Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak przetrwać długą podróż.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ischaboot
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ischaboot » 21.03.2010 10:54

w sumie jeszcze nie słyszałem o takim pomyśle na dzielenie drogi. wyjazd 2-3 w nocy , dojazd na baseny na Węgrzech na popołudnie,
rodzinka się basenuje a kierowca śpi (szum gawiedzi i wody) 3-5 godzin.
wszyscy wypoczęci, kolacyjka w knajpce i wyjazd na noc dalej. zastanawiam się właśnie czy nie testować w tym roku.
jarku007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarku007 » 01.04.2010 15:55

szary779 napisał(a):Ja przetestowałem tabletki z guaraną. Podobno nie podnoszą ciśnienia(nie sprawdzałem) nie trzeba latać co stacja benz. do WC(jak po Red Bullach) i nie chce się spać co najważniejsze. W aptece ok. 20 PLN za ok.30 tabletek
A możesz podać całą nazwę tego specyfiku .Z ciekawości zakupię przed sezonem :D .
wiktor10
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor10 » 03.04.2010 00:55

Mibi napisał(a):
wiktor10 napisał(a):okularki do jazdy nocą


Czy one naprawdę działają?
Kiedyś próbowałem i nie zauważyłem różnicy.


według nie coś tam pomagają:D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 06.06.2010 19:18

Nieubłaganie zbliżają się masowe wyjazdy do Chorwacji. W związku z powyższym należy odświeżyć temat związany z przetrwanie długiej podróży. Co robić aby nie zasnąć i dojechać do celu w bardzo dobrej kondycji i samopoczuciu. Jakie sa sprawdzone metody. Czy więcej ruchu czy kawy czy innych specyfików. Pozdrawiam
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 06.06.2010 19:23

darek1 napisał(a):Nieubłaganie zbliżają się masowe wyjazdy do Chorwacji. W związku z powyższym należy odświeżyć temat związany z przetrwanie długiej podróży. Co robić aby nie zasnąć i dojechać do celu w bardzo dobrej kondycji i samopoczuciu. Jakie sa sprawdzone metody. Czy więcej ruchu czy kawy czy innych specyfików. Pozdrawiam


Co dwie godzinki postoj i ruch,gimnastyka,dwadziescia przysiadow i dwadziescia pompek...z tymi przysiadami i pompkami to przesada,ale postoj co dwie godziny na rozprostowanie kosci to polecam...
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 06.06.2010 19:50

Do Chorwacji jechałem do tej pory cztery razy. Zawsze była to kimka w aucie niestety. Mieszkamy w Grudziądzu więc samej polski blisko 600 km mamy do przejechania Toruń Częstochowa Chyżne Słowacja Węgry i dalej wiadomo. Zawsze wyjeżdżaliśmy koło gdz 19.00 na noc. Człowiek podniecony więc nie za bardzo mi wychodziła drzemka w dniu którym następował wyjazd. Więc jechałem do max kiedy żona pukała a wręcz nakazała abym się zatrzymał. Oczywiście do tego momentu stawało się na chwilę. Przymusowa drzemka przed świtem aby łatwiej było zasnąć choć mimo wszystko ciągle mi się nie udawało (Mariot to nie był). Kiedy nastawała ta chwila żona doskonale wiedziała hhhhee i starała się mnie nie budzić tak było około 2gdz zawsze. Słońce już wysoko i dalej naprzód. Te spanko wypadało w zależności o której wyjechaliśmy jeszcze w Polsce lub już na Słowacji. Kawa i małe wygibasy obowiązkowe. A że zawsze jeździliśmy na południe Chorwacji wiec trochę km było. Jeśli nic po drodze się nie działo na wieczór właściwie po ciemku dojeżdżaliśmy na miejsce.
Tym razem jednak zupełnie odwrotnie wszystko się zmieniło dodatkowy pasażer mały szkrab. Godzina wyjazd zaraz po rozdaniu świadectw. I trasa przez Austrię. Pierwszy nocleg Cieszyn. Drugi nocleg okolice Karlovac wypad do NP Plitvice za Plitvicami następny nocleg aby rano wstać i dojechać w okolice Brela i tam szukamy kwatery. Jedziemy w ciemno Od tyle nikim to nie wstrząsnęło rad wielkich nie dałem Droga powrotna przez Węgry około 700km w dzień nocleg nad Balatonem i dalej następnego dnia na Polskie znowu nocleg w Zakopane Wiem powtarzające sie kawa mały truchcik skłony i na pewno od czasu do czasu gdzieś na stacjach SCHŁODZIĆ KARK ZIMNA WODĄ!!! Wiem ludzie różnie jadą jedni mają zapas pieniążków inni nie bo nie ukrywajmy noclegi nie są tanie tym bardziej opcje w kilku wersjach jak u mnie. Ale jedno mogę doradzić jeden nocleg drodzy Cromaniacy Warto chyba zainwestować zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i dla kierowców którzy maja tak jak ja tylko jedno prawo jazdy w rodzinie. Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak przetrwać długą podróż. - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone