Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.07.2021 19:59

Jaceł napisał(a):Nie rozumiesz (...)
Co napisano, to zrozumiałem.
Chyba że w międzyczasie zmieniło się znaczenie słowa "inny" :roll:
Bo wiesz, podobnie przy "to samo" i "takie samo" różnica jest zasadnicza.
Chodzić tydzień w tej samej koszuli, a chodzić tydzień w takiej samej koszuli... :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.07.2021 20:56

W Czechach, na Węgrzech, w Polsce, często zamawiając danie z menu, słyszałem, że już się skończyło i polecamy coś innego ... W Chorwacji nigdy.
Dzisiaj pyszny tuńczyk i genialna Mućkalica :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.07.2021 22:23

...no cóż, kuchnia chorwacka jest dosyć zróżnicowana.

Nie powiem jednak, że mi nie smakuje. Osobiście też bardzo lubię ich dania grillowane, np. wszelkiego rodzaju mięsa, lignije, skampi, czy ryby na žaru.
Do tego również owoce morza, czy dania ispod peke, jagnięcinę, wieprzowinę z przyprawami, na pewno i koniecznie z czosnkiem i białym winem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2021 12:14

Zgadzam sie w zupelnosci z rozczarowanym. Moja druga wizyta w Chorwacji i jak zwykle zawod pod wzgledem kulinarny. Tak jak podkreslil rozczarowany - zeby zjesc smacznie i dobrze, trzeba byc srednia klasa, ale w Niemczech. Bo za 100/200 PLN za posilek to w Chorwacji dostanie sie rybke, ktorej glowna zawartosc stanowia osci, skora i glowa, a nie mieso. Z rozkosza wrocilem do Polski i pojechalem w swoje gory, gdzie moge zjesc wspanialego, swiezego psraga wedzonego na cieplo przy uzyciu czeresni. To ma dopiero smak i jakosc, a w kwocie 200 PLN moze pojesc cala rodzina.

Smiac mi w ogole sie chce, jak czytam zachwyty na temat bazy noclegowej i okreslaniu tych ludzi, ktorzy wynajmuja ten PRLowski standard, mianem gospodarzy. Dla mnie to jest szok, ze praktycznie cala baza noclegowa wzdluz linii brzegowej jest w rekach chorwackich januszy wynajmu. Do tej pory pamietam, jak jeden naganiasz w cenie 70 EUR, oferowal nocleg w zaplesnialej polpiwnicy i juz kazal mi sie rozpakowywac, bo lepiej nie bedzie. Juz nie mowiac o tym, ze na kazdej rzeczy chca oszukac - zajezdzasz czyms lepszym niz Skoda i od razu stawki w gore. Nienawidze czegos takiego.

Mimo wszystko, dla mnie Chorwacja ma swoj urok - ale nie sa to tamtejsci ludzie i jedzenie, a walory przyrodnicze.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 26.07.2021 13:01

Aga, widocznie masz pecha albo źle szukasz. Ja rezerwuję noclegi przez internet. Mam swoje wymagania co do standardu i w realu zawsze wszystko się zgadza. Może dlatego że czytam też opinie i oceny innych.
Co do jedzenia to też najwidoczniej mamy inne doświadczenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2021 13:21

aga69 napisał(a):Zgadzam sie w zupelnosci z rozczarowanym. Moja druga wizyta w Chorwacji i jak zwykle zawod pod wzgledem kulinarny. Tak jak podkreslil rozczarowany - zeby zjesc smacznie i dobrze, trzeba byc srednia klasa, ale w Niemczech. Bo za 100/200 PLN za posilek to w Chorwacji dostanie sie rybke, ktorej glowna zawartosc stanowia osci, skora i glowa, a nie mieso. Z rozkosza wrocilem do Polski i pojechalem w swoje gory, gdzie moge zjesc wspanialego, swiezego psraga wedzonego na cieplo przy uzyciu czeresni. To ma dopiero smak i jakosc, a w kwocie 200 PLN moze pojesc cala rodzina.

Smiac mi w ogole sie chce, jak czytam zachwyty na temat bazy noclegowej i okreslaniu tych ludzi, ktorzy wynajmuja ten PRLowski standard, mianem gospodarzy. Dla mnie to jest szok, ze praktycznie cala baza noclegowa wzdluz linii brzegowej jest w rekach chorwackich januszy wynajmu. Do tej pory pamietam, jak jeden naganiasz w cenie 70 EUR, oferowal nocleg w zaplesnialej polpiwnicy i juz kazal mi sie rozpakowywac, bo lepiej nie bedzie. Juz nie mowiac o tym, ze na kazdej rzeczy chca oszukac - zajezdzasz czyms lepszym niz Skoda i od razu stawki w gore. Nienawidze czegos takiego.

Mimo wszystko, dla mnie Chorwacja ma swoj urok - ale nie sa to tamtejsci ludzie i jedzenie, a walory przyrodnicze.

Byłeś/byłaś kiedyś w Chorwacji , czy opinie tworzysz na bazie tego co da się wyczytać na forach?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 26.07.2021 14:53

aga69 napisał(a):Zgadzam sie w zupelnosci z rozczarowanym. Moja druga wizyta w Chorwacji i jak zwykle zawod pod wzgledem kulinarny. Tak jak podkreslil rozczarowany - zeby zjesc smacznie i dobrze, trzeba byc srednia klasa, ale w Niemczech. Bo za 100/200 PLN za posilek to w Chorwacji dostanie sie rybke, ktorej glowna zawartosc stanowia osci, skora i glowa, a nie mieso. Z rozkosza wrocilem do Polski i pojechalem w swoje gory, gdzie moge zjesc wspanialego, swiezego psraga wedzonego na cieplo przy uzyciu czeresni. To ma dopiero smak i jakosc, a w kwocie 200 PLN moze pojesc cala rodzina.

Smiac mi w ogole sie chce, jak czytam zachwyty na temat bazy noclegowej i okreslaniu tych ludzi, ktorzy wynajmuja ten PRLowski standard, mianem gospodarzy. Dla mnie to jest szok, ze praktycznie cala baza noclegowa wzdluz linii brzegowej jest w rekach chorwackich januszy wynajmu. Do tej pory pamietam, jak jeden naganiasz w cenie 70 EUR, oferowal nocleg w zaplesnialej polpiwnicy i juz kazal mi sie rozpakowywac, bo lepiej nie bedzie. Juz nie mowiac o tym, ze na kazdej rzeczy chca oszukac - zajezdzasz czyms lepszym niz Skoda i od razu stawki w gore. Nienawidze czegos takiego.

Mimo wszystko, dla mnie Chorwacja ma swoj urok - ale nie sa to tamtejsci ludzie i jedzenie, a walory przyrodnicze.


aga69 uciekaj bo Cię tu ukamieniują, wszak nie wolno tak krytykować (w tym wypadku wyrażać własnego zdania) Chorwacji, a przede wszystkim jej kuchni i jej mieszkańców :mrgreen: :twisted:
Ostatnio edytowano 26.07.2021 15:29 przez ApropoDefacto, łącznie edytowano 1 raz
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 26.07.2021 15:16

ApropoDefacto napisał(a):
Dziewczyno uciekaj bo Cię tu ukamieniują, wszak nie wolno tak krytykować (w tym wypadku wyrażać własnego zdania) Chorwacji, a przede wszystkim jej kuchni i jej mieszkańców :mrgreen: :twisted:


Ale ta Twoja Dziewczyna to facet! Przeczytaj jeszcze raz i zwróć uwagę jak odmienia czasowniki...

:mrgreen: :mrgreen:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 26.07.2021 15:29

Posiłkowałem się nickiem, na formę nie zwróciłem zupełnie uwagi :mrgreen: dzięki już poprawiam! 8)
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 26.07.2021 20:05

ApropoDefacto napisał(a):Posiłkowałem się nickiem, na formę nie zwróciłem zupełnie uwagi :mrgreen: dzięki już poprawiam! 8)


W pełni Cię rozumiem. Swoją drogą to dziwne, że facet(?) przyjmuje nick aga. Ale w dzisiejszym świecie nie takie rzeczy "fizjologom się śniły" (to z Kiepskich) :lol:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 26.07.2021 20:10

Uprzejma prośba o powrót do tematu... :idea:
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 06.08.2021 21:58

Smak lodów ok, ale roztapiają się expresowo.W 2018 takich sytuacji nie było.Czyżby spadek jakości??Temp podobna.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 08.08.2021 11:16

Nie jestem smakoszem kuchni chorwackiej chociaż jestem nie wybredny w jedzeniu. Dania nad morzem przygotowywane na szybko. To i nie ma się co dziwić, że nie zabijają smakiem. Zresztą od dawna na własnej skórze uważam, że kuchnia chorwacka podobnie jak i słowacka jest słaba. W tym roku próbowałem wieprzowego odrezaka z nadzieniem i nadziewany filet z serem żółtym i pieczarkami kurczaka. Fatalne dania. Dlatego zamawiam tylko kalmary smażone w krążkach, ryby i mule. Dania bywają przesolone co może świadczyć o ukrywaniu ich świeżości. Szkoda stania w kolejce po stolik i delektowania się nie wiadomo czym. Kuchnia węgierska bije o głowę chorwacką. No i te naciąganie przez kelnerów, dopisywanie do rachunku nie zamówionych dodatków, surówek dopełnia wszystkiego.
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 08.08.2021 11:44

Smakuje, nie smakuje - rzecz gustu. Jeden lubi kminek lub anyż, drugi ma odruch wymiotny gdy tylko słyszy te nazwy. Nam ich potrawy z grilla bardzo smakują i odwiedziny w małych grill barach są stałym punktem naszego urlopu. Nie spotkaliśmy jeszcze dorady lub makreli żeby miała więcej ości niż mięsa.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.08.2021 12:07

Krzyś spojrzał na Tygryska i rzekł:
- Jak ja nie lubię Puchatka.
Tygrysek odpowiedział:
- Nie lubisz, to go nie jedz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone