Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry w Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 28.11.2006 16:27

"Zdobyłem" Sv.Ilię nad Orebicem, Sv. Vid nad Lokva Rogoznica (bardzo ładna trasa, porządny szlak - a na górze kościółek 640 m npm). Byłem też w Paklenicy - Jaskinia Manita Pec, akurat nie było prądu i dali nam kaski z lampkami, bardzo fajnie.
No i wjechałem na Sv.Jure (w 2003 r.) - ale drugi raz już nie wjadę :)
jolanta
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolanta » 03.12.2006 19:40

Sw. Jure nie jest taki straszny, nie jest też aż taki stromy ale droga jest bardzo wąska przyznacie sami!! Najgorsze jest mijanie się z innymi samochodami zwłaszcza busami, adrenalinka trochę skacze! ALE WARTO
Na szlak nie ruszyliśmy gdyż koło Makarskiej nie było za bardzo gdzie i przyznaję że ten upał też nas rozleniwił, ale następnym razem wystartuję w okolice Omnisia.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.04.2007 12:52

Może ktoś móglby mi pomóc :?: :)

Potrzebuję dokladnej mapy turystycznej rejonu Bijele i Samarske Stijene z zaznaczonymi szlakami. Może istnieje gdzieś w sieci strona z której móglbym ściągnąć/wydrukować taką mapę?

Przydalaby mi się też podobna mapa Parku Narodowego Risnjak i rejonu Sneżnika......... :)
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 10.08.2007 10:43

jolanta napisał(a):nie znam dobrze Chorwcji czy z Makarskiej jest daleko do Biokowa?


nie, masyw Biokovo rozciąga się bezpośrednio nad Makarską.Najwyższy szczyt widoczny z portu w Makarskiej to Vosac.Wybrałem się na niego w minionym roku,....niestety 40* mnie zmogło..o malo nie skończyło sie źle.
Raczej wędrówki po górach chorwackich należy planować na maj, październik.Szlaki też nie są znaczone tak jak w Polsce, mapki mało dokladne.Ale widoki niezapomniane. 8)
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 10.08.2007 13:47

kulka53 napisał(a):Może ktoś móglby mi pomóc :?: :)

Potrzebuję dokladnej mapy turystycznej rejonu Bijele i Samarske Stijene z zaznaczonymi szlakami. Może istnieje gdzieś w sieci strona z której móglbym ściągnąć/wydrukować taką mapę?

:)


http://www.kacha.cz/cpg/displayimage.php?album=81&pos=8

jest tam kilka ,niezbyt dokładnych map..a w każdej księgarni w Cro znajdziemy mapy okolicy. :?
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006
Re: górki wokół Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 11.08.2007 22:17

TQ napisał(a):Połaziłem troche po górkach wokół Omis. Podejscie 4 h na najwyższą.TRoche goraco, a zeby byo fajniej to wszystkie szlaki sa biało-czerwone - nie widze zadnej różnicy więc po co przepłacac hahaha. Nigdy nie wiesz gdzie wejdziesz. Bylismy z kolega jedynymi tyurystami. Podejscie powiedziałbym jak czarnym szlakiem ale widoki za to przepiekne

Tak na marginesie i gwoli wyjaśnienia: kolor szlaku nie ma związku ze stopniem trudności, np zielony czy żółty mogą być trudniejsze od czarnego. Pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.08.2007 00:25

kulka53 napisał(a):Może ktoś móglby mi pomóc :?: :)

Potrzebuję dokladnej mapy turystycznej rejonu Bijele i Samarske Stijene z zaznaczonymi szlakami. Może istnieje gdzieś w sieci strona z której móglbym ściągnąć/wydrukować taką mapę?

Przydalaby mi się też podobna mapa Parku Narodowego Risnjak i rejonu Sneżnika......... :)


Nie wiem czy jeszcze pomoc aktualna coś jest tu:

http://www.mzopu.hr/doc/PPNPRisnjak/kar ... -karte.htm

http://public.globalnet.hr/~gvlahovi/st ... tijene.htm
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.08.2007 09:14

:D Dziękuję za pomoc, mapy mialy być na wyjazd w maju który nie doszedl do skutku, ale może w przyszlym roku ...... bo we wrześniu wybieram się w nieco dalej na poludnie polożone góry (m.in. PN Sjeverni Velebit) :D
TQ
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) TQ » 29.08.2007 08:31

hmm co do kolorów szlaków to ja mam zupełnie dziwne doświadczenia. Chodziłem troche po górach wokół Omis i Duce (25km na południe od Splitu). Dziwna sprawa ale wszystkie szlaki były czerwone. Bez wzgledu na to gdzie sie szło szlak był czerwony, czasami sie nawet krzyżował z innym, oczywiście także czerwonym. Ale widok z góry na Omis jest rewelacyjny. Cztery godzinki pod górke i jest fajnie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2007 09:28

TQ napisał(a):hmm co do kolorów szlaków to ja mam zupełnie dziwne doświadczenia. Chodziłem troche po górach wokół Omis i Duce (25km na południe od Splitu). Dziwna sprawa ale wszystkie szlaki były czerwone. Bez wzgledu na to gdzie sie szło szlak był czerwony, czasami sie nawet krzyżował z innym, oczywiście także czerwonym. Ale widok z góry na Omis jest rewelacyjny. Cztery godzinki pod górke i jest fajnie :)


Oznaczenia szlaków to zazwyczaj czerwone kółka z białym wypełniniem. Czasem na pniach drzew pojawiają sie podobne do naszych - trzy paski, gdzie środkowy jest biały a skrajne czerwone.
Są też znaki ostrzegawcze i informacyjne - jak u nas.
Kupiłęm fajną mapkę Omiskiej Dinary, są tam wszystkie oznaczenia, choć w samym paśmie szlaków jest malutko i w naturze trudno te znaki znaleźć :)
Pozdraviam!
ena
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ena » 02.09.2007 18:07

moj narzeczony lubi morze a ja gory czy Chorwacja to dobry wybor na podroz poslubna w czerwcu w przyszlym roku?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2007 19:20

Strzał w "10" :D :!:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 02.09.2007 20:56

Cóż za intuicja . :D
Tylko gdzie teraz :?:
- na Istrę
- na Kvarner

- czy na Dalmację

Wybór wcale nie jest taki prosty . :wink:
Adura
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adura » 02.09.2007 21:51

Byłam w tamtym roku od polowy czerwca, w tym roku od 09.07. i wydaje mi sie ze czerwiec byl cieplejszy. Zdecydowanie Dalmacja, dla mnie jest tam ładniej :)
Pozdrawiam
Monika
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.10.2007 12:27

Witam :D

Tegoroczny wyjazd w 2 polowie września do CRO po części przeznaczony byl na górskie wędrówki. Plany byly inne a zrealizowane cele nieco inne, ale trochę udalo się nam zobaczyć 8)

Zdobyte szczyty:

- Vrh Bijelih Stijena 1335 m npm wraz z przejściem calym lańcuchem tychże,
- Klek 1182 m npm,
- Zavizan 1676 m npm, przejście tzw Stazą ing Premuziceva i następnie
- Gromovaca 1676 m npm.

no i trochę dla relaksu a trochę dla pięknych widoków których nigdy za wiele

- Sv. Vid 349 m npm - najwyższy szczyt Pagu :wink:
- Straza (Kamenjak) 408 m npm - najwyższy szczyt Rabu :wink:

Gdyby ktoś mial jakieś pytania, w miarę możliwości chętnie odpowiem :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Góry w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone