Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar i nieco Korculi 3-13.09(już jest!!!kolejny odcinek)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008
Hvar i nieco Korculi 3-13.09(już jest!!!kolejny odcinek)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 29.09.2008 15:37

Witam was w mojej relacji z krótkiego bo 10 dniowego rendes vous z Chorwacją.
Zaczęło się marnie, bo myśleliśmy że cały wyjazd weźmie w łeb przez transport.Wtedy pojawił się odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu i czasie i uświadomił mi istnienie autostopu na tym forum.
Stał się cud i udało się - transport jest i to z Krakowa!
Mieliśmy plan żeby zobaczyć Hvar i spędzić w każdym fajnym miejscu 1-2 dni.Nie mieliśmy żadnego zakwaterowania, pomysł był taki żeby na miejscu powalczyć, poszukać tanich kwater bez fajerwerków,maksymalnie do 20EUR(sprawdziliśmy oczywiście czy taka opcja ma sens, przyjazd do każdej z miejscowości maksymalnie o 17.00)Całość wycieczki miała się oczywiście mieścić w klasie "budget" :wink:
Wyjechaliśmy z Krakowa ok12.00, następnego dnia rano byliśmy w Żivogoste Blato, tam zgodnie z planem mieliśmy zostać na 1 dzień, by potem wypłynąć rano z Drvenika do Sucuraja. Tak też się stało, było miło i słonecznie. W samym Sucuraju tylko chwilę podreptaliśmy po miasteczku i od razu wio na wylot - dalej autostopem do Jelsy Nie udało się od razu, bo trzeba było poczekać na kolejny prom z Drwenika bo na drogach pustki..... Po kilku samochodach (Niemcy nie biorą) zatrzymała się para Czechów jadących do Hvaru.Do Jelsy dojechaliśmy dość szybko i sprawnie(po drodze widziałem samochód, który spadł z 3 metry w dół i zatrzymał się na drzewie - nasz niedoszły auto stop - brrrrrrrrrrrrrrrr) i tu kończy się pierwszy odcinek.
1.Widok z Zivogoste
Obrazek

2.Widok na Blato
Obrazek

3.Drvenik - port
Obrazek

4.Prom czeka
Obrazek

5.Już widać Sucuraj
Obrazek

6.Dojechaliśmy do Jelsy
Obrazek
Żeby nie dublować - link do kilku nocnych zdjęć z Jelsy w wątku foto.
:arrow: KLIKKLIK
CIONK DALSZY NASTĄPI...
Ostatnio edytowano 23.10.2008 22:38 przez dub.religion, łącznie edytowano 1 raz
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 29.09.2008 16:48

po drodze widziałem samochód, który spadł z 3 metry w dół i zatrzymał się na drzewie - nasz niedoszły auto stop - brrrrrrrrrrrrrrrr


no faktycznie brrrrrrr... 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2008 10:45

Coś utknąłeś z tym opowiadaniem; dawaj, dawaj, ja już słyszałem ale forum czeka! Nawet jak nie pisze, że czeka, to czeka...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Hvar i nieco Korculi 3-13.09

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.10.2008 10:49

dub.religion napisał(a):CIONK DALSZY NASTĄPI...


Właśnie-jakoś ten CIONK nie następuje
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 14.10.2008 13:01

Początek całkiem, całkiem, czekamy na c.d. :)
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 15.10.2008 14:24

:oops: niedługo cuś dopiszę, wybaczcie...
W tzw międzyczasie kilka nowych zdjęć z Jelsy jest tutaj :arrow: KLIKKLIK
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 17.10.2008 23:32

wpisuję się na listę oczekujących na ciąg dalszy :roll:
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 18.10.2008 15:37

Wybaczcie tak długą przerwę :oops: :oops: :oops:
Cieszę się że relacja znalazła czytelników :D
Dojechaliśmy do Jelsy, była mniej więcej 16, więc w pierwszej kolejności czekał nas spacer w poszukiwaniu taniego sobe.Po drodze oczywiście nie mogłem się powstrzymać przed wyjęciem aparatu(światło było mniamniuśne a nigdy nie wiadomo jak długo będzie pogoda - taka fobia fotograficzna :wink: )
Obrazek

Im dalej szliśmy, tym większego rogala miałem na twarzy
Obrazek

Po zobaczeniu tego miejsca nawet plecak przestał być ciężki 8O
Obrazek

Kwaterę znaleźliśmy szybko, ale mieliśmy małą zagwozdkę.
Spodziewałem się ceny w EU usłyszałem w kunach, zapłaciliśmy w EUR.
Dopiero potem się zorientowałem że zrobiłem myk Zabłockiego z mydłem :lol:
Po zrzuceniu z siebie plecaków pobiegliśmy do wody, potem JEEEEEŚĆ!
Jelsa to było pierwsze prawdziwie dalmatyńskie miasto, które zobaczyliśmy(nie licząc przebieżki przez Sucuraj). Muszę powiedzieć że spokojnie mogę polecić zadokowanie się tam na dłużej i zwiedzanie okolic(koniecznie okolicznej Vrboski-której nie zobaczyliśmy w końcu).
Na początku września jest bardzo spokojnie, co jest olbrzymią zaletą dla np.fotografii a i zwiedza się przyjemniej.Spokojnie jest także na skalstych plażach których dookoła jest kilka.Także pięknych cypelków z widokiem na morze tekich jak ten.
Obrazek.

Wieczorem po spóbowaniu lokalnego winka(przyjemny dodatek do zakwaterowania :wink: )nabraliśmy ochoty na wieczorny spacer.
Oprócz architektury, którą można pooglądać klikając w postach wyżej,
można byo podziwiać także takie oto lymuzyny
Obrazek

I tajemnicze plakaty na ścianach :lol:
Obrazek

Zostaliśmy jeszcze kolejny dzień, który spędziliśmy na pływaniu i wieczornym zwiedzaniu.:arrow: KLIKKLIKKolejną niespodzianką były ceny w restauracjach w stosunku do jakości, potem ceny w sklepach. Wiele osób straszyło mnie że jedt bardzo drogo i w ogóle. Nic bardziej mylnego, ceny były bardzo zbliżone do naszych. Po nasyceniu głodu pysznym śródziemnomorskim jedzeniem i nasyceniu oczu Jelsą pora spać. Następnego dnia rano ruszyliśmy zobaczyć Stari Grad, ale o tym opowie kolejny odcinek :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.10.2008 17:29

dub.religion napisał(a):Po zobaczeniu tego miejsca nawet plecak przestał być ciężki 8O
Obrazek


Też "rozwalił" mnie ten kościółek, który nagle wyłonił się, jak łaziliśmy urokliwymi, wąskimi uliczkami Jelsy. Dub.religion, a ten zakaz zatrzymywania widziałeś? (na murze obok kościółka)
:D :
Obrazek

Jelsa (zwłaszcza nocą) mnie urzekła. Bardzo fajna relacja, chętnie przeczytam, wspominając pobyt na Hvarze i dowiem się czegoś ciekawego o Korculi, bo chcemy ją poznać bliżej w przyszłym roku 8)
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 18.10.2008 18:05

a ten zakaz zatrzymywania widziałeś?

:D nie, nie widziałem :lol: fajny motyw na koszulkę
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 20.10.2008 11:25

No nie mogę... :D Są jeszcze tacy, którzy stopem przez Chorwację... :D Przypomniały mi się nasze wakacje i Hvar 2005 :lol: Na Hvarze miałyśmy duuuuużo szczęścia do stopowania z rodakami :lol:
Aha - my zabrałyśmy namiot, więc problemu kwaterowego nie było.

Mam baardzo miłe wspomnienia z miasta Hvar o świcie. Generalnie jakoś tak się zdarza, że po większości miast włóczymy się o świcie, albo o zmierzchu :) I potem nie mam pojęcia o czym myślicie, pisząc o tłumach :lol: :lol: :lol:

Rozpędzaj się szybciej z tą relacją, bo by się poczytało i pooglądało ;) Pozdrawiam!:D
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 20.10.2008 12:51

Niestety czasu mało, ale postaram się częściej niż raz na rok :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 23.10.2008 14:02

Co tak mało? :D Więcej więcej... Bardzo ciekawa jestem dalszej relacji i fotek, bo chyba w przyszłym roku na Hvar się wybierzemy... Tak mnie korci... Chociaż szkoda "mojego" campu Nevio ;)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.10.2008 14:42

F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.10.2008 14:54

ines napisał(a):F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o



Jakież to są atrakcje na wyspie Brac, że koleżanka Ines tak zachwala ten kawałek ziemi. Przyroda, owszem, plaże też, czy coś ponadto o czym my nie wiemy. Disco, wichrowe wzgórza czy coś innego droga koleżanko. Może uroda Polek o jasnych włosach. Kto to wie ? Relacja koleżanki z 2008 roku z pobytu na wyspach była bardzo interesujaca wsparta pięknymi zdjęciami. Pozdrawiam serdecznie Darek1.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar i nieco Korculi 3-13.09(już jest!!!kolejny odcinek)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone