Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Znachr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Znachr » 18.03.2010 07:30

OK. Czekam na relację (nie tylko z taksówki) :wink:
Lothrain
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lothrain » 03.06.2010 23:48

Kaya napisała, że autobusy na górę jeżdżą o 9 i 11 (ja bez samochodu będę), a wracają dopiero o 17 i 19 8O Co na Boga mam tam robić tyle czasu? Powiedzmy, ze wjade na gore busem, ile czasu zajmie zejscie?
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 05.07.2010 10:42

Właśnie wróciłem z urlopu spędzonego w okolicach Dubrovnika i zawiadamiam, że kolejka linowa jest już odbudowana. Można ją podziwiać na stronie http://www.dubrovnikcablecar.com/. Według informacji uzyskanych od moich gospodarzy kolejka ruszy 10 lipca. Tak więc będzie można wjechać na Srd kolejką linową zamiast się wdrapywać pieszkom lub wjeżdżać autem :D
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 05.07.2010 11:04

Koziorożec napisał(a):Właśnie wróciłem z urlopu spędzonego w okolicach Dubrovnika i zawiadamiam, że kolejka linowa jest już odbudowana. Można ją podziwiać na stronie http://www.dubrovnikcablecar.com/. Według informacji uzyskanych od moich gospodarzy kolejka ruszy 10 lipca. Tak więc będzie można wjechać na Srd kolejką linową zamiast się wdrapywać pieszkom lub wjeżdżać autem :D



Witam. A możesz napisać coś na temat lokalizacji dolnej stacji tej kolejki, czy jest ona dobrze oznaczona i nie trzeba będzie jej jakoś specjalnie szukać, pzdr. :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.07.2010 11:05

Hmm, a miałam do Dubrownika w tym roku nie jechać :) Ale zdaje się, że jednak się skuszę.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 05.07.2010 12:31

Kolejka jest zlokalizowana 5 minut marszu od starego miasta pod górę i trochę w prawo. Ja trafiłem tam bo obok jest najbliższy przystanek autobusu podmiejskiego jadącego przez Zupę Dubrovacką do Cavtatu. Jak będziecie już w Dubrovniku to na pewno każdy wam wskaże drogę.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 06.07.2010 10:27

Dzięki "Koziorożec" za informację.Podaję informację na temat cen i daty otwarcia z pierwszej ręki :wink:

Poštovani,

Hvala na poruci. Žičara kreće sa radom 11.07. Karte za odrasle su 73,00 kn povratna, 44,00 kn u jednom smijeru. Djeca do 4 godine besplatno. Od 4 do 12 godina 50% popusta. Radno vrijeme u sezoni od 09:00 do 20:30 sati.

Lijep pozdrav,

Igor Bulum
Sales and Operations Manager
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 11.07.2010 01:58

Aż mi się wierzyć nie chce - wreszcie odbudowali. Kiedy wjazd nie bedzie problemem, można będzie spędzić więcej czasu na górze, spacer do wioski Bosanka i stamtąd ładny widok na miasto od strony portu, w przeciwienstwie do widoku z góry w środek miasta.
Obrazek
Bimbasz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bimbasz » 13.07.2010 21:25

Jak na razie chyba jeden jak nie jedyny film z nowo otwartej kolejki linowej Dubrovnik Cable Car, widoki przepiękne, co roku odwiedzam górę Srd, bo widoki zapierają dech w piesi. Najlepiej wjechać na górę z samego rana bo można porobić piękne foto na stary Dubrovnik i panoramę wybrzeża, jak jeszcze słońce jest z lewej strony. Czym później to słońce świeci prosto w obiektyw.

http://www.youtube.com/watch?v=4ZIYGe7C1uw

foto jeszcze nie dokończonej budowy

http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/34249532.jpg

http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/34249541.jpg
dagmara2003
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmara2003 » 15.07.2010 20:29

Jak najbardziej warto. Przepiekny widok na stare miasto. Na samym szczycie twierdza z której Serbowie bombardowali Dubrovnik w czasie ostatniej wojny w latach 90-tych. Wewnatrz twierdzy jest muzeum poświecone tej własnie wojnie. Dla zainteresowanych historią naprawdę polecam. Zreszta wszystkim polecam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2010 21:06

Mnie, patrząc na filmik, zastanawia sposób w jaki rozciągnięto i zapleciono linę nad tak gęstą zabudową w dolnej części... ale to takie tylko rozważania techniczno-zawodowe :wink: .

Cieszy, że samotny słup starej kolejki przestał być pomikiem pamięci początku lat dziewięćdziesiątych.
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 16.07.2010 08:14

dagmara2003 napisał(a):Na samym szczycie twierdza z której Serbowie bombardowali Dubrovnik w czasie ostatniej wojny w latach 90-tych. Wewnatrz twierdzy jest muzeum po¶wiecone tej w³asnie wojnie. Dla zainteresowanych histori± naprawdê polecam. Zreszta wszystkim polecam :)


Upravo suprotno - tvrdjava Imperijal na vrhu planine Srd je simbol obrane grada Dubrovnika. Agresori NIKAD nisu uspjeli zauzeti tu tvrdjavu, iako su to pokusavali mnogo puta, u tenkovskim, pjesadijskim i topnickim napadima s kopna, a pucale su po gradu i tri velike topovnjace s mora, i avijacija iz zraka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 16.07.2010 12:00

Barbari sa istoka, i njihova "kultura"

http://www.croatia.org/crown/articles/9 ... -1991.html
gotovina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gotovina » 19.07.2010 08:07

Witam
Jestem aktualnie w Mlini. Byłem kilka razy w Dubrovniku. Potwierdzam że kursuje juz kolejka na górę SRD. Stacja w centrum. Przy jednej z głównych ulic. Pozdrawiam
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 24.07.2010 17:25

Widoczki w czasie wyjazdu na pewno będą super, pamiętam jak tam byliśmy i podziwialiśmy przepiękny widok ze wzgórza na Dubrovnik i nie tylko... zapierało dech w piersi, a tak na marginesie ciekawi mnie czy w związku z tym że kolejka jest czynna nadal można na górę Srd wjechać samochodem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone