Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.10.2016 12:48

A żeby wam tak wesoło nie było - propozycja...
zróbcie sobie kiedyś próby wątrobowe - badanie ALT + AST.

Przyznam, że na mnie to zrobiło duże wrażenie. I nie dodam, że pozytywne :@/
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.10.2016 17:11

Krystof napisał(a):A żeby wam tak wesoło nie było - propozycja...
zróbcie sobie kiedyś próby wątrobowe - badanie ALT + AST.

Przyznam, że na mnie to zrobiło duże wrażenie. I nie dodam, że pozytywne :@/


Znaczy, że co, że nie można przywozić "pamiątek"?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.10.2016 17:42

krutom napisał(a):
Krystof napisał(a):A żeby wam tak wesoło nie było - propozycja...
zróbcie sobie kiedyś próby wątrobowe - badanie ALT + AST.

Przyznam, że na mnie to zrobiło duże wrażenie. I nie dodam, że pozytywne :@/


Znaczy, że co, że nie można przywozić "pamiątek"?


Bo możesz, ale nie w nadmiarze... :mrgreen:

Lekarze mówią, że lepiej sobie zrobić dużą pamiątkę raz na jakiś czas, niż zachwycać się nimi codziennie.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.10.2016 18:01

Krystof napisał(a):Bo możesz, ale nie w nadmiarze... :mrgreen:

Lekarze mówią, że lepiej sobie zrobić dużą pamiątkę raz na jakiś czas, niż zachwycać się nimi codziennie.

Codziennie nie da rady.
Skończyły się :?
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9698
Dołączył(a): 30.09.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 03.10.2016 18:04

Wracając do głównego tematu - wbrew opiniom o "drogiej" Chorwacji - wczasy nad Adriatykiem mogą być tańsze niż nad naszym Bałtykiem :).
Dwu tygodniowe wczasy 2 osób w sierpniu w tym roku na kempingu "Solaris" na Istrii (pobyt z b dużym willowym namiotem i przyzwoitym wyposażeniem kempingowym) kosztowały ok 3 500 zł:
- przejazd (paliwo wraz z winietami) - 1 000 zł,
- pobyt 14 dni (parcela - 210 Eu, osoby - 204 Eu, taksa klimat - 28 Eu) - 1 900 zł,
- wyżywienia (organizowane we własnym zakresie na bazie produktów z Polski + pieczywo, owoce, jarzyny) - 600 zł.
- zniżka za legitymację FNP pokryła koszt lodów, piwo było polskie :P .
Pozdrawiam :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.10.2016 08:14

naturysta-06 napisał(a): ... piwo było polskie ...


No nic, tylko pogratulować pozostało ...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.10.2016 11:15

naturysta-06 napisał(a):Wracając do głównego tematu - wbrew opiniom o "drogiej" Chorwacji - wczasy nad Adriatykiem mogą być tańsze niż nad naszym Bałtykiem :).
Dwu tygodniowe wczasy 2 osób w sierpniu w tym roku na kempingu "Solaris" na Istrii (pobyt z b dużym willowym namiotem i przyzwoitym wyposażeniem kempingowym) kosztowały ok 3 500 zł:
- przejazd (paliwo wraz z winietami) - 1 000 zł,
- pobyt 14 dni (parcela - 210 Eu, osoby - 204 Eu, taksa klimat - 28 Eu) - 1 900 zł,
- wyżywienia (organizowane we własnym zakresie na bazie produktów z Polski + pieczywo, owoce, jarzyny) - 600 zł.
- zniżka za legitymację FNP pokryła koszt lodów, piwo było polskie :P .
Pozdrawiam :papa:

Pogratulować tak niskich kosztów. My jadac w 2+1 wydajemy ok 6500 na cały pobyt 14 dniowy co daje ok 150 zł na osobę za dobę z tą różnicą że w apartamencie z osobna sypialnia i klima. Najwięcej wydajemy jednak na jedzenie bo z kraju dużo nie bierzemy i lokalne wypady...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.10.2016 11:45

naturysta-06 napisał(a):- wyżywienia (organizowane we własnym zakresie na bazie produktów z Polski + pieczywo, owoce, jarzyny) - 600 zł.

w przyszłym roku planuję obiady + kolacje wyłącznie w konobach, na 9 dni wyszo mi założenie ok. 415E 8O , to znacznie zwiększa koszt urlopu
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.10.2016 12:27

te kiero napisał(a):
naturysta-06 napisał(a):- wyżywienia (organizowane we własnym zakresie na bazie produktów z Polski + pieczywo, owoce, jarzyny) - 600 zł.

w przyszłym roku planuję obiady + kolacje wyłącznie w konobach, na 9 dni wyszo mi założenie ok. 415E 8O , to znacznie zwiększa koszt urlopu

Na dwie osoby, czy z dziećmi?
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9698
Dołączył(a): 30.09.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 04.10.2016 21:03

Pogratulować tak niskich kosztów. My jadac w 2+1 wydajemy ok 6500 na cały pobyt 14 dniowy co daje ok 150 zł na osobę za dobę z tą różnicą że w apartamencie z osobna sypialnia i klima. Najwięcej wydajemy jednak na jedzenie bo z kraju dużo nie bierzemy i lokalne wypady...[/quote]

Wszystko zależy od tego jaką ustawi się hierarchię oczekiwań. Ponieważ w Chorwacji byłem multum razy - obecnie jeżdżę tam dla Adriatyku i chorwackiej pogody :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.10.2016 21:23

krutom napisał(a):
te kiero napisał(a):
naturysta-06 napisał(a):- wyżywienia (organizowane we własnym zakresie na bazie produktów z Polski + pieczywo, owoce, jarzyny) - 600 zł.

w przyszłym roku planuję obiady + kolacje wyłącznie w konobach, na 9 dni wyszo mi założenie ok. 415E 8O , to znacznie zwiększa koszt urlopu

Na dwie osoby, czy z dziećmi?

tylko 2 osoby, wychodzi 200zł na dzień, ale wiadomo nie codziennie jemy równie dużo... czasem tylko pijemy :wink:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.10.2016 23:03

te kiero napisał(a):tylko 2 osoby, wychodzi 200zł na dzień, ale wiadomo nie codziennie jemy równie dużo... czasem tylko pijemy :wink:

Chodziło mi o to, że dzieci dodatkowo zwiększą koszt.
Rodzina 2 + 2 ledwie zmieści się w 5000 zł.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 07.10.2016 20:45

Fajne macie koszty nas kosztowało 16-cie dni 2+2 około siódemki i nie chciało być nic mniej. Podobnie było rok temu.
W tym żadnego piwa z naszego kraju. :D :D :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 08.10.2016 10:20

Krystof napisał(a):A żeby wam tak wesoło nie było - propozycja...
zróbcie sobie kiedyś próby wątrobowe - badanie ALT + AST.

Przyznam, że na mnie to zrobiło duże wrażenie. I nie dodam, że pozytywne :@/


Podobno ludzie się dzielą na tych co mają już zdiagnozowane jakies schorzenia i na tych ... co się nie badają ...

Nas żona wyliczyła na 5 tys za tygodniowy wypad (9 dni z podróżą)
6 noclegów w Tisno (od niedzieli popo do soboty południa) plus 1.5 dnia jazdy (w każdą stronę).
Rodzina 2 + 2 (na tym wyjezdzie bo normalnie to 2+3 a generalnie dzieci to nastolatki wiec nie wiem czy jest sens pisach o Nich jako o dzieciach)

- w obie strony był hotel w okolicy Graz (2 x 96 EUR)
- w Tisno (prawie dwa osobne) apartament 60 EUR dzien
- ciągałem udkę wiec auto dużo spaliło (min 13 l benzyny na 100 km)
- dwa razy cos ugotowałem a tak to konoby na wysepkach (pysznie i drogo - 70 - 80 EUR za obiad dla 2+2 - owoce morza)
- wydaje mi sie, że żona doliczyła te 100 litrów benzyny na udkę i 5 EUR dziennie za trzymanie jej w porcie

Gdybysmy zostali na kolejny tydzień to prawdopodobnie trzeba by dodac jakies od 2.5 do 3 tys wiecej bo podróz nas sporo kosztowała (2 x hotel plus sporo benzyny) plus może bym coś wiecej ugotował bo po kilka dniach owoce morza nam się znudzą. Nic z PL nie bralismy. Wolę kupić świeże "surowce" na miejscu i coś ugotować
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.10.2016 08:35

ogorek napisał(a):
Krystof napisał(a):
Nas żona wyliczyła na 5 tys za tygodniowy wypad (9 dni z podróżą)
6 noclegów w Tisno (od niedzieli popo do soboty południa) plus 1.5 dnia jazdy (w każdą stronę).
Rodzina 2 + 2 (na tym wyjezdzie bo normalnie to 2+3 a generalnie dzieci to nastolatki wiec nie wiem czy jest sens pisach o Nich jako o dzieciach)

- w obie strony był hotel w okolicy Graz (2 x 96 EUR)
- w Tisno (prawie dwa osobne) apartament 60 EUR dzien
- ciągałem udkę wiec auto dużo spaliło (min 13 l benzyny na 100 km)
- dwa razy cos ugotowałem a tak to konoby na wysepkach (pysznie i drogo - 70 - 80 EUR za obiad dla 2+2 - owoce morza)
- wydaje mi sie, że żona doliczyła te 100 litrów benzyny na udkę i 5 EUR dziennie za trzymanie jej w porcie

Gdybysmy zostali na kolejny tydzień to prawdopodobnie trzeba by dodac jakies od 2.5 do 3 tys wiecej bo podróz nas sporo kosztowała (2 x hotel plus sporo benzyny) plus może bym coś wiecej ugotował bo po kilka dniach owoce morza nam się znudzą. Nic z PL nie bralismy. Wolę kupić świeże "surowce" na miejscu i coś ugotować


5000 zeta przy wydatkach o których piszesz to niezmiernie mało

Hotel Graz 820zł
Tisno - 260zł
Benzyna powiedzmy nawet na 2000km to np. 1300zł
Obiady sztuk nawet 5 to 1600zł
Paliwo i opłata za łódkę to 650zł

Mamy więc ponad 4600zł

Zostaje 400zł na opłaty autostradowe, śniadania, kolacje i inne przyjemności ...

Zapewne o czymś nie wiem a Ty dobrze policzyłeś swoje wydane pieniadze jednak 5 tysi przy wypisach wydatkach brzmi dla mnie mało wiarygodnie ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 426
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone