Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dubrownik we wrześniu.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brzo1985
Croentuzjasta
Dubrownik we wrześniu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 26.08.2014 11:37

Witam.

Szukałem informacji nt. wrześniowego pobytu w Dubrowniku, jednakże nie znalazłem odpowiedzi. Dlatego proszę forumowiczów o informacje, nt. dostępności apartamentów, ilości turystów, czy przykładowo jak jest z miejscówkami na głównej plaży w tym terminie. Jadę z niemowlakiem- muszę mieć wszystko na tip- top. Jeśli jest "luźniej" w tym terminie, to wolałbym to miasto- logistycznie mi odpowiada, jeśli jestem w błędzie, to dajcie mi rady.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.08.2014 11:43

Zawsze we wrześniu luźniej.
Lecz gospodarz u którego ja byłem to do 15 września miał 100% obłożenie z kwaterami.
Region Dubrownika jest zawsze oblegany.
kasiaa2604
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 17.09.2014 08:10

Korzystajac z tematu ale piszac nie na temat. Mam dwa do was pytania. Pierwsze to gdzie w Dubrowniku znajde targ z owocami i warzywami?:-) drugie pytanie... jako ze jest to moja i mojego M. podroz poslubna i mamy ze soba wszystkie slubne manatki, chcielismy zrobic sobie tutaj sesje slubna. Jakie dokladnie miejsce polecacie.?:-)
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 23.09.2014 18:08

kasiaa2604 napisał(a):Korzystajac z tematu ale piszac nie na temat. Mam dwa do was pytania. Pierwsze to gdzie w Dubrowniku znajde targ z owocami i warzywami?:-) drugie pytanie... jako ze jest to moja i mojego M. podroz poslubna i mamy ze soba wszystkie slubne manatki, chcielismy zrobic sobie tutaj sesje slubna. Jakie dokladnie miejsce polecacie.?:-)

13.09 wróciłam z Dubrownika , gdzie spędziłam 6 dni.
Targ w Dubrowniku jest przy Obala Stjepana Radića przy porcie -tam gdzie cumują statki wycieczkowe małe i te pięciopiętrowe .Na targu można kupić owoce, warzywa, jajka prosto od kury i inne miejscowe przysmaki a także na hali targowej świeże ryby i owococe morza , które ci wypatroszą na mmiejscu za darmo. Po ryby trzeba iść rano. Ja byłam ok.8 już był słaby wybór.Targ nazywa się Gruz Market - znajdziesz na googlach bez problemu.

Na miejsce na sesję zdjęciową polecam oczywiście starówkę - tylko że tam są tłumy ludzi, ale jakby tak spróbować o 8 rano ? W telewizji Dubrownickiej gdzie pokazywali widok na żywo na główną ulicę Stradun po 8 kręciło się kilka osób i stały samochody dostawcze.
Wdzięcznym miejscem na sesję jest też twierdza Lovrijenak obok starego miasta , mury obronne(wstęp na mury to 100 kun od osoby), góra Srd - z niesamowitym widokiem na Dubrownik i okolice- warto tam pojechać prze zachodem słońca , ale moźe być tabun ludz różnych maści.No i jeszcze plaże : jedna za starym miastem w stronę Cavtatu , druga poniżej hotelu Riksos Libertas przy ul. Kotorskiej - trzeba iść za hotel do końca tej ulicy a potem ścieżką w lewo i pierszymi lub następnymi schodkami w dół
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 24.09.2014 13:57

W Dubrovniku zawsze jest sporo turystów. Ale oczywiście ich liczba we wrześniu się zmniejsza.
Zdecydowanie łatwiej wtedy znaleźć np. miejsce parkingowe.
Nigdy tam nie nocowaliśmy, ale podczas każdego pobytu w Chorwacji spędzamy tam dzień. Jest to niesamowite miasto :)

Co do sesji ślubnej, to zgadzam się z przedmówczynią. Oczywiście starówka i oczywiście mury.
A od siebie podpowiem jeszcze arboretum w Trsteno. Można zrobić tam ,,kilka" wspaniałych zdjęć :)
brzo1985
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 02.01.2015 11:39

Dawno mnie nie było na forum. Byliśmy w Dubrowniku 3 godziny. O 3 h za dużo. Zgiełk, hałas.

Obrazek
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2015 15:04

brzo1985 napisał(a):Dawno mnie nie było na forum. Byliśmy w Dubrowniku 3 godziny. O 3 h za dużo. Zgiełk, hałas.

Szczerze mówiąc to było oczywiste, że dokładnie z tym się tam spotkasz w czasie wrześniowej wizyty. Dubrownik to jak Paryż czy Londyn - zwykle jest tam tłoczno, we wrześniu na pewno luźniej niż w lipcu czy sierpniu, ale zawsze to jeszcze sezon, wtedy tłumnie przybywają turyści z dziećmi nieszkolnymi czy starsi turyści
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.01.2015 12:58

piekara114 napisał(a):
brzo1985 napisał(a):Dawno mnie nie było na forum. Byliśmy w Dubrowniku 3 godziny. O 3 h za dużo. Zgiełk, hałas.

Szczerze mówiąc to było oczywiste, że dokładnie z tym się tam spotkasz w czasie wrześniowej wizyty. Dubrownik to jak Paryż czy Londyn - zwykle jest tam tłoczno, we wrześniu na pewno luźniej niż w lipcu czy sierpniu, ale zawsze to jeszcze sezon, wtedy tłumnie przybywają turyści z dziećmi nieszkolnymi czy starsi turyści

Za to w październiku, to już całkiem inna historia. Robi się zdecydowanie luźniej, przyjemniej... Mnie jesienny Dubrownik oczarował :)
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.01.2015 22:55

Wrzesień w Dubrovniku - mega tłoczno. Ciężko znaleźć miejsce parkingowe. Lepiej więc mieć tam miejscówkę , a najlepiej blisko ul.Kotorskiej - niedaleko cudnej zatoczki i starego miasta.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019