Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2019 20:32

Karpatka1 napisał(a):Czy warto rezerwować nocleg w okolicach parku już teraz, czy też ryzykować i szukać na miejscu? Będziemy w piątkę i boję się, że będzie problem. Jeśli teraz, to podpowiedzcie proszę, w jakiej okolicy najlepiej szukać?


http://www.plitvickedoline.hr/info/rako ... /smjestaj/
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 08.04.2019 09:58

dids76 napisał(a):W okolicach Plitvic jest bardzo dużo kwater do wynajęcia i nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś na miejscu. Z drugiej strony jak znajdziesz coś ciekawego wcześniej to dlaczego nie rezerwować :wink: :papa:


Kwater dużo, ale jak byliśmy początkiem czerwca 2016 to mieliśmy problem znaleźć coś jak najbliżej i w cenie niższej niż 50e za nocleg. W końcu się udało za 37e ale do parku i tak trzeba było podjechać samochodem. Zależy kto czego oczekuje - ja chciałam tanio (ok. 30e) a blisko, żeby podejść na nogach :P

Ale jak Wy potrzebujecie noclegu po zwiedzaniu, to możecie zawsze podjechać gdzieś dalej od Jezior a bliżej Polski :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2019 12:06

ewula91 napisał(a): Zależy kto czego oczekuje - ja chciałam tanio (ok. 30e) a blisko, żeby podejść na nogach :P

Blisko .... tzn. ile km. żeby podejść na nogach. :?:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.04.2019 14:40

50e to dużo za pokój na 1 noc ?
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 08.04.2019 23:01

Karpatka1 napisał(a): Plan jest taki, by wczesnym rankiem (ok. 6.00) ruszyć z Primostenu, potem jeziora i nocleg. W sobotę dalsza trasa do Polski. To będzie piątek, połowa sierpnia. Czy warto rezerwować nocleg w okolicach parku już teraz, czy też ryzykować i szukać na miejscu? Będziemy w piątkę i boję się, że będzie problem. Jeśli teraz, to podpowiedzcie proszę, w jakiej okolicy najlepiej szukać?

Moim zdaniem plan sensowny :wink:
Jeżeli macie ściśle określony termin, to może i fundusze też.
Jeżeli tak, ja bym rezerwował wcześniej (na spoko zwiedzanie i dojazd na nocleg).
Kilka lat temu ap. na 5 os. 50 euro tutaj https://goo.gl/maps/hj3gPENdKSz
Blisko drogi, ale nie wiem czemu samochody mnie nie budziły.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 12.04.2019 08:40

Witajcie.
W tym roku po drodze chcę odwiedzic. Plitwickie Jeziora
Którą trasę zwiedzania polecacie tak aby zobaczyć to co najpielniejsze.
W zeszłym roku byłem w parku KRK i nie wiem czy teraz Plitwice to będzie coś Wow.
Czekam na Wasze opinie.
Pozdro
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.04.2019 09:09

BMC napisał(a):Witajcie.
W tym roku po drodze chcę odwiedzic. Plitwickie Jeziora
Którą trasę zwiedzania polecacie tak aby zobaczyć to co najpielniejsze.
W zeszłym roku byłem w parku KRK i nie wiem czy teraz Plitwice to będzie coś Wow.
Czekam na Wasze opinie.
Pozdro

Park Plitvice po Parku Krka dobra opcja.

http://www.np-plitvicka-jezera.hr/files ... ce-en.html

Wybierz wejście nr 1, najbardziej optymalne, na początku szlaku, gdzie jest umiejscowiony duży parking.
Stąd można udać się od razu do wodospadu Veliki Slap, by dalej wybrać jedną z kilku tras.

https://np-pj.maps.arcgis.com/apps/MapJ ... 0OOQf7HERY

Wybierz trasę C
https://np-pj.maps.arcgis.com/apps/MapT ... b1478e59ee
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 20.04.2019 21:37

Jeziora to jest WOW. Przy słonecznej pogodzie - bomba. Trasa C - jeśli nie boisz się iść pod górę. Polecam! Jeśli wolisz schodzić w dół- trasa H.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 21.04.2019 11:43

pyton napisał(a):
Karpatka1 napisał(a): Plan jest taki, by wczesnym rankiem (ok. 6.00) ruszyć z Primostenu, potem jeziora i nocleg. W sobotę dalsza trasa do Polski. To będzie piątek, połowa sierpnia. Czy warto rezerwować nocleg w okolicach parku już teraz, czy też ryzykować i szukać na miejscu? Będziemy w piątkę i boję się, że będzie problem. Jeśli teraz, to podpowiedzcie proszę, w jakiej okolicy najlepiej szukać?

Moim zdaniem plan sensowny :wink:
Jeżeli macie ściśle określony termin, to może i fundusze też.
Jeżeli tak, ja bym rezerwował wcześniej (na spoko zwiedzanie i dojazd na nocleg).
Kilka lat temu ap. na 5 os. 50 euro tutaj https://goo.gl/maps/hj3gPENdKSz
Blisko drogi, ale nie wiem czemu samochody mnie nie budziły.


W okolicach Plitvic znajdziecie spanie "w ciemno". W polowie sierpnia'2018 w Rakovica 50E dla 3-4 osob, przy trasie 1.

pozdrawiam
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 29.04.2019 09:31

Byliśmy w 2013, 2016 i 2017 cena 110 kn. Wiem, że w ubiegłym roku było 150kn.
Planujemy teraz ze znajomymi - zobaczyłam cenę na ten rok i mega szok 8O
https://np-plitvicka-jezera.hr/en/plan- ... rice-list/
Dorośli w sezonie 250 kn
Parking z 7 kn/h, na 10 kn/h

Masakra jaki wzrost cen 8O
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.04.2019 10:32

Andzik napisał(a):Byliśmy w 2013, 2016 i 2017 cena 110 kn. Wiem, że w ubiegłym roku było 150kn.
Planujemy teraz ze znajomymi - zobaczyłam cenę na ten rok i mega szok 8O
https://np-plitvicka-jezera.hr/en/plan- ... rice-list/
Dorośli w sezonie 250 kn
Parking z 7 kn/h, na 10 kn/h

Masakra jaki wzrost cen 8O

Te ceny juz obowiązywały w zeszlym roku
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 05.05.2019 14:47

Witajcie. Planuje zwiedzanie jezior od samego rana w dniu przyjazdu do Chorwacji. Czy ktoś się orientuje czy na parking nr.1 wjade przed godziną 7.00?
jaworznianie
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 05.05.2019 18:06

Zygi007 napisał(a):Witajcie. Planuje zwiedzanie jezior od samego rana w dniu przyjazdu do Chorwacji. Czy ktoś się orientuje czy na parking nr.1 wjade przed godziną 7.00?



tak
jaworznianie
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 05.05.2019 18:08

Andzik napisał(a):Byliśmy w 2013, 2016 i 2017 cena 110 kn. Wiem, że w ubiegłym roku było 150kn.
Planujemy teraz ze znajomymi - zobaczyłam cenę na ten rok i mega szok 8O
np-plitvicka-jezera.hr/en/plan-your-visit/price-list/
Dorośli w sezonie 250 kn
Parking z 7 kn/h, na 10 kn/h

Masakra jaki wzrost cen 8O




Może w końcu ktoś pomyślał by trochę odsiać to towarzystwo i wprowadzić ceny które nieco powstrzymają turystów przed przyjazdem, zadeptaniem tego parku i zniszczeniem tego co jeszcze zniszczone nie zostało.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 05.05.2019 22:38

jaworznianie napisał(a):Może w końcu ktoś pomyślał by trochę odsiać to towarzystwo i wprowadzić ceny które nieco powstrzymają turystów przed przyjazdem, zadeptaniem tego parku i zniszczeniem tego co jeszcze zniszczone nie zostało.

Kogo chcesz odsiać :?: Blondynów :?:
Wprowadzisz ceny wysokie :!: ,czyli będzie dla bogatych :twisted:
Jeżeli turysta idzie szlakiem to nic nie zadepcze oprócz tego po czym idzie :!: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone