Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuterevo.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vesna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 26.08.2014 12:57

Tytułem wstępu: to były moje i męża trzecie wakacje w Cro, a drugie z dziećmi, obecnie 3-letnimi. O poprzednich pobytach możecie poczytać tutaj:
https://www.cro.pl/3-20-ix-2010-plitvice-tribunj-brela-i-cudny-hvar-t42768.html
https://www.cro.pl/9-20-ix-2013-crikvenica-i-wyspa-brac-t43992.html

Jeżeli miałabym ułożyć ranking nadmorskich chorwackich miejscowości, w których byłam przez co najmniej jedną noc, zaczynając od najbardziej preferowanych, wyglądałby on tak:
1. Hvar na Hvarze
2. Supetar na Braću i Brela oraz Baśka Voda na Makarskiej Rivierze (trudno porównywać, miejsca zupełnie różne, oba piękne)
3. Tribunj (i Vodice)
4. Primośten
5. Crikvenica (totalna pomyłka)

Moja opowieść nie będzie długa. O Primośten napisano na tym forum całkiem sporo i nie chciałabym się powtarzać. W niektórych wątkach miejsce to zostało przedstawione tak pozytywnie (np. w urokliwej relacji Igłą pinii z zeszłego roku), że miałam wątpliwości, czy aby na pewno byłam w tym samym Primośten… Znajoma z pracy też się zachwycała. A ja… a ja nieco się rozczarowałam. I przekonałam się przy okazji że: nie można wrzucać całej Dalmacji do jednego worka (z napisem "tam wszędzie pięknie"); druga połowa czerwca to jednak nie to samo co pierwsza połowa września (jak się w swej naiwności łudziłam). We wrześniu jest spokojnie, leniwie i prawie pusto, tak jakby z końcem sierpnia kończyło się lato (pomimo iż temperatura bynajmniej o tym nie świadczy). W czerwcu zaczyna się sezon i choć ceny kwater są niższe niż w lipcu i sierpniu, to ludzi jest jak na mój gust zdecydowanie za dużo.

CDN
P6202331.JPG
A na zachętę - miśki :)
viltob08
Cromaniak
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 26.08.2014 13:21

Pierwsza :-)

Ja mam podobne odczucia co do Primostenu, piękne miejsce na wieczór, ale na cały pobyt...nie bardzo ;-)
obiadek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 26.08.2014 14:35

to ja chętnie poczytam bo Primosten to jedno miejsc które biore pod uwagę w wypadzie za tydzień
Vesna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 26.08.2014 15:15

Witajcie :)
Nie wiem czy wyrobię się z relacją w tydzień, ale... OK, nie ma na co czekać ;)

Do Cro wyruszyliśmy 19 czerwca. Do tej pory jeździliśmy we wrześniu (nigdy w tzw. wysokim sezonie), a w tym roku wrzesień nam niestety nie pasował (dzieci rozpoczynają przedszkole!). Jechaliśmy jak zwykle w ciemno, bo tak lubimy i w ten sposób możemy zatrzymać się w miejscu, które najbardziej nam odpowiada. A czy nam odpowiada przekonujemy się naocznie...

A zatem 19-ego nocleg w Wiedniu i 20-ego dalsza podróż na południe. Wiedeń jak zwykle płakał po nas deszczowymi łzami – jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żebyśmy wyjeżdżali stamtąd przy słonecznej aurze, obojętnie w którą stronę się udawaliśmy. Za to w trakcie pobytu pogoda zawsze nam dopisywała :) (O Wiedniu będzie jeszcze pokrótce później, bo to piękne miasto o godne odwiedzenia - choćby po drodze nad Adriatyk.)

P6201716 (1024x334).jpg
Z Wiednia - na południe...

Za nasz pierwszy cel obraliśmy Otoćac i sierociniec dla niedźwiedzi w Kuterevie. I tutaj odstępuję od trzymania się chronologii, ponieważ Kuterevo chcę sobie zostawić na koniec, a Wam na deser :) Czy ktoś z Forumowiczów w ogóle tam dotarł? Żadnej relacji chyba nie było.

CDN - jutro.
Igłą pinii
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 26.08.2014 15:19

Obowiązkowo jestem i śledzę z ciekawością!
madzia828
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 26.08.2014 15:25

ja też zasiadam do czytelni, w Primostenie byliśmy na jumbo pizzy, miasteczko nam się spodobało, w sierpniu oczywiście dużo ludzi :mrgreen: ciekawa jestem jakie plaże tam są?
trevia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 26.08.2014 19:06

Ja byłam w Primosten dwa razy i jestem w gronie osób, którym to miejsce przypadło do gustu, ale to zależy też w której części się mieszka i plażuje... :D

Miśki :D Czy to są misie zamieszkujące rezerwat gdzieś w Lice? :D
butibuma
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 26.08.2014 19:18

Witam. No to i ja zasiade i poczytam o Primostenie.
Wlasciwie to porownam moj pierwszy pobyt w Cro ktory wypadl wlasnie w Primostenie od 20 Lipca tego roku.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 19:26

Wprawdzie nie mieszkałam nigdy w Primošten, ale zwiedziłam kiedyś starówkę na wyspie i bardzo mi się podobała. No i oczywiście zazdroszczę nieosiągalnych dla mnie wakacji przed sezonem...
Czekam na cd. :D
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.08.2014 08:37

Zostaję z Wami i czekam na ciąg dalszy :)
giba0909
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 27.08.2014 08:44

Primośten fajny jest. Fajne plaże naokoło dużej Raducy. Piękna starówka na Raducy małej i urokliwa ścieżka naokoło starówki szczególnie wieczorem. Czekam na cd. relacji.
Bartek1977
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 27.08.2014 08:50

Wspominam Primosten z tegorocznego urlopu... I mam takie zdanie, że Starówka na wyspie urokliwa, lecz na plażowanie niekoniecznie fajnie - przede wszystkim płatne prysznice na plaży - 2 kuny za 30 sekund!!!!
Trąci to komercją, jak w Międzyzdrojach :x
Vesna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 27.08.2014 09:23

Witam Was wszystkich serdecznie :)

Trevia - tak, to właśnie są miśki z Liki, niedźwiedzi sierociniec mieści się ok. 15 km. od Otoćaca. Ale o tym będzie na końcu :)

Bartek1977 - z pryszniców nie korzystaliśmy... nawet nie wiedziałam że są płatne! A może w czerwcu jeszcze nie były? Bo nie widziałam tam nikogo kto by pobierał opłaty. Inna rzecz, że nie przyglądałam się specjalnie.

A zatem - Kuterevo później, zaś teraz zaczynam od wyjazdu na autostradę w okolicach Otoćaca. Nasz cel to... Rogoznica. Wcale nie Primośten ;)

P6212426.JPG
Zwyczajowa fotka przed Świętym Rochem...

P6212429 (1024x768).jpg
Widoczki z trasy - jeszcze na autostradzie.

A tu już zdjęcia robione z auta po zjechaniu z autostrady i minięciu Szybenika. Zapowiadało się dość malowniczo ;)
(Darujcie proszę niezbyt czyste szyby!)

P6212431 (1024x338).jpg

P6212441.JPG

P6212444 (1024x496).jpg

Do Rogoznicy docieramy około godz. 13 w sobotę 21-ego czerwca. Najpierw rozglądamy się za plażą. Szukamy takiej odpowiedniej dla naszych dwóch trzylatek (które szczęśliwie zasnęły w aucie, więc nie dopingują nas okrzykami typu "tu chcemy wysiąść, zostać i iść na plażę!").

Na stronie http://www.tz-rogoznica.hr/rogoznica/plaze.html Rogoznica chwali się kilkunastoma pięknymi plażami… tyle tylko, że – na moje krytyczne oko – na zdjęciach z tych plaż nie widać jakie są one małe, wąskie… no i - jak się właśnie przekonujemy - w czerwcu już zatłoczone.

Robimy rekonesans. Jedyne plaże, które przypadają nam do gustu (biorąc pod uwagę dzieci) to Śepurina i Lozica 1. Jednak ludzi tam co niemiara. Niby to weekend, ale… kto wie, czy w poniedziałek się przeluźni? Nie lubimy takich tłumów... Co ciekawe, bez problemu znajdujemy kwaterę tuż obok Lozicy, za 45 euro (cena niewygórowana!) - parter, widok na morze, sypialnia i pokój dzienny z rozkładaną kanapą. Jednak nie decydujemy się. Rogoznica na pierwszy rzut oka nie podoba nam się – co jest dla mnie zaskoczeniem, bo w necie i w relacjach Forumowiczów wyglądała nieźle. Szybka decyzja... jedziemy dalej – a raczej cofamy się – do Primośten.

CDN, jak dam radę to przed wieczorem.
giba0909
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 27.08.2014 11:01

Bartek1977 napisał(a):Wspominam Primosten z tegorocznego urlopu... I mam takie zdanie, że Starówka na wyspie urokliwa, lecz na plażowanie niekoniecznie fajnie - przede wszystkim płatne prysznice na plaży - 2 kuny za 30 sekund!!!!
Trąci to komercją, jak w Międzyzdrojach :x

Ja chodziłem na plaże koło niedokończonego hotelu. Tam fajnie, mało ludzi. Co prawda nie było tam pryszniców, ale jak coś można było schować si,ę przed słońcem w piniowym lasku lub spacerować fajnym deptakiem. Plaże w zatoczkach koło starówki i z drugiej strony mocno zatłoczone. Prysznic brałem po powrocie do kwatery. :lol:
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 27.08.2014 12:00

Z przyjemnością poczytam....w Primośten byliśmy w 2010 roku, w drugiej połowie sierpnia i ...zakochaliśmy się w Chorwacji. To był nasz pierwszy wyjazd do Cro...
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019