Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak przetrwać długą podróż.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008
Jak przetrwać długą podróż.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 03.07.2008 20:26

Niezależnie czy jedzie się samochodem, autokarem, leci samolotem to przy dłuższych dystansach jest to bardzo męczące. Do tego dochodzi odpowiedzialność kierowcy za współpasażerów i innych uczestników ruchu. Dlatego proponuję założyć wątek jak radzić sobie w takiej podróży ze zdrowiem, zmęczeniem, nudą, samopoczuciem, opieką nad dziećmi itd. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

A teraz o bolących i spuchniętych nogach oraz sercu. Zacytuję ulotkę którą znalazłem w Aptece.
"Długotrwała pozycja siedząca sprzyja powstawaniu zmian zakrzepowo-zatorowych w żyłach. Podczas wielogodzinnej podróży należy, w miarę możliwości, robić kilkunastominutowe przerwy na tzw. rozprostowanie nóg, pić dużo wody, wykonywać proste ćwiczenia fizyczne. Zmiany w żyłach mogą bowiem prowadzić do tak poważnych konsekwencji jak zawał serca lub zator płuc. Jako profilaktykę zaleca się stosować przed lub na początku podróży tabletkę kwasu acetylosalicylowego w dawce 75 mg (np. Acard) aby zapobiec agregacji płytek krwi i powstawaniu zmian z żyłach."
Ostatnio edytowano 30.09.2008 07:15 przez Miłosz_S, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.07.2008 21:18

Mibi napisał(a): Zacytuję ulotkę którą znalazłem w Aptece.
"Długotrwała pozycja siedząca sprzyja powstawaniu zmian zakrzepowo-zatorowych w żyłach. Podczas wielogodzinnej podróży należy, w miarę możliwości, robić kilkunastominutowe przerwy na tzw. rozprostowanie nóg, pić dużo wody, wykonywać proste ćwiczenia fizyczne. Zmiany w żyłach mogą bowiem prowadzić do tak poważnych konsekwencji jak zawał serca lub zator płuc. Jako profilaktykę zaleca się stosować przed lub na początku podróży tabletkę kwasu acetylosalicylowego w dawce 75 mg (np. Acard) aby zapobiec agregacji płytek krwi i powstawaniu zmian z żyłach."


hmmmmmm. ... nie neguję ale zbytnio tym bym się nie przejmował.
Nigdy tego nie stosowałem i nie uważam żeby było to swoiste antidotum na podróż. Przerwy w podróży każdy robi, choćby na tzw. "siusiu", papierosa, kawę, herbatę ...... pozostałe rzeczy to tabletki.
Jednemu pomogą innemu nie.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 03.07.2008 22:00

O nogach i tabletkach napisałem po "przygodzie" kuzynki mojej żony która po przyjeżdzie autokarem do Rzymu miała tak opuchnięte nogi że dwa dni leżała w hotelu nie mogąc zrobić kroku.
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 03.07.2008 22:23

Myślę,że odrobina zdrowego rozsądku nikomu nie zaszkodzi, szerokiej drogi... :roll: :roll:
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 04.07.2008 00:22

potwierdze zdrowy rozsądek, i zaleznie odpotrzep podróżnych - czasem jadę 600 km bez zatrzymania - a czasem 200 i stajemy 2 razy hm a ostanio 200 jechałem przez 7,5 godziny (zima- sylwester)Jak dla mnie oznaka zmęczenia = przerwa.
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 05.07.2008 12:18

Na rozrzedzenie krwi niektórzy zalecają też aspiryne. Mi osobiście w aptece farmaceuta polecił Acard. Nie lubię się często zatrzymywać podczas jazdy, więc taka pigułka się przyda.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 05.07.2008 13:20

Na parkingu w czasie przerwy można nogi pomoczyć w zimnej wodzie,opuchlizna powinna trochę zejść,z krew zacznie szybciej krążyć. Można stopy posmarować maścią klonową i duuuuuuużo pić wody. Akurat mam ten problem - opuchnietych nóg. Pani doktor przypisała mi detralex - na lepsze krążenie.....
A co do zabaw z dzieckiem w trakcie jazdy.........
Jechaliśmy w dzień, nasza córeczka jest fanką Kubusia Puchatka. Wzięliśmy oczywiście pluszaki i cała drogę opowiadaliśmy zmyślone historie o Kubusiu :D :D Słuchała z wielkim zainteresowaniem i wcale się nie nudziła. :lol: Miała więcej energii niż my :wink:
Pozdr :papa: :papa: :papa:
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 05.07.2008 18:57

tomsg napisał(a):Na rozrzedzenie krwi niektórzy zalecają też aspiryne. Mi osobiście w aptece farmaceuta polecił Acard.


Aspiryna i Acard oraz Polopiryna to jest to samo - kwas acetylosalicylowy.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 05.07.2008 20:24

Ja po prostu się zatrzymuję, jak czuję, żę trzeba odpocząć. W końcu jadę na urlop. My chyba ogólnie za dużo farmaceutyków wcinamy. Najlepszy jest zdrowy rozsądek.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 05.07.2008 22:56

Leszek W napisał(a):Ja po prostu się zatrzymuję, jak czuję, żę trzeba odpocząć. W końcu jadę na urlop. My chyba ogólnie za dużo farmaceutyków wcinamy. Najlepszy jest zdrowy rozsądek.


Zgadzam się że nie można przesadzać z lekarstwami. Ale tu chodzi tylko o jedną tabletkę tuż przed wyjazdem która pozwoli na lepsze krążenie krwi.
Zacytuję jeszcze raz: "długotrwała pozycja siedząca sprzyja powstawaniu zmian zakrzepowo-zatorowych w żyłach, co może prowadzić do zawału serca lub zatoru płóc".
Oczywiście postoje w czasie długiej podróży to podstawa. Ale nawet przy częstych przystankach prawie wszyscy przyjeżdżają do celu mocno zmęczeni. Dlatego mi rozsądek podpowiada żeby zażyć tabletkę bo prowadzę samochód i jestem odpowiedzialny za pasażerów i innych uczestników ruchu.
Przypomnę jeszcze że nasz wielki trener Hubert Wagner zmarł na zawał serca w trakcie jazdy samochodem. Miał 62 lata. Niestety w dzisiejszych czasach zawały w wieku 30 - 40 lat nie są rzadkością :(
Życzę wszystkim szczęśliwych wyjazdów i powrotów do domu.
:D
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 05.07.2008 23:41

Witajcie,

ja w czasie podróży myślę o seksie, wtedy krew lepiej krąży, nie robią się skrzepy, nogi nie puchną i w ogóle nie ma żadnych ubocznych objawów. Po dojechaniu do Hotelu nie trzeba czekać na zejście opuchlizny, wystarczy rozładować "emocje" związane z rozmyślaniem co może potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut ( w zależności co tam się wymyśli) i sprawa załatwiona :lol:

Pozdrawiam wszystkich podróżujących :lol:
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 06.07.2008 09:46

Mój mąż stwierdził,że skorzysta z tej porady.Przyjemne z pożytecznym.
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 06.07.2008 10:16

krzemian napisał(a):Witajcie,

ja w czasie podróży myślę o seksie, wtedy krew lepiej krąży, nie robią się skrzepy, nogi nie puchną i w ogóle nie ma żadnych ubocznych objawów. Po dojechaniu do Hotelu nie trzeba czekać na zejście opuchlizny, wystarczy rozładować "emocje" związane z rozmyślaniem co może potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut ( w zależności co tam się wymyśli) i sprawa załatwiona :lol:

Pozdrawiam wszystkich podróżujących :lol:


:D krzemina jak ja bym posłuchał twojej rady to... nie mógł bym skręcać kierownicą...coś by ją zablokowało :wink:
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 06.07.2008 10:26

j_w napisał(a): :D krzemina jak ja bym posłuchał twojej rady to... nie mógł bym skręcać kierownicą...coś by ją zablokowało :wink:

Dlatego w takich sytuacjach niezbędna jest regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach :lol:
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 06.07.2008 11:20

A co sądzicie o red bullach?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Jak przetrwać długą podróż.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone