Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie opony zakładacie do swoich aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.03.2010 19:08

parrot napisał(a):Swego czasu przejeździłem całe lato na zimówkach (bo mnie chwilowo nie było stać na żadne inne). Rzeczywiście trochę głośniejsze i paliwa odrobinę więcej szło. Awaryjne hamowanie - to jednak porażka - szczególnie na mokrym.

Dokładnie, większe opory toczenia, a przy tym gorzej odprowadzają wodę.
Niemniej jednak woka zjedź te zimówki, najlepiej w Cro jak Chorwaci, a później na Afrykę oddaj, bo tam jak drutów nie widać to opona dobra.
Kilku Czechów w Cro też na zimówkach widziałem.

Rysio napisał(a):Teraz na oponach nie oszczędzam, bo oczywistym jest że to jedyny kontakt auta z ziemią

Wystarczy sobie wyobrazić auto stojące na czterech pocztówkach, bo kontakt opony z nawierzchnią to jedynie wielkość kartki pocztowej i problem > jaka? zniknie :!:

Nie każda opona nada się do każdego auta lub kierowcy. O tym też należy pamiętać coś podpowiadając.
:devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:
Ostatnio edytowano 25.03.2010 19:10 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 19:09

Pakula napisał(a):Właśnie kupiłem używane Michelin Primacy HP,używane mają 7mm i są z 2009 roku.1000 zł za 4 szt.Po co przepłacać?

A skąd wiesz, co sie z nimi dzialo przez ten 1-2mm bieżnika?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 19:11

pasażer napisał(a):

Nie każda opona nada się do każdego auta lub kierowcy. O tym też należy pamiętać coś podpowiadając.


Jakieś rozwinięcie?
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 25.03.2010 19:11

FUX napisał(a):
Pakula napisał(a):Właśnie kupiłem używane Michelin Primacy HP,używane mają 7mm i są z 2009 roku.1000 zł za 4 szt.Po co przepłacać?

A skąd wiesz, co sie z nimi dzialo przez ten 1-2mm bieżnika?


A co sie miało dziać?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 19:12

Pakula napisał(a):
FUX napisał(a):
Pakula napisał(a):Właśnie kupiłem używane Michelin Primacy HP,używane mają 7mm i są z 2009 roku.1000 zł za 4 szt.Po co przepłacać?

A skąd wiesz, co sie z nimi dzialo przez ten 1-2mm bieżnika?


A co sie miało dziać?

No właśnie...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.03.2010 19:16

alessandro1977 napisał(a):Na lód żadna opona nie jest dobra...zimówki są właściwe na śnieg...na lód to tylko łyżwy...najlepszym sposobem podczas jazdy samochodem po lodzie jest rozsądna prędkość...

awcależenietak . . . ja latem jeden komplet podbijam od środka papiakami i po jeziorze śmigam :twisted: :D :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.03.2010 19:17

FUX napisał(a):
pasażer napisał(a):

Nie każda opona nada się do każdego auta lub kierowcy. O tym też należy pamiętać coś podpowiadając.


Jakieś rozwinięcie?

Nie :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 19:19

pasażer napisał(a): Nie :lol:

Tak się spodziewałem... :roll:
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 25.03.2010 19:20

FUX napisał(a):
Pakula napisał(a):
FUX napisał(a):
Pakula napisał(a):Właśnie kupiłem używane Michelin Primacy HP,używane mają 7mm i są z 2009 roku.1000 zł za 4 szt.Po co przepłacać?

A skąd wiesz, co sie z nimi dzialo przez ten 1-2mm bieżnika?


A co sie miało dziać?

No właśnie...


Pewnie były zamontowane w innym aucie...?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 19:26

Zapewne...
:wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.03.2010 19:30

Wy tak chłopaki chyba lubicie opisywać co macie i ile daliście i dlaczego ten a nie inny model itd itp. :) :wink:

Tymczasem... tyle opinii ile zakupów, a na rynku żadnej nowej rewolucji nie ma i cena najczęściej odpowiada jakości.
Ten co kupuje w wyjątkowo niskich cenach, bo ma dojście do hurtowni zawsze będzie wyjątkowo zadowolony, bo u nas w narodzie najszczęśliwi są ci, którzy kupują najtaniej... :lol: :wink:
Nieważne, że w testach prawdziwych znawców tematu, ta najlepiej (cenowo) kupiona opona też może nie być na najwyższych miejscach.

Jednak życie uczy, że najlepszym testerem opon jest samo życie i przebyte kilometry na przeróżnych drogach- od autostrady po szutry i wertepy.
Zwolenników Continentala i Pirelli poinformuję, że kilka opon tychże marek (z tyłu) mi się zaczęło rozwarstwiać (bąble i wyboczenia) jak mocniej brałem zakręty w górach i notorycznie po nich jeździłem.
Sprzedawcy tych opon twierdzili, że nie słyszeli o takich problemach....

O dziwo- te mniej znane marki lepiej sobie poradziły.
(nie koreańskie, ale na tyle mniej znane, że pozapominałem nazwy).


Kolegom mającym "ale" do kupowania używek w dobrym stanie - bo nie wiadomo co przeszły- zadam pytanie:
- czy jak złapiecie gumę i jesteście zmuszeni pojechać na niej jakiś odcinek, to wymieniacie zawsze parę opon z tejże osi, czy nie?
Oczywiście czasami jest to konieczne, bo jak oplot został uszkodzony to po ptokach, ale jeśli nie? Przecież opona sporo "przeszła"....
Ostatnio edytowano 25.03.2010 19:31 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2010 19:30

Pakula napisał(a):Właśnie kupiłem używane Michelin Primacy HP,używane mają 7mm i są z 2009 roku.1000 zł za 4 szt.Po co przepłacać?


Używanych opon się nie kupuje...to tak jak byś kupił używane klocki hamulcowe...
Nord*
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nord* » 25.03.2010 19:31

A ja tam założę opony okrągłe :lol: :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 19:32

Gdybym rozwalił jedną oponę na amen, to muszę wymienić 4...
Złapałem śrubę i kleiłem.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 25.03.2010 19:33

alessandro1977 napisał(a):
Pakula napisał(a):Właśnie kupiłem używane Michelin Primacy HP,używane mają 7mm i są z 2009 roku.1000 zł za 4 szt.Po co przepłacać?


Używanych opon się nie kupuje...to tak jak byś kupił używane klocki hamulcowe...


Samochody też kupujesz tylko nowe?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakie opony zakładacie do swoich aut ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone