Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W drodze na Istrię z biurem Rainbow Tours 12-21.06.2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010
W drodze na Istrię z biurem Rainbow Tours 12-21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 24.06.2010 11:31

No to ruszamy. Wyjazd z Zielonej Góry 7:30, dojazd do Leszna busem, następnie z Leszna przez Wrocław do Pszczyny autkarem, przesiadka na właściwy autokar (masakra:(), przejazd przez Czechy, Austrię do Słowenii.
13.06
1. Ljubljana
"Trójmostowie"
Obrazek

Obrazek
2. Bled
Obrazek

Obrazek

Przejazd do Chorwacji.

3. Nocleg Opatija.
Obrazek

Obrazek

14.06.Rano przejazd do Puli.

4. Pula
Amfiteatr rzymski z I wieku:
Obrazek

Obrazek

Łuk Sergiusza:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przejazd do Hotelu w Banjole:

Obrazek


5. 15.06. Rovinj:

Widok na miasto, najwyższy punkt i cel - 57-metrowa wieża katedry św. Eufemii (widoczny na zdjęciu)
Obrazek

Widok z wieży:
Obrazek

Obrazek

Pobliski ryneczek

Obrazek

Ciekawa uliczka

Obrazek

6. Porec
Widok
Obrazek

Wejście do Bazyliki Eufrazjana z VI wieku
Obrazek

Wnętrze
Obrazek

Obrazek

Serce miasta
Obrazek

Powrót do Hotelu w Banjole, a tam na pomoście mała niespodzianka... :D

Obrazek

16.06. Kolejnego dnia mieliśmy dzień wolny. Postanowiliśmy się wybrać stateczkiem ze szklanym dnem w rejs po okolicznych wysepkach ( na zdjęciu kapitan pokładu i moja żonka Gosia), tak tak, Rakija też z nami płynęła :D :

Obrazek

Mała niespodzianka:
Obrazek

Widoki:
Obrazek

Taki to ma szczęście:
Obrazek


17.06 Kolejny dzień do wyspa Krk.
Widoki po drodze:

Obrazek

7.Krk
Widok na miasto:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Centrum:
Obrazek

Pozostałości rzymskie:
Obrazek

I znów droga:

Obrazek

Przejazd do miasta Vrbnik
8. Vrbnik
Widok na miasto.
Obrazek

Widok z miasta - zapytałem tu o cenę domków - 1,3 mln Euro domek 100M2 z takim widokiem :D
Obrazek

A tutaj najwęższa droga świata, nasz przewodnik żartował, że: "Helmuty tfuu... Niemcy się tu nie mieszczą :lol: :

Obrazek

Pierwsza degustacja:
Obrazek

Druga degustacja wśród podróżowiczów z autokaru:
Obrazek

Trzecia degustacja: :oops: - polewał nasz zabawny przewodnik:

Obrazek

Przejazd do hotelu - tu muszę się zatrzymać i pokłonić nisko firmie Rainbow Tours - taki hotel nie marzył się nam w największych snach! Piękna okolica, widok z okna na wyspę Pag, baseny i baseniki, jedzenie do woli, nawet alkohol za darmo! Oto Hotel Blue Sun w miejscowości Starigrad (nie wiem jakim cudem on ma tylko trzy gwiazdki, zasługuje na znacznie więcej):

Obrazek

Tu jak weszliśmy do wody, to już nie wyszliśmy do wieczora...
Ostatnio edytowano 24.06.2010 15:48 przez wookie1982, łącznie edytowano 23 razy
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 24.06.2010 12:07

:D zapisuję się do oglądania i czytania.. :wink:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 24.06.2010 12:19

Ja też tu jestem :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 24.06.2010 13:01

Ja też z wielką chęcią się dosiądę. :lol:
k9tek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) k9tek » 24.06.2010 13:20

czekam na więcej : )
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 24.06.2010 15:48

Kolejny dzień 18.06.

Na stateczek marsz:
Obrazek

Oddalamy się od miasta, zaczyna bujać. Nie wiem tylko czy to fale czy kolejna porca Rakiji (prosiłem o mało, dostałem pół kubka, ach ta Chorwacka gościnność :lol: ):

Obrazek

Wyspa jest przepiękna i z zewnątrz i z wewnątrz. Zrobiłem w jej okolicach wiele zdjęć, oto jedno z nich:

Obrazek

To już widok na miasto (prawda, że pięknie?):
Obrazek

Muzeum soli:
Obrazek

widok z wyspy:
Obrazek

widok na remontowany most i okolice:
Obrazek

Kościół NMP:
Obrazek

Pag słynie z koronek (koronka po chorwacku to cipka :wink: ):
Obrazek

kolejny widok:
Obrazek

Powrót do Hotelu.

19.06. Plitwickie Jeziora:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ahh... Cóż to był za dzień!
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 24.06.2010 19:50

20.06
Zagrzeb:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I niestety ostatnie miasteczko w Chorwacji, ale jakże klimatyczne - Varazdin:

Obrazek

cóż za przypadek... :lol: :

Obrazek

Obrazek[/img]
wookie1982
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wookie1982 » 25.06.2010 09:01

Tak w wielkim skrócie wyglądał nasz pierwszy pobyt w Chorwacji. Byłem już w kilku krajach za naszymi granicami, ale jednak Cro spodobało się mi najbardziej. Inny świat, inna kultura, ten wszechobecny spokój, wszystko robione "polako" (powoli) aż miło było w ten klimat się wplatać. A Chorwaci bardzo mili, jednemu pomagałem obstawić wyniki meczu na mundialu i porozmawiałem o tym dlaczego Chorwacja nie awansowała do mistrzostw świata. Jak się chce to można się z nimi dogadać i to bez wielkiej znajomości języka. Niestety zdarzył się też raz niezbyt miły incydent przy wydawaniu pieniędzy, kiedy sprzedawca wydał mi do mniejszej kwoty, niż mu dałem, no ale powiedzmy, że to był przypadek. Kraj jest cudowny, aż żal było go opuszczać. A teorie o wysokich cenach są może i prawdziwe, ale gdzie jest tanio? Nad polskim morzem zdarzało nam się też płacić podobnie, a trudno w ogóle w jednym zdaniu stawiać nasze wybrzeże z chorwackim...

Dziękuję wszystkim założycielom tego forum, dzięki którym skorzystałem z wielu cennych rad. Nawet nie wiecie jak jest to pomocne.

Co ciekawe to dodam tylko, że wróciłem do Zielonej Góry z Kunami z pewnością, że wymienimy je na PLNy, a ku mojemu zaskoczeniu nie ma w moim mieście takiej możliwości...

Pozdrawiam
Łukasz

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
W drodze na Istrię z biurem Rainbow Tours 12-21.06.2010
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone