Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.01.2018 22:08

sdolas napisał(a):
travel napisał(a):...
Normalnie jak każdy facet :lol:
...

Moja wina że na wyjeździe potrzebuję slipki 90% i na spacer jakieś spodenki i koszulkę :oczko_usmiech:
Reszta bagażnika wypełnionego po brzegi to rzeczy moich kobitek, w tym zdecydowana większość nie wyciągana z torby :oczko_usmiech: Ale kobiety tak mają .... a nóż się przyda :oczko_usmiech:


A te slipki nosisz przez 4 dni :
1 dzień -normalnie
2 dzień- tyłem do przodu
3 i 4 dzień -przewracasz slipki na lewą stronę i nosisz jak w 1 i 2 dniu :lol: :lol: :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.01.2018 22:15

travel napisał(a):
A wyjazd we dwójkę zamiast z sąsiadami może się okazać nie taki zły. :papa: :papa:

W naszym przypadku w czwórkę, bo jeszcze dzieciaki :D To właśnie mąż bardziej nalega, żeby jechać z kimś, "bo będzie weselej", ale może jakoś go przekonam :D
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.01.2018 22:24

agata26061 napisał(a):...
No, właśnie o to chodzi, że niezbędni, to oni mi nie są, ale wiecie jak to jest.....Dzieci się razem bawią na podwórku, więc w sezonie letnim widzimy się niemal codziennie, więc może by tak na 10 dni zrobić sobie od siebie przerwę...? Całkiem niezły pomysł.
...

My też zawsze jeździmy ze znajomymi :wink:
Jak spędzanie z nimi czasu Wam odpowiada to po prostu narzuć swoje warunki a nie rezygnuj z wyjazdu z nimi :wink:
Wspólna zabawa naszych dzieci i dzieci znajomych, jest dla nas bardzo ważna, one się zajmują sobą, przy minimum kontroli, a my przy tym mega wypoczywamy :wink:

travel napisał(a):
A te slipki nosisz przez 4 dni :
1 dzień -normalnie
2 dzień- tyłem do przodu
3 i 4 dzień -przewracasz slipki na lewą stronę i nosisz jak w 1 i 2 dniu :lol: :lol: :lol:


Tego sposobu nie znałem :mrgreen:
Co za dociekliwość :wink:
Może dziwne, ale wiem co to przepierka :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 17.01.2018 22:29 przez sdolas, łącznie edytowano 1 raz
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.01.2018 22:54

agata26061 napisał(a):
travel napisał(a):
A wyjazd we dwójkę zamiast z sąsiadami może się okazać nie taki zły. :papa: :papa:

W naszym przypadku w czwórkę, bo jeszcze dzieciaki :D To właśnie mąż bardziej nalega, żeby jechać z kimś, "bo będzie weselej", ale może jakoś go przekonam :D


My jeździliśmy zawsze tylko z córką (jedynaczka nasza :mrgreen: ) , a od 2 lat jeździmy sami.
Dwa lata temu jadąc po raz pierwszy we dwójkę miałam obawy, czy się nie "pozjadamy" w trakcie urlopu.
Okazało się jednak ,że dobrze czujemy się we własnym towarzystwie.

Wszystko zależy od tego co się lubi. Jak komuś potrzebne jest towarzystwo znajomych żeby fajnie spędzić wakacje to jedzie ze znajomymi. Trzeba tylko pamiętać,że im więcej ludzi tym więcej ustępstw i wyrzeczeń.

W tym roku mamy propozycję wspólnego wyjazdu, ale jak druga strona dowiedziała się , gdzie mamy zarezerwowane apartamenty to zaczęli kręcić nosem:a to za daleko do plaży lub do sklepu, albo za bardzo w centrum.I tak to właśnie wygląda :papa: :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.01.2018 22:58

sdolas napisał(a):
travel napisał(a):
A te slipki nosisz przez 4 dni :
1 dzień -normalnie
2 dzień- tyłem do przodu
3 i 4 dzień -przewracasz slipki na lewą stronę i nosisz jak w 1 i 2 dniu :lol: :lol: :lol:


Tego sposobu nie znałem :mrgreen:
Co za dociekliwość :wink:
Może dziwne, ale wiem co to przepierka :oczko_usmiech:


Jak będziesz prał slipki co 4 dni to dłużej je będziesz miał :mrgreen: :lol:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 17.01.2018 23:01

travel napisał(a):Jak będziesz prał slipki co 4 dni to dłużej je będziesz miał :mrgreen: :lol:

Ale jakby ustrzelił jakiś urlopowy romans, to kochankę krócej :lol:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.01.2018 23:18

Dam radę się jeszcze z Wami zabrać. Bo tu straszny tłok.
samochod-i-przyczepa-kempingowa-ruchomy-obrazek-0004.gif
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.01.2018 23:30

dhmegi napisał(a):Dam radę się jeszcze z Wami zabrać. Bo tu straszny tłok.

No właśnie :D można jeszcze? Chociaż na bagażniku?

Akurat 15 lipca o tej samej porze my też wyjeżdżaliśmy na wakacje tyle że w Bieszczady :P :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.01.2018 23:39

Musicie poczekać bo gusia-s przyrżnęła niezłą kimkę na parkingu :wink:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.01.2018 23:48

sdolas napisał(a):Musicie poczekać bo gusia-s przyrżnęła niezłą kimkę na parkingu :wink:

gusia-s nie śpij, bo Cię okradną. Na parkingach to niebezpieczne. :smo:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.01.2018 23:52

travel napisał(a):... Wszystko zależy od tego co się lubi. Jak komuś potrzebne jest towarzystwo znajomych żeby fajnie spędzić wakacje to jedzie ze znajomymi. Trzeba tylko pamiętać, że im więcej ludzi tym więcej ustępstw i wyrzeczeń...
O to to :!: dlatego też jeździmy sami ewentualnie własnie, co któryś raz dołącza do nas córka z zięciem ;) Ale oni są bardzo grzeczni, nie kręcą nosem, nie marudzą i zmywają naczynia nie tylko po sobie ;).

dhmegi, Ty z budką na ogonie nas gonisz? myślałam że dotrzesz gondolą prosto z Venize ;) ale w samą porę bo szykuję wstawkę o wężu :mrgreen: a co :P

pomorzanka zachodnia oczywiście, że się zmieścisz Abakus68 chętnie użyczy kolanka ;)

dhmegi napisał(a):
sdolas napisał(a):Musicie poczekać bo gusia-s przyrżnęła niezłą kimkę na parkingu :wink:

gusia-s nie śpij, bo Cię okradną. Na parkingach to niebezpieczne. :smo:
Ojjj ... no już się ogarniam :P i zaraz ruszamy :mrgreen:
Serio :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.01.2018 00:48

cd. Dzień 2 - 16.07.2017 niedziela

Zapomniałam się pożalić, że na końcu pierwszego odcinka autostrady, na automatycznych bramkach w Zapresić znowu liczy nas jak za kat. III zamiast II :evil:. W ubiegłym roku było to samo. Wzywamy obsługę. Pani, która podeszła nawet nie czeka na nasze wyjaśnienia tylko od razu zmienia kategorię - jak miło :) Uważajcie zatem na te bramki :wink:

No więc … to pierwszy poranek w Chorwacji :)
Słoneczko nas nie zawodzi, grzeje od samego rana. Wyspani, wymyci :wink:, po kawie ruszamy :) Do Splitu zostało 400 km. Liczymy, że zdążymy na prom o 12:45 … tzn. o ile po drodze jeszcze zdania nie zmienimy co do celu :wink:
Pomykamy grzecznie autostradą - kilometrów ubywa :)
IMG_20170716_084416.jpg
IMG_20170716_084810.jpg
IMG_20170716_093413.jpg


W dniu wyjazdu chorwackie internety nadawały, że wieje bura, która ma się wyciszać w niedzielę rano. Sprawdzam po drodze prognozy … bura nadal wieje :? ale promy kursują :).

Zbliżamy się do Velebitu. Podniecenie rośnie, zaraz będziemy przebijać się tunelem Sv. Rok a za nim inny świat … pierwszy widok na Jadran i białe skały Pagu :hearts:
IMG_20170716_093657.jpg


Gdzieś w duchu obawiam się jednak czegoś …Dość szybko przekonuje się, że moje obawy okazują się być słuszne :( 12 km przed tunelem z autostrady odławia nas policja Obrazek. Każą spadać na zjazd Sveti Rok :? tunelu nie będzie Obrazek
IMG_20170716_093820.jpg


Bura jeszcze tak silnie wieje, że w tunelu obowiązuje zakaz ruchu dla wszystkiego co jest większe niż osobówka. Autokary, ciężarówki, kampery, zestawy z jakąkolwiek przyczepą muszą jechać objazdem Obrazek Przed nami kolejni nieszczęśnicy :(
IMG_20170716_094114.jpg


Zdaje się, że z promem po 12-ej możemy się pożegnać, gdyż opuszczenie autostrady powoduje też konieczność zmniejszenia prędkości jazdy :? .
Nasza zmodyfikowana trasa.

Krótkim odcinkiem 50-ki kierujemy się na Gračac by dotrzeć do starej 1-ki, która kiedyś stanowiła główną arterię biegnącą na wybrzeże.
IMG_20170716_100702.jpg


I trzymamy się jej aż do Splitu. Nie znamy tego terenu i wolimy nie pakować się w górach na drogi niższego rzędu.
Po drodze widzimy tlące się zbocza gór 8O. To przekleństwo tegorocznego lata i jeszcze będziemy mieli okazję się o tym przekonać :?.
IMG_20170716_111336.jpg


Trasa okazuje się być bardzo fajna, spokojna, praktycznie bez ruchu. Rzadko kiedy nas coś mija.
IMG_20170716_111432.jpg
IMG_20170716_111604.jpg


Zdzwaniamy się ze znajomymi. Dotarli wczoraj na kemping Sirena w Lokva Rogoznica ale za kilka dni się przenoszą w inne miejsce. Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o problemach z miejscami na dłuższy pobyt w fajnej okolicy :( . Kolega twierdzi, że nad Jadranem pi… i gorzej niż w kieleckim, bura pokazuje na co ją stać ;) Okazuje się, że wczoraj jechał tą samą trasą i ostrzega nas o problematycznym miejscu w Knin.
Trwa tam przebudowa mostu i przejezdny jest tylko jeden pas drogi, przez który przecisnął się z minimalnym zapasem gdyż po obu stronach pasa są jeszcze przeszkody ograniczające jego szerokość. Nasza budka jest szersza o całe 23 cm!!! i kolega twierdzi, że o te parę cm może się okazać za dużo 8O

Na szybko kombinujemy jakby ominąć to miejsce, kiedy się okazuje, że już nie mamy gdzie odbić bo własnie do niego się zbliżamy 8O


Stajemy w obliczu wyzwania 8O
Z lewej strony, żelazna przeszkoda chętna rozpruć nam poszycie budy przy pierwszym zetknięciu. Z prawej wysoki krawężnik … nadwozie budki zaczyna się poniżej tego krawężnika.
mostek.jpg


Konsternacja 8O
Wyjdziemy z tego cało :?: :roll:
Do pomocy w nawigowaniu ruszają wszyscy robotnicy będący na miejscu budowy :mrgreen:
Tom pełna mobilizacja, w aucie jak makiem zasiał, wisimy głowami za szybą obserwując całą akcję. Wolniutko i z chirurgiczną precyzją na zupełnych bezdechach poruszamy się do przodu nasłuchując zgrzytu rozdzieranej blachy :? Jeszcze kawałeczek i … po wszystkim. Bez szwanku wydostajemy się z tej pułapki. Ufff Obrazek

I tu dygresja dla wielbicieli jeszcze szerszych przyczep czyli 250cm (nasza ma 230) … w takiej sytuacji jesteście bez szans. Nawrócić nie ma gdzie. Pewnie trzeba by było odpinać budkę i obracać ją ręcznie. Cofać się i szukać trasy alternatywnej.
Pojazdy szersze ale na wyższych kołach miały dużo łatwiej, my po prostu klinowaliśmy się w tym torze, gdzie był z 50 cm dół gdyż jezdnia miała wybraną nawierzchnię i dopiero jej poziom podniesie się po remoncie tzn. wylaniu warstw asfaltu i co tam pod nim jeszcze być powinno.

No ale … przeszkoda pokonana więc z bananem na ustach lecimy dalej :).
Mijamy sztuczny zbiornik Peručko Jezero o pięknej barwie. Jest ono trzecim co do wielkości jeziorem w Chorwacji. Przepływa przez nie rzeka Cetina wpadająca do morza w Omisu. Niestety na naszym pasie nie ma miejsca aby się bezpiecznie zatrzymać i popatrzeć z góry na jezioro. Wielka szkoda :(
IMG_20170716_113652.jpg
IMG_20170716_113737.jpg


Legenda głosi, że jezioro zamieszkiwane jest przez ogromnego, ponad 3 metrowego węża, zwanego „Dalmatinski Udav” , który co 10 lat ukazuje się ludziom wypływając na jego powierzchnię 8O

Po rozmowie ze znajomymi zapada ostateczna decyzja ... jedziemy jednak na prom - huraaa, który odpływa za 15 minut :mrgreen: … już wiemy, że na niego nie zdążymy, ale zdążymy na następny ;) Do celu zostało jakieś 15 km i musimy się jeszcze przedrzeć przez sam Split. Z prawej, w oddali na wzgórzu widoczna twierdza Klis.
IMG_20170716_123107.jpg


No i wreszcie docieramy do Splitu. Przejazd przez miasto trochę nas spowolnił ale jakichś specjalnych korków nie spotykamy, ot normalny ruch jak to w mieście. Nasz prom już odpłynął ale niedługo będzie kolejny ;)

Parkujemy jako pierwsi w kolejce na prom :)
IMG_20170716_132047.jpg


Już czuć ten wakacyjny Hit ;)
IMG_20170716_132428.jpg


cdn. … :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.01.2018 09:42

gusia-s napisał(a):cd. Dzień 2 - 16.07.2017 niedziela

Zbliżamy się do Velebitu. Podniecenie rośnie, zaraz będziemy przebijać się tunelem Sv. Rok a za nim inny świat … pierwszy widok na Jadran i białe skały Pagu :hearts:

Gdzieś w duchu obawiam się jednak czegoś …Dość szybko przekonuje się, że moje obawy okazują się być słuszne :( 12 km przed tunelem z autostrady odławia nas policja Obrazek. Każą spadać na zjazd Sveti Rok :? tunelu nie będzie Obrazek

Bura jeszcze tak silnie wieje, że w tunelu obowiązuje zakaz ruchu dla wszystkiego co jest większe niż osobówka. Autokary, ciężarówki, kampery, zestawy z jakąkolwiek przyczepą muszą jechać objazdem Obrazek Przed nami kolejni nieszczęśnicy :(


Kiedyś też trafiliśmy na taką burę ,że za tunelem było ograniczenie prędkości do 40km/h 8O , ale tunel był otwarty.
Całe szczęście, że jechaliśmy tylko osobówką , bo z przyczepą pewnie by nas zdmuchnęło (w naszym samochodzie podmuchy wiatru były bardzo odczuwalne).

A chorwacka droga nr 1 jest całkiem niezła. Wszyscy teraz jeżdżą autostradą to i ruch na jedynce jest znikomy :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.01.2018 09:51

agata26061 napisał(a):No, tylko że właśnie ja jako dobra samarytanka wszystkim chcę dogodzić i tak z roku na rok przekładam wyjazd na wyspy...

travel napisał(a):Po prostu trzeba być asertywnym

agata26061 napisał(a):To właśnie mąż bardziej nalega, żeby jechać z kimś, "bo będzie weselej", ale może jakoś go przekonam :D

travel napisał(a):W tym roku mamy propozycję wspólnego wyjazdu, ale jak druga strona dowiedziała się , gdzie mamy zarezerwowane apartamenty to zaczęli kręcić nosem


A ja rozumiem Agatę. Od kilku lat jeździliśmy w Polsce z drugą rodziną. I to zawsze ja organizowałem urlopy. Jak były raz Mikołajki, to musiały być i drugi i trzeci i czwarty i to najlepiej w tym samym domku. Jak wybrałem coś innego, mniejszą miejscowość to miałem wrażenie, że wszyscy kręcili nosami, a mi się bardzo podobało. W ub. roku byłem w Breli (już sami), i to była chyba zła decyzja, bo te moje dziewczyny nie chcą gdzie indziej jechać, a już mam przecież wszystkie noclegi w Postirze lub Trpanj obcykane ;).
Brutalna prawda jest taka, że jakbym miał być asertywny albo zaczął myśleć o sobie (jak piszecie) to bym wszędzie sam jeździł albo wcale. I myślę, że wiele osób ma podobnie.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 18.01.2018 09:58

Trajgul napisał(a):Brutalna prawda jest taka, że jakbym miał być asertywny albo zaczął myśleć o sobie (jak piszecie) to bym wszędzie sam jeździł albo wcale. I myślę, że wiele osób ma podobnie.


Wniosek jest jeden:
Niech każdy wypoczywa jak lubi- jeden sam a drugi ze znajomymi :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone