Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar i nieco Korculi 3-13.09(już jest!!!kolejny odcinek)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 23.10.2008 15:01

Ale akurat jestem ciekawa zdjęć dub.religion ;) A że dużo o Hvarze na forum, to wiem rzecz jasna.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.10.2008 15:08

darek1 napisał(a):
ines napisał(a):F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o



Jakież to są atrakcje na wyspie Brac, że koleżanka Ines tak zachwala ten kawałek ziemi. Przyroda, owszem, plaże też, czy coś ponadto o czym my nie wiemy. Disco, wichrowe wzgórza czy coś innego droga koleżanko. Może uroda Polek o jasnych włosach. Kto to wie ? Relacja koleżanki z 2008 roku z pobytu na wyspach była bardzo interesujaca wsparta pięknymi zdjęciami. Pozdrawiam serdecznie Darek1.


Oj Darku...Teraz Brac to drugie moje miejsce w Cro po płw.Peljesac :)
Musisz sam się przekonać jak tam jest pięknie..zachęcam do odwiedzenia tej wspaniałej wyspy :)
Byłeś na Pag? ja zachęcona pięknymi zdjęciami chyba w przyszłym roku skoczę tam na parę dni :)
Ostatnio edytowano 23.10.2008 15:12 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.10.2008 15:10

F-uncia napisał(a):Ale akurat jestem ciekawa zdjęć dub.religion ;) A że dużo o Hvarze na forum, to wiem rzecz jasna.


Wszyscy, którzy to czytają chyba są ciekawi zdjęć i dalszej części relacji 8O :D nie tylko ty :? :D
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 23.10.2008 15:17

Ines potwierdzam-Brać rewelacyjna jest :wink:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.10.2008 15:18

Marcin29 napisał(a):Ines potwierdzam-Brać rewelacyjna jest :wink:


Kurka chyba trochę zmieniliśmy temat i autor relacji sie na nas pogniewa :? 8O
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 23.10.2008 15:39

Się nie gniewa, czyta i myśli które zdjęcia teraz wstawić :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.10.2008 16:39

dub.religion napisał(a):Się nie gniewa, czyta i myśli które zdjęcia teraz wstawić :lol:


To dobrze :)
Pozdrawiamy i czekamy na ciąg dalszy :D
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 23.10.2008 22:37

Narzucacie tempo łobuzy :!: :!: :!:
Przszła pora na zmianę miejsca... zdecydowaliśmy że następny będzie Stari Grad.
Obudzeni poranna kawą i promieniami słońca, które już od wczesnych godzin smażyło jak grill, na szybko zmajstrowaliśmy tabliczke z kartonu z napisem S.Grad(20 km ale ma być porządny autostop!A co!).Po założeniu ciężkich tobołów i 10 krotnym sprawdzeniu czy wszystko jest, ruszyliśmy!
Po przejściu przez stare miasto wędrowaliśmy z 2 km żeby znaleźć bezpieczne miejsce(tutaj wyglądajcie tak 8O bo buduję napięcie :lol: )No i znaleźliśmy.
Niepotrzebnie zrzucaliśmy plecaki bo z 3 samochód się zatrzymał, a w nim sympatyczny Chorwat, który oznajmił że zabiera nas do SG :D Po bardzo krótkiej chwili już byliśmy na miejscu. Było rano, więc nie było pośpiechu, ale że grzało jak dobra rakija - postawiliśmy sobie za cel znalezienie dachu nad głową, zrzucenie gratów i skonsumowanie jakiego lodzia lub nawet dwóch.
Apartman znalazł się w mig, i po krótkim targu zadowoleni pobiegliśmy "na miasto".Mieszkaliśmy mniej więcej tu:
Obrazek
Niestety właścicielka nie mogła się z nami dogadać, ale zarekomendowała syna, który świetnie mówi po angielsku!!! Zobaczyłem jego twarz która wyglądała tak 8O :oops: i wyszeptała coś w stylu" nie, ja nie..." no ale dogadaliśmy się!
Na pierwszy rzut gałki ocznej rozczarowało nas to miasto, jakoś tak szaro i dziwnie, ale to była kwestia niedoboru zimnych płynów w organiźmie. Po uzupełnieniu wzrok nam się skalibrował. To co od razu zwróciło moją uwagę to ilość osób o bardzo słusznym wieku i podobna liczba niepełnosprawnych. Po chwilowej dyskusji na temat ze starszyzną plemienną wszystko było jasne.
Pobliskie ośrodki oferują usługi sanatoryjne(jeśli się mylę to krzyczcie).
Oczywiście że robiłem zdjęcia:
Niestety wieża w remoncie
Obrazek
Nie wiem czy to nie jest jacht Krakowskich Nurków mających siedzibę klubu nieopodal...
Obrazek

Tam nie da się nie uśmiechać,szczególnie mając taki widok
Obrazek

Obrazek

Takie cuda tam cumowały
Obrazek
Obrazek

Podobnie jak w Jelsie było mnóstwo ciasnych dobrze zacienionych uliczek
Obrazek

Niektóre z restauracji oprócz dobrej kuchni oferowały też fajny wystrój
Obrazek

Inne były skromniejsze, za to jedzenie mmmmmmmmm
Obrazek

Lokalna mafia dobrze wie gdzie dadzą pojeść
Obrazek

W ciągu dnia oczywiście pływaliśmy i podziwialiśmy piękne wybrzerze(u boku całej zgrai niemieckich golasów, niemcy się nie patyczkują. Pełna akceptcja ciała i luzik, pewnie dziwnie wyglądałem na golasa z aparatem , więc pokażę tylko co widziałem przez obiektyw :lol:
Obrazek
Hi hi hi a już myśleliście że golasy co? :twisted:
Wieczorem po łyku winiunia pośpiewaliśmy przy lokalnej szafce grającej(korbowej)
Obrazek

I po użyciu tajemniczego specyfiku, poszliśmy spać
Obrazek
Dobranoc, żyvczę Wam snów jak etykietka z lewej :lol:
Dzisiejszy odcinek sponsorowany był przez:
Mikę - kotkę która śpiąc potrafi tylną łapą pisać na klawiaturze
Piwo z włochatym buchajem na etykiecie.
W kolejnym odcinku zobaczycie bardzo kiepskie zdjęcia S.Gradu, pstrykane w amoku i pośpiechu, więc nie warto mnie popędzać :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.10.2008 00:41

relacja się rozkręca..super :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.10.2008 08:38

dub.religion napisał(a):...myśli które zdjęcia teraz wstawić :lol:

Od myślenia to tylko boli głowa-wstawiaj wszystkie :wink:
dub.religion
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dub.religion » 24.10.2008 08:49

JacYamaha napisał(a):
dub.religion napisał(a):...myśli które zdjęcia teraz wstawić :lol:

Od myślenia to tylko boli głowa-wstawiaj wszystkie :wink:



E tam wszystkie od razu wstawić.... A pogadać !?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.10.2008 08:50

dub.religion napisał(a):Obrazek


O żesz...... dub. 8O
Plażowaliście w tym samym miejscu co my......... :D 8)
Widoczek się zgadza, nawet fale podobne mieliśmy, tylko zgrai niemieckich golasów już nie było :wink: bo termin z lekka późniejszy :lol: , jakiś 20 września.
Fajne miejsce.
W tych hotelach co to były na początku drogi na tę plażę było jakoś tak pustawo, ale i tak omijaliśmy je w popłochu........ :wink:

A relacja - nieźle dajesz 8)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 24.10.2008 09:34

Lokalna mafia, he, he, uważaj, bo Cię forumowa mafia przyciśnie, żebyś szybciej niż raz na miesiąc dopisywał c.d. ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.10.2008 10:18

ines napisał(a):F-uncia dużo jest relacji i info o Hvarze na forum wystarczy poszukać :)
Hvar ciekawy, ale mnie nie zachwycił... Peljesac i Brac o wiele piękniejsze, ale to według mnie 8O :D
dub.religion fajna relacja..czekam na więcej :o


Ines, nie miej mi za złe, ale z Twojej bogatej zresztą relacji ja wywnioskowałam, że na Hvarze widzeliście jednak bardzo niewiele... Pokazałaś nam tylko miasteczka, a to, co Hvar skrywa w swojej głębi zostało najprawdopodobniej w dalszym ciągu przez Was nieodkryte... chyba nie dałaś Hvarowi szansy, by Cię oczarował, albo zabrakło kogoś, kto by Wam go pokazał...
W relacji o Braču też zabrakło mi kilka miejsc, których ja za żadne skarby bym sobie nie odpuściła...
Pozdrawiam
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 24.10.2008 10:18

Świetna relacja, Chyba rzeczywiście wyglądamy tak 8O.Buduj dalej.Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar i nieco Korculi 3-13.09(już jest!!!kolejny odcinek) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone