Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sevid Subiektywnie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 01.03.2024 15:14

dids76 napisał(a):Dawno nie byłem w tamtych okolicach (ponad 10 lat) i chyba ludzi więcej niż kiedyś. Nawet do Uvala Stari Trogir dotarło już GSV :roll: https://maps.app.goo.gl/haSmyV4FTCPKY7Lk7


Heh, XXI wiek Mariuszu, nawet w Sevid! :lol:

Z takich różnic, to zauważyłem jeszcze, że kilka lat temu po wschodniej stronie półwyspu plaża była "pociachana" pomostami. Od kilku lat pomostów nie ma, ale jest za to ładniejsza plaża.
Wiola-Tom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiola-Tom » 01.03.2024 17:04

luk006 napisał(a):A więc dotarłem niemal na koniec naszego forum 8). Choroba, ostatni post z 2020 roku, świadczy o tym, że miejscowość nie cieszy się zbytnim powodzeniem. Ale wiedziałem w co się pakuje. Zdecydowanie wolę spokojniejsze mieściny, a nawet wiochy :hut:. Szał Makarskiej, czy Baśkiej, zgiełk, hałas, ocieractwo, to zdecydowanie nie dla mnie. To mam na codzień...

Co mnie przekonało? Wioska wygląda na bardzo urokliwą, ale w momencie, gdy zobaczyłem w necie zdjęcia wykonane w "szczytowych" miesiącach, czyli w lipcu i sierpniu z plażą i ilością osób na niej, gębula mi się roześmiała od ucha do ucha :zeby: i w ostateczności mnie to przekonało! Jak naprawdę będzie? Przekonam się osobiście za niespełna 5 miesięcy.

Do tego czasu, jeśli ktoś mógłby coś jeszcze dorzucić do tego wątku, będę bardzo wdzięczny. Będę po wschodniej stronie półwyspu i zauważyłem, że są tam dwie nowe knajpki, a w zasadzie bistro (Kjara) + knajpka (Choice Beach)? Był ktoś z Was tam? Opnie w necie, cakiem niczego sobie. Do tego obok bistro jest chyba jakaś budka z owocami i warzywami. Czy jest gdzieś jeszcze jakiś stragan? Może gdzieś w centrum, obok jedynego marketu "Ribola"? Ewentualnie może ktoś podpowie, gdzie można kupić świeżą rybkę, oliwę lub jakiś miejscowy destylacik, tudzież winko? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Oczywiście jeśli uda się pojechać i wrócić, obiecuję garść świeżych, szczegółowych informacji :D .




Też jestem ciekaw co nowego w Sevid się zmieniło :oczy: Wracamy do Sevidu po 10 latach. Jedziemy 1 lipca. (luk006) kiedy?Zobaczymy co ciekawego i jakie nowości w ciągu ostatnich 10 lat się pojawiły :D :coool:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 01.03.2024 17:16

Wiola-Tom napisał(a): (luk006) kiedy?

Ja dopiero z końcem lipca.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 02.03.2024 12:03

dids76 napisał(a):Dawno nie byłem w tamtych okolicach (ponad 10 lat) i chyba ludzi więcej niż kiedyś. Nawet do Uvala Stari Trogir dotarło już GSV :roll: https://maps.app.goo.gl/haSmyV4FTCPKY7Lk7

Niestety nie tylko GSV dotarło na Stari Trogir (zdjęcie z końca 2023r)
Obrazek
Nie wiem co ta koparka tam kopała, ale miejscowi już narzekają, że Sevid coraz bardziej zabetonowany. Ja też myślę, że nie powinno na cyplu powstać dużo więcej domów, bo wtedy zrobi się naprawdę tłoczno na plażach. A to według mnie wciąż fajne miejsce do spokojnego wypoczynku. Nie jest oczywiście tak bezludne, jak "zatunelowy" Hvar, ale ma swój klimat.
Dodam jeszcze, że jak to w Chorwacji, wodociągu wciąż nie ma, więc na przyjeżdżających pierwszy raz czeka atrakcja spotkania na wąskiej drodze woziwody :chytry:
Swoją drogą, to przywożą tę wodę, ale jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś wywoził nieczystości. Chyba ci chytrzy turyści nie myją się wcale, a całą wodę wypijają i potem sikają do morza :lol:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 02.03.2024 13:10

Yyyyy, nie ma wodociągu, to znaczy co leci z kranu, z prysznica itd.? :oczy:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 02.03.2024 13:18

Nie no, woda jest normalnie w kranie. Każdy gospodarz ma duży zbiornik (z reguły pod domem), który jest napełniany za pomocą beczkowozów co jakiś czas. Dla turystów objawia się to jedynie tym, że na drodze do Sevidu Górnego, gdzie jest ujęcie wody, można spotkać woziwodę, z którym w niektórych miejscach trzeba pokombinować, żeby się minąć 8)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sevid Subiektywnie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone