Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Pakostane to dobry wybór?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012
Czy Pakostane to dobry wybór?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 28.12.2012 11:59

Witam wszystkich użytkowników!

Planujemy ze znajomymi w 2013 sam początek lipca jechać 1 raz do Cro. Dwie rodziny 2+1 i 2+2 dzieci 5,12,12 lat na 10-14 dni.
Przypadkowo znaleźliśmy miejscowość Pakostane do wypoczynku. Jeśli ktoś był tam to proszę o parę słów czy z dzieciakami to dobry wybór odnośnie plaży itd. i ogólnie jak tam z tym miejscem no i ewentualnie jakieś namiary na apartmany.

Pozdrawiam
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 28.12.2012 13:48

Witam
W Pakostane byliśmy w tym roku był to nasz 5 wyjazd. Jeżeli chodzi o miejscowość to wszystko zależy czy chcesz spokojnej miejscowości czy raczej imprezowej. Porównując Pakostane do Nowaliji na Pagu , RAB 2 razy Omis, Biograd , w/g mnie była to najspokojniejsza miejscowość i dlatego kolejne wakacje również w Pakostane od początku lipca. Plaży są oczywiście dla każde coś (kamieniste, betonowe drobne kamyczki oraz jest plaża piaszczysta jak u nas tylko niestety płatna chyba coś koło 30 kun od osoby dorosłej).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2012 14:19

grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 28.12.2012 14:28

Dzięki za szybką odpowiedź. jak dobrze pójdzie to się spotkamy bo również planujemy na początku lipca. A czy masz może namiary na apartamenty? Nam pasuje akurat spokojna okolica. a jak tam sytuacja ze sklepami tanimi marketami i czy jest dostęp do świeżej rybko od rybaków?
grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 28.12.2012 14:30


przed chwilą właśnie to czytałem :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2012 14:35

grzesiek32
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 28.12.2012 14:57

koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 28.12.2012 15:55

Sklepików jest sporo a jeżeli interesuje cię większy market to w biogradzie oddalonym o chyba 8 km są markety lidl itp. . Rybkę świeżą też można kupić natomiast jeżeli chodzi o kwatery to namiarów nie brałem ponieważ jadę do tego samego właściciela co w tym roku.
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 28.12.2012 16:47

Byliśmy w Pakostane 3 razy na kempingu Kozarica. Nam się miejscowość bardzo podobała, chociaż tego lata dwa razy jakieś dicho było w Pine Beach Club-ie i mieliśmy całą noc nieprzespaną.
Jeżeli chodzi o rybki to można zakupić na targu codziennie rano, akurat to co rybacy z nocnych połowów przywożą, a zagłębiając się w uliczki można zaleźć wiekowe babcinki sprzedające tradycyjną Travarice (pycha), oliwy oraz wina.
Plaża jak już wyżej napisano, dla każdego coś miłego, jeżeli chodzi o nurkowanie to polecam wypożyczyć sobie rowerek wodny i podpłynąć do pobliskich wysepek wokół których można znaleźć masę życia morskiego. No i jako ciekawostka, w tym roku na dwóch z nich wypasane były owce. Rano miały dowożoną wodę i jedzenie. Usłyszeć o świcie beczenie owcy gdzieś znad morza - bezcenne :-)
Kilka zdjęć z Pakostane znajdziesz na moim blogu
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 10.01.2013 11:42

Czy może ktoś podać namiary na sprawdzone przez forumowiczów kwatery w Pakostane lub bliskiej okolicy?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.01.2013 15:34

b@rt napisał(a):Byliśmy w Pakostane 3 razy na kempingu Kozarica. Nam się miejscowość bardzo podobała, chociaż tego lata dwa razy jakieś dicho było w Pine Beach Club-ie i mieliśmy całą noc nieprzespaną.
Jeżeli chodzi o rybki to można zakupić na targu codziennie rano, akurat to co rybacy z nocnych połowów przywożą, a zagłębiając się w uliczki można zaleźć wiekowe babcinki sprzedające tradycyjną Travarice (pycha), oliwy oraz wina.
Plaża jak już wyżej napisano, dla każdego coś miłego, jeżeli chodzi o nurkowanie to polecam wypożyczyć sobie rowerek wodny i podpłynąć do pobliskich wysepek wokół których można znaleźć masę życia morskiego. No i jako ciekawostka, w tym roku na dwóch z nich wypasane były owce. Rano miały dowożoną wodę i jedzenie. Usłyszeć o świcie beczenie owcy gdzieś znad morza - bezcenne :-)
Kilka zdjęć z Pakostane znajdziesz na moim blogu
A na wysepce tej z owcami żmije :wink: Kilka lat temu popłynąłem tam pontonem z tzw ciekawości-fajny widok,ale jak ekipa zobaczyła żmiję to wszyscy wracali skałami .Każdy wiał w swoją stronę my do pontonu a zwierzątko :wink: w szczelinę skalną.Oczywiście nie straszę bo to mogło być wszędzie a owieczki też były
b@rt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 15.01.2013 15:43

pawelh napisał(a):A na wysepce tej z owcami żmije :wink: Kilka lat temu popłynąłem tam pontonem z tzw ciekawości-fajny widok,ale jak ekipa zobaczyła żmiję to wszyscy wracali skałami .Każdy wiał w swoją stronę my do pontonu a zwierzątko :wink: w szczelinę skalną.Oczywiście nie straszę bo to mogło być wszędzie a owieczki też były


Żmiji akurat na wysepce nie udało nam się zobaczyć, natomiast kierując się na dziką plażę, patrząc od morza w lewo od kempingu, kilka razy ładne okazy na ścieżce się wygrzewały
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.01.2013 16:16

To była zawsze nasza ulubiona plaża,ale dla odmiany tam nigdy ich nie spotkałem :wink:
przem1978
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 24.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) przem1978 » 22.05.2013 22:31

ja planowo wjeżdżam do Pakostane 30.06.2013 ok godz. 12 w południe :)

aha, 01.07.2013 Chorwacja wchodzi do UE - już mnie boli głowa :)
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 23.05.2013 07:40

przem1978 napisał(a):ja planowo wjeżdżam do Pakostane 30.06.2013 ok godz. 12 w południe :)

aha, 01.07.2013 Chorwacja wchodzi do UE - już mnie boli głowa :)


Witam
Również startujemy 30.06.2013 do Pakostane hehe tylko wyjazd zaplanowany jest na 16 :) całkiem możliwe że gdzieś się spotkamy. Macie już coś zarezerwowane czy wyjazd w ciemno?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Czy Pakostane to dobry wybór?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone