Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria. Majowe tu i tam

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 29.05.2012 18:56

Dzięki za kolejną porcję smakowitych fotek.Dla mnie Istria wciąż pozostaje tylko w planach, fajnie tam być i poznawać ją Twoimi oczami :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.05.2012 19:11

dejavu032 napisał(a):Dzięki dzięki :) mam nadzieję, że tak będzie ... ale czekam też niecierpliwie na dalszą relację od Ciebie :D


Tak właśnie będzie, zresztą jak by nie było, to i tak będzie pięknie :lol:

Serdecznie pozdrawiam.

michAŁ73 napisał(a):Dzięki za kolejną porcję smakowitych fotek.Dla mnie Istria wciąż pozostaje tylko w planach, fajnie tam być i poznawać ją Twoimi oczami


Fajnie, że wciąż tutaj zaglądasz :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.05.2012 10:04

Mam podobne wrażenia z Puli co Ty, Roxi :)
Gdyby nie amfiteatr - dla mnie nie było to zbyt urocze miejsce, Rovinj zdecydowanie miał lepszy klimat.

Natomiast fakt, że jest tam tak dobre zachowany amfiteatr sprawia, że każdy ludź fascynujący się historią po prostu MUSI tam być..

pozdro
tony
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.05.2012 10:07

tony montana napisał(a):Mam podobne wrażenia z Puli co Ty, Roxi :)
Gdyby nie amfiteatr - dla mnie nie było to zbyt urocze miejsce, Rovinj zdecydowanie miał lepszy klimat.

Natomiast fakt, że jest tam tak dobre zachowany amfiteatr sprawia, że każdy ludź fascynujący się historią po prostu MUSI tam być..


Dokładnie takie miałam odczucie.
Amfiteatr rzeczywiście robi wrażenie, ale Pula jako całość to jakoś tak nie bardzo.
To duże miasto nastawione na przemysł i produkcję, nie na turystów.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.05.2012 10:11

Czwartek cd

Trochę na siłę i bardziej się wlokąc niż maszerując doszliśmy do Twierdzy.

Obrazek

Obrazek

Najbardziej zależało mi na tym, żeby wejść na wieżę widokową i spojrzeć na Pulę z góry, ale niestety nie było szans. Wieża w remoncie. Widać, że Chorwaci przygotowują się do sezonu ;)

Obeszliśmy więc całą budowle dookoła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Pulę można było spojrzeć co prawda nie z wieży widokowej, ale z widokowego pagórka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Doszliśmy do pozostałości po rzymskim teatrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W jego okolicach spotyka się chyba miejscowa młodzież, bo kilka grupek siedziało na pobliskich pagórkach i raczyło się czymś, co z daleka wyglądało jak wino :lol:
Do tego trzeba dodać, dość duże ilości puszek i butelek po wiadomych trunkach ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodziliśmy w kierunku portu, zahaczając o kilka uliczek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wzdłuż mariny szliśmy w stronę parkingu, cykając ostatnie zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bez przygód dojechaliśmy do Rovinj, rozpaliliśmy grila, a dzień pożegnaliśmy przy pięknym zachodzie słońca.

Obrazek

W piątek trochę ponurkowaliśmy. Będą groty, jaskinie, kraby i trochę strachu :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 30.05.2012 10:34

Roxi napisał(a):Będą groty, jaskinie, kraby i trochę strachu :)


Już się trochę przestraszyłem :!: :D

pzdr :wink:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 30.05.2012 14:06

Masz rację, że w Puli nie ma klimatu - ja właściwie nic nie pamiętam oprócz amfiteatru. :?
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 30.05.2012 20:53

Mnie też Pula rozczarowała. Dopiero po zmroku zrobiło się ciut klimatyczniej, szczególnie na Trg Republike ale ogólnie bez zachwytów.
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 30.05.2012 22:01

No to i ja trochę pomarudzę, szału nie ma z tą Pulą.Amfiteatr i twierdza ratują sytuację.No to czekam na zapowiedzianą odrobinę dreszczowca 8O
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.05.2012 23:16

Roxi , widoki z Puli znacznie zyskały na tym , że jesteś na nich obecna 8)

Jest tam kilka miejsc , gdzie można otrzeć się o historię ( amfiteatr , twierdza , półwysep z fortami ), . . . pewnie kilkudniowy pobyt poprawiłby pozytywny obraz tego miasta . . .


Pozdrawiam
Piotr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 31.05.2012 11:58

longtom napisał(a):Już się trochę przestraszyłem :!: :D

pzdr :wink:


Już?
To ja może się wstrzymam z opisem, aż dojdziesz do siebie :lol:

ewciaku napisał(a):Masz rację, że w Puli nie ma klimatu - ja właściwie nic nie pamiętam oprócz amfiteatru.


JoannaG napisał(a):Mnie też Pula rozczarowała. Dopiero po zmroku zrobiło się ciut klimatyczniej, szczególnie na Trg Republike ale ogólnie bez zachwytów.


michAŁ73 napisał(a):No to i ja trochę pomarudzę, szału nie ma z tą Pulą.Amfiteatr i twierdza ratują sytuację.No to czekam na zapowiedzianą odrobinę dreszczowca


Widzę, że nie tylko ja Pulę odebrałam na zasadzie, być w amfiteatrze i wrócić.
W rzeczywistości jest pewnie tak, że gdyby pochodzić po zaułkach, zajrzeć w najmniejsze kąty, poczekać do wieczora, to można by odkryć inną stronę tego miejsca.

piotrf napisał(a):Roxi , widoki z Puli znacznie zyskały na tym , że jesteś na nich obecna


:oops:

piotrf napisał(a):Jest tam kilka miejsc , gdzie można otrzeć się o historię ( amfiteatr , twierdza , półwysep z fortami ), . . . pewnie kilkudniowy pobyt poprawiłby pozytywny obraz tego miasta . . .


Być może. Pewnie można tam zaleźć urocze miejsca, ale dla mnie Pula jest... zbyt duża i zbyt głośna.
Chorwacja to dla mnie ciche i odludne plaże, wąskie uliczki, malutkie miasteczka, urocze starówki itd. itp. ;)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 31.05.2012 12:24

My byliśmy bardzo krótko i brak zwartej starówki zadecydował, że przyjechaliśmy, popatrzyliśmy na amfiteatr i pojechaliśmy dalej. To był pierwszy wypad z Kotoru w Słowenii do Chorwacji. Jeden dzień na całą Istrię a tyle jeszcze wnętrza Istrii na nas czekało. Czy warto w takim pośpiechu było?
Warto bo skoro pamiętam po wielu latach jeden dzień to wrażenie jakie zrobiła Istria jak widać na długo pozostało. Zdjęć niewiele (może jeden film)- człowiek w tamtych czasach starannie wybierał moment :? :wink:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 01.06.2012 09:32

Roxi - no nie daj się prosić i pisz dalej :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.06.2012 13:44

Pula nie ma takiego charakteru, jak na przykład Rovinj, ale kilka ładnych miejsc można w niej znaleźć - takich jak kaplica św. Marii Formosa, czy otoczenie dawnego forum.

Pozdrawiam,
Wojtek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.06.2012 08:07

Lidia K napisał(a):Warto bo skoro pamiętam po wielu latach jeden dzień to wrażenie jakie zrobiła Istria jak widać na długo pozostało. Zdjęć niewiele (może jeden film)- człowiek w tamtych czasach starannie wybierał moment :? :wink:


Wiele razy na forum przewijało się pytanie czy warto gdzieś pojechać i zwiedzać na szybko. Czy warto wpaść do jakiejś miejscowości, skupić się tylko na najważniejszych rzeczach i uciekać dalej.
Według mnie warto. Jeżeli ma się na to ochotę, a czasu jest tyle, że wystarczy na obejrzenie głównego placu i kościoła to nic... zawsze można wrócić i dopracować sprawę :)

My Pule oblecieliśmy szybko i to nie dlatego że nie mieliśmy czasu, ale już nam się zwyczajnie nie chciało chodzić :)
Gdyby mnie jakoś szczególnie zainspirowała, to już bym myślała kiedy tam wrócić i jak zorganizować zwiedzanie... a tak to być byłam i tyle :)

ewciaku napisał(a):Roxi - no nie daj się prosić i pisz dalej


Trochę o piątkowym dniu napisałam tutaj
Nic tego dnia nie zwiedzaliśmy i nie widzieliśmy... jeżeli chodzi o powierzchnię, bo pod wodą trochę tego było :)

Franz napisał(a):Pula nie ma takiego charakteru, jak na przykład Rovinj, ale kilka ładnych miejsc można w niej znaleźć - takich jak kaplica św. Marii Formosa, czy otoczenie dawnego forum.


W każdym mieście da się znaleźć miejsca godne zainteresowania, w Puli także. Wszystko zależy od tego czego się oczekuje. Gdybym tam pojechała na dwa tygodnie, to bym się tam chyba zamęczyła... za duże to wszystko tam było :)

Ale amfiteatr mają piękny ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria. Majowe tu i tam - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone