Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy klimatyzacja w samochodzie jest niezbędna?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009
Czy klimatyzacja w samochodzie jest niezbędna?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 25.07.2009 20:46

Witam
Jadę pierwszy raz do Chorwacji i zastanawiam się czy dam radę bez klimatyzacji. Nie bardzo mnie teraz stać żeby założyć w aucie klimę.
Jadę w drugiej połowie sierpnia na wyspę Pag.
Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 25.07.2009 20:57

bartom napisał(a):Witam
Jadę pierwszy raz do Chorwacji i zastanawiam się czy dam radę bez klimatyzacji. Nie bardzo mnie teraz stać żeby założyć w aucie klimę.
Jadę w drugiej połowie sierpnia na wyspę Pag.
Pozdrawiam


20 lat bez niej jeździłem ..... i żyję. Będziesz miał po prostu ciepełko i "zero" powodu że zamiast urlopu będziesz miał problem ze zdrowiem.
( syn do tej pory zamiast normalnie mówić ...."pieje". Tak mu ta klima wyszła na zdrowie. Oczywiście - podróżował swoim automobilem).
Ja osobiście za tym "cudem" nie przepadam ale skoro już jest to czasami ją włączę ale bez euforii.
GRZEGORZ 04567
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZEGORZ 04567 » 25.07.2009 21:21

hej,

zaplanuj sobie ewentualnie wjazd do CRO nad ranem.
ale moim zdaniem spokojnie sobie poradzisz.

pozdrav
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 25.07.2009 21:23

Sopko dasz radę ja jeżdżę bez klimy i jak widzisz żyje :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2009 21:26

-Yaro- napisał(a):... ja jeżdżę bez klimy i jak widzisz żyje :wink:

Ja jeździłem z i bez i też żyję :lol:
Jedź na nocke wtedy problem Ci odpadnie :wink:
Jakbyś pytał dodatkowo o gps to bez mego też można spokojnie się obejść :lol:
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 25.07.2009 21:45

Zaplanowałem wycieczkę na wyspę krk. Chciałem tam dotrzeć z Pagu promem Žigljen - Prizna; potem wzdłuż morza i mostem na krk. Drugą wycieczkę do Sibenika nad rzekę krka (wodospady) też trasą wzdłuż morza i stąd pytałem o klimę bo troszkę chcę tam pojeździć także po wyspie Pag.
Pozdr.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 25.07.2009 22:11

Zwykle pada odpowiedź: "przez xx lat jeździłem bez klimy i żyję". Warto więc uzupełnić tę "wiedzę" o drobne szczegóły, które czekają delikwenta nie posiadającego AC. Musisz liczyć się z tym, że w niesprzyjających okolicznościach wszyscy pasażerowie będą się pocić jak cholera, wszystkim będzie nieznośnie za gorąco, za duszno. Ratunkiem jest rozwalenie okien na przestrzał, a i to nie zawsze pomaga/jest możliwe (osoby wrażliwe na przeciągi, dzieci, etc), stosowanie przesłon z ciemnej tkaniny, mocowanych na przyssawki do szyb (dostępne w marketach za kilka pln). Włączenie nadmuchu na max niewiele daje - z otworów zasuwa gorące powietrze, rzędu 35-45stC, a najgorzej jest podczas stania i wleczenia się w korkach, na czerwonym świetle, postoju. Zdarzyć się może, że sól pozostająca w okolicy powiek po odparowaniu potu, najnormalniej w świecie będzie Ci drażniła niemiłosiernie spojówki. Koszulka będzie mokra, plecy będą Ci się kleić do oparcia, pas bezpieczeństwa będzie drażnił skórę w miejscu przylegania. Po kilku godzinach takiej jazdy będziesz - niewspółmiernie do upływającego czasu - bardzo zmęczony. Rodzina też, nie mniej. Znużenie i towarzysząca mu senność=zwiększone ryzyko wypadku. Szczególnie źle takie warunki jazdy znoszą dzieci i osoby starsze. Należy sporo pić, najlepiej wodę mineralną niegazowaną. Więcej picia=większa diureza (mimo pocenia się i wydychania pary wodnej)= częstsza potrzeba zatrzymywania się za potrzebą.
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 25.07.2009 22:58

Czyli jednym słowem będzie ciężko bez klimy poruszać się po chorwacji
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.07.2009 09:25

bartom napisał(a):Czyli jednym słowem będzie ciężko bez klimy poruszać się po chorwacji


Przy takim podejściu ....... Jednym słowem - nie jedź. ( i nie marudź już więcej)
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 26.07.2009 09:53

closed...........
GRZEGORZ 04567
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZEGORZ 04567 » 26.07.2009 11:49

THE END :!:
camera
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) camera » 26.07.2009 11:58

W tamtym roku byłam autkiem bez klimy i podróż była spoko. Faktem jest ze już na miejscu poruszliśmy się klimatyzowanymi autobusami. Upał jest niesamowity.
Darek&Regina
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek&Regina » 26.07.2009 11:58

Mówiąc krótko bez klimy można zejść na tamten świat. Taka podróż w jedną stronę do chorwacji i .... The end. :roll:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18341
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.07.2009 12:46

W ubiegłym roku odwiedziliśmy z żoną Dubrownik , Dubę Palieska , Sucuraj , Korczulę , Trogir , Jeziora Plitwickie i całe mnóstwo innych malowniczych miejsc w CRO - piętnastoletnim samochodem bez klimy . Dało się :D Nawet 2 godzinki "kicania" w pełnym słońcu można wytrzymac :lol:
Ostatnio edytowano 26.07.2009 13:00 przez piotrf, łącznie edytowano 1 raz
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 26.07.2009 12:54

Patrząc z drugiej strony z klimy trzeba umieć korzystać, bo może zaszkodzić bardziej niż jej brak.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Czy klimatyzacja w samochodzie jest niezbędna?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone