Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik we wrześniu.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Dubrownik we wrześniu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 26.08.2014 11:37

Witam.

Szukałem informacji nt. wrześniowego pobytu w Dubrowniku, jednakże nie znalazłem odpowiedzi. Dlatego proszę forumowiczów o informacje, nt. dostępności apartamentów, ilości turystów, czy przykładowo jak jest z miejscówkami na głównej plaży w tym terminie. Jadę z niemowlakiem- muszę mieć wszystko na tip- top. Jeśli jest "luźniej" w tym terminie, to wolałbym to miasto- logistycznie mi odpowiada, jeśli jestem w błędzie, to dajcie mi rady.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.08.2014 11:43

Zawsze we wrześniu luźniej.
Lecz gospodarz u którego ja byłem to do 15 września miał 100% obłożenie z kwaterami.
Region Dubrownika jest zawsze oblegany.
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 17.09.2014 08:10

Korzystajac z tematu ale piszac nie na temat. Mam dwa do was pytania. Pierwsze to gdzie w Dubrowniku znajde targ z owocami i warzywami?:-) drugie pytanie... jako ze jest to moja i mojego M. podroz poslubna i mamy ze soba wszystkie slubne manatki, chcielismy zrobic sobie tutaj sesje slubna. Jakie dokladnie miejsce polecacie.?:-)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 23.09.2014 18:08

kasiaa2604 napisał(a):Korzystajac z tematu ale piszac nie na temat. Mam dwa do was pytania. Pierwsze to gdzie w Dubrowniku znajde targ z owocami i warzywami?:-) drugie pytanie... jako ze jest to moja i mojego M. podroz poslubna i mamy ze soba wszystkie slubne manatki, chcielismy zrobic sobie tutaj sesje slubna. Jakie dokladnie miejsce polecacie.?:-)


13.09 wróciłam z Dubrownika , gdzie spędziłam 6 dni.
Targ w Dubrowniku jest przy Obala Stjepana Radića przy porcie -tam gdzie cumują statki wycieczkowe małe i te pięciopiętrowe .Na targu można kupić owoce, warzywa, jajka prosto od kury i inne miejscowe przysmaki a także na hali targowej świeże ryby i owococe morza , które ci wypatroszą na mmiejscu za darmo. Po ryby trzeba iść rano. Ja byłam ok.8 już był słaby wybór.Targ nazywa się Gruz Market - znajdziesz na googlach bez problemu.

Na miejsce na sesję zdjęciową polecam oczywiście starówkę - tylko że tam są tłumy ludzi, ale jakby tak spróbować o 8 rano ? W telewizji Dubrownickiej gdzie pokazywali widok na żywo na główną ulicę Stradun po 8 kręciło się kilka osób i stały samochody dostawcze.
Wdzięcznym miejscem na sesję jest też twierdza Lovrijenak obok starego miasta , mury obronne(wstęp na mury to 100 kun od osoby), góra Srd - z niesamowitym widokiem na Dubrownik i okolice- warto tam pojechać prze zachodem słońca , ale moźe być tabun ludz różnych maści.No i jeszcze plaże : jedna za starym miastem w stronę Cavtatu , druga poniżej hotelu Riksos Libertas przy ul. Kotorskiej - trzeba iść za hotel do końca tej ulicy a potem ścieżką w lewo i pierszymi lub następnymi schodkami w dół
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 24.09.2014 13:57

W Dubrovniku zawsze jest sporo turystów. Ale oczywiście ich liczba we wrześniu się zmniejsza.
Zdecydowanie łatwiej wtedy znaleźć np. miejsce parkingowe.
Nigdy tam nie nocowaliśmy, ale podczas każdego pobytu w Chorwacji spędzamy tam dzień. Jest to niesamowite miasto :)

Co do sesji ślubnej, to zgadzam się z przedmówczynią. Oczywiście starówka i oczywiście mury.
A od siebie podpowiem jeszcze arboretum w Trsteno. Można zrobić tam ,,kilka" wspaniałych zdjęć :)
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 02.01.2015 11:39

Dawno mnie nie było na forum. Byliśmy w Dubrowniku 3 godziny. O 3 h za dużo. Zgiełk, hałas.

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2015 15:04

brzo1985 napisał(a):Dawno mnie nie było na forum. Byliśmy w Dubrowniku 3 godziny. O 3 h za dużo. Zgiełk, hałas.


Szczerze mówiąc to było oczywiste, że dokładnie z tym się tam spotkasz w czasie wrześniowej wizyty. Dubrownik to jak Paryż czy Londyn - zwykle jest tam tłoczno, we wrześniu na pewno luźniej niż w lipcu czy sierpniu, ale zawsze to jeszcze sezon, wtedy tłumnie przybywają turyści z dziećmi nieszkolnymi czy starsi turyści
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.01.2015 12:58

piekara114 napisał(a):
brzo1985 napisał(a):Dawno mnie nie było na forum. Byliśmy w Dubrowniku 3 godziny. O 3 h za dużo. Zgiełk, hałas.


Szczerze mówiąc to było oczywiste, że dokładnie z tym się tam spotkasz w czasie wrześniowej wizyty. Dubrownik to jak Paryż czy Londyn - zwykle jest tam tłoczno, we wrześniu na pewno luźniej niż w lipcu czy sierpniu, ale zawsze to jeszcze sezon, wtedy tłumnie przybywają turyści z dziećmi nieszkolnymi czy starsi turyści


Za to w październiku, to już całkiem inna historia. Robi się zdecydowanie luźniej, przyjemniej... Mnie jesienny Dubrownik oczarował :)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.01.2015 22:55

Wrzesień w Dubrovniku - mega tłoczno. Ciężko znaleźć miejsce parkingowe. Lepiej więc mieć tam miejscówkę , a najlepiej blisko ul.Kotorskiej - niedaleko cudnej zatoczki i starego miasta.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone