Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie opony zakładacie do swoich aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.03.2010 11:45

Filipki napisał(a):Trzy lata temu miałem jedne gumki pirelli...Nie pamiętam jaki model,ale "dzięki"nim zwracam teraz szczególną uwagę w opisach na głośność ogumienia.Tamte dały mi popalić.
Od prędkości 70km\h wzwyż wyły niemiłosiernie!!!


Potwierdzam.
W ubiegłym roku, na autostradzie węgierskiej zrobiłem sobie mały odpoczynek. Przejeżdzał samochód którego opony wydawały dzięk jakby ktoś piłował drewno na pilarce.
Później spotkałem gościa na stacji paliw. Z ciekawości musiałem zerknąć co to ustrojstwo ma na kołach ....... były to Pirelki.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.03.2010 11:53

Za to nie ma problemu, żeby z błota wyszły, krawężniki przestają przeszkadzać,
nie zwracasz uwagi na jakieś durne dziury w drodze ...
A przy zamkniętych oknach to i tak nic nie słyszę.
Radio słucham :wink:
Zresztą pisałem - teraz mam na jednej osi komplet BFG - też się dobrze sprawują.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 26.03.2010 11:56

Filipki napisał(a):Nie zgodzę się.[...]Tak więc moim skromnym zdaniem-lepsze na przód...


Z prawami fizyki w zasadzie też można się nie zgadzać, tyle, że strasznie trudno je obalić :P Zwróć uwagę, że przednie koła możesz kontrolować czynnie, tylne zaś (szczególnie w przypadku przedniego napędu) wyłącznie biernie(czyli w zasadzie wcale) Lepiej nie dopuścić do sytuacji, kiedy tył wyprzedza przód, niż potem auto z tej sytuacji wyprowadzać.... Jeśli już musisz założyć tylko dwie nowe opony - zawsze na tył. Wypowiedzi specjalistów są tutaj jednoznaczne.
Jak jednak rzekłem - można się z tym nie zgadzać. Można również twierdzić, że kilogram piór jest lżejszy od kilograma stali - używając argumentu "upuść sobie jedno i drugie na nogę, zobaczysz, co cięższe ;)
Ostatnio edytowano 26.03.2010 12:02 przez parrot, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.03.2010 12:01

weldon napisał(a):Za to nie ma problemu, żeby z błota wyszły, krawężniki przestają przeszkadzać,
nie zwracasz uwagi na jakieś durne dziury w drodze ...


Nie potwierdzam.
Jak już pisałem, miałem Pirelki - ja różnicy w stosunku do innych nie widzę. Opona jak każda inna. ( ale ja nie zwracam większej uwagi, nie podniecam się marką - ma być po prostu opona).
Filipki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 02.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filipki » 26.03.2010 12:05

parrot napisał(a):
Filipki napisał(a):Nie zgodzę się.[...]Tak więc moim skromnym zdaniem-lepsze na przód...


Z prawami fizyki w zasadzie też można się nie zgadzać, tyle, że strasznie trudno je obalić :P Zwróć uwagę, że przednie koła możesz kontrolować czynnie, tylne zaś (szczególnie w przypadku przedniego napędu) wyłącznie biernie. Jeśli już musisz założyć tylko dwie nowe opony - zawsze na tył. Wypowiedzi specjalistów są tutaj jednoznaczne.
Jak jednak rzekłem - można się z tym nie zgadzać. Można również twierdzić, że kilogram piór jest lżejszy od kilograma stali - używając argumentu "upuść sobie jedno i drugie na nogę, zobaczysz, co cięższe ;)

Szczerze mówiąc jeżeli przednie koła kontroluję czynnie,to wolę mieć pewność,że mam co kontrolować i,że to coś da się kontrolować :wink: Ale jasne,że można mieć odmienne zdanie.Najważniejsze żeby nie dostawać ułańskiej fantazji i bezpiecznie dotrzeć do celu :papa:
Filipki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 02.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filipki » 26.03.2010 12:11

A teraz jeszcze z innej beczki,ale apropos ogumienia.Co sądzicie na temat osłaniania kół będąc już w Cro.- ręcznikami,szmatami czy też innymi materiałami w ramach"ochrony"przed słońcem,co często widywałem.Czemu ma to służyć????Czyżby nasze opony były z innych materiałów niż u Chorwatów???Powiem szczerze...Nie sądzę....
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.03.2010 12:16

Moim zdaniem to bzdura :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.03.2010 12:18

Spokojnie można posmarować opony kremem z filtrem 100 i żadne szmaty nie potrzebne...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.03.2010 12:29

woka napisał(a):Opona jak każda inna.

No nie bardzo. Jeszcze, żebym miał wybór :(
Bo co założę? Toyo? Hankook? Nankank? Yokohamę?
A może coś doradzicie? Żeby pasowało na polskie drogi i krawężniki
oraz na autostradę i szutry w Cro?
Przecież nie będę zmieniał co chwila :wink:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 26.03.2010 12:43

weldon napisał(a):A może coś doradzicie? Żeby pasowało na polskie drogi i krawężniki
oraz na autostradę i szutry w Cro?
Przecież nie będę zmieniał co chwila :wink:


Proszę :wink: all terrain
Obrazek
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 26.03.2010 12:48

Ja nie osłaniam, bo też uważam, że to bzdura. W moim przypadku opony po prostu tak długo u mnie nie jeżdżą, co by się miały od słońca zniszczyć, do tego 2 tygodnie w tamtejszym klimacie chyba wytrzymają.... Jeśli zaś chodzi o osoby, którym komplet opon wystarczy na 7 lat, to cóż - może mieć to sens... :P

Tak na marginesie - Chorwaci też osłaniają opony, może wiedzą, co robią?

Przykrywanie natomiast całego auta białym, przewiewnym płótnem uważam za wskazane - szczególnie, jak się parkuje w cieniu sosen... Można wtedy, niejako przy okazji, osłonić też opony - na pewno im to nie zaszkodzi ;)
Ostatnio edytowano 26.03.2010 12:49 przez parrot, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.03.2010 12:49

jorgus111 napisał(a):Proszę :wink: all terrain

To już trochę za poważne podejście.
Potrzebuję bardziej uniwersalne. W teren raczej nie wjeżdżam, pomijając drogi w Chorwacji.
Bardziej polskie ulice, ale też i autostrady.
Hałas mi nie przeszkadza. Jeżeli już, to cena może być przeszkodą..
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 26.03.2010 12:51

weldon napisał(a):
jorgus111 napisał(a):Proszę :wink: all terrain


Potrzebuję bardziej uniwersalne. W teren raczej nie wjeżdżam, pomijając drogi w Chorwacji.
Bardziej polskie ulice, ale też i autostrady.
Hałas mi nie przeszkadza. Jeżeli już, to cena może być przeszkodą..


Przeca to są bardziej uniwesalne :devil: w sam raz na polskie off-roadowe drogi :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.03.2010 13:01

jorgus111 napisał(a):Przeca to są bardziej uniwesalne :devil: w sam raz na polskie off-roadowe drogi :wink:

Ale to tylko do granicy, a dalej co? Na przełaj, obok autostrady? :D
Przeca mnie wyśmieją.
Chociaż, może to dobry pomysł na ominięcie autostrady w Słowenii :wink:
Filipki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 02.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Filipki » 26.03.2010 13:10

parrot napisał(a):Ja nie osłaniam, bo też uważam, że to bzdura. W moim przypadku opony po prostu tak długo u mnie nie jeżdżą, co by się miały od słońca zniszczyć, do tego 2 tygodnie w tamtejszym klimacie chyba wytrzymają.... Jeśli zaś chodzi o osoby, którym komplet opon wystarczy na 7 lat, to cóż - może mieć to sens... :P

Tak na marginesie - Chorwaci też osłaniają opony, może wiedzą, co robią?

Przykrywanie natomiast całego auta białym, przewiewnym płótnem uważam za wskazane - szczególnie, jak się parkuje w cieniu sosen... Można wtedy, niejako przy okazji, osłonić też opony - na pewno im to nie zaszkodzi ;)

Ojjj tak.Masz absolutną rację.Żywica kapiąca z drzew to rzeczywiście utrapienie.Niestety w moim przypadku ucierpiał także namiot. :( A usunięcie tego nie należy do rzeczy prostych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Jakie opony zakładacie do swoich aut ? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone