Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdańsk - co zobaczyć - Ustka/Łeba str.4

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.04.2013 16:32

piekara114 napisał(a):a poradźcie jeszcze:
Rejs stateczkiem do Westerplatte to tylko to?. Sam statek to dla mnie megakomercja, a cena to już zwaliła mnie z nóg.


Ten galeon to mega komercja tak jak piszesz.
Na Westerplatte pływają statki Żeglugi Gdańskiej i są tańsze.
Takie Danuty już pływają
na-wodzie-t34343-375.html#p1153837

piekara114 napisał(a):Znalazłam jeszcze inf o Żegludze Gdańskiej - tramwaje wodne, ale nie ma ceny - jakie tu mniej więcej koszty, może ktoś wie?


Tramwaj wodny to nie Żegluga.
http://komunikacja.trojmiasto.pl/tramwajwodny.php

Chyba jeszcze nie pływają - zadzwoń.


piekara114 napisał(a):Znalazłam też informację (brak daty aktualizacji), że na Westerplatte można przepłynąć też statkiem spod latarni morskiej z Nowego Portu (czyli w poprzek Wisły?) - jest gdzieś jakiś cennik i godziny pływania?


Rozkład jest/był na tablicach.
W internecie nie widziałem.
Jakby co można jechać autobusem.


Jak coś to podpytam.

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.04.2013 07:07

Jacek S napisał(a):Chyba jeszcze nie pływają - zadzwoń.

Jak coś to podpytam.

Pozdrawiam


Dziękuję za informacje :D
Linki przejrzałam i stwierdziłam, że zadzwonię po weekendzie majowym (jak wrócę z targów) to informacje będą aktualne i na pewno je tu umieszczę.

A jeszcze wykorzystam okazję: myślę o noclegu w Gdyni-Orłowo: czy na piechotkę plażą dojdę do Skweru Kościuszki (wygląda, że tak, ale może klify blokują przejście) i ile czasu zajmie taka przyjemność?
Jeszcze raz dziękuję
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2013 09:59

Tramwaj wodny pływać będzie codziennie od 31.05 do 02.09.2013 (takie mam info).

Spacer z Orłowa do Skweru - jak najbardziej można brzegiem - klif nie blokuje.
Jest od zeszłego roku nowa "atrakcja" - schron zwalony z klifu do morza.

Ile czasu zajmie spacerek?
Nie znam Waszego tempa...trzeba liczyć około godzinki +- 15 minut.


Pozdrawiam
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.04.2013 11:37

Jacek S napisał(a):Tramwaj wodny pływać będzie codziennie od 31.05 do 02.09.2013 (takie mam info).

może puszczą już 30 maja, wszak to będzie długi weekend :D ale i tak super

Jacek S napisał(a):Spacer z Orłowa do Skweru - jak najbardziej można brzegiem - klif nie blokuje.
Jest od zeszłego roku nowa "atrakcja" - schron zwalony z klifu do morza.

Atrakcję z "przesuwania" oglądałam w tv :lol:

Jacek S napisał(a):Nie znam Waszego tempa...trzeba liczyć około godzinki +- 15 minut.


EEEE, to lux czas, my z synem, co będzie fale łapał, więc raz szybciej (czytaj biegiem jak struś pędzi wiatr), a raz to nawet ślimak nas wyprzedzi :) bo jest nuddddnooo
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.04.2013 09:45

helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 20.05.2013 18:28

Jacek S napisał(a):
piekara114 napisał(a):a poradźcie jeszcze:
Rejs stateczkiem do Westerplatte to tylko to?. Sam statek to dla mnie megakomercja, a cena to już zwaliła mnie z nóg.


Ten galeon to mega komercja tak jak piszesz.
Na Westerplatte pływają statki Żeglugi Gdańskiej i są tańsze.
Takie Danuty już pływają
na-wodzie-t34343-375.html#p1153837

piekara114 napisał(a):Znalazłam jeszcze inf o Żegludze Gdańskiej - tramwaje wodne, ale nie ma ceny - jakie tu mniej więcej koszty, może ktoś wie?


Tramwaj wodny to nie Żegluga.
http://komunikacja.trojmiasto.pl/tramwajwodny.php

Chyba jeszcze nie pływają - zadzwoń.


piekara114 napisał(a):Znalazłam też informację (brak daty aktualizacji), że na Westerplatte można przepłynąć też statkiem spod latarni morskiej z Nowego Portu (czyli w poprzek Wisły?) - jest gdzieś jakiś cennik i godziny pływania?


Rozkład jest/był na tablicach.
W internecie nie widziałem.
Jakby co można jechać autobusem.


Jak coś to podpytam.

Pozdrawiam


Hej Jacku, byłam w Gdańsku 06-08 maja z moją klasą, może i te galeony to komercja, ale przy grupach dzieciaków szkolnych się sprawdzają; dzieci nawet nie chciały spojrzeć na konkurencję ;) . Płynie się fajnie, kawkę dobrą podają i szarlotkę, pan ciekawostki opowiada (co dla mnie było fajnym uzupełnieniem tego co opowiadał przewodnik) w drodze powrotnej szanty śpiewa. Co do ceny to przy grupach całkiem nieźle można negocjować.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.05.2013 08:54

Hej helen.

Grupa ma siłę przebicia.
:D

Oprócz atrakcji galeonu jest stara/nowa - Bar Turystyczny otwarty po remoncie

:wink:

Polecam następnym razem.

Pozdrawiam
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 21.05.2013 09:18

Hej, bardzo dziękuję, przyda się w przyszłości, a bardzo niedługo może koleżance, kolejna grupa naszych dzieciaków jutro do Was się wybiera :D. A tak na marginesie, to cudnie tam u Was. Mieszkaliśmy w Domu Harcerza, Za Murami. Bardzo miło wspominam bar w Gdyni vis a vis wyjścia z dworca kolejki http://gdyniaturystyczna.pl/pl/place/91 ... astronomia polecam, 10,50zł za zestaw obiadowy :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2013 16:09

Namiary spisane :oczko_usmiech: Pewnie skorzystamy bo 30 maja witamy się z Bałtykiem (chyba, że pogoda spłata nam figle :x

A gdzie w Gdańsku i Gdyni warto zjeść świeżą rybkę (zwłaszcza dorsz i flądrę)? a może to nie pora na taką rybkę? Taką rybkę prosto z kutra? Polećcie coś pysznego. Na samą myśl o flądrze głodna się zrobiłam :mrgreen:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.05.2013 16:21

Powiem tak - kupuję bezpośrednio u rybaków w Sopocie albo Orłowie i w domku przyrządzam (wtedy wiem co jem).

Pozdrawiam
anka.gd
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 07.05.2013
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka.gd » 21.05.2013 16:35

piekara114 napisał(a):

A gdzie w Gdańsku i Gdyni warto zjeść świeżą rybkę (zwłaszcza dorsz i flądrę)? a może to nie pora na taką rybkę? Taką rybkę prosto z kutra? Polećcie coś pysznego. Na samą myśl o flądrze głodna się zrobiłam :mrgreen:


A ja niezmiennie polecam Bar Przystań w Sopocie. Nie jest już aż tak cudnie jak parę dobrych lat temu i tłok może powalać, ale nadal jest smacznie- ciągnę tam wszystkich znajomych spoza Trójmiasta i wszyscy zachwyceni.... Zupa rybaka i krążki cebulowe- mniam :D Co do rybki, nie jestem pewna czy flądra będzie o tej porze... :?

Tłoku w ten weekend raczej nie przewiduję, ale w ramach atrakcji możecie trochę pokorzystać z skmki :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2013 17:32

Jacek S napisał(a):Powiem tak - kupuję bezpośrednio u rybaków w Sopocie albo Orłowie i w domku przyrządzam (wtedy wiem co jem).

Pozdrawiam


Wiadomo, że tak najlepiej, ale nie wiem czy uda nam się znaleźć odpowiednie lokum, a pamiętam, że w niektórych pryw. kwater nad Bałtykiem była informacja, że nie wolno w kuchni smażyć ryb :cry:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.05.2013 09:36

Zarezerwowałam nocleg na samym końcu ul. Hallera w Gdańsku - czy z tego miejsca dojdę plażą pod samą latarnię morską tak, aby móc ją zwiedzić czy muszą skorzystać z ulic, a tym samym auta lub innej komunikacji?

Dzwoniłam też do Żeglugi, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam się tam z Panią: chciałam spod latarni przepłynąć tramwajem wodnym na Westerplatte i po zwiedzeniu z powrotem i otrzymałam info (Pani z kimś w tle się konsultowała, dlatego mam wątpliwości co do poprawności informacji), że nie ma takiej możliwości.
Coś wiecie na ten temat?

Pozdrawiam z gór
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.05.2013 10:39

piekara114 napisał(a):Zarezerwowałam nocleg na samym końcu ul. Hallera w Gdańsku - czy z tego miejsca dojdę plażą pod samą latarnię morską tak, aby móc ją zwiedzić czy muszą skorzystać z ulic, a tym samym auta lub innej komunikacji?


Plażą do latarni nie dojdziesz.
Trzeba dojść ulicami: Krasickiego-Przemysłowa-Oliwska (lub podjechać autem)
Podjechać tramwajem Nr 5 (przystanek przy wejściu na plażę w Brzeźnie)

piekara114 napisał(a):Dzwoniłam też do Żeglugi, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam się tam z Panią: chciałam spod latarni przepłynąć tramwajem wodnym na Westerplatte i po zwiedzeniu z powrotem i otrzymałam info (Pani z kimś w tle się konsultowała, dlatego mam wątpliwości co do poprawności informacji), że nie ma takiej możliwości.
Coś wiecie na ten temat?


Co do tramwaju wodnego - trasa z Gdańska Głównego.
Można wsiąść na przystanku Nabrzeże zbożowe i popłynąć na Westerplatte.
http://www.ztm.gda.pl/img/plik_duzy_1546.jpg
Stateczki pomiędzy Latarnia morska - Westerplatte pływają tylko w lipcu i sierpniu.
Tylko rozkład dobrze przestudiuj:
http://komunikacja.trojmiasto.pl/tramwajwodny.php#f5
Więcej tu:
http://www.ztm.gda.pl/hmvc/index.php/test/wieceji/74

Jakby co to z Westerplatte można wrócić autobusem do Gdańska (linia 106).


Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.05.2013 11:17

Dzięki Jacek S. Teraz wszystko jasne i muszę przeplanować spacer.

Dobrze, że się dopytałam, bo byłyby złe miny, że jesteśmy tak blisko, a nie nie możemy się dostać.

Myślałam, że cena za tramwaj, to na cały odcinek, a potem jakoś proporcjonalnie taniej, ale nic z tego...
Autem na Westerplatte chyba będzie lepiej i taniej przy naszej 8 osobowej grupie. :D
Do zobaczenia Bałtyku w czwartek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Gdańsk - co zobaczyć - Ustka/Łeba str.4 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone