Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy z góry się płaci za apartamenty?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SIWY102
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.08.2005
czy z góry się płaci za apartamenty?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SIWY102 » 30.08.2005 08:23

Witam wszystkich,
Mam pytanko czy jadąc w ciemno i wybierająć jakiś apartament, płaci się od razu z góry, określając jednocześnie ilość dni, czy dopiero na koniec i czy spisuje się jakąs umowę, będę wdzięczny za odpowiedzi - pierwszy raz do Chorwacji :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.08.2005 08:40

Opłatę uiszczasz z góry określając liczbę dni. Wraz z opłatą powinieneś otrzymać dokument zameldowania (policja ma prawo żądać tego od Ciebie)Pozdrawiam.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 30.08.2005 15:18

madzia1981 napisał(a):Opłatę uiszczasz z góry określając liczbę dni. Wraz z opłatą powinieneś otrzymać dokument zameldowania (policja ma prawo żądać tego od Ciebie)Pozdrawiam.


ooops....
Nie płaciłem z góry i nie dostałem pokwitowania ............
Ale nic to - wróciłem zdrowy, szczęśliwy i w ogóle.
Ale do rzeczy. Faktem jest, że płaciłem na drugi dzień po przyjeździe, ale też tylko i wyłącznie z własnej inicjatywy. Gosposia zapytała czy chcę pokwitowanie, a ja że nie. Chyba nie ma reguły - oczywiście oprócz meldunku - to oblig. Co kraj to obyczaj.
PZDR
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 30.08.2005 17:50

Raz tylko płaciłem z góry bo wiedziałem ile dni będę mieszkał a przeważnie w połowie pobytu, lecz nikt z gospodarzy tego nie żądał - chciałem mieć to " z głowy". Kartę meldunkową dostałem raz i to w tym roku u jednych gospodarzy, rachunku nigdy.

Pozdrawiam :wink:
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 30.08.2005 18:42

Ja też płaciłem chyba na drugi lub trzeci dzień chcąc mięc to już z głowy
kwota ta była zgodna z ilością dni ,które rezerwowałem przez internet
nie zawsze dostawałem pokwitowanie. :D

pzdr :papa: :papa:
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 30.08.2005 22:22

Chorwacja to wyluzowany kraj, nie ma tam zasad i regul.
Pozdrawiam :D
kape
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kape » 01.09.2005 09:12

W Chorwacji maja pełne zaufanie do turystów. W zeszłym roku, w Rogoznicy, wiedziałem że będę 10-14 dni, gospodarz wyjechał do Niemiec, wziął ode mnie za 10 dni a resztę miałem zostawić w pokoju. Mało tego, poinformowałem go ze przyjada znajomi, zostawił mi więc klucze do dwóch apartamentów, żeby sobi wybrali. Na koniec, zadzwoniłem, podziękowałem, zostawiłem pieniądze w pokoju. W PL raczej rzadko spotykane :D

W tym roku płaciłem na koniec, nie płaciłem klimatycznego i nie dostałem żadnego papierka w więc nigdzie nie lubia płacić podatków i chyba wiedzą że z Polacy to zrozumieją :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 01.09.2005 11:25

kape napisał(a):W tym roku płaciłem na koniec, nie płaciłem klimatycznego i nie dostałem żadnego papierka w więc nigdzie nie lubia płacić podatków i chyba wiedzą że z Polacy to zrozumieją :D


To troszkę nie tak :) Od tego sezonu właścicieli apartamentów obowiązują 2 formy opłaty klimatycznej (do wyboru): albo płacą od każdego człowieka wg określonej stawki, albo płacą ryczałtem za cały rok za łóżko. Ryczałt wprowadzono właśnie po to, żeby i Chorwaci płacili podatki :) Od przyszłego sezonu ma być obowiązująca tylko ta druga forma.

Plumek
altE
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) altE » 05.09.2005 09:47

ode mnie nikt nie chciał zapłaty z góry... Zapłaciłem 2 dni przed odjazdem... bez rachunku... bez opłaty klimatycznej ;)

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
czy z góry się płaci za apartamenty?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone