Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja we wrześniu trochę tu i trochę tam

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.09.2013 16:37

Jej... zepsuty samochód to chyba jeden z największych spełnionych koszmarów przy takim wyjeździe.. :( Mam nadzieję,że przynajmniej doświadczenie jest cenne i jeśli coś takiego się przeżyje ,praWdopodobnie drugi raz już się nie przytrafi, czego życzę :)

Mijałam nieraz w Chorwacji zepsute na poboczu auta, w korku i upale ten widok jest jeszcze częstszy...Np droga do granicy z Czarnogórą biegnie pod górkę, stałam tam w korku w kosmicznym upale, samochody padały jak muchy 8O...

Drogi Chorwackie są wymagające, niejeden samochód tam poległ...

Pozdrawiam.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 26.09.2013 07:58

Witam.
Niezłe przygody. Myślę, że wszystko dobrze się skończyło i pozostały wspaniałe wspomnienia
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 26.09.2013 09:26

Dzień III i IV: środa, czwartek: Tribunj i Vodice
Więc po ekscytujących przygodach dnia poprzedniego, odłożyliśmy na "półeczkę" problemy, przecież jesteśmy na wakacjach, jakieś awarie nie są w stanie zepsuć nam wyjazdu no nie :mrgreen:

Plaża w Tribunj, tam natknęliśmy się na dead body: :roll:

Obrazek

Córa wieczorem ujeżdżała portowego osiołka:

Obrazek

Zmęczeni spacerkiem przystajemy na Ozujsko, ja normalne, żona radlerek:

Obrazek

Zwiedzamy Vodice, Historyczna mapka:

Obrazek

Z wąskimi uliczkami będziemy musieli poczekać, zwiedzając inne miasta, w Vodicach jest szeroko:

Obrazek

W pobliskiej konobie zaraz będzie pizza, jak my to lubimy PUSTO !!! Wszystko dla nas:

Obrazek

Wspomniana pierwsza w te wakacje pizza JUMBO:

Obrazek

Po napełnienie brzuszków, trzeba odpocząć, bo nogi nie chcą iść dalej :P :

Obrazek

Antoś też rwie się do obiektywu, a co:

Obrazek

Zakotwiczymy tutaj na chwilkę, znowu jedzenie :mrgreen: , tym razem lody, muszę powiedzieć że znaleźliśmy jedną lodziarnię gdzie lody były smaczne, zdarzało się w Tribunj (obok parkingu płatnego) że lody były jakby dmuchane powietrzem o chemicznych smakach - feee, to samo było w Vodicac - więc aby znaleźć tę właściwą musieliśmy troszkę popróbować tu i tam:

Obrazek

Ten CHRYSTUS z drutu kolczastego robi wrażenie:

Obrazek

Przepiękne dojrzałe kiwi, aż chce się wyciągnąć rękę i zerwać :mrgreen: Muszę przyznać że wrzesień w Chorwacji to jeden z piękniejszych jeśli chodzi o drzewa i krzewy - wszystko akurat owocuje, owoce są już piękne i dojrzałe, no i oczywiście nie wspominając o winogronie:

Obrazek
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 26.09.2013 10:10

przysiąde i ja :wink: pizza naprawdę ogromna :mrgreen:
grzeslaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzeslaw » 26.09.2013 10:56

Fajna relacja, czekamy na więcej.
Mam jeszcze pytanie odnośnie aparatu: zadowolony jesteś?
Ja aktualnie ma Sony HX1 ale wiadomo już nie jest to nowy model i właśnie się zastanawiam nad
nowym HX200. Jakie są twoje wrażenia. Ja generalnie nie jestem profesjonalistą ale zależy mi na ładnych czystych zdjęciach. Taki zaawansowany amator. Interesują mnie szczególnie zdjęcia nocą, bo to jakby jest wyznacznikiem jakości aparatu.
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 26.09.2013 12:13

Obrazek
no i zrobiłam się głodna :D
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 26.09.2013 14:41

grzeslaw napisał(a):Fajna relacja, czekamy na więcej.
Mam jeszcze pytanie odnośnie aparatu: zadowolony jesteś?
Ja aktualnie ma Sony HX1 ale wiadomo już nie jest to nowy model i właśnie się zastanawiam nad
nowym HX200. Jakie są twoje wrażenia. Ja generalnie nie jestem profesjonalistą ale zależy mi na ładnych czystych zdjęciach. Taki zaawansowany amator. Interesują mnie szczególnie zdjęcia nocą, bo to jakby jest wyznacznikiem jakości aparatu.


Mówisz i masz, fotki z zachodów i nie tylko - Okolice z Primosten, góra z kościółkiem Tribunj.
Pod zdjęciami napiszę Ci co nieco o HX200:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Więc tak, z aparatu jestem bardzo zadowolony, mam go około 10 miesięcy, cykam dużo, wszędzie właściwie gdzie idziemy bierzemy aparat ze sobą. Co mi osobiście bardzo pasuje to zdjęcia panoramiczne, filmy z jakością HD (naprawdę są świetne, na 42 calowym telewizorze wyglądają jak z DVD), świetne możliwości nastawy własnej, tematyczne nastawy, np. załączanie lampy tam gdzie w sumie nie trzeba, daje to piękne efekty, efekt pięknej skóry zauważyłem że zdjęcia ogólnie scenerii wychodzą ok. Dużo bym jeszcze pisał, ale chciałbym się uchronić od komentarzy forumowiczów, którzy robią profesjonalniejsze zdjęcia - rozumiesz na pewno odezwała by się krytyka :mrgreen: :papa:
Dianka_h
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dianka_h » 28.09.2013 16:44

Również chętnie przysiąde i czekam na ciąg dalszy, bo fajnie się zapowiada :-)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.09.2013 17:55

KDW napisał(a):Obrazek


...jaki słodziak z tego Waszego Antosia :D
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 13.12.2013 01:21

Noooo pięknie - Twoja relacja, a mnie nie ma jeszcze w rządku :D

Grzecznie się dosiadami czekam na ciąg dalszy :D

I zobacz, jak się poplątały nasze ścieżki ;) My mieliśmy wylądować w Tribunj (początkowo), a Wy na Makarskiej - a wyszło odwrotnie :D
Za to my w 2014 uderzamy na Tribunj (dlatego tym bardziej chętnie zasiądę do Twojej relacji :) ), a Wam polecam ogromnie Brelę i okolice :D

A - no i patrząc na sam początek Waszych horrorystycznych przygód, to - nie miej mi tego za złe ;) - ale nie żałuję, że nie jechaliśmy jednak razem ;) :D :D :D My generalnie wolimy spokojnie i bez takich "atrakcji" :)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja we wrześniu trochę tu i trochę tam - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone