Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria. Majowe tu i tam

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.05.2012 10:49

Roxi napisał(a):Idziemy dalej.

Obrazek


Bazylika Eufrazjusza, dziedziniec przed nią, krużganki, to w w Porecu podobało się nam najbardziej. I do tego spadł deszcz, wszystkie uliczki lśniły.

Obrazek

pzdr :wink:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 23.05.2012 10:56

Do Poreca niestety nie dotarliśmy podczas naszego pobytu na Istrii ale zawsze trzeba mieć po co wrócić ;)

Cudowne są te puste uliczki :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.05.2012 20:58

Roxi napisał(a):
:)
To dopiero przede mną.
W tym roku byłoby super, gdyby udało mi się zanurkować na wraku promu Salem Express, który zatonął w 1991 roku niedaleko Safagi. Jak będzie, to się zobaczy.

A taki zarośnięty Baron, też jest fajny :)


Ten w Toskanii świeższy... :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.05.2012 20:59

longtom napisał(a):Bazylika Eufrazjusza, dziedziniec przed nią, krużganki, to w w Porecu podobało się nam najbardziej. I do tego spadł deszcz, wszystkie uliczki lśniły.


Mi też to miejsce podobało się najbardziej. Byłoby pewnie inaczej gdyby wokół kręciły się tłumy ludzi, ale przy takich pustych uliczkach było się czym zachwycać.
Już wcześniej pisałeś o wyślizganych, mokrych kamieniach. Rzeczywiście musiało być ślisko ;)

JoannaG napisał(a):Do Poreca niestety nie dotarliśmy podczas naszego pobytu na Istrii ale zawsze trzeba mieć po co wrócić


My też nie zobaczyliśmy wielu rzeczy i nie odwiedziliśmy wielu miejsc na Istrii, więc też mamy po co wracać i na pewno wrócimy :)
Jeżeli chodzi o Poreć to uważam, że musi on być żelaznym punktem programy jeżeli chodzi o wizytę w tych rejonach... jest piękny :)

FUX napisał(a):Ten w Toskanii świeższy... :lol:


Zbyt świeży jak dla mnie.
Już ten Salem Express jest taki... podobno dołujący :roll:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.05.2012 09:11

Środa cd

Ruszyliśmy w kierunku nabrzeża. Podczas pobytu nad Bałtykiem nie miałam szczęścia do ładnych zachodów słońca, za to w Chorwacji... było się czym zachwycić :)

Obrazek

Byliśmy trochę za wcześnie, ale lepiej poczekać niż się spóźnić.

Obrazek

W końcu zaczęło się przedstawienie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli zdjęcia wydają się Wam monotematyczne, to wybaczcie... ale tam naprawdę było pięknie ;)

Po takich artystycznych doznaniach trochę zgłodnieliśmy, więc wróciliśmy do miasteczka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już wcześniej upatrzyłam sobie pizzerię, gdzie spodziewałam się pyszności :)
Nie zawiodłam się, jak to zwykle w Chorwacji bywa, pizza była przepyszna.
Niestety była tak duża, że nie dało rady zjeść całej, to znaczy znalazł się taki jeden co dał radę, ale później marudził, że się objadł :twisted:

Obrazek

Obrazek

Przyszedł czas na pożegnanie się z Porećem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W czwartek zrobiliśmy sobie suchy dzień, bez nurkowania. Pojechaliśmy nad Limski kanał i do Puli.
Zapraszam :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.05.2012 10:00

Och, majowy Poreć taki spokojny.... , w sezonie to jeden wielki tłum.
Kurcze, jeszcze 3 miesiące....
Roxi pisz i wklejaj cd !!!!
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 24.05.2012 13:42

Oj obudziłaś moje wspomnienia z 2008 roku z Poreca - jedne z mioch najlepszych wakacji.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 24.05.2012 15:05

Pięknie tu u Ciebie i pod wodą i na powierzchni.
Pozdrawiam
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 24.05.2012 17:03

Już wcześniej upatrzyłam sobie pizzerię,

Roxi całą tą pizze zjadłaś :?:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.05.2012 17:19

wielbiciel napisał(a):Och, majowy Poreć taki spokojny.... , w sezonie to jeden wielki tłum.
Kurcze, jeszcze 3 miesiące....
Roxi pisz i wklejaj cd !!!!


Majowy Poreć był bardzo spokojny, mogę sobie tylko wyobrazić jak tłoczno jest tam w środku sezonu.
Piszę, piszę i wklejam, wlejam ;)

Heterka napisał(a):Oj obudziłaś moje wspomnienia z 2008 roku z Poreca - jedne z mioch najlepszych wakacji.


W takim razie bardzo mi miło, że dzięki tej relacji wróciły przyjemne wspomnienia :)

Aquha napisał(a):Pięknie tu u Ciebie i pod wodą i na powierzchni.
Pozdrawiam


Witam i tutaj :)
Dzięki i również pozdrawiam.

kamil1929 napisał(a):Roxi całą tą pizze zjadłaś :?:


W życiu :)

Roxi napisał(a):Niestety była tak duża, że nie dało rady zjeść całej, to znaczy znalazł się taki jeden co dał radę, ale później marudził, że się objadł :twisted:


:lol:
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 25.05.2012 00:50

Witaj Roxi :D
Rovinj :?: Istria :?: :!: Przysiadam się i czekam na wiecej.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.05.2012 08:27

michAŁ73 napisał(a):Witaj Roxi :D
Rovinj :?: Istria :?: :!: Przysiadam się i czekam na wiecej.


Cześć Michał.
W takim razie zapraszam po więcej :)
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 25.05.2012 13:49

Istria w sumie mnie nie pociąga, ale może zmienię zdanie po Twojej relacji. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :D
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007
Pieknie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 25.05.2012 13:55

Jeśli pozwolicie to sie przysiądę... Jak miło zobaczyc ponownie te wąskie uliczki... Ach...
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.05.2012 18:52

ewciaku napisał(a):Istria w sumie mnie nie pociąga, ale może zmienię zdanie po Twojej relacji. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :D


Mnie też Istria nigdy zbytnio nie pociągała. Co roku planowałam spędzić tam kilka dni i co roku kończyło się tak, że gnałam dalej na południe.
Całe szczęście, że w tym roku się uparłam na tą majówkę, bo Rovinji i okolice są naprawdę warte zobaczenia.

wojtek. napisał(a):Jeśli pozwolicie to sie przysiądę... Jak miło zobaczyc ponownie te wąskie uliczki... Ach...


Oczywiście, że pozwolimy :)
Witaj Wojtku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria. Majowe tu i tam - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone