Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Eurotrip z chorwackim finałem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 31.10.2016 21:01

ziemniak napisał(a):No to co wrzucamy następny dzień? Gotowi na najwyżej położony taras widokowy w Europie?


Jakoś przeżyjemy, dajesz :mrgreen:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 31.10.2016 21:48

Sobota, 06.06 [dzień 3]

Rano jedziemy do Tasch, skąd pociągiem ruszamy do Zermatt. Bilet kosztuje 16,40 franków w dwie strony, a za parking musimy zapłacić 10,50 franka. Początkowo rozważaliśmy opcje aby od razu jechać pociągiem z miasteczka Randa, ale cena okazała się bardzo wysoka. W Tasch są też prywatne parkingi oraz kursują busiki - ceny konkurencyjne do pociągów. Jest jednak dość wcześnie, a nam zależy żeby jak najszybciej dostać się do Zermatt, póki jest ładna pogoda i nie ma masy turystów.

W Zermatt chwilę się zastanawiamy co dalej. Wybór pada na kolej linową na Klein Matterhorn, a jak starczy sił to może jeszcze kolej zębata na Gornergrat. Musimy przejść przez prawie całe miasteczko aby dostać się do pierwszej stacji. Kolejka zaczyna kursować od 8:30, na szczęście ludzi niewiele i mało kto decyduje się na zakup biletu na samą górę. Cena drastyczna, 100 franków od osoby, ale ten jeden raz.

Obrazek

Kolej na Klein Matterhorn to najwyżej położona kolejka górska w Europie, której górna stacja znajduje się na wysokości 3820 metrów. Taras widokowy to obłędna wysokość 3883 metrów co czyni go również naj położonym tarasem widokowym w Europie. Widoki szybko sprawiają, że zapominamy o cenie biletów.

Obrazek

Na górze znajduje się również pałac lodowy, który jest położony 15 metrów pod powierzchnią lodowca. Zwiedzanie jest darmowe, a przeróżne rzeźby robią wrażanie. Problemem okazują się ubrania, trochę marzniemy. Do tego dochodzi duża wysokość co powoduje, że ciężko się oddycha. Czekając na powrotny wagonik mijamy się z bardzo dużą grupą, która przybyła do góry. Jak dobrze rano wstać.

Obrazek

Na dole już wiemy, że nie wybierzemy się kolejką zębatą na Gornergrat. Zawód jest, ale może jeszcze będzie okazja. Kolejka do kasy jest długa, a dodatkowo zniechęca nas widok w jaki sposób i ile ludzi wsiada do wagonika. W ogóle miasteczko zmieniło się nie do poznania z tego sennego porannego, które powitało nas rano. To nie dla nas i wsiadamy w pociąg.

Kierujemy się autostradą do Martigny. Po drodze zatrzymujemy się, ale upał jest nieznośny i szybko wsiadamy z powrotem do auta. Następnie górską drogą docieramy do Chamonix-Mont-Blanc. W planach mieliśmy jeszcze La Salette, ale ostatecznie rezygnujemy. Cel: Lyon, do którego docieramy o godzinie 17:00. Słońce pali niemiłosiernie i po godzinie stwierdzamy, że jedziemy dalej. Niestety trzeba było jechać do La Salette.

Obrazek

W drodze rezerwujemy nocleg. Pada na ibis w Brive-la-Gaillarde, do którego docieramy około godziny 21:30. Pokój czteroosobowy za 62 euro (265 zł). Trochę ciasno, ale pokój świeży i nowy, a cena w końcu nie powoduje sterczenia włosów. Dokładna nazwa to: ibis budget Brive La Gaillarde.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 31.10.2016 23:03

po Francji jeździliście autostradą czy landówkami? :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2017 11:58

Świetna trasa, ale widzę, że chorwackiego finału ciągle nie ma. :lol:

Mam pytanie dotyczące poniższego odcinka trasy:
ziemniak napisał(a):Zatrzymujemy się na chwilę przy jeziorze Walensee. Docierając do Lucerna najpierw kierujemy się nad jezioro Czterech Kantonów

Od Jez. Walensee do Lucerny jechaliście autostradą A3 opcja nr 1, czy może drogą nr 17 - opcja nr 2?
Czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat drogi nr 17 przez Spiringen?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.03.2017 10:41

Ponawiam pytanie: czy ktoś jechał w Szwajcarii drogą nr 17. Google pokazuje optymistyczny przejazd tego odcinka w ciągu 2 godzin.
Jaki jest stopień trudności na tej drodze? Widać, że jest wąska, ale asfalt dobry (przynajmniej na tych odcinkach, które wygooglowałem).
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.03.2017 17:59

Właśnie dotarłam i czekam na dalszy ciąg :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.09.2017 16:24

Widzę, że w Brive-la-Gaillarde utknęliśmy na dobre. :oczko_usmiech: Szkoda, bo zapowiadało się ciekawie.

Co do naszej trasy, to ostatecznie pojechaliśmy drogą nr 19
Ogólnie ta droga jest OK, tylko odcinek biegnący przez przełęcz Oberalppass może powodować pewne utrudnienia,
bo w pewnym momencie zrobiło się tak:

DSCN0814.JPG

Zdjęcie z 2 września.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 18.09.2017 16:58

Może ich śnieg zasypał...
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 22.09.2017 09:13

Mam nadzieję, że nie, bo ciekaw jestem Francji i Hiszpanii.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.01.2018 14:43

Ja również, ale niestety relacja znów niedokończona :(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.01.2018 14:53

Wiem po sobie, nie jest łatwo skończyć :D no ale tu utknęliśmy dopiero na trzeciej stronie. 8O
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.01.2018 15:24

walp napisał(a):Wiem po sobie, nie jest łatwo skończyć :D no ale tu utknęliśmy dopiero na trzeciej stronie. 8O

Ja też w tym roku trochę się rozwlekłam, ale właśnie wczoraj skończyłam :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Eurotrip z chorwackim finałem - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone