Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.01.2020 12:10

Ja też dodam coś od siebie w tym starym wątku...
Na 8 pobytów 1 raz w 2018 na wyspie Hvar w Ivan Dolac spotkaliśmy dosłownie plagę komarów. Codziennie wlatywały do naszych apartamentów. Masakra. Nie dało się ich wytępić. Dzieci były całe pokąsane. Właścicielka app mówiła, że gmina Jelsa, do której należy Ivan Dolac nie miała kasy na spryskanie wybrzeża i dlatego komary się pojawiały. Dodatkowo spaliśmy w pierwszej linii, więc tak bliska obecność wody z pewnością pomagała w mnożeniu się tych stworzeni...
Nigdy się z takim czymś nie spotkaliśmy... Niby zwykłe komary, ale dzieciaki miały od nich tak ogromne bąble, że masakra...
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.01.2020 22:50

agata26061 napisał(a):Ja też dodam coś od siebie w tym starym wątku...
Na 8 pobytów 1 raz w 2018 na wyspie Hvar w Ivan Dolac spotkaliśmy dosłownie plagę komarów. Codziennie wlatywały do naszych apartamentów. Masakra. Nie dało się ich wytępić. Dzieci były całe pokąsane. Właścicielka app mówiła, że gmina Jelsa, do której należy Ivan Dolac nie miała kasy na spryskanie wybrzeża i dlatego komary się pojawiały. Dodatkowo spaliśmy w pierwszej linii, więc tak bliska obecność wody z pewnością pomagała w mnożeniu się tych stworzeni...
Nigdy się z takim czymś nie spotkaliśmy... Niby zwykłe komary, ale dzieciaki miały od nich tak ogromne bąble, że masakra...

Ja natomiast na 7 pobytów w Chorwacji tylko raz nie spotkałam się z tymi stworzeniami :roll:
A jestem na nie uczulona - swędzące bąble mam prawie przez dwa tygodnie.
Na to jest tylko jedna rada:
wieczorem w każdym pomieszczeniu wtykam do kontaktu raid przeciw komarom i śpię spokojnie przy otwartym oknie :)
p.jpg

A przed wieczornym wyjściem po prostu smaruję się odpowiednim specyfikiem.

W Polsce z komarami jest podobnie :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 30.01.2020 23:11

travel napisał(a):Ja natomiast na 7 pobytów w Chorwacji tylko raz nie spotkałam się z tymi stworzeniami :roll:
A jestem na nie uczulona - swędzące bąble mam prawie przez dwa tygodnie.
Na to jest tylko jedna rada:
wieczorem w każdym pomieszczeniu wtykam do kontaktu raid przeciw komarom i śpię spokojnie przy otwartym oknie :)
p.jpg

A przed wieczornym wyjściem po prostu smaruję się odpowiednim specyfikiem.
W Polsce z komarami jest podobnie :papa:

Naprawdę zawsze macie komary na wyjeździe? 8O 8O 8O
Jak pytałam na zlocie Cromaniaków wtedy na Hvarze to nikt raczej na komary się nie skarżył. Były tylko w Ivan Dolac. My też nigdy dotąd na nie nie trafiliśmy. Tylko wtedy.
Nawet z zapobiegliwości do właściciela naszego lipcowego apartamentu na Pagu napisałam czy mają komary w sezonie, ale na szczęście napisał, ze latem komarów nie ma...
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.01.2020 23:16

agata26061 napisał(a):Naprawdę zawsze macie komary na wyjeździe? 8O 8O 8O

Ja jeżdżę głównie we wrześniu i widocznie to ich ulubiona pora roku :lol:
W tym roku w czerwcu w Sutivanie komary też były i to także w ciągu dnia w mocno zacienionych miejscach :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.01.2020 07:38

travel napisał(a):Ja jeżdżę głównie we wrześniu i widocznie to ich ulubiona pora roku :lol:
W tym roku w czerwcu w Sutivanie komary też były i to także w ciągu dnia w mocno zacienionych miejscach :roll:

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zabezpieczyć się jakimiś dostępnymi środkami.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 31.01.2020 21:35

Groźnymi owadami w Cro mogą być również osy, podczas upałów są dość agresywne (szczególnie gdy zaczynasz je mocno odganiać) i namolne. Warto zrobić to raz, a porządnie.

Jednego z członków rodziny ugryzły podczas jednego pobytu 3 razy.

A do komarów wracając to te chorwackie są mega szybkie!
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 31.01.2020 22:31

Z tego co czytam, to okazuje się, że mam dużo szczęścia :D , bo jak na razie, na swoich wyjazdach komarów, ani żadnych innych groźnych owadów nie uświadczyłam :P .
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 01.02.2020 00:02

agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.02.2020 01:21

Dobra... Co tam jakieś komary, czikungumia itl. W Chinach to dopiero mają jazdę...
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 01.02.2020 12:05

No niestety, już nie tylko w Chinach... :(
zibi40
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi40 » 04.08.2020 15:50

Polecam obejrzeć fimiki tego Pana na You Tube 4livetechtv
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
jakie groźne owady czekają na mnie w Chorwacji? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone