Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie opony zakładacie do swoich aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 20:18

Zużyją sie szybciej przednie, gdyż przenoszą wiekszą siłę przy hamowaniu, jeżeli ktos hamulców używa...

Na marginesie za komplet zaplaciłem 1680,-
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2010 20:24

woka napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):- za komplet nowych Kleeberek w zaprzyjaźnionym serwisie dałem 620 zł - do tego montaż i darmowy serwis .


Jaki to rozmiar. :?: 8O


175/65/14...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.03.2010 20:25

woka napisał(a): Najdroższych nigdy nie kupiłem

W Polsce to mija się z celem. Brak dróg by duże prędkości rozwijać.
Po dwa > trafisz na dziurę . . . rozwalisz i musisz więcej bulić, bo wiadomo jak odszkodowania wyglądają.

Raz z przeciwka jechał TIR i miałem do wyboru - zajechać mu osobówką drogę lub zaliczyć wyrwę. Piszę, czyli wybrałem wariant nr2 i na drugi dzień jechałem po nową oponę i felgę :evil:

alessandro1977 napisał(a):
woka napisał(a):Jaki to rozmiar. :?: 8O

175/65/14...

maleństwo :lol: :lol: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2010 20:33

Oj maleństwo ale niestety nawet takie małe rozmiary niektórych innych uznanych marek są kosmicznie drogie...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.03.2010 20:42

pasażer napisał(a):W Polsce to mija się z celem. Brak dróg by duże prędkości rozwijać.


Słusza uwaga.
Montują do nowych samochodów opony z oznaczeniem "V" - 240km/h (takie mam) a przecież wystarczy "H" 210 km/h. Jak ktoś w porywach pojedzie np. 230 km/h to chyba nic złego przez te kilka minut się nie stanie.
Z reguły jezdzimy przecież nie wiecej jak 120-150 km/h.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.03.2010 20:52

Fatamorgana napisał(a):Nie jest tak samo...
To tylko Twoje zdanie a nie żaden dowód.
Hamulce mają wieksze znaczenie niż opony a margines bezpieczeństwa jest całkiem inny w przypadku zużytej opony a zużytego klocka.
Zahamuj wytartym klockiem i nowiutką oponą, a zahamuj nowymi klockami i trochę wytartą oponą (w takim stopniu jak te w sprzedaży).
Zobaczymy czy wtedy też będziesz miał podobna opinię... :lol: :wink:

Wszystko zależy od stanu opony a nie od ceny, tłumaczeń sprzedawcy, marki itd..
Idąc tym torem, należałoby zamknąć rynek towarów używanych, bo przeciez NIGDY nie wiadomo, coone przeszły.

Nigdy kosztem bezpieczeństwa- owszem, ale nie bez przesady.
Pod szyldem owej troski o bezpieczeństwo- czasami zwane spokojem umysłu- często sprzedaje nam się towary o zawyżonej jakości, parametrach itp.

Niełatwo w tym wszystkim się połapać, ale da się.

Natomiast takie licytowanie się samymi opiniami ani niczego nie daje, ani niczego nie zmienia- i tak kupujemy to, do czego sami jesteśmy przekonani- bądź pozwolimy komuś przekonać nas.
Bardzo niewielu ludzi kupuje z wiedzą i pełnym przekonaniem.


Zgadzam się z treścią każdego zdania. :!:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 25.03.2010 21:18

Przy wyborze opon kieruję się raportami , opiniami innych użytkowników (internet), oraz ceną. Opon letnich nigdy nie kupowałem bo samochody zawsze były nowe :D a jak je sprzedawałem to opony jeszcze nadawały się do jazdy (poza Dębicą) 2 sie wybuliły i CC sprzedałem z dwoma zimowymi po przebiegu 50 000km w 4 i pół roku (ale to było dawno).
W następnych samochodach miałem już zimówki Fulda, przez ostatnie 7 lat Fulda Kristal Supremo, dla mnie wystarczające, może troszkę głosne ale w sumie ok.
Obecnie też mam zimówki Fuldy Supremo i mogę je polecić. Innych nie kupuje bo są dla mnie za drogie przy moim rozmiarze kół.
basia@reda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) basia@reda » 25.03.2010 21:23

Panowie a co sądzicie o oponach Falken? Muszę kupić dwie sztuki 225/40R18 i zastanawiam się nad poniższymi:

http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/1734 ... 92_w.htmlx

Ocena opon dosyć dobra. Cena jest OK.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 21:45

basia@reda napisał(a):Panowie a co sądzicie o oponach Falken? Muszę kupić dwie sztuki 225/40R18 i zastanawiam się nad poniższymi:

http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/1734 ... 92_w.htmlx

Ocena opon dosyć dobra. Cena jest OK.

No weź przestań...
Do jakiego auta te opony?
basia@reda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) basia@reda » 25.03.2010 21:53

Skoda Octavia II 2,0 TDI
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 25.03.2010 21:53

Niski profil ja mam w kijance opony 225/45/18" ale .cena atrakcyjna
basia@reda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) basia@reda » 25.03.2010 21:58

matrix02 napisał(a):Niski profil ja mam w kijance opony 225/45/18" ale .cena atrakcyjna


Jak Ci się jeździ na takich oponach na naszych drogach?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 21:58

basia@reda napisał(a):Skoda Octavia II 2,0 TDI

Wg. mnie, to produkt fabryki azjatycjiej należącej do światowego koncernu oponiarskiego...
Nie chce mi się gmerać w necie, ale myślę, że to chiński produkt z połki, niskiej, hipermarketu...
Dajcie sobie luz, kupcie 4 butelki dobrego alkoholu mniej i postawcie na bardziej sprawdzone produkty innego producenta.
basia@reda
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) basia@reda » 25.03.2010 21:59

FUX napisał(a):
basia@reda napisał(a):Skoda Octavia II 2,0 TDI

Wg. mnie, to produkt fabryki azjatycjiej należącej do światowego koncernu oponiarskiego...
Nie chce mi się gmerać w necie, ale myślę, że to chiński produkt z połki, niskiej, hipermarketu...
Dajcie sobie luz, kupcie 4 butelki dobrego alkoholu mniej i postawcie na bardziej sprawdzone produkty innego producenta.


Jasne - tylko na które. Czytam opinie poniższych opon i nie jestem w stanie ocenić, które są lepsze a które najlepsze?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 22:00

ER300 Turanza
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakie opony zakładacie do swoich aut ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone