Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czy Pakostane to dobry wybór?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzesiek32
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 28.12.2012 11:59

Witam wszystkich użytkowników!

Planujemy ze znajomymi w 2013 sam początek lipca jechać 1 raz do Cro. Dwie rodziny 2+1 i 2+2 dzieci 5,12,12 lat na 10-14 dni.
Przypadkowo znaleźliśmy miejscowość Pakostane do wypoczynku. Jeśli ktoś był tam to proszę o parę słów czy z dzieciakami to dobry wybór odnośnie plaży itd. i ogólnie jak tam z tym miejscem no i ewentualnie jakieś namiary na apartmany.

Pozdrawiam
koledr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 28.12.2012 13:48

Witam
W Pakostane byliśmy w tym roku był to nasz 5 wyjazd. Jeżeli chodzi o miejscowość to wszystko zależy czy chcesz spokojnej miejscowości czy raczej imprezowej. Porównując Pakostane do Nowaliji na Pagu , RAB 2 razy Omis, Biograd , w/g mnie była to najspokojniejsza miejscowość i dlatego kolejne wakacje również w Pakostane od początku lipca. Plaży są oczywiście dla każde coś (kamieniste, betonowe drobne kamyczki oraz jest plaża piaszczysta jak u nas tylko niestety płatna chyba coś koło 30 kun od osoby dorosłej).
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2012 14:19

grzesiek32
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 28.12.2012 14:28

Dzięki za szybką odpowiedź. jak dobrze pójdzie to się spotkamy bo również planujemy na początku lipca. A czy masz może namiary na apartamenty? Nam pasuje akurat spokojna okolica. a jak tam sytuacja ze sklepami tanimi marketami i czy jest dostęp do świeżej rybko od rybaków?
grzesiek32
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 28.12.2012 14:30

przed chwilą właśnie to czytałem :)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2012 14:35

grzesiek32
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek32 » 28.12.2012 14:57

koledr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 28.12.2012 15:55

Sklepików jest sporo a jeżeli interesuje cię większy market to w biogradzie oddalonym o chyba 8 km są markety lidl itp. . Rybkę świeżą też można kupić natomiast jeżeli chodzi o kwatery to namiarów nie brałem ponieważ jadę do tego samego właściciela co w tym roku.
b@rt
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 28.12.2012 16:47

Byliśmy w Pakostane 3 razy na kempingu Kozarica. Nam się miejscowość bardzo podobała, chociaż tego lata dwa razy jakieś dicho było w Pine Beach Club-ie i mieliśmy całą noc nieprzespaną.
Jeżeli chodzi o rybki to można zakupić na targu codziennie rano, akurat to co rybacy z nocnych połowów przywożą, a zagłębiając się w uliczki można zaleźć wiekowe babcinki sprzedające tradycyjną Travarice (pycha), oliwy oraz wina.
Plaża jak już wyżej napisano, dla każdego coś miłego, jeżeli chodzi o nurkowanie to polecam wypożyczyć sobie rowerek wodny i podpłynąć do pobliskich wysepek wokół których można znaleźć masę życia morskiego. No i jako ciekawostka, w tym roku na dwóch z nich wypasane były owce. Rano miały dowożoną wodę i jedzenie. Usłyszeć o świcie beczenie owcy gdzieś znad morza - bezcenne :-)
Kilka zdjęć z Pakostane znajdziesz na moim blogu
Flacha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 10.01.2013 11:42

Czy może ktoś podać namiary na sprawdzone przez forumowiczów kwatery w Pakostane lub bliskiej okolicy?
pawelh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.01.2013 15:34

b@rt napisał(a):Byliśmy w Pakostane 3 razy na kempingu Kozarica. Nam się miejscowość bardzo podobała, chociaż tego lata dwa razy jakieś dicho było w Pine Beach Club-ie i mieliśmy całą noc nieprzespaną.
Jeżeli chodzi o rybki to można zakupić na targu codziennie rano, akurat to co rybacy z nocnych połowów przywożą, a zagłębiając się w uliczki można zaleźć wiekowe babcinki sprzedające tradycyjną Travarice (pycha), oliwy oraz wina.
Plaża jak już wyżej napisano, dla każdego coś miłego, jeżeli chodzi o nurkowanie to polecam wypożyczyć sobie rowerek wodny i podpłynąć do pobliskich wysepek wokół których można znaleźć masę życia morskiego. No i jako ciekawostka, w tym roku na dwóch z nich wypasane były owce. Rano miały dowożoną wodę i jedzenie. Usłyszeć o świcie beczenie owcy gdzieś znad morza - bezcenne :-)
Kilka zdjęć z Pakostane znajdziesz na moim blogu
A na wysepce tej z owcami żmije :wink: Kilka lat temu popłynąłem tam pontonem z tzw ciekawości-fajny widok,ale jak ekipa zobaczyła żmiję to wszyscy wracali skałami .Każdy wiał w swoją stronę my do pontonu a zwierzątko :wink: w szczelinę skalną.Oczywiście nie straszę bo to mogło być wszędzie a owieczki też były
b@rt
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) b@rt » 15.01.2013 15:43

pawelh napisał(a):A na wysepce tej z owcami żmije :wink: Kilka lat temu popłynąłem tam pontonem z tzw ciekawości-fajny widok,ale jak ekipa zobaczyła żmiję to wszyscy wracali skałami .Każdy wiał w swoją stronę my do pontonu a zwierzątko :wink: w szczelinę skalną.Oczywiście nie straszę bo to mogło być wszędzie a owieczki też były

Żmiji akurat na wysepce nie udało nam się zobaczyć, natomiast kierując się na dziką plażę, patrząc od morza w lewo od kempingu, kilka razy ładne okazy na ścieżce się wygrzewały
pawelh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.01.2013 16:16

To była zawsze nasza ulubiona plaża,ale dla odmiany tam nigdy ich nie spotkałem :wink:
przem1978
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) przem1978 » 22.05.2013 22:31

ja planowo wjeżdżam do Pakostane 30.06.2013 ok godz. 12 w południe :)

aha, 01.07.2013 Chorwacja wchodzi do UE - już mnie boli głowa :)
koledr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 23.05.2013 07:40

przem1978 napisał(a):ja planowo wjeżdżam do Pakostane 30.06.2013 ok godz. 12 w południe :)

aha, 01.07.2013 Chorwacja wchodzi do UE - już mnie boli głowa :)

Witam
Również startujemy 30.06.2013 do Pakostane hehe tylko wyjazd zaplanowany jest na 16 :) całkiem możliwe że gdzieś się spotkamy. Macie już coś zarezerwowane czy wyjazd w ciemno?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019