Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd do Dubrovnika

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
foczek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 08.07.2012
Dojazd do Dubrovnika

Nieprzeczytany postnapisał(a) foczek » 08.07.2012 20:52

Mam pytanko odnośnie dojazdu do Dubrovnika.
Pod koniec sierpnia chcemy odwiedzić Dubrovnik i chcemy przejechać przez BiH, ale niestety nie będziemy mieli zielonej karty. Czy w takim przypadku pozostaje nam prom czy da się bez "green card" przejechać:)?
Horas91
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Horas91 » 08.07.2012 21:53

Temat wiele razy wałkowany:

Potrzebujesz zieloną kartę, zapytaj ubezpieczyciela - Wielu z nich wydaje je za darmo, trzeba się tylko upomnieć.

Mi nie sprawdzali żadnych dokumentów, ale Niemca który jechał przede mną nową Q7 ostro trzepali :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.07.2012 21:53

foczek napisał(a):Mam pytanko odnośnie dojazdu do Dubrovnika.
Pod koniec sierpnia chcemy odwiedzić Dubrovnik i chcemy przejechać przez BiH, ale niestety nie będziemy mieli zielonej karty. Czy w takim przypadku pozostaje nam prom czy da się bez "green card" przejechać:)?

Da się.
Jednak w przypadku stłuczki macie przechlapane.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 08.07.2012 22:49

foczek napisał(a):ale niestety nie będziemy mieli zielonej karty. Czy w takim przypadku pozostaje nam prom czy da się bez "green card" przejechać:)?

Nie rozumiem. 8O
Nie chcecie zielonej karty za darmo, a macie kasę na prom.
Dlaczego nie :D przecież różne są zboczenia :lol:
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 09.07.2012 08:05

W najdroższej opcji zielona karta to koszt około 55zł, w zależności jakie masz wykupione OC . Tyle zapłaciłem w zeszłym roku. Bo miałem najtańsze OC:). Tak jak koledzy wyżej napisali , w wielu pakietach ubezpieczeń samochodowych zielona karta jest za darmo.
Ale nawet wydatek rzędu 50zł jest znacznie taniej ,niż koszt promu:).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2012 10:13

skywalker_01 napisał(a):
foczek napisał(a):ale niestety nie będziemy mieli zielonej karty. Czy w takim przypadku pozostaje nam prom czy da się bez "green card" przejechać:)?

Nie rozumiem. 8O
Nie chcecie zielonej karty za darmo, a macie kasę na prom.
Dlaczego nie :D przecież różne są zboczenia :lol:



Ja na ten przykład mam ubezpieczenie w mBanku do którego po prostu nie ma ZK. Nawet kupić się nie da. Była już zresztą mowa o tym gdzieś na forum. I teraz szukam ubezpieczyciela który mi sprzeda tylko ZK.
Jak nie załatwię to także wskoczę na prom, choć planuję na półwysep lądem się dostać. Tak więc jak widać różne sytuacje i problemy ludzie mają, choć dla niektórych jest to niezrozumiałe. 8O :D
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 12.07.2012 00:31

inman napisał(a):Jak nie załatwię to także wskoczę na prom, choć planuję na półwysep lądem się dostać. Tak więc jak widać różne sytuacje i problemy ludzie mają, choć dla niektórych jest to niezrozumiałe. 8O :D


Pozostaje ci jeszcze jedna alternatywa - kupno na granicy HR - BiH. 15 Euro. W Neum podobno w niedzielę podobno nie można kupić.
Niektórzy powołują się na wpis http://www.msz.gov.pl/index.php?page=14 ... ment=25696</td> ... Ale ja tam za bardzo tej stronie nie wierzę ... Dobrze byłoby napisać do Ambasady w BiH, aby wyjaśnili podstawy prawne, bo trudno powoływać się na stronę, gdzie coś tam napisano.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2012 15:55

Witam,

Właśnie wróciłam z Mlini za Dubrownikiem i granicę w Neum przekraczałam kilka razy (wycieczki i wycieczki) i ani razu nie pytali o zieloną kartę (dokupiliśmy za 40 zeta do OC z InterRicku - najtańsze OC).
Pokazywaliśmy paszporty i machali nam ręką - jechać, nawet nie oglądając paszportów :D

Lepsze fury sprawdzali, nawet na bok kazali zjeżdżać.

O ZK prosili tylko w Metkovcu jak do Mostaru jechaliśmy
per6
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) per6 » 23.07.2012 19:10

Adam Sz. napisał(a):
inman napisał(a):Jak nie załatwię to także wskoczę na prom, choć planuję na półwysep lądem się dostać. Tak więc jak widać różne sytuacje i problemy ludzie mają, choć dla niektórych jest to niezrozumiałe. 8O :D


Pozostaje ci jeszcze jedna alternatywa - kupno na granicy HR - BiH. 15 Euro.

Na pewno jest taka cena w tym roku???
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 23.07.2012 19:28

piekara114 napisał(a):Witam,

Właśnie wróciłam z Mlini za Dubrownikiem i granicę w Neum przekraczałam kilka razy (wycieczki i wycieczki) i ani razu nie pytali o zieloną kartę (dokupiliśmy za 40 zeta do OC z InterRicku - najtańsze OC).
Pokazywaliśmy paszporty i machali nam ręką - jechać, nawet nie oglądając paszportów :D

Lepsze fury sprawdzali, nawet na bok kazali zjeżdżać.

O ZK prosili tylko w Metkovcu jak do Mostaru jechaliśmy


Witaj sąsiadko z apartamentu u Vlaha z góry ,a mnie pierwszy raz jak jechałem do Mlini poprosili o pokazanie ZK potem nie.Pozdrawiam serdecznie napisz do mnie maila to pogadamy.Tak jak mówiłem wracaliśmy przez Bośnię było super a widokowo to nie ma porównania z autostradą.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 24.07.2012 13:19

w amtym roku jechałem bez ZK z " z duszą na ramieniu"
Wsszystko było OK ale ryzyko jest

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone