Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.05.2019 20:23

Od niedawna istnieje możliwość zakupu biletów do parku, na stronie internetowej.
Należy jednak brać pod uwagę pojawiający się komunikat, że system jest jeszcze w wersji testowej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.05.2019 21:35

Ograniczą liczbę wejść? https://www.fly4free.pl/plitwickie-jezi ... ty-wstepu/
Niestety nigdzie źródła informacji :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.05.2019 14:15

pyton napisał(a):Kilka lat temu ap. na 5 os. 50 euro tutaj https://goo.gl/maps/hj3gPENdKSz ...


My co prawda namiotowi, ale w okolicach Plitvic, będąc pewnie 2 noce, z wygody i oszczędności poszukamy jakiejś kwatery :)

Zwłaszcza widząc takie ceny jak powyżej

Będziemy szukać dla 2 rodzin 2 + spore 1 (2x(2+1)). Może być oczywiście nawet 1 spory pokój z odpowiednia ilością łóżek :)

Co do parku to znajomi nas zapewniali, że sam wstęp jest darmowy, a bilety są konieczne jedynie do przejazdu tym busikiem czy płynięcia łodzią. Wychodzi, że to nie jest prawdą gdyż:

"Every visitor is obliged to purchase an entrance ticket, to present it upon request to an official person, and to keep it on their person until they leave the park. All visitors to the lake system and hiking trails are required to have a valid entrance ticket."
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2019 14:30

piotrulex napisał(a):Co do parku to znajomi nas zapewniali, że sam wstęp jest darmowy, a bilety są konieczne jedynie do przejazdu tym busikiem czy płynięcia łodzią. Wychodzi, że to nie jest prawdą ...

Jacyś dziwni ci znajomi ... :roll:
Po prostu "gapowicze" :evil:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.05.2019 14:40

Janusz Bajcer napisał(a):
piotrulex napisał(a):Co do parku to znajomi nas zapewniali, że sam wstęp jest darmowy, a bilety są konieczne jedynie do przejazdu tym busikiem czy płynięcia łodzią. Wychodzi, że to nie jest prawdą ...

Jacyś dziwni ci znajomi ... :roll:
Po prostu "gapowicze" :evil:


Jechali jakąś komunikacją zbiorową, którą zapewniał, któryś z pobliskich campingów. To mało światowi, prości ale bardzo uczciwi ludzie, których o celowe omijanie kasy nie posądzam. Postanowiłem więc sprawdzić no i wyraźnie napisane, że bilet do NP obowiązkowy. Cena słona, ale jest pięknie o ile słonko świeci :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2019 14:44

Może mieli wejście do Parku w cenie wycieczki :?:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 21.05.2019 14:02

Malen napisał(a):Jeziora to jest WOW. Przy słonecznej pogodzie - bomba. Trasa C - jeśli nie boisz się iść pod górę. Polecam! Jeśli wolisz schodzić w dół- trasa H.


A dużo tego "pod górę" jest na trasie C ?
Czy pięciolatka, która rok temu w sierpniu podołała (jako 4 latka ;) ) do jaskini w Sv. Niedzieli na Hvarze a w listopadzie na Połoninę Wetlińską, da radę trasę C?

I jeszcze przy okazji, bo wątek czytałam od 2017 czyli ostatnie 10 stron ;) Polecicie coś godnego obiadokolacji po trasie z Hvaru z przystankiem w Trogirze lub Szybeniku? (czyli bliżej wieczora raczej będziemy).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.05.2019 16:47

corrina napisał(a):
Malen napisał(a):Jeziora to jest WOW. Przy słonecznej pogodzie - bomba. Trasa C - jeśli nie boisz się iść pod górę. Polecam! Jeśli wolisz schodzić w dół- trasa H.


A dużo tego "pod górę" jest na trasie C ?
Czy pięciolatka, która rok temu w sierpniu podołała (jako 4 latka ;) ) do jaskini w Sv. Niedzieli na Hvarze a w listopadzie na Połoninę Wetlińską, da radę trasę C?

I jeszcze przy okazji, bo wątek czytałam od 2017 czyli ostatnie 10 stron ;) Polecicie coś godnego obiadokolacji po trasie z Hvaru z przystankiem w Trogirze lub Szybeniku? (czyli bliżej wieczora raczej będziemy).


Nie wiem jaką szliśmy trasą, ale jak nasza młoda miała 3 lata i ze 3 miesiąca sporo się po parku nachodziliśmy. Dała radę. Czasami mocno strome schody brałem ja na plecy
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.05.2019 20:06

corrina napisał(a):Czy pięciolatka, która rok temu w sierpniu podołała (jako 4 latka ;) ) do jaskini w Sv. Niedzieli na Hvarze a w listopadzie na Połoninę Wetlińską, da radę trasę C?

Byłem w 2009 z 5-cio latkiem i dał radę lepiej niż ja. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2019 11:45

anakin napisał(a):
corrina napisał(a):Czy pięciolatka, która rok temu w sierpniu podołała (jako 4 latka ;) ) do jaskini w Sv. Niedzieli na Hvarze a w listopadzie na Połoninę Wetlińską, da radę trasę C?

Byłem w 2009 z 5-cio latkiem i dał radę lepiej niż ja. :wink:

W 2008 byłem z czterolatkiem i spokojnie dawał radę, w 2013 dziewięciolatek już narzekał.
Założę się o wszystko że w tym roku jako 15 latek narzekał by już przy wyjściu z busa. :oczko_usmiech: :mrgreen:
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 22.05.2019 14:33

A 16-latek już rok wcześniej powiedziałby, że nigdzie z Wami nie jedzie:) Coś o tym wiem...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 22.05.2019 17:20

rzdrozny napisał(a):A 16-latek już rok wcześniej powiedziałby, że nigdzie z Wami nie jedzie:) Coś o tym wiem...

Dokładnie tak jest.
Nasz mając właśnie 16 lat, powiedział, że nigdzie nie jedzie, chyba że, do towarzystwa dla niego, pojedzie z nami jego kolega.
Nie mieliśmy wyboru, kolega pojechał, bo syn za młody, żeby sam został w domu.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.05.2019 07:32

elka21 napisał(a):
rzdrozny napisał(a):A 16-latek już rok wcześniej powiedziałby, że nigdzie z Wami nie jedzie:) Coś o tym wiem...

Dokładnie tak jest.
Nasz mając właśnie 16 lat, powiedział, że nigdzie nie jedzie, chyba że, do towarzystwa dla niego, pojedzie z nami jego kolega.
Nie mieliśmy wyboru, kolega pojechał, bo syn za młody, żeby sam został w domu.


Dobre

Syn za młody, aby sam zostać w domu, jednak nie za młody, aby Wam mówić kto ma z Wami jechać na wakacje ;)

Nie mieliście wyboru ...

:(
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.05.2019 07:46

piotrulex napisał(a):
Nie mieliście wyboru ...

:(

16 lat to stary koń. U mnie, w tamtym roku 8-latka nie chciała jechać do Chorwacji. Na szczęście się "zgodziła " ;)
P.S. Zaraz będzie fajny OT, w zasadzie już jest.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.05.2019 08:30

Trajgul napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Nie mieliście wyboru ...

:(

16 lat to stary koń. U mnie, w tamtym roku 8-latka nie chciała jechać do Chorwacji. Na szczęście się "zgodziła " ;)
P.S. Zaraz będzie fajny OT, w zasadzie już jest.


Moja 10 latka póki co nie protestuje, a 5 latka to w ogóle już dni odlicza :mrgreen:

A wracając do tematu trasy, to ponowię pytanie, czy w trasie C jest "dużo pod górę" ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone