Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 21.07.2021 10:10

A ja kulturalnie napiszę - że niezgadzam się z tytułem i uznaję że to prowokacja :roll:
Uważam ze kuchnia jest prosta ale bardzo smaczna. Ryby? smakują, raz dostałem bardziej przypaloną na grillu, później dałem jeszcze jedną szansę i poszedłem w to samo miejsce - ryba była pyszniutka :). Pizza - smakuje, raz jest normalna a raz przepyszana. Ale co kto lubi. Moi znajomi pojechali do Neapolu i powiedzieli ze pizza tam to jest nagorszy chłam :), a to dlatego że lubią pół kilo kiełbasy i ketchup a nie 3 plasterki szynki i 4 listki rukoli. Frytki - smakują tak samo jak u nas. Dalej bez komentarza.
Oczywiście są inne oleje, przyprawy i wina, wiec nie ma co sie spodziewać że to będą Polskie smaki. Ale chyba po to ludzie jadą za granicę aby spróbować czegos innego? Acha i teraz z sarkazmem - załóżmy drugi wątek: dlaczego chorwacki adriatyk jest tak kiepski? bardzo słony, nie można otworzyć oczu, za ciepły i do tego ciagle świeci słońce... :lol:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 21.07.2021 10:21

Ja też lubię chorwacką kuchnię, szczególnie owoce morza. Autor wątku ich nie jada, a figurują w większości pozycji w menu. Może to też jest pośrednio przyczyną jego niezadowolenia? :roll: Jakoś próbuję to sobie wytłumaczyć, bo nie wiem, czy przez te 2 lata, gdy nie było mnie w Chorwacji tak się tam zepsuło, czy autor miał jakiegoś pecha i trafiał do lokali nastawionych typowo na turystów... Mam wrażenie, jakbym czytała o zupełnie innym miejscu.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2021 10:22

robertms napisał(a):
Bravik napisał(a):Pizza z ketchupem....tyle wystarczy. A ketchup to Tortex czy Dawtona?
Reszta bez komentarza. :roll:


#Bravik, zdziwiłbyś się z tą Dawtoną. Parę lat temu, w drodze do HR, zatrzymaliśmy się na obiad w SLO. Małe miasteczko/większa wioska. Na szybko zamówiliśmy pizzę, bo uniwersalnie, i poprosiliśmy o sos pomidorowy do niej. Wyobraź sobie, że kelner przyniósł właśnie ketchup Dawtony... :)

W "ketchupach" Dawtony i Tortexu nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. No, może to, że zabłądził do Słowenii. :oczko_usmiech:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 21.07.2021 10:34

Jestem mocno zdziwiony, że nowi użytkownicy mogą zakładać nowe tematy, primo. Secondo, gość ewidentnie pcha się w multikonto i trolling. Z miejsca banować zarówno multikonto jak i konto główne.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 21.07.2021 10:57

wikol napisał(a):Dla mnie to prowokacja by rozruszać trochę forum, temat szczepionek powoli zanika więc trzeba rzucić kolejny by wywołać g..wno burzę.

Nie myliłem się, 2 dni i już 5 stron dyskusji.
Ktoś maczał w tym palce.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 21.07.2021 11:03

Nigdy nie jadałem w restauracjach z gwiazdkami. Nawet Michelina. Może tam nie umieją gotować ;)
Ja w Chorwacji na obiady w konobacymh wydaje do ok 100kn na osobę. Staram się mniej. Raz trafiłem na słaby obiad. Poza tym było dobrze a bywało i bardzo dobrze.
Z reguły wracałem do tych konob wiele razy.
Kwestia gustu.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 21.07.2021 11:08

anakin napisał(a):Kolejny post w podobnym tonie i dołączysz do nich szybciutko.

Dzięki za ostrzeżenie, żywię nadzieję aby szanowny towarzysz był zawsze taki skrupulatny w respektowaniu regulaminu forum, a z tego co widzę to kilka punktów jest ewidentnie łamanych, oczywiście bez ostrzeżeń :lol: .

Wracając do tematu, jedzenie jest różne, gusta są różne. Nie każdemu musi smakować to co Makłowicz poleca, ajde :hut:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 11:59

Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne ?
Bo jeszcze się taki nie urodził , co by wszystkim dogodził :lol:
Pozdrowienia z przepysznej Chorwacji :papa:
Robertttt
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 21.07.2021 15:48

Ja również nigdy nie jadłem w restauracji z gwiazdkami - nie mój poziom cenowy, w Chorwacji byłem raptem tylko trzy razy w różnych miejscach ale nigdy nie trafiłem na coś "niezjadliwego". Mam jakiegoś niesamowitego farta albo jestem mało wybredny ale wszystko mi smakowało, czy to była pizza, czy owoce morza zawsze było dobre. Odnoszę wrażenie że problemem kolegi jest to że za kwotę którą zapłacił spodziewał się bóg wie czego. Gdyby za danie zapłacił 20 zł byłby zachwycony, zupa za 15 też była by smaczna ;) Chorwacja do tanich nie należy, ale za to co oferuje - cena moim zdaniem jest adekwatna.
Pozdrawiam
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2021 16:11

Habanero napisał(a):Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne ?
Bo jeszcze się taki nie urodził , co by wszystkim dogodził :lol:
Pozdrowienia z przepysznej Chorwacji :papa:


A najzabawniejszy w tym niby-wątku jest jego tytuł - od razu z góry założoną tezą. :roll:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 16:23

Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne ?
Bo jeszcze się taki nie urodził , co by wszystkim dogodził :lol:
Pozdrowienia z przepysznej Chorwacji :papa:


A najzabawniejszy w tym niby-wątku jest jego tytuł - od razu z góry założoną tezą. :roll:

Tak mi się skojarzyło... :wink:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2021 16:40

:mrgreen: :oczko_usmiech:
azrael
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 21.07.2021 17:41

Ogólnie rzecz biorąc od połowy pobytu dałem sobie spokój z poszukiwaniami i mocno zniesmaczony resztę czasu przebrnąłem na tostach i zupkach chińskich przywiezionych z Polski.

i tak trzymaj :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 17:49

Mnnnniaaaaaammmmmm :wink: :oczko_usmiech: :papa:
20210715_200555 (2).jpg
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4894
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.07.2021 17:56

Bez ketchupu 8O 8O 8O
Bleee :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone