Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CZYŻYK
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYŻYK » 11.07.2011 22:01

A czy ktoś może słyszał coś na temat pająka wodnego?
Pracownica Biura Turystycznego w Pagu powiedziała, że można się na niego natknąć na piaszczystych plażach (nie ma ich zbyt dużo w Cro ale jednak). Żyje w piasku i jest jadowity. Jad podobno można zneutralizować wysoką temperaturą w miejscu ukąszenia.
Może ktoś ma fotę tego drania
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 11.07.2011 22:08

CZYŻYK napisał(a):Może ktoś ma fotę tego drania

Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 12.07.2011 14:21

CZYŻYK napisał(a):Może ktoś ma fotę tego drania


...wygląda na kraba :wink:

przeglądałam już dawno, dawno między innymi takie stronki,
http://www.uslugiturystyczne.pl/kraje/inne

...osobiście staram się uważać jednak na jeżowce i osy, na żadnego Spider-Mana się nie natknęłam, na szczęście :D
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 12.07.2011 15:20

majeczka napisał(a):
CZYŻYK napisał(a):Może ktoś ma fotę tego drania


...wygląda na kraba :wink:

Tyle, że odwłok ma obrzydliwy :-)
Maszka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maszka » 12.07.2011 23:42

Witam!
Będzie to nasza pierwsza przygoda z Chorwacją - wyjeżdżamy na dwa tygodnie 30.07 do Kanicy... Studiuję pilnie to forum codziennie, jako ogromne kompendium wiedzy praktycznej na temat Cro i przyznam szczerze, że po przeczytaniu tego wątku nie wiem, czy już tak bardzo chce mi się tam jechać? 8O :?
Wykaz jadowitych i niebezpiecznych stworzeń jak co najmniej w Australii :roll: 8O :( :?
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 12.07.2011 23:48

Ja nawet pół jeżowca nie spotkałem. Nie mówiąc o innych takich.
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 14.07.2011 22:49

Maszka napisał(a):Witam!
Będzie to nasza pierwsza przygoda z Chorwacją - wyjeżdżamy na dwa tygodnie 30.07 do Kanicy... Studiuję pilnie to forum codziennie, jako ogromne kompendium wiedzy praktycznej na temat Cro i przyznam szczerze, że po przeczytaniu tego wątku nie wiem, czy już tak bardzo chce mi się tam jechać? 8O :?
Wykaz jadowitych i niebezpiecznych stworzeń jak co najmniej w Australii :roll: 8O :( :?


To tak jakby Norweg z samej północy dowiedział się, że w Polsce są groźne szerszenie, a przez użądlenie osy od 2010 roku umarło 5 osób...
Maszka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maszka » 18.07.2011 11:22

funkyman3 napisał(a):To tak jakby Norweg z samej północy dowiedział się, że w Polsce są groźne szerszenie, a przez użądlenie osy od 2010 roku umarło 5 osób...


Pewnie taki Norweg uczulony na jad takiej osy nie byłby tym zachwycony. Osy czy szerszeń to chyba jednak nie to samo co czarna wdowa, skorpion, ostrosz drakon albo żmija nosoroga?
Osobiście rozumiem, że można nie spotkać nawet jeżowca w Chorwacji...ale liczba prezentowanych zdjęć różnego rodzaju paskud chorwackich jest jak dla mnie dość wymowna...
Nie życzę nikomu aby miał arachnofobie - ale z drugiej strony wtedy taki kozak co to niczego się nie boi może zrozumiałby czyjeś lęki :/
Osobiście mogę ucałować żabę, przytulić mysz...ale to wcale nie znaczy że jeśli ktoś będzie się ich panicznie bał to będę sobie z niego drwiła.
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 18.07.2011 11:34

Według mnie najbardziej uciążliwe są wszechobecne mrówki chociaż i dwa razy dostało mi się od komara w okolicy Omisu :| Następnym razem zabiorę ze sobą coś na tych drani :)
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 18.07.2011 14:56

Maszka napisał(a):
funkyman3 napisał(a):To tak jakby Norweg z samej północy dowiedział się, że w Polsce są groźne szerszenie, a przez użądlenie osy od 2010 roku umarło 5 osób...


Pewnie taki Norweg uczulony na jad takiej osy nie byłby tym zachwycony. Osy czy szerszeń to chyba jednak nie to samo co czarna wdowa, skorpion, ostrosz drakon albo żmija nosoroga?
Osobiście rozumiem, że można nie spotkać nawet jeżowca w Chorwacji...ale liczba prezentowanych zdjęć różnego rodzaju paskud chorwackich jest jak dla mnie dość wymowna...
Nie życzę nikomu aby miał arachnofobie - ale z drugiej strony wtedy taki kozak co to niczego się nie boi może zrozumiałby czyjeś lęki :/
Osobiście mogę ucałować żabę, przytulić mysz...ale to wcale nie znaczy że jeśli ktoś będzie się ich panicznie bał to będę sobie z niego drwiła.


Kto tu pisze o drwieniu z kogoś i "kozactwie"? Też się boję takich egzotycznych stworzeń. Moim zdaniem Chorwacja jest bardzo bezpieczna, śmiem powiedzieć, że bezpieczniejsza od Polski uwzględniając nie tylko zwierzęta :wink: Maszka jedź nie pożałujesz!
Maszka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maszka » 18.07.2011 18:39

Oczywiście, że pojadę (nie mam wyjścia apartament już zadatkowany) :D Ale mimo wszystko wolałabym nie wiedzieć że tam takie obrzydliwe pająki (czarne wdowy) można spotkać...a jak znam życie to ja pewnie spotkam... hehe bo ja z tych co im w drewnianym domu cegły na głowę lecą :? :roll:
redyeti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) redyeti » 09.08.2011 22:53

@no3l

Hemidactylus turcicus - sądząc po zdjęciach w necie, to podczas naszych poprzednich wakacji właśnie one wyżerały robactwo z naszej kwatery ;-)

mam fotkę jednego z owych osobników, który upodobał sobie nasz taras

to to?
http://imageshack.us/photo/my-images/96/img0606uu.jpg/
Akasza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akasza » 24.09.2011 11:47

W tym roku na Peljesacu udało nam się zobaczyć Orkę - najprawdziwszą i to całkiem sporą i oczywiście jak na Peljesac przystało całkiem sporo szakali :)
deszczowa1
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 12.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) deszczowa1 » 13.11.2011 01:14

Jestem przerażona tym co tu napisaliście 8O Wąż skaczący z drzewa czy olbrzymi pająk :roll: naprawdę duzo takich stworzonek mozna tam spotkać???
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.11.2011 12:51

deszczowa1 napisał(a):Jestem przerażona tym co tu napisaliście 8O Wąż skaczący z drzewa czy olbrzymi pająk :roll: naprawdę duzo takich stworzonek mozna tam spotkać???

bardzo dużo :) Najwięcej w zoo...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone