Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak przetrwać długą podróż.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 06.07.2008 11:30

Red bull lu coś podobnego - na 1000 km może z 2 wypijam i kawę też w puszkach na zimno - mi to odpowiada.
Proszę Was za kierownicą myślcie o tym że jedziecie - a nie o "tym" co myślicie :D
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 06.07.2008 11:36

kokos0 napisał(a):A co sądzicie o red bullach?

Tez stosuje, tylko tańsze wersje w litrowych opakowaniach (ultimate, tiger itp.). Skład i smak identyczny, a cena 5-7x niższa!!! W tym roku biorę 1L w jedna stronę na wypadek awarii zmysłu zmęczenia :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 06.07.2008 12:00

A my naładowani jesteśmy pozytywną energią :D Mamy w sobie tyle adrenaliny, pomysłów i planów, że obywamy się od "dopalaczy". Ale kawa jak najbardziej tak i do niej (haha) małe ciastko :lol:
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 06.07.2008 12:37

Ja wypijam średnio 2-3 redbulle na długiej trasie. Ale jak już to nie pomaga to najlepszym wyjściem jest godzinna drzemka. Po takim spanku jest ok.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 06.07.2008 12:47

Zamiast RedBulla proponuje na spróbowanie Techno Power wiśniowy - smak rewelacyjny a kopniecie ma niezłe.
Mimo wszystko jak się czuje już zmęczenie to jednak odpoczynek jest najlepszy , żaden chemiczny środek nie pomoże :D
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 06.07.2008 14:03

W pewnym okresie swojego zycia pilem redbulle codziennie.
Powiem tak - doraznie mozna sie nimi wspomagac. Jednak od pewnego etapu one wiecej szkodza niz pomagaja. Zwlaszcza na serce.

Dlatego trzeba miec to wyczucie, kiedy redbull pomoze, a kiedy przyniesie wiecej szkody niz pozytku. Duzo lepiej jest gdzies sie zatrzymac i wypic jakis chlodny niealkoholowy napoj, zjesc lody. Jesli to mozliwe wziac zimny prysznic, albo chociaz wymoczyc w wodzie opuchniete nogi. To daje duzo bardziej energetycznego kopa niz cieply redbull.

Natomiast napoje energetyzujace nalezy stosowac w ostatecznosci, bo moze sie zdarzyc tak, ze jego spozycie nie usunie zmeczenia, a zamiast tego po przyjezdzie do hotelu gdzies na trasie nie bedziesz mogl zasnac.

Jeszcze jedna wazna uwaga dotyczaca wypoczynku. Kazdemu sie chyba zdarzyla nieprzespana noc. Po takiej "bialej nocy" nalezy w pelni przespac dwie kolejne noce, aby wrocic do pelnej sprawnosci umyslu (tzn. nie czuc sie nadal zmeczonym czy "przymulonym").
Ostatnio edytowano 06.07.2008 14:07 przez tgniw, łącznie edytowano 1 raz
zielas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 15.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielas » 06.07.2008 14:03

jdubowski napisał(a):
tomsg napisał(a):Na rozrzedzenie krwi niektórzy zalecają też aspiryne. Mi osobiście w aptece farmaceuta polecił Acard.


Aspiryna i Acard oraz Polopiryna to jest to samo - kwas acetylosalicylowy.


można jeszcze dopisać do tej grupy Polocard... :twisted:
Seba51a
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba51a » 06.07.2008 15:03

No ja się przyznam, że w tamtym roku podczas 19h, kiepskiej podróży (pogoda) wypiłem 5-6 taiger-ów - mi bardzo pomagały czułem sie po wypiciu ekstra, ale po do dotarciu do celu prawie całą noc nie spałem i czułem przyśpieszone bicie serca - PRZESADZIŁEM. W drodze powrotnej wypiłem 4 TAIGER-Y (wracałem 13,5h) i było OK. Oczywiście krótkie odpoczynki też były, choć od połowy Słoweni do Rybnika z jednym krótkim 15 minutowym odpoczynkiem na tankowanie jechałem jednym ciągiem - czułem się bardzo dobrze, ale nie ma co przesadzać w tym roku będę robił częstsze odpoczynki nawet po 15 min.
Pozdrawiam
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 10.07.2008 17:38

Dodam z własnego doświadczenia że czasem udaje mi się przejechać 1000 km prawie bez zmęczenia a innym razem po 500 km mam dość. Dlatego warto wybierając się w dłuższą podróż zapisać sobie namiary hoteli na trasie (np polecane na forum), bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć.
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 11.07.2008 00:02

Ludzie ! A może zamiast red-bullowych wynalazków wyciągnąć się w trawce lub pobiegać chwilę - w sensie wesołą rodzinną gonitwę dla rozładowania wszystkigo zorganizować !
Ruch, ruch, ruch - po tym zastygnięciu i znudzeniu w samochodzie !
Myśli ograniczyć do standardowego skupienia za kółkiem, seks na postojach.., lub w tych.. tunelowych korkach..! :lol: :lol:
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 11.07.2008 00:35

Informacja o Red bull znaleźona w necie :


RED BULL

TEN NAPÓJ JEST SPRZEDAWANY WE WSZYSTKICH SUPERMARKETACH NASZEGO KRAJU…
NASZE DZIECI MOGĄ GO SPOŻYWAĆ NA SPRÓBOWANIE….MOŻE TO BYĆ ŚMIERTELNE…

RED BULL został stworzony, by stymulować mózg osób poddanych dużemu wysiłkowi fizycznemu i wielkim napięciom stresującym, ale nigdy by być konsumowanym jako napój obojętny czy chłodzący.

RED BULL JEST NAPOJEM ENERGETYCZNYM, który się rozprowadza po całym świecie z pomocą sloganu: Zwiększa wytrzymałość fizyczną, podwyższa zdolność koncentracji i szybkość reakcji, dodaje energii i poprawia rześkość. Wszystko to można znaleźć na puszeczce RED BULLA Napój energetyczny tysiąclecia…!
Red Bullowi udało sdię dotrzeć do prawie 100 krajów świata. Marka CZERWONEGO BYKA ma jako swoich konsumentów młodzież i sportowców, dwa segmenty atrakcyjne, które zniewolono prez stymulację, którą powoduje ten napój.
Napój ten został stworzony przez Dietricha Mateschitza, przedsiębiorcę pochodzenia austriackiego, który odkrył ten napój przez przypadek. Stało się to podazas podróży służbowej do Hong Kongu, kiedy pracował dla fabryki produkującej szczoteczki do zębów.
Plan na bazie przepisu, który zawierał kofeinę, i taurinę wywołał furorę w tym kraju. Słusznie przewidział olbrzymi sukces tego napoju w Europie, gdzie na razie nie istniał ten produkt i co więcej zobaczył wielką szansę przeistoczenia się w przedsiębiorcę.
ALE PRAWDA O TYM NAPOJU JEST INNA: FRANCJA i DANIA właśnie zabroniły jego rozprowadzaniu, ze względu n ato, że jest to śmiertelny koktajl, spowodowany zbiorem witamin mieszanym z GLUCURONOLACTONE, produktem chemicznym wysoko niebezpiecznym, który został stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych, by stymulować morale wojska ugrzęzłego w Wietnamie, który działał jako narkotyk halucynogenny, zwalczający stres wojenny. Jednak jego efekcty w organizmie okazały się tak niszczycielskie, że został wycofany wobec wysokich wskaźników migreny, guzów mózgowych i chorób wątroby, które występowały u żołnierzy, którzy go spożywali….Pomimo tego na puszce RED BULLA można wyczytać wśród składników: GLUCURONOLACTONE, skatalogowany medycznie jako stymulant.
Co jednak nie figuruje na puszce RED BULLA, to konsekwencje jego spożycia, które powinny być umieszczone w całej serii OSTRZEŻEŃ:

1).- Jest niebezpiecznie spożywać go, jeśli po jego spożyciu nie wykonujesz ćwiczeń fizycznych, ponieważ funkcja energetyzująca napoju przyspiesza rytm bicia serca i może spowodować nagły zawał.
2).- Jesteś w niebezpieczeństwie dostania wylewu do mózgu, spowodowanego tym, że RED BULL zawiera składniki, które rozcieńczają krew, by serce mogło łatwiej przetaczać krew by móc w ten sposób wysiłek fizyczny uczynić mniej wyczerpującym.
3).- Zabronione jest mieszanie RED BULLA z alkoholem, ponieważ mieszanka ta zmienia napój w “Śmiertelną Bombę”, która atakuje bezpośrednio wątrobę, powodując, że miejsce zaatakowane się nie regeneruje.
4).- Jednym z podstawowych składników RED BULLA jest witamina B12, używana w medycynie do ratowania pacjentów w stanie nieprzytomności po spożyciu olbrzymich dawek alkoholu. Stąd nadciśnienie i stan ekscytacji, w którym się znajdujesz po spożyciu RED BULLA, jak gdybyś był pod wpływem alkoholu.
5).- Regularne spożywanie RED BULLA wyzwala pojawianie się całej serii chorób nerwowych i neurotycznych nieodwracalnych.

WNIOSEK: Jest to napój, który powinien być zabroniony, ponieważ jest mieszany z alkoholem i tworzy bombę zegarową dla organizmu, przede wszystki, wśród nastolatków i dorosłych, którzy nie posiadają tej informacji.

PRZEKAŻ TO DALEJ, PRZYNAJMNIEJ NIECH LUDZIE WIEDZĄ I NIECH SAMI DECYDUJĄ

(RAPORT PHD KHALET GEBARA MD in USA California (UCLA University)

Źródło: http://aseti.strefa.pl/forum/viewtopic. ... 6169#16169


--------------------------------------------------------------------------------
I teraz masz wybór co z tą informacją zrobisz, albo ją wyśmiejesz, albo się zastanowisz, albo uwierzysz.

Decyzja należy do Ciebie. Pamiętaj jednak aby uszanować wolę drugiego człowieka i nie naśmiewać się z niego lub w inny sposób go nagabywać z powodu wyboru jego decyzji.

Osobiście nie wiem czy powyższe to prawda w 100%, równiedobrze może to być wyssane z palca, a za wszystkim kryje się jakaś wojna koncernów gdzie chodzi o kasę. Jednak mam za sobą doświadczenia chociażby z fluorem, szczepionkami czy aspartamem i skłaniam się temu co napisano, wolę dmuchać na zimne. Po prostu tego nie spożywam i nie będę spożywał.


P.S.Cały czerwony tekst pochodzi z netu - żeby nie było ,że ja coś wymyślam :wink:
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 11.07.2008 00:41

O ! Tak. Bardzo dobrze.
Trochę ortodoksyjnie... :lol: ale niech będzie.
I tak wielbicieli nie odstraszysz :P
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 11.07.2008 08:30

Zgadzam się 100%. Kazda używka nadużywana spowoduje złe skutki. Nie dotyczy to tylko Red Bulla. Mam nadzieje, że jedna puszeczka na trasie raz na rok nikogo nie zabije, chociaz swoją drogą nie zauważyłem wielkiego efektu. Przez chwilę jest lepiej, a jak człowiek zmęczony, to za moment znowu pada. Lepiej chyba zatrzymac się i odpoczac.
A w ogóle to mam w lodówce Red Bulla, którego przywiozłem rok temu z Chorwacji (właśnie dlatego, że wolałem się zdrzemnąć, niż go pić) i w tym roku go chyba wypiję na trasie, bo mi 50 lipa kaucji za puszke przepadnie :D
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 11.07.2008 15:19

ninaa napisał(a):Myśli ograniczyć do standardowego skupienia za kółkiem, seks na postojach.., lub w tych.. tunelowych korkach..! :lol: :lol:


Nina, czy mam rozumieć że jak Ty jedziesz do Chorwacji to zawsze za Tobą tworzą się korki w tunelu :wink:
Muszę z żoną tą metodę przedyskutować, tylko nasze dzieciaczki nie zawsze chcą zasnąć gdy my jesteśmy zmęczeni i chcemy "odpocząć".
Pozdrawiam :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2008 06:56

ja mam własny środek na zmęczenie. Przy pierwszych oznakach staję na pierwszej stacji benzynowej, kupuję tabliczkę czekolady (najlepiej nadziewana np. wedlowska z toffi), zjadam całą i parę godzin spokoju za kierownicą. Próbowałem różne tam red bule i tym podobne świństwa,dla mnie wszystko to jedzie chemią i jest nie do wypicia. A tak szybkie uzupełnienie spalonego cukru w organiźmie a stąd zmęczenie mija. Nie na każdego to działa ale już kilku znajomych się przekonało że to działa lepiej niż te wynalazki czy kawa. :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak przetrwać długą podróż. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone