Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 19:05

boboo napisał(a):Bez ketchupu 8O 8O 8O
Bleee :lol:

Nie przepadam i nie pamiętam kiedy ostatni raz jadłem :cry:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.07.2021 19:06

Habanero napisał(a):Mnnnniaaaaaammmmmm :wink: :oczko_usmiech: :papa:

Ile gwiazdek i dlaczego tak drogo?
Mam nadzieję że w kuflu jest vifon.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 19:08

empire13 napisał(a):
Habanero napisał(a):Mnnnniaaaaaammmmmm :wink: :oczko_usmiech: :papa:

Ile gwiazdek i dlaczego tak drogo?
Mam nadzieję że w kuflu jest vifon.

Gwiazdka jedna. Bardzo fajna kelnerka :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.07.2021 19:12

Habanero napisał(a):
boboo napisał(a):Bez ketchupu 8O 8O 8O
Bleee :lol:
Nie przepadam i nie pamiętam kiedy ostatni raz jadłem :cry:

No to musisz się podszkolić u "rozczarowanego":
rozczarowany napisał(a):Z kolei pizza zakupiona w najwyżej ocenianej wg google pizzerii w Zadarze (50 zł) smakowała jak pizzerka w naszych piekarniach. Na placku niskiej jakości składniki - ledwo do przebrnięcia. Dało się zjeść z ketchupem przywiezionym z Polski.
:wink: :lol: :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 19:21

boboo napisał(a):
Habanero napisał(a):
boboo napisał(a):Bez ketchupu 8O 8O 8O
Bleee :lol:
Nie przepadam i nie pamiętam kiedy ostatni raz jadłem :cry:

No to musisz się podszkolić u "rozczarowanego":
rozczarowany napisał(a):Z kolei pizza zakupiona w najwyżej ocenianej wg google pizzerii w Zadarze (50 zł) smakowała jak pizzerka w naszych piekarniach. Na placku niskiej jakości składniki - ledwo do przebrnięcia. Dało się zjeść z ketchupem przywiezionym z Polski.
:wink: :lol: :mrgreen:

Jak komuś nie pasuje to gotuje.
Pytanie ..."Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne ?" jest z tych samych co... Dlaczego piłka nożna jest nudna ?
Albo lubisz, albo nie...
Wystarczy przełączyć na serial .
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.07.2021 07:48

Rrotyu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rrotyu » 24.07.2021 10:30

Havena napisał(a):Ja sobie nie wyobrazam pobytu z Zadarze bez kalmara nadziewanego krewetkami podanego na polencie :) Caly rok czekam!
Jedzenie w Chorwacji bardzo mi smakuje. W ciagu 11 pobytow odkrylismy urocze restauracje lokalne. Moze trzeba lepiej poszukac?

Pozdrawiam,
Havena


Hej!
Wybieram się za tydzień w okolice Zadaru. Może zdradzisz klika fajnych gastronomicznych lokalizacji? :)
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 24.07.2021 11:05

Na forum jest na kilka tysięcy a tylko jeden "rozczarowany". Widocznie kolega ma francuskie podniebienie, ze prawie nic mu nie smakowało, ale jeśli delektuje się zupką Vifon, sokami z Biedronki i popełnia totalny grzech lejąc keczup na pizzę to ten post musi być prowokacją i nie należy traktować go poważnie. Byłem w Cro już chyba 10 razy i zazwyczaj jedzenie w każej kobobie jest bardzo dobre. Nie powiem żebym się mega zachwycał, ale jest to coś innego niż jadam w PL i jedzenie w Cro mi i moim bliskim, jak i znajomych, po prostu smakuje. Nie zdarzyło się jeszcze abym wyszedł z jakiejkolwiek konoby niezadowolony z jakości jedzenia, smaku itp...no ale może mam zbyt małe wymagania, nie mam smaku ani dobrego gustu, i nie znam się na potrawach.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.07.2021 11:44

Może #rozczarowany to tak naprawdę Modest Amaro z domu Basiura ?
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 24.07.2021 12:05

Bez przesady. Na kilkadziesiąt pobytów w Chorwacji dobre jedzenie to ok 25%, reszta jest z typu: zjedz i zapomnij. Ale pewnie to dotyczy każdego kraju.
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 24.07.2021 17:55

BoJa napisał(a):Bez przesady. Na kilkadziesiąt pobytów w Chorwacji dobre jedzenie to ok 25%, reszta jest z typu: zjedz i zapomnij. Ale pewnie to dotyczy każdego kraju.

Nie sądze. W Polsce jest dużo, dużo lepszych restauracji. Ogromny wybór w jakości i rodzaju jedzenia.
W średnich miejscowościach Chorwackich (typu Omis, Vodice, Primosten) większość konob serwuje to samo i na prawdę trzeba poszukać i mieć szczęście by w danym miejscu "to samo" smakowało lepiej...
Oczywiście że są i dobre, wysokiej klasy restauracje. Ale ceny są kosmiczne. Będąc teraz w Dubrowniku zostawiłem 420 kun za 2 dorosłe osoby i 2 dzieci (3 x makaron, 1 x same frytki, 2 piwa). Drogo w ch... ale jedzenie było przepyszne.
Produkty w sklepach chorwackich są o dwie klasy gorsze od Polskich a i tak sporo droższe. Gotować samemu da się. Jak ktoś chce coś oszczędzić to wręcz musi (zabierając sporo z Polski). Ceny w tym roku to jakiś kosmos ale to temat na osobną dyskusję...

"Rozczarowany" trochę przesadza ale też nie można powiedzieć że w kilku aspektach nie ma racji.
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 24.07.2021 18:28

Wszystko zależy od tego czego szukamy.
Moja "recepta na sukces" jest prosta. W Czechach jem mięso, na Węgrzech zupę gulaszową i potrawy z suma, a w Chorwacji rybę z grilla i owoce morza.
Z zasady jestem zadowolony, a tych, którzy narzekają, że potrawy smakują podobnie zapytam: czym różni się ryba z rusztu, od innej ryby z rusztu?
Czego szukacie w smażonych kalmarach czego nie znaleźliście w poprzednich?
Dalmatyńska kuchnia jest prosta, ciężko tam coś zepsuć, ale wyjątkowych smaków też ciężko uświadczyć.
Miłego dnia :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.07.2021 18:45

axlgks napisał(a):Nie sądze. W Polsce jest dużo, dużo lepszych restauracji. Ogromny wybór w jakości i rodzaju jedzenia.
W średnich miejscowościach Chorwackich (typu Omis, Vodice, Primosten) większość konob serwuje to samo i na prawdę trzeba poszukać i mieć szczęście by w danym miejscu "to samo" smakowało lepiej...
Oczywiście że są i dobre, wysokiej klasy restauracje. Ale ceny są kosmiczne. Będąc teraz w Dubrowniku zostawiłem 420 kun za 2 dorosłe osoby i 2 dzieci (3 x makaron, 1 x same frytki, 2 piwa). Drogo w ch... ale jedzenie było przepyszne.(...)

Porównując Chorwację z Polską, zapominasz o sezonowości chorwackiej gastronomii, o różnicy w wielkości obydwu krajów, a także o 9-krotnie mniejszej liczbie ludności. To, że zjadłeś smacznie w Dubrowniku za dużą kasę, nie oznacza, że to Bóg wie jak restauracja, a jedynie to, że zostawiłeś daninę za Dubrownik (co najmniej stuprocentową).
Podciąganie Vodic, Omiša a zwłaszcza Primostenu do średnich miejscowości trochę naciągane. :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.07.2021 18:51

axlgks napisał(a):W Polsce jest dużo, dużo lepszych restauracji. Ogromny wybór w jakości i rodzaju jedzenia.
W średnich miejscowościach Chorwackich (typu Omis, Vodice, Primosten) większość konob serwuje to samo
Porównujesz gruszki z jabłkami.
Na szczęście na Chorwackim wybrzeżu kuchnia pozostała wierna tradycji... nadmorskiej.
I dlatego w menu jest to, co można wyłowić w zasięgu rybackiej pasary. Czyli w większości konob... to samo, tej samej jakości. Mianowicie pierwszej.
Dlatego sałatka różni się nieco każdego dnia, bo "tyle i tego" akurat było dojrzałe w przydomowym ogródku.
(chciałbym zobaczyć te ogródki z pomidorami, rozmarynem, tymiankiem, lawendą... przy tych "dużo lepszych restauracjach" w Polsce)
axlgks napisał(a):Będąc teraz w Dubrowniku zostawiłem 420 kun za 2 dorosłe osoby i 2 dzieci (3 x makaron, 1 x same frytki, 2 piwa). Drogo w ch... ale jedzenie było przepyszne (...)
To jest drogo? :roll:

Jaceł napisał(a):czym różni się ryba z rusztu, od innej ryby z rusztu?
Oj różni się, różni.
Nie tylko "samą rybą" (choć to chyba robi największą różnicę), ale sposobem upieczenia, przyprawienia...
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 24.07.2021 19:44

Nie rozumiesz. Kupując (na przykładzie Orebica) doradę w Starym kapitanie, Andiamo czy Karace nie widzę różnicy.
Dla mnie smakują tak samo. Świetnie, ale tak samo. Różnice widzę np. w sałatce z hobotnic, bo tam są już wariacje co do ilości i wielkości składników.
Posolona ryba (tego samego gatunku i wielkości) nie różni się od innej posolonej ryby. Serio ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone