Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziś EUROWIZJA!!!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.05.2016 22:26

Krzychooo napisał(a):
A pod tym to, Ani, mógłbym się podpisać wszystkimi członkami :oczko_usmiech:
anakin napisał(a):Generalnie to wygrała świetna piosenka ukraińska a nijaka rosyjska przegrała.

Gdyby to nie był sakrazm to byś mógł.... :wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.05.2016 23:51

Lednice napisał(a):Nie ma to żadnego znaczenia, bo ewentualne głosy negatywne są rozbite na przeszło 20 innych piosenek :!:
Ludzie w takich konkursach ZAWSZE głosują na kogoś, kogo lubią :!: :!: :!:

Ubaw z Tobą jest niezły przyznam. :lol:

Czyli wg Ciebie Eurowizja to konkurs nie na najlepszą piosenkę tylko konkurs na kogoś kogo lubię. :lol:
A ja np: nie lubię Szpaka ale na niego zagłosowałem. Mogłem - bo zrobiłem to zza granicy. No i co?

Tadeuszu Lednice czy Ty kiedyś miałeś do czynienia z metodami analiz statystycznych? Czy tylko z filozofią?

Postaram się coś wytłumaczyć jak najkrócej i jak najprościej.

Znam kilka osób które lubią Szpaka.
Jakbym nie przeglądał internetu i nie oglądał Eurowizji to i tak byłbym pewien, że są ich tysiące.
Znam kilka osób które Szpaka nie lubią.
Jakbym nie przeglądał internetu i nie oglądał Eurowizji to i tak byłbym pewien, ze są ich tysiące.
Znam kilka osób które nie lubią Rosji i głosując w tym konkursie nigdy małego punkcika Rosji by nie przyznali.
Mając odrobinę rozumu to i tak jestem pewien, że mogą ich być tysiące.
I ci z założenia Rosji nawet małego punkcika by nie przyznali nawet jakby to był świetny utwór.

Czyli wg twej logiki ten brak punktów od tysięcy osób (pomimo tego, że uważają, że np: piosenka była świetna) nie ma znaczenia dla klasyfikacji konkursu???
No to się mylisz.
Brak punktów ma znaczenie dla końcowej klasyfikacji. Rzecz oczywista w każdym konkursie.

O jakich negatywnych głosach piszesz?
Przecież mówiłeś, że nie da się głosować przeciw piosence. Każdy głosuje na jakąś piosenkę. Czy to muzycznie czy politycznie.
Lednice napisał(a):bo ewentualne głosy negatywne są rozbite na przeszło 20 innych piosenek :!:

Czyli wg ciebie wszyscy którzy np: nie zagłosowali na (jakiś kraj) z przyczyn politycznych oddali głosy negatywne. Pozostałe ich głosy też są negatywne?
I te kilka tysięcy "negatywnych" głosów oddanych nie zostało zarejestrowanych i przepadło bez wpływu na klasyfikację??
Skąd wiesz, że na 20 innych piosenek?
A jak połowa z nich była np: na Ukrainę?

Ej Lednice, Lednice... :roll:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 17.05.2016 00:30

anakin napisał(a):
Krzychooo napisał(a):
A pod tym to, Ani, mógłbym się podpisać wszystkimi członkami :oczko_usmiech:
anakin napisał(a):Generalnie to wygrała świetna piosenka ukraińska a nijaka rosyjska przegrała.

Gdyby to nie był sakrazm to byś mógł.... :wink:


Sarkazm z Twojej strony, z mojej nie :). Naprawdę kawałek Jamali mi się podoba, sorry... :D Mało eurowizyjny, ale to tylko zaleta, wszak nie od dziś wiadomo, że Eurowizja to królestwo kiczu i schlebianie niewyszukanym gustom. Na tym tle ukraińska propozycja wyróżnia się, oczywiście moim zdaniem. Dopuście, proszę, i taką możliwość. Nie wszyscy głosowali z pobudek politycznych, artystyczne walory także mogły mieć znaczenie.

1944

Historyczny kontekst, owszem, zwiększa ładunek emocjonalny zawarty w piosence, ale to chyba dobrze? Podobnie jest choćby tutaj: Tyle nadziei, tyle młodości (nawet rok ten sam...)

PS Romek, nie kop się z koniem :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 06:49

romuald22 napisał(a):
Czyli wg Ciebie Eurowizja to konkurs nie na najlepszą piosenkę tylko konkurs na kogoś kogo lubię. :lol:
A ja np: nie lubię Szpaka ale na niego zagłosowałem. Mogłem - bo zrobiłem to zza granicy. No i co?





Nie ma żadnej sprzeczności w tym, że ktoś lubi daną piosenkę i na nią głosuje, a tym, że uważa ją za najlepszą.
W zasadzie jest to oczywista oczywistość, że lubiąc piosenkę na nią się głosuje :wink:

Powodów lubienia może być 100, nie tylko wartość artystyczna :roll:
Piosenkę może ktoś uznać za taką sobie artystycznie, ale np. podoba się komuś twarz artysty, uważa że gościu ma fajną marynarkę i ekstra fryzurę, ktoś z powodów sentymentalnych zawsze głosuje na piosenki z kraju, gdzie dawniej mieszkał, itd.

Przypadki, że ktoś nie bardzo nie lubi piosenki, nie trawi artysty, a na niego głosuje, zawsze się zdarzają.
Ale to już problem dla psychologów :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2016 08:41

romuald22 napisał(a):Tadeuszu Lednice czy Ty kiedyś miałeś do czynienia z metodami analiz statystycznych? Czy tylko z filozofią?

Lednice napisał(a):Ale to już problem dla psychologów :wink:

Reaktywując wątek tuż przed konkursem, nawet nie spodziewałem się, że o "festiwalu kiczu" - jak niektórzy nazywają tę imprezę - zrobi się tak poważna dysputa. :oczko_usmiech:
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 17.05.2016 08:49

Bo z tego "festiwalu kiczu" za sprawą jury zrobił się festiwal sympatii politycznych :(
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2016 08:51

Dobra ... kończcie z filozofią itd .. jednym się podobało innym nie, znacznej liczbie Szpak się podobał.
W naszym kraju jakby nie było sukces Michała przechodzi w większych mediach bez echa (pomijam internet bo tam kipi :D), mam wrażenie że z jakichś powodów chłopak jest zbanowany w krajowym światku show biznesu. Wcześniej tak nie było, był objawieniem tvn-go X Faktora, tam zaistniał, zaczął zdobywać fanów i popularność ... być może nie poszedł na jakieś układy i wiele drzwi mu zatrzaśnięto. Z krajowych mediów została mu TVP i imprezy przez nią firmowane - coś tu jest nie tak.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.05.2016 09:20

Krzychooo napisał(a):Sarkazm z Twojej strony, z mojej nie :). Naprawdę kawałek Jamali mi się podoba, sorry... :D Mało eurowizyjny, ale to tylko zaleta, wszak nie od dziś wiadomo, że Eurowizja to królestwo kiczu i schlebianie niewyszukanym gustom.

Ależ ja tego Krzychoo nie neguje ani nie krytykuję.
Tobie sie podobała Ukraina, mnie Rosja i wsio w pariadkie.. :mrgreen:
W d....mam polityków i politykę i nigdy pod tym kątem muzyki (jakiejkolwiek nie słuchałem).
Niemniej jednak sposób głosowania na Eurowizji (nie tylko w tym roku) trochę polityczny jest (i nie chodzi tylko o te dwa kraje).
Krzychooo napisał(a): Na tym tle ukraińska propozycja wyróżnia się, oczywiście moim zdaniem. Dopuście, proszę, i taką możliwość. Nie wszyscy głosowali z pobudek politycznych, artystyczne walory także mogły mieć znaczenie.

Jak już napisałem powyżej - jak najbardziej dopuszczam. :oczko_usmiech:
Podejrzewam, że gdyby na miejscu Ukrainy była np.Mongolia, tego tematu by w ogóle nie było......chyba. :lol:
Parafrazując Twoje ostatnie zdanie - nie wszyscy głosując, sugerowali się walorami artystycznymi, niektórzy kierowali się pobudkami politycznymi. :mrgreen:

gusia-s napisał(a):W naszym kraju jakby nie było sukces Michała przechodzi w większych mediach bez echa . Z krajowych mediów została mu TVP i imprezy przez nią firmowane - coś tu jest nie tak.

Trend w niej (TVP) jest taki, że obawiam się, że i stamtąd niedługo zniknie. :roll:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 17.05.2016 09:28

Szpak pierwszego wywiadu po powrocie udzielił dla TVNu i sam przyznał "po prostu jestem z TVNu".

Chyba liczy na wielki powrót do macierzystej stacji.

Trzeba śledzić Pudelka :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2016 10:56

tyniolek napisał(a):Szpak pierwszego wywiadu po powrocie udzielił dla TVNu i sam przyznał "po prostu jestem z TVNu". ..
No oczywiście, ekipa TVN24 czekała na niego na lotnisku, szkoda że tylko po to aby jak te hieny do czegoś się dowalić potem.
Po publikacji krótkiego wywiadu w dodatku pociętego na kawałki ze słów wyrwanych z kontekstu pan Wrona zachęca niemal potem EBU do wytoczenia procesu Michałowi, za stwierdzenie iż wydaje się mu że gdyby wszystko odbywało się fair-play, to mogliśmy stanąć na podium.
Prowadzący sobie to skrzętnie wynotował! co bardzo podkreślił, po co? Robią mu koło pióra ewidentnie.
http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/mich ... 44066.html

Sztompke coś tam wspomina jeszcze, że to dobrze iż jury "profesjonalne" ocenia, profesjonalne w czym ???
Przecież w składach jurorskich żadnych specjalistów od muzyki czy wokalu zazwyczaj nie ma. W naszym składzie poza 1 wokalistką byli: dziennikarz radiowy, reżyser, producent tv. Czy to są specjaliści - w swojej branży pewnie tak. W innych krajach jest tak samo.
Mało tego ... 76 letnia jurorka z Danii przyznała, że ona głosowała nie tak jak chciała bo jej sie pomyliło, tzn. niezrozumiała zasad przyznawania głosów i najsłabiej oceniła tę piosenkę którą uważała za najlepszą :mrgreen: Nic dodać nic ująć, ciekawe czy skojarzyła wogle co to za impreza :mrgreen:
Dajmy sobie spokój.

Aaaa
Rosja zaprasza Jamale aby powróciła na Krym tam gdzie jej ojczyzna ... formalnością będzie tylko zmiana obywatelstwa.
Ot Eurovizja! :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2016 16:09

nowotarżanin napisał(a):Bo z tego "festiwalu kiczu" za sprawą jury zrobił się festiwal sympatii politycznych :(


Nie tylko za sprawą jury ale także i uczestników (państw).
Tak było też wcześniej chociażby protesty Grecji przeciwko uczestnictwu Turcji czy Tango podczas wojny na Falklandach.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 17.05.2016 17:29

Vjetar napisał(a): Nie tylko za sprawą jury ale także i uczestników (państw).
Tak było też wcześniej chociażby protesty Grecji przeciwko uczestnictwu Turcji czy Tango podczas wojny na Falklandach.

Zgoda protesty się zdarzały, polityka była obecna, ale chyba nie do tego stopnia jak w tym roku, przyznasz, że jest duży rozdźwięk pomiędzy głosami widzów a głosami jury.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 17:56

Powtarzam raz jeszcze : jury było za Australią, nie za Ukrainą :!:
To są fakty :!:

Proszę nie tworzyć mitów i bajek oraz teorii spiskowych o złym jury :D


Głosowała publiczność i jury z przeszło 40 państw, żadna z piosenek nie została poparta przez bezwzględną większość jury lub publiczności :!: :!: :!:

Ukraina wygrała zgodnie z regulaminem, takie są zasady konkursu, jak komuś się one nie podobają, to w nim nie powinien startować :roll:


Powtarzam: nie było obowiązku głosowania na Rosję, przegrywać też trzeba umieć, a nie ciągle beczeć i szukać wroga :D :wink:
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 17.05.2016 18:11

Lednice napisał(a):Powtarzam raz jeszcze : jury było za Australią, nie za Ukrainą :!:
To są fakty :!:

Proszę nie tworzyć mitów i bajek oraz teorii spiskowych o złym jury :D


Głosowała publiczność i jury z przeszło 40 państw, żadna z piosenek nie została poparta przez bezwzględną większość jury lub publiczności :!: :!: :!:

Ukraina wygrała zgodnie z regulaminem, takie są zasady konkursu, jak komuś się one nie podobają, to w nim nie powinien startować :roll:


Powtarzam: nie było obowiązku głosowania na Rosję, przegrywać też trzeba umieć, a nie ciągle beczeć i szukać wroga :D :wink:

Weź pod uwagę, że np. punkty, które uzyskał od jurorów Michał Szpak można policzyć na palcach jednej ręki. Dopiero w głosowaniu telewidzów otrzymał 222 punkty i tym samym wskoczył na 8 miejsce w klasyfikacji, więc przestań pieprzyć z łaski swojej o bezstronności jury, nawet w prasie zachodniej zauważono, cyt." rozbieżności między oceną publiczności a jury zbyt wyraźnie rzucają się w oczy", no ale dziennikarze tak piszący to też pewnie agenci Putina. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2016 18:20

Dziwie sie, ze skaczecie sobie do ''gardel'' o konkurs eurowizji, z malej bo nie mam do niego szacunku.
Prawda jest dosc prosta i zauwazalna, w tym konkursie nie chodzi o talent a o kase i cicha wojne polityczna. Tak bylo jest i bedzie w tym konkursie.
Nie musze podawac przykladow potwierdzajacych moje slowa, bo widac je golym okiem.
Ludzie zamiast miec daleko w ciemnej przestrzeni swojego odbytu ten konkurs, tocza wojny slowne i argumentowe.
Jezeli komus tak bardzo zalezy na sukcesie naszego reprezentanta, niech ktos wyskoczy do empiku i kupi jego plyte, tak samo niech sie wybierze na koncert.... no ale tu juz pojawia sie problem, ale drzec sie w necie kazdy potrafi....

Ps. Zauwazmy jedno, bez znaczenia sa wasze pogaduchy, bo to nie zmieni tego konkursu.
Ostatnio edytowano 17.05.2016 19:00 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Dziś EUROWIZJA!!! - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone