Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga do Ksamil w Albanii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukij1987
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.02.2013
Droga do Ksamil w Albanii

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukij1987 » 26.03.2014 13:57

Witam serdecznie,

w tym roku wybieramy się do Albanii, ale chcemy jechać przez Chorwację/BiH (dokładnie chcemy nocować w Trebinje w Bośni), ponieważ chcemy odwiedzić Plitvice i Dubrovnik. Drogę do Dubrovnika znam dosyć dobrze, natomiast mam pytanie odnośnie drogi z Trebinje do Ksamil. Mapa Google pokazuje mi drogę przez Niksić, Podgoricę, Szkoder i pokazuje żeby odbić przy Vlore na Gijrokaster. Ja bym chciał jechać nad morzem, przez Kotor, Bar, Durres, Vlore i do Ksamil. Odległość jest podobna, natomiast proponowany czas jest aż o 2 godziny dłuższy. Jechał może ktoś tamtędy? Jak się jedzie wybrzeżem w Czarnogórze, w Albanii? Czy lepiej jechać trasą proponowaną przez wujka googla:) Jak z jakością tych dróg?

Zależy mi na w miarę sprawnym dojeździe do Ksamil, ponieważ tam będzie nasz punkt wypadowy na wycieczki:)

Podpowie mi ktoś?
Z góry dziękuję za porady,
Pozdrawiam :D
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 26.03.2014 16:53

Również wybieram sie w tamtą stronę ale przez Serbie , Macedonie i Grecje ale mam w planie powrót Twoją trasą , też jestem ciekaw opinii o tej drodze . Pozdrawiam :hut:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 26.03.2014 17:43

1. Czarnogóra

Jeśli zależy Ci na czasie, jedź przez Podgoricę. Jeśli na widokach, zdecydowanie przez piękny Kotor. Na wybrzeżu Czarnogóry musisz się liczyć z korkami (Herceg-novi, Budwa). Przejazd wokół Boki Kotorskiej możesz skrócić promem Kamenari - Lepetane (niedrogo, szybko, kursuje często). Jeśli to możliwe, unikaj przejścia granicznego Chorwacja-Czarnogóra na Jadrance (droga nr 8 ) - w sezonie często korki.

2. Albania

Główne drogi Albanii są w dobrym stanie. Unikaj Tirany, tłok, korki i kiepskie oznaczenie dróg. Polecam drogę wzdłuż wybrzeża. Nawierzchnia bez zastrzeżeń, po drodze, przed Dhermi, przełęcz Llogara (serpentyny, fantastyczne widoki na Morze Jońskie). Ja takie drogi lubię, inni niekoniecznie, sam zerknij:

Pozdrawiam
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 26.03.2014 22:07

Witaj nie wiem czy pomogę ale ,jechałem tą trasą co piszesz -droga jest w większości asfaltowa ale bywają odcinki dopiero co robione i zamieniane na asfalt ,dużo tego nie ma ale jednak są ,koniecznie trzeba przeprawić się promem z tego co pamiętam bo tak nam doradzili m mieszkańcy, trasa przecudowna jednak sam KSAMIL tak i owszem plaże są ciekawe ale uwaga na torby i młodych gównosrai którzy wieczorami kolo dyskotek szukali zaczepki,koniecznie zwiedzić trzeba Budwę zaraz za dużym hotelem koło starego zamku jest wspaniałe przejście kolo skał na piaszczystą plaże naprawdę warto-proponuję wymienić euro na ich walutę bo przeliczają sobie patrząc jak wyglądasz i czym przyjechałeś.Jeszcze co do Ksamil to jest nasz Sopot gwar i multum ludzi .Szczęśliwych wakacji i spokojnej drogi
lukij1987
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukij1987 » 27.03.2014 11:33

Czyli wychodzi na to, że w jedną stronę pojadę przez Podgoricę w Czarnogórze i wzdłuż wybrzeża w Albanii, a w drugą stronę przez Gijrokaster i wybrzeże w Czarnogórze:) jak wrócę, to będę mógł się wypowiedzieć, która droga lepsza.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 27.03.2014 17:56

Dokładnie tak jechałem :). Bardzo dobry wybór! ;)
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 08.05.2014 15:26

Jechałem rok temu wzdłuż wybrzeża Albanii, droga lepsza, duży kawałek dwupasmówki. Przejechałem także wewnątrz Albanii spoty kawałek dróg.
Jazda przez góry środkiem Albanii będzie ciężka, a droga z Girokaster do Ksamil jest bardzo kręta i trudna, ze względu na ciężarówki wręcz ekstremalnie trudna, ciągle serpentyny i wąska droga. Odradzam dla zmęczonego dłuższą podróżą kierowcy.
Lepszym wyborem jest droga wzdłuż wybrzeża.
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 17.05.2014 20:02

jadac do Ksamilu jeczhalem przez gory (Albania)mi sie droga podobala mimo braku asfaltu na okolo 40 km :)ladne gorzyste tereny i widoki niczego sobie , wracajac jechalem wzdluz wybrzeza droga dobra , a propo dlaczego Ksamil , wybralem sie tam po przeczytaniu sporo i ogladaniu fotek , niestety fakty okazaly sie inne i po parogodzinnym pobycie wrocilem do Czarnogory pzdr
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 18.05.2014 21:20

adikos napisał(a):jadac do Ksamilu jeczhalem przez gory (Albania)mi sie droga podobala mimo braku asfaltu na okolo 40 km :)ladne gorzyste tereny i widoki niczego sobie , wracajac jechalem wzdluz wybrzeza droga dobra , a propo dlaczego Ksamil , wybralem sie tam po przeczytaniu sporo i ogladaniu fotek , niestety fakty okazaly sie inne i po parogodzinnym pobycie wrocilem do Czarnogory pzdr



Własnie, ten brak asfaltu... jedziesz aż tu nagle wpadasz w bitą, dziurawą drogę... jak jedziesz za szybko to zawieszenie można stracić..
Co do zdjęć i wyglądu na miejscu to mi się zgadzały fakty ze zdjęciami. Fakt że byłem prawie na samym końcu Ksamil, nie w centrum... Mi się Ksamil podobał, ale jak to mówią "de gustibus non est disputandum".

Pozdrav

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone