Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 19.09.2006 11:32

Ech, wspomnień czar ...
forum/album_page.php?pic_id=893
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 19.09.2006 12:52

arekwroc napisał(a):9 wrzesień wzgórze SRD


Obrazek


8O 8O 8O :D
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 19.09.2006 13:42

a ja trochę z taką nietypową prośbą - ale nadal w temacie: jeśli komuś uda się jeszcze w tym roku wjechać na Srd to byłabym straszliwie wdzięczna za fotkę z ...miejsca na Jadrance, w którym się skręca na Bosankę. Bo prawdę pisząc to nie ma tam zbyt dużo czasu na zastanowienie (a tym bardziej na postój), no i dwukrotnie przejechaliśmy i nie dotarliśmy na właściwą trasę. Widzieliśmy tylko żółte tabliczki z napisem Bosanka i nie byliśmy pewni co to.

Pobytu na Srd żałuję jak nie wiem co, bo jednak wtedy Dubrownik nabiera jeszcze większego uroku.
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 19.09.2006 13:50

mama_Kapiszonka napisał(a):...
Widzieliśmy tylko żółte tabliczki z napisem Bosanka i nie byliśmy pewni co to
...


No bo to właśnie ta droga. Jest wąska i wznosi się nad Jadranką w kierunku zachodnim. Z resztą innej drogi chyba tam nie ma.
Znalazłem takie zdjęcie z satelity. Cerwona strzałka wskazuje drogę na SRD, niebieska strzałka wskazuje drogę główną a owal wskazuje szczyt wzgórza.

Obrazek
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 19.09.2006 15:16

To jest tak tuż przed zatoczką autobusową (jadąc w kierunku do Dubrownika)?
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 19.09.2006 16:49

dokładnie tak :D
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 19.09.2006 18:42

Widoki istotnie super, ale radzę nie zbaczać za daleko w łąki z drogi asfaltowej za Bosanką. Mnie się zdarzyło , bo pokusa super zdjęć była duża. Narobiłem tym popłochu wśród miejscowych którzy ostrzegli mnie, że co prawda teren oczyszczony był z min, ale stunkowo pobieżnie. Jeszcze rok temu, przy ruinach bunkrów ok. 50 m. od drogi po lewej stronie, leżało masę łusek ,pocisków, moździeży itp.. Wisiały tam jeszcze taśmy ostrzegawcze . W tym roku ktoś to już oczyścił .
Także proszę uważać aby zdjęcia nie były za bardzo odlotowe :D
baba_jaga
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.06.2009
Góra SRD (Dubrovnik)

Nieprzeczytany postnapisał(a) baba_jaga » 11.06.2009 20:30

Czy można się dostać na górę jakimś lokalnym transportem (bez auta) czy tylko pieszo? Ile zajmie droga? Ciężko? Proszę o wszelkie informacje.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 11.06.2009 21:32

:?: :?: :?:

...z jadranki to jakieś 15 minut spacerkiem...
baba_jaga
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) baba_jaga » 11.06.2009 22:39

Hmm...
Pierwszy raz będę w Dubrovniku, lecę samolotem. Nie bardzo się orientuję co i jak więc odpowiedź "z jadranki to jakieś 15 minut spacerkiem" nie bardzo mi pomogła :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 22:41

baba_jaga napisał(a):Hmm...
Pierwszy raz będę w Dubrovniku, lecę samolotem. Nie bardzo się orientuję co i jak więc odpowiedź "z jadranki to jakieś 15 minut spacerkiem" nie bardzo mi pomogła :(

To poczytaj forum to ci pomoże.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.06.2009 22:55

Wiesz ale to pewnie tak "czasowo" będzie.
Co do miejsca - zobacz na plan Dubrownika w necie - od Jadranki jest ścieżka (może trochę stroma) prosto do góry. Jest tam też droga (do miejscowości Bosanka) - można stopa łapać .

Ja myślę że jak będziesz w Dubrowniku to spokojnie tam trafisz, bo SRD to najwyższy punkt w okolicy Starego Miasta, dodatkowo charakterystyczny dzięki ruinom kolejki linowej.
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 12.06.2009 07:54

Nie wiem czy piętnaście minut starczy!!! Chyba to żart! Pieszo nie byłem, ale samochodem wjechałem, oczywiście przez Bosankę. Warto było!!!
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 12.06.2009 10:11

Jurek napisał(a):Chyba to żart! Pieszo nie byłem, ale samochodem wjechałem, oczywiście przez Bosankę. Warto było!!!


A czy droga jest a`la Sv, Jura czy też normalna gdzie dwa samochody się zmieszczą. I jak z nawierzchnią, szuter czy asfalt?
baba_jaga
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) baba_jaga » 12.06.2009 10:39

A szedł ktoś taką trasą? Można tamtędy dojść normalnie czy będą problemy (miny, zarośla itp.)? Bo tą stromą zygzakiem chyba sobie odpuszczę :-/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone