Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar i nieco Korculi 3-13.09(już jest!!!kolejny odcinek)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.10.2008 11:21

Hehe Dub. fajnie piszesz... Przysiadłem się w kafejce i poczytałem i pooglądałem :D

Mamy prawie identyczne zdjęcie tej samej uliczki ;)

Obrazek

:D
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 24.10.2008 11:39

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
ines napisał(a):F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o


Ines, nie miej mi za złe, ale z Twojej bogatej zresztą relacji ja wywnioskowałam, że na Hvarze widzeliście jednak bardzo niewiele... Pokazałaś nam tylko miasteczka, a to, co Hvar skrywa w swojej głębi zostało najprawdopodobniej w dalszym ciągu przez Was nieodkryte... chyba nie dałaś Hvarowi szansy, by Cię oczarował, albo zabrakło kogoś, kto by Wam go pokazał...
W relacji o Braču też zabrakło mi kilka miejsc, których ja za żadne skarby bym sobie nie odpuściła...
Pozdrawiam


Gdy gdzieś jedziemy po raz pierwszy i znamy miejsce tylko z opisu innych ludzi, to nie wiadomo co obejrzeć. Jeżeli jeszcze rzecz dotyczy miejscowości, to możemy coś zaplanować i przygotować się do zwiedzania. Inaczej jest ze zwiedzaniem wyspy. Tam poruszamy się ścieżkami, które sami sobie wytyczymy. Wszystko oglądamy własnym okiem i z własnej perspektywy.
Masz nad nami tę przewagę,że jesteś tam na co dzień. Więcej czasu i więcej możliwości. Dobrze chociaż, że możemy posłuchać Twoich rad. :D
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.10.2008 11:47

Nie ma recepty-trzeba dużo chodzić-przewodniki nie zawsze są pomocą przy odkrywaniu
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 24.10.2008 11:54

Kot zabójczy!!! Jak ze Shrecka :D



Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
ines napisał(a):F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o


Ines, nie miej mi za złe, ale z Twojej bogatej zresztą relacji ja wywnioskowałam, że na Hvarze widzeliście jednak bardzo niewiele... Pokazałaś nam tylko miasteczka, a to, co Hvar skrywa w swojej głębi zostało najprawdopodobniej w dalszym ciągu przez Was nieodkryte... chyba nie dałaś Hvarowi szansy, by Cię oczarował, albo zabrakło kogoś, kto by Wam go pokazał...
W relacji o Braču też zabrakło mi kilka miejsc, których ja za żadne skarby bym sobie nie odpuściła...
Pozdrawiam


Ja właśnie z relacji (choć nie tylko) wnioskuję, że Hvar jednak ciekawsza.. Tylko jedno mnie zastanawia... Obejrzałam sobie wyspę też z gory na Google Earth, fotki z Panoramio... i ... gdzie jest region z najładniejszymi plażami? Chodzi mi o to żeby była żwirkowa, a nie same skały (dzieciak)... POjawi się coś o takich plażach w tej relacji?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.10.2008 11:59

Mdziumka napisał(a): [...]
Masz nad nami tę przewagę,że jesteś tam na co dzień. Więcej czasu i więcej możliwości. Dobrze chociaż, że możemy posłuchać Twoich rad. :D
Pozdrawiam


Paradoksalnie turyści mają znacznie więcej czasu i możliwości, by odkrywać wyspę. W codziennej bieganienie niestety niezmiernie rzadko jest czas na uprawianie "najrzydziurstwa"; czasem łapię się na tym, że niemalże zapominam, w jak cudnym miejscu żyję.

F-uncia napisał(a):Kot zabójczy!!! Jak ze Shrecka :D
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
ines napisał(a):F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o


Ines, nie miej mi za złe, ale z Twojej bogatej zresztą relacji ja wywnioskowałam, że na Hvarze widzeliście jednak bardzo niewiele... Pokazałaś nam tylko miasteczka, a to, co Hvar skrywa w swojej głębi zostało najprawdopodobniej w dalszym ciągu przez Was nieodkryte... chyba nie dałaś Hvarowi szansy, by Cię oczarował, albo zabrakło kogoś, kto by Wam go pokazał...
W relacji o Braču też zabrakło mi kilka miejsc, których ja za żadne skarby bym sobie nie odpuściła...
Pozdrawiam


Ja właśnie z relacji (choć nie tylko) wnioskuję, że Hvar jednak ciekawsza.. Tylko jedno mnie zastanawia... Obejrzałam sobie wyspę też z gory na Google Earth, fotki z Panoramio... i ... gdzie jest region z najładniejszymi plażami? Chodzi mi o to żeby była żwirkowa, a nie same skały (dzieciak)... POjawi się coś o takich plażach w tej relacji?


Funciu, jeśli myślisz o plażach tego typu, jakie są na Makarskiej Rivierze, to nauczona przykładem mocno rozczarowanej Hvarem Ines, odradzam Ci tę wyspę. Takich tu nie ma. Jeśli natomiast wystarczy Ci kawałek żwirku i niewielkie łagodne zejście z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie i swojego szkraba. Przeszukaj "hvarskie" tematy, gdzie się o tym rozpisywaliśmy (relacje Rysia np.)
Ja wypiszę w skrócie: S brzeg: Jagodna, Ivan Dolac, Zavala, wysepka Šćedro, Palmižana (w archipelagu Paklenih otoka), Dubovica, Milna;
N brzeg: u.Maslinica, rt Soline (okolice Vrboskiej). Plus niezliczone ilość maleńkich dzikich plaż, o które najłatwiej zapytać gospodarza apartamentu ( żwirowa plaża to šljunčana plaža).

Łodzianka pozdrawia Łodziankę
Ostatnio edytowano 24.10.2008 12:42 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 24.10.2008 12:41

Katarzyno - to już sie zorientowałam, że wybrzeże nie jest w stylu Makarskiej riwiery. Małe zatoczki jak najbardziej, tylko jest jeszcze ten problem, że my będziemy szukać kempingu z bezpośrednim dostępem do plaży, a to już podejrzewam gorzej :( Bardzo nam się podobało na Peljesacu, gdzie taki kemping jednocześnie bardzo "ucywilizowany" a jednocześnie dość kameralny znaleźliśmy (z prywatną plażą)

No ale to może w wątku kempingowym :)

Tak właśnie czytałam, że na archipelagu Palmizana są ładne plaże.

Dobra, już nie zaśmiecam :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.10.2008 12:51

W takim razie przeszukaj tematy dotyczące kampu Lili w Jagodnej..

Na przykład tu masz foty z plaży w okolicy tego kampu
forum/viewtopic.php?t=20196&highlight=kamp+lili+jagodna
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.10.2008 13:13

F-uncia, a może camping Grebiscie w Jelsie?:
http://www.grebisce.hr/flashOK.html
Camp bardzo "cywilizowany", zacieniony; czyste, na bieżąco sprzątane toalety. Jest dosyć drogi, ale biorąc pod uwagę jego wysoki standard, naprawdę warto :!:
Do zatoczki z piaszczystą plażą, idealną dla rodzin z dziećmi, trzeba tylko przejść przez drogę (na stronce, w zakładce: mapa, widać jak to jest blisko). Jelsa przepiękna, a niedaleko równie ciekawy Starigrad i Vrboska. Pozdrawiam :papa:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.10.2008 13:44

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
ines napisał(a):F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o


Ines, nie miej mi za złe, ale z Twojej bogatej zresztą relacji ja wywnioskowałam, że na Hvarze widzeliście jednak bardzo niewiele... Pokazałaś nam tylko miasteczka, a to, co Hvar skrywa w swojej głębi zostało najprawdopodobniej w dalszym ciągu przez Was nieodkryte... chyba nie dałaś Hvarowi szansy, by Cię oczarował, albo zabrakło kogoś, kto by Wam go pokazał...
W relacji o Braču też zabrakło mi kilka miejsc, których ja za żadne skarby bym sobie nie odpuściła...
Pozdrawiam


Kasiu wydaje mi się, że chyba za bardzo idealizujesz swoją wyspę. Nie pisałam, że Hvar mi się nie podobał, bo uważam , że to piękna wyspa, ale też mnie nie zauroczył..
Także na kilku stronach relacji nie otworzy się nigdy szczegółowo pobytu oraz miejsc, które się widziało..myślę, że każdy ma też swoje miejsca , które odkrył i niekoniecznie chce się podzielić tą informacją z innymi :)
Ty jesteś na miejscu i możesz sobie pozwolić na szczegółowe penetrowanie Chorwacji, jak się jedzie na 2-3tygodnie to człowiek chłonie wszystko w szybkim tempie i nie da się wszystkiego zobaczyć nawet jakby chciał i tutaj masz nad nami przewagę..
Uważam, że nie powinnaś nikomu odradzać Hvaru, bo ja nie żałuję, że go zobaczyłam..wiem jak tam jest i czego się spodziewać jeśli bym odwiedziła go po raz kolejny...zdjęcia zdjęciami , a na żywo wygląda to inaczej..każdy widzi, jak chce wiedzieć :)
Co do plaż lubię żwirowe przy miasteczkach, czy to źle, nie każdy lubi opalanie na skałkach..
Mamy znajomych, którzy nad Hvar przekładają Vis i Pag, inni Korculę i Brac, a inni wracają na Hvar co rok :)
Jest wiele miejsc w Cro, które mnie zauroczyły..szczególnie Peljesac jest bliski mojemu sercu..
Jest cześć ludzi, których Hvar zachwyca, jest część na których nie robi wrażenia i to chyba dobre...każdy jest inny i myślę, że powinniśmy to uszanować :)
Ciepło pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.10.2008 14:54

Ines, jeśli Cię uraziłam, byłam zbyt nachalna, wyraziłam brak szacunku dla Twojej osoby czy też upodobań, przepraszam, nie miałam takiego zamiaru.
Pozdrawiam
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.10.2008 16:07

Ja z góry przepraszam bardzo, że wtrącam 3 grosze do postów powyżej.

Hvar spodobał mi się bardzo - są tutaj najbardziej urzekające miasteczka w Chorwacji - sam SG, Hvar i boska Vrboska, są piękne widoki z Nikoli i twierdzy napoleońskiej, w końcu są klimatyczne knajpki w SG :lol: .
Niestety z plażowaniem, zwłaszcza z dziećmi, trochę kiepsko.
Ale żeby nie było idealnie :wink: zauroczył mnie też Brac (mimo, że byłem w "komercyjnym" Bolu, tylko tydzień i niewiele widziałem). Blaca, Vidova góra, muzeum w Skripie, KAMIEŃ - niepowtarzalne.
Gdybym miał wybrać co lepsze i gdzie prędzej wrócić - nie dam rady - na każdej wyspie było coś innego.

Do Duba - pisz tak dalej i dawaj więcej wesołych podpisów pod zdjęcia - dajesz dużo radości (jakbym shtrigę, albo igga czytał :D ).
:papa:
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 24.10.2008 17:52

Ale się dyskusja rozwinęła, chwilę mnie nie było a tu postów a postów.
Ustosunkuję się ogólnie do dyskusji: De gustibus non est disputandum
Dziękuję wszystkim komentującym, miło mi że Wam miło :lol:
Trochę się odpowiedzi nazbierało.
kulka53 napisał(a):Plażowaliście w tym samym miejscu co my......... :D 8)

Wiem jedno - świat jest mały.

laciatek napisał(a):Lokalna mafia, he, he, uważaj, bo Cię forumowa mafia przyciśnie, żebyś szybciej niż raz na miesiąc dopisywał c.d. ;)

Cały czas naciska :wink:

Mdziumka napisał(a):.Buduj dalej.Pozdrawiam

Jeszcze trochę do opowiedzenia jest

Leszek Skupin napisał(a):Mamy prawie identyczne zdjęcie tej samej uliczki ;)

Faktycznie :D

F-uncia napisał(a):Kot zabójczy!!! Jak ze Shrecka :D

Chorwacja jak zauważyłem to kraj kotów

Buber napisał(a):Do Duba - pisz tak dalej i dawaj więcej wesołych podpisów pod zdjęcia - dajesz dużo radości (jakbym shtrigę, albo igga czytał :D ).
:papa:

Co do Igg'a to trafiłeś w dziesionę bo to moja rodzina :lol:

Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.10.2008 22:10

ines napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
ines napisał(a):F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o


Ines, nie miej mi za złe, ale z Twojej bogatej zresztą relacji ja wywnioskowałam, że na Hvarze widzeliście jednak bardzo niewiele... Pokazałaś nam tylko miasteczka, a to, co Hvar skrywa w swojej głębi zostało najprawdopodobniej w dalszym ciągu przez Was nieodkryte... chyba nie dałaś Hvarowi szansy, by Cię oczarował, albo zabrakło kogoś, kto by Wam go pokazał...
W relacji o Braču też zabrakło mi kilka miejsc, których ja za żadne skarby bym sobie nie odpuściła...
Pozdrawiam


Kasiu wydaje mi się, że chyba za bardzo idealizujesz swoją wyspę. Nie pisałam, że Hvar mi się nie podobał, bo uważam , że to piękna wyspa, ale też mnie nie zauroczył..
Także na kilku stronach relacji nie otworzy się nigdy szczegółowo pobytu oraz miejsc, które się widziało..myślę, że każdy ma też swoje miejsca , które odkrył i niekoniecznie chce się podzielić tą informacją z innymi :)
Ty jesteś na miejscu i możesz sobie pozwolić na szczegółowe penetrowanie Chorwacji, jak się jedzie na 2-3tygodnie to człowiek chłonie wszystko w szybkim tempie i nie da się wszystkiego zobaczyć nawet jakby chciał i tutaj masz nad nami przewagę..
Uważam, że nie powinnaś nikomu odradzać Hvaru, bo ja nie żałuję, że go zobaczyłam..wiem jak tam jest i czego się spodziewać jeśli bym odwiedziła go po raz kolejny...zdjęcia zdjęciami , a na żywo wygląda to inaczej..każdy widzi, jak chce wiedzieć :)
Co do plaż lubię żwirowe przy miasteczkach, czy to źle, nie każdy lubi opalanie na skałkach..
Mamy znajomych, którzy nad Hvar przekładają Vis i Pag, inni Korculę i Brac, a inni wracają na Hvar co rok :)
Jest wiele miejsc w Cro, które mnie zauroczyły..szczególnie Peljesac jest bliski mojemu sercu..
Jest cześć ludzi, których Hvar zachwyca, jest część na których nie robi wrażenia i to chyba dobre...każdy jest inny i myślę, że powinniśmy to uszanować :)
Ciepło pozdrawiam


Zgadza się Ines :) Na pewno nie można obiektywnie i jednoznacznie powiedzieć , że Korcula jest piękniejsza od Dugiego Otoku , albo Vis od Hvaru ... itd. Ale z drugiej strony , każdy ma jakiegoś swojego faworyta przy którym się będzie upierał . Innymi słowy , każdy ma swojego chorwackiego '' bzika'' :wink:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 25.10.2008 13:23

A ja powiem tak: w tym roku zdradzilam Stari Grad i caly urlop spedzilam w Orebiczu. I to byl blad... Nastepny urlop na Hvarze :D Bylismy tam juz 6 razy i zawsze odkrywamy cos nowego.To miejsce ma swoj niepowtarzalny klimat i urok. Doskonale rozumiem Kasie :P
Dub. - pisz,pisz,pisz..... :!: [/b]
beata118
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 08.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata118 » 26.10.2008 10:11

A ja powiem inaczej. Mieliśmy wielkie zamiary obejrzenia najciekawszych miejsc itd itd. Niestety w połowie wypoczynku przebito nam ( dokładnie w 5 samochodach) wszystkie koła. Nie staliśmy na zakazie, nie staliśmy na czyjejs działce. parkowaliśmy na miejscu wskazanym przez właścicielke apartamentu. Wyobrażacie sobie kupno nowych opon w Chorwacji, czekanie na policję, jeżdżenie do Hvaru po protokoły itd Powiem jeszcze że opony w Cro są dużo droższe niż w Polsce.
Tak więc Hvar i jego rdzenni mieszkańcy nie zachwycili nas swoją gościnnością. Ja tam nie wrócę, chyba że na łodzi :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar i nieco Korculi 3-13.09(już jest!!!kolejny odcinek) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone