Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziewicza wyspa

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.05.2006 22:33

I tak dla ścisłości-wyspa nazywa się Prvic, a nie Prvic Luka.
Natomiast Prvic Luka to portowe miasteczko na tej wyspie.
Zgadza się, Karolino?
Karolina Nowakowska
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolina Nowakowska » 04.05.2006 14:53

No nie wiem czy to by lepiej brzmiało -niepopularna czy nieodwiedzana- a z tego co się orientuję - dziewicza to przedewszystkim czysta, niedotknięta np. cywilizacją no ale bez przesady- gdyby tam nie było zabudowań i przystani no to chyba bym jej nie polecała na wakacyjny rodzinny urlop.
Karolina Nowakowska
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolina Nowakowska » 04.05.2006 15:01

Drogi Januszu masz całkowitą rację na wyspie Prvic znajduje się osada Luka a na przeciwległym brzegu osada Szipurina (nie wiem jak to się piszę). Jak to oczywiście bywa mieszkańcy przeciwległych brzegów nie przepadają za soba a ja spędziłam cudowne wakacje na Prvic Luka i dlatego utrzymuję za mieszkańcami Luki -ta częśc jest ważniejsza i piękniejsza!!!! żartuję oczywiście i gratuluję wiedzy-pozdrawiam i wracam do pracy( bo chyba się uzależniłam od tego forum). K.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.05.2006 20:48

Moim żródłem wiedzy jest internet i wyszukiwarka "google"
To drugie miateczko na wyspie to Sepurina, a jak wynika z mapki (interaktywnej) - to Prvic Luka leży w zatoce, a Sepurina bardziej nad odkrytym morzem.
http://www.prvic.netfirms.com/pregled/Hpregled-u.htm
Przeglądając galerie zdjęć można powiedzieć, że wysepka jest śliczna,choć trochę mało jest zdjęć ukazujących plaże i "dziewiczość" wyspy.
Pozdrawiam.
Karolina Nowakowska
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolina Nowakowska » 09.05.2006 16:03

W tym roku zrobię dużo zdjęć, bo mam nową cyfróweczkę i roześlę do wszystkich zainteresowanych 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2006 17:56

Trzymam za słowo :lol: :wink:
mirka112
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 03.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirka112 » 13.05.2006 23:24

karolina,a kiedy jedziesz bo nasza ekipa ma zarezerwowane dokladnie w tym miejscu o ktorym piszesz-jedziemy pierwszy raz-w sierpniu.pozdrawiam :D
Karolina Nowakowska
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolina Nowakowska » 15.05.2006 12:42

Życzę udanego urlopu-ja prwdopodobnie bedę tam we wrześniu na kilka dni, bo wcześniej chcę pojechać bliżej Dubrovnika a jeszcze tam nie byliśmy, żeby mieć porównanie. Pozdrawiam serdecznie-K.
Karolina Nowakowska
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolina Nowakowska » 19.05.2006 15:09

Jeśli ktoś ma jakieś fajne adresy na wrzesień to bardzo proszę ...
mirka112
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 03.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirka112 » 01.10.2006 20:43

Karolina Nowakowska napisał(a):Jeśli ktoś ma jakieś fajne adresy na wrzesień to bardzo proszę ...

wrocilam z chorwacji z Prvic Luka-jest to magiczne miejsce.polecam.sasiadka Sepurine to przecudna osada-tak ja to nazywam.przepiekne skalne budynki,uliczki magiczne,knajpa rybacka cudna,imprezy nocne boskie-tancza wszystkie mozliwe pokolenia do poznej nocy-na rynku...pieknie.ja nocowalam w Prvic-jest bardziej dziko-warte polecenia-plaze dzikie (skalne z dowolnie wybranym brzegiem:wieksze,mniejsze kamyki,skaly),kazdy z rodzinka moze miec swoj zakatek wobec czego wszyscy po sasiedzku na golasa.polecam,polecam,pozdrawiam :D
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 01.10.2006 20:54

fajny wątek-na wstępie reklama ( co ponoć niezgodne ze zwyczajami na forum ) ,a potem wychodzi na to że Ci co nie byli wiedzą lepiej niż Ci co byli....................
jak nie kochać tego FORUM :)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 02.10.2006 10:01

zibek napisał(a):fajny wątek-na wstępie reklama ( co ponoć niezgodne ze zwyczajami na forum ) ,a potem wychodzi na to że Ci co nie byli wiedzą lepiej niż Ci co byli....................
jak nie kochać tego FORUM :)

tu można reklamować ,czytaj dokładnie zasady marudo :D
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
polecam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 02.10.2006 13:49

Kiedy zapytałem żonę o najlepszy dzień w jej życiu bez namysłu odpowiedziła - ... wtedy gdy popłyneliśmy na Prvic Luka ... I ja się z nią zgadzam.
Z tamtego dnia pamiętam może nie zabawną,ale bardzo sympatyczną scenę, gdy do portu zawinął
prom, z którego wyszła wypacynkowana,młoda dziewczyna i wpadła w ramiona matki.Sciskały się chyba z 5 minut po czym bagaż dziewczyny trafił do taczki :) Spodobał mi się ten środek transportu.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: polecam

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.10.2006 13:52

Łukasz Darowski napisał(a):Kiedy zapytałem żonę o najlepszy dzień w jej życiu bez namysłu odpowiedziła - ... wtedy gdy popłyneliśmy na Prvic Luka ... I ja się z nią zgadzam

Psiakrew!
A powinna Była powiedzieć, że dzień, w którym Ciebie poznała :nice:
mirka112
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 03.04.2006
Re: polecam

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirka112 » 05.10.2006 23:34

FUX napisał(a):
Łukasz Darowski napisał(a):Kiedy zapytałem żonę o najlepszy dzień w jej życiu bez namysłu odpowiedziła - ... wtedy gdy popłyneliśmy na Prvic Luka ... I ja się z nią zgadzam

Psiakrew!
A powinna Była powiedzieć, że dzień, w którym Ciebie poznała :nice:

nie wiem o co chodzi za bardzo z ta reklama ale szczerze mowiac w momencie,kiedy szukalam informacji na temat ciekawych miejsc, ludzie opisujacy czy reklamujacy te miejsca bardzo mi pomogli.a kazdy ma po to rozum tzw. osobisty, zeby wybierac. pozdrawiam serdecznie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dziewicza wyspa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone