zdaniem, jedynie wózek z większym, pompowanym kołem ma sens


Jak to czytam, to mam nadzieję, że z 1-latkiem damy radę :)
Młody będzie w nosidełku, nas 6 dorosłych - pomożemy rodzicom w dźwiganiu i cały dzień do dyspozycji :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Jeziora Plitwickie - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone