Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dylemat: baza plażowo-wypadowa w płn. Dalmacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Starigrad-Paklenica czy Sveti Petar na Moru czy Tisno czy Srima

Starigrad-Paklenica
2
50%
Sveti Petar na Moru
1
25%
Tisno (wy. Murter)
0
Brak głosów
Srima (na płd. od Vodice)
1
25%
 
Liczba głosów : 4

Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Dylemat: baza plażowo-wypadowa w płn. Dalmacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 12.06.2016 15:52

Witam, pierwszy raz wybieram się do Chorwacji. Pierwotny plan zakładał objazdówkę po Istrii, ale grono wycieczkowe zaczęło demokratycznie (większość głosów) przekonywać mnie do pobytu bardziej stacjonarnego... rozpocząłem więc poszukiwania i znalazłem kilka, wydaje się, przyzwoitych apartamentów. Przejrzałem forum, prześledziłem widok z satelity, ale mam prośbę o opinię: którą miejscowość wybrać na tygodniowy pobyt? Miejscowość powinna spełniać dwa warunki:

- czysta plaża (kamyczki lub żwirek lub piasek - beton odpada) dostępna pieszo (max. 30-45 min. spaceru) z miejscowości - plaża im ładniejsza tym lepiej, byłoby fajnie gdyby nie była strasznie zatłoczona (z uwzględnieniem poprawki, że wyjazd wypada na 2. poł. sierpnia);
- "rajska/cudowna/przepiękna/fascynująca/zjawiskowa"* plaża/plaże w odległości max. 1 godz. jazdy samochodem

Rozważane przeze mnie miejscowości kwaterunku to:
1) Starigrad-Paklenica: wydaje mi się, że na południe od tej miejscowości wypatrzyłem fają plażę położoną na cyplu koło ruin jakiejś wieży/kościoła/zamku (?)
2) Sveti Petar na Moru
3) Tisno: miejscowość traktowałbym chyba jako bazę wypadową na wy. Murter, o której kilka dobrych opinii czytałem na forum, w samym Tisno plaże chyba raczej nieciekawe
4) Srima na płd. od miejscowości Vodice

* w subiektywnym odczuciu, czyli taka, na której byliście i krzyknęliście "Łał! To jest to!"
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2016 17:13

jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 12.06.2016 17:53

Jak w Dalmacji płn to tez bym zakotwiczył w Pakostane. Piękna plaża za kampingiem na północ.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dylemat: baza plażowo-wypadowa w płn. Dalmacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone