Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grudniowy Wiedeń na jeden dzień.

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2015 10:22

JoannaG napisał(a):...... i jesteśmy na Heldenplatz.
Z Heldenplatz można podziwiać wieże ratusza.
.......
Burggarten, Prunksaal (obecna Austriacka Biblioteka Narodowa) oraz palmiarnia, chyba ten fragment Wiednia najbardziej mi się podobał.


W czasie naszego sylwestrowego spaceru po Wiedniu nie dotarliśmy do tego miejsca. A szkoda, bo zwłaszcza to drugie jest przepiękne. I jak widzę po zdjęciach (zimą Wiedeń mnie zachwycił) to w słońcu jest jeszcze piękniejszy. Mam nadzieję, że mój plan na powrót z Włoch (już za miesiąc) wypali i będziemy mogli spędzić w tym mieście kilka godzin przed ostatecznym powrotem do domku...
Użytkownik usunięty
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2015 23:24

Obrazek

Byłem tam dzisiaj
Pozdrowienia z Wiednia :D
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.06.2015 23:27

piotrf napisał(a):Czekam na więcej



Zbyt dużo już nie będzie, w Wiedniu nie mieliśmy aż tyle czasu ile w Bratysławie, na szczęście mieliśmy okazję zobaczyć go również po zmroku :)

Po lenistwie w Stadparku wracamy na Ring, dochodzimy nim do Opery i zagłębiamy się w ulice Starego Miasta.

Obrazek

Obrazek

Przed nami ostatni odcinek naszej wiedeńskiej wycieczki, Vienna by night :)

Hofburg i brama św. Michała.
Obrazek

Z placu św. Michała idziemy w stronę Am Hof, tutaj jeszcze nie byliśmy, plac jednak nie robi na nas wrażenia. Przyjemne są za to uliczki położone obok.

Obrazek

Obrazek

Następnie jesteśmy na Graben, jest zdecydowanie spokojniej niż kilka godzin wcześnie. Przed nami okazała kolumna Trójcy Świętej, jest typową kolumną morową jakie stawiano na placach katolickich miast środkowej Europy. Były to wota po pustoszących kraje zarazach.

Obrazek

Obrazek

Po placem św. Szczepana krzyżują się dwie linie metra. Po głównym placem zabytkowego Starego Miasta jest drugi plac, stacje metra. My idziemy na U1 i metrem wracamy na dworzec.

Obrazek

Czy podobał nam się Wiedeń? Tak i to bardzo. Podobały nam się niezwykle okazałe budowle, piękne pałace i zadbane parki. Wiedeń zrobił na nas wrażenie fajnego miejsca do życia, choć może na głównych ulicach Starego Miasta było trochę zbyt tłoczno...

Na pewno będziemy chcieli jeszcze wrócić do Wiednia. Z dziećmi. Zwiedzimy niektóre muzea, na przykład Muzeum Historii Naturalnej czy ZOOM Kindermuseum, pojedziemy do oddalonego nieco od centrum pałacu Schonbrunn, może odwiedzimy też znajdujące się tuż obok ZOO, zobaczymy kolorowe domy Hundrtwassera i pobawimy się w Praterze. Na szczęście Wiedeń często znajduje się na szlaku naszych wakacyjnych podróży. Teraz już wiemy, że warto się będzie zatrzymać. Podobnie jak w Bratysławie.
Jednak nie w tym roku ;) Już za nieco ponad tydzień ruszamy na nasze tegoroczne wakacje. Kierunek Rumunia :)

Do zobaczenia, mam nadzieję, w kolejnej relacji
Asia :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.06.2015 23:31

Dzięki za relację ... dla mnie bardzo pożyteczną
Piszę się na Wiedeń, bo stolicy CK monarchii jeszcze nie zwiedziłem.
A i o Preszburg chętnie zawadzę.
Pozdrawiam
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.06.2015 23:47

Bardzo się cieszę :)

Pozdrawiam
Asia :)
Użytkownik usunięty
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2015 23:25

JoannaG napisał(a):
Czy podobał nam się Wiedeń? Tak i to bardzo. Podobały nam się niezwykle okazałe budowle, piękne pałace i zadbane parki. Wiedeń zrobił na nas wrażenie fajnego miejsca do życia, choć może na głównych ulicach Starego Miasta było trochę zbyt tłoczno...

Na pewno będziemy chcieli jeszcze wrócić do Wiednia. Z dziećmi. Zwiedzimy niektóre muzea, na przykład Muzeum Historii Naturalnej czy ZOOM Kindermuseum, pojedziemy do oddalonego nieco od centrum pałacu Schonbrunn, może odwiedzimy też znajdujące się tuż obok ZOO, zobaczymy kolorowe domy Hundrtwassera i pobawimy się w Praterze.


No to bardzo fajne macie plany :!: :D

Popieram :) :lol:

Ja wróciłem wieczorem, wyjazd służbowy, więc raczej mało turystyczny, coś tam przy okazji zobaczyłem,
to miasto jest bardzo fajne :D :D :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2015 18:39

Polecam Sylwester w Wiedniu, oczywiście z dziećmi. My byliśmy w tym roku i było super, a Wiedeń jak już pisałam, zachwycił :D Szkoda, że mieliście tak mało czasu na tą stolicę.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 22.06.2015 22:50

Muzeum Historii Naturalnej mogłoby być jednocześnie muzeum wystawiennictwa, bo spora część ekspozycji to jeszcze XIX-czne gabloty i obrazy :) ale można dotknąć np. triceratopsa (oczywiście nielegalnie ;))
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.06.2015 15:30

JoannaG napisał(a):Czy podobał nam się Wiedeń? Tak i to bardzo.

Nie jest to moje ulubione miasto, ale wieczorne klimaty miłe. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Wiedeń nocą jako przerywnik w trasie do Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 25.06.2015 23:44

Praktykował ktoś nocny spacer po Wiedniu jako przerwę w drodze? Na kwaterze mam być po dwunastej więc zamiast wyjeżdżać w nocy pomyślałem, że wyjadę wieczorem a nocą pospaceruję po Wiedniu. Nie chodzi mi o kompleksowe zwiedzanie ale o zatrzymanie się gdzieś w centrum, przysiąść na kawkę, dychnąć i dalej w drogę. Gdzie ewentualnie można się zatrzymać tak by nie mieć problemów. Dodam, że będę jechał w nocy z piątku na sobotę, z parkowaniem chyba nie powinno być problemu...
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: Wiedeń nocą jako przerywnik w trasie do Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 25.06.2015 23:55

W ubiegłym roku zatrzymaliśmy się w Wiedniu - wracając. Przyjechaliśmy na wieczór, poszliśmy na miasto, przespaliśmy się, cały dzień spacerowaliśmy po mieście, przenocowaliśmy drugi raz i następnego ranka odwiedziliśmy jeszcze Schonnbrun i ... w drogę do Polski!

Nocny spacer i kawę ćwiczyliśmy w Budapeszcie! Miasto w weekend chyba nie zasypia :wink
Jeśli w Wiedniu chcecie się wieczornie wybrać na miasto - pewnie będzie podobnie.
Użytkownik usunięty
Re: Wiedeń nocą jako przerywnik w trasie do Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2015 07:08

KarKoz napisał(a):Praktykował ktoś nocny spacer po Wiedniu jako przerwę w drodze? Na kwaterze mam być po dwunastej więc zamiast wyjeżdżać w nocy pomyślałem, że wyjadę wieczorem a nocą pospaceruję po Wiedniu. Nie chodzi mi o kompleksowe zwiedzanie ale o zatrzymanie się gdzieś w centrum, przysiąść na kawkę, dychnąć i dalej w drogę. Gdzie ewentualnie można się zatrzymać tak by nie mieć problemów. Dodam, że będę jechał w nocy z piątku na sobotę, z parkowaniem chyba nie powinno być problemu...




Akurat z parkowaniem w centrum może być największy problem.
Dopiero od 22 w piątek można parkować za darmo w centrum. Za darmo jest tam parkowanie w soboty i w niedziele.
http://www.wien.info/pl/travel-info/to- ... nd/parking
Oczywiście trzeba znaleźć wolne miejsce, co będzie graniczyć z cudem 8)

Uważać trzeba na to :
Miejsca parkingowe dla mieszkańców: Również w 1., 2., 4., 6., 7., 8. i 9. dzielnicy znajdują się miejsca parkingowe dla mieszkańców, na których parkowanie jest zabronione, nawet z ważnym biletem parkingowym (grozi mandatem!). Strefy te są oznakowane znakami zakazu zatrzymania i parkowania z informacją „z wyjątkiem pojazdów z naklejką parkingową dla xx. dzielnicy jak i osób niepełnosprawnych (z symbolem wózka inwalidzkiego)”.

Najwygodniej jest zaparkować na P+R, 3,40 euro bez ograniczeń czasowych
I podjechać do centrum metrem ( 2,30 - bilet jednorazowy )
Albo w płatnych parkingach w samym centrum, tyle że ta ostatnia przyjemność może kosztować nawet 5 euro za godzinę

http://www.wien.info/pl/travel-info/to- ... /park-ride
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.06.2015 10:01

Będę na pewno po 22-ej, tylko gdzie najlepiej podjechać. Podpowie ktoś, chociaż mniej więcej...
Użytkownik usunięty
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2015 12:54

Spróbuj tu:
https://www.google.pl/maps/place/Tabors ... beec1cb9be

W pobliżu stacji metra Taborstrasse :!:

Raczej to beznadziejna sprawa zaparkować zaraz koło starówki, każdy by tak chciał
Po 22 w piątek krążą auta turystów szukając darmowego miejsca parkingowego, bo te hotelowe kosztują :roll:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Długi spacer po Bratysławie i rzut oka na Wiedeń.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.06.2015 13:06

Dzięki za porady i przepraszam że się wciąłem w temat.
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich



cron
Grudniowy Wiedeń na jeden dzień. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone