Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czemu nie potrzeba do Chorwacji Zielonej Karty

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomlekkat
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.07.2006
Czemu nie potrzeba do Chorwacji Zielonej Karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlekkat » 11.07.2006 17:22

Pytanie jak wyżej - przecież Chorwacja nie jest w Unii. Mam też pytanie - jesli nie trzeba zielonej karty to co z przejazdem do Dubrovnika????
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.07.2006 17:38

:( tego jeszcze nie słyszałem.
skolimiak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 18.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) skolimiak » 11.07.2006 19:07

trzeba mieć zieloną kartę. w Bośni sprawdzają
tomlekkat
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlekkat » 11.07.2006 19:18

W Bosni rozumiem - ale czemu w Chorwacji nie jest wymagana - przeciez Chorwacja nie jest w Unii
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 11.07.2006 20:23

Po prostu Chorwaci tak miło uchwalili i już... :D
Czego to się nie robi dla miłych turystów?...

PozdraV
J.
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006
zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 11.07.2006 23:12

chorwacja jest krajem stowarzyszonym z krajami systemu zielona karta i dla tego nie jest wymagana, ponadto cro jest stowarzyszona z ue
j-23
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 11.07.2006 23:12

Chorwacja jest sygnatariuszem Porozumienia Wielostronnego w którym na zasadzie wzajemności zobowiązuje się do honorowania ubezpieczeń OC wystawionych w krajach które również podpisały tą umowę.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 11.07.2006 23:17

tomlekkat napisał(a):Pytanie jak wyżej - przecież Chorwacja nie jest w Unii. Mam też pytanie - jesli nie trzeba zielonej karty to co z przejazdem do Dubrovnika????


Zielona Karta tudzież jej "niekonieczność" nie ma nic wspólnego z Unią. Po prostu poszczególne kraje się umawiają ze sobą że honorują wzajemnie ubezpieczenia (komunikacyjne, zdrowotne) i tyle. Takim krajem jest m.in HR której zależy na turystach. I tak za wszystko trzeba zapłacić kupując normalne ubezpieczenie bo w przyrodzie nic nie jest za darmo.
Do Dubrownika się dojedzie bo w Neum (HR/BiH) nikt niczego nie sprawdza.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 12.07.2006 10:16

Fakt. Mnie się nie zdażyło aby ktoś sprawdzał zieloną kartę w Neum.
Ja osobiście poprostu proszę o zieloną kartę mojego ubezpieczyciela bo nic za nią się nie płaci ( przynajmniej tam gdzie ja się ubezpieczam) i jadę sobie spokojnie. Bo np. wymyśliliśmy w zeszłym roku wypad na jeden dzień do Czarnogór i tam już niestety Panowie celnicy chcieli zieloną kartę.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 12.07.2006 11:08

ally napisał(a):Fakt. Mnie się nie zdażyło aby ktoś sprawdzał zieloną kartę w Neum.
Ja osobiście poprostu proszę o zieloną kartę mojego ubezpieczyciela bo nic za nią się nie płaci ( przynajmniej tam gdzie ja się ubezpieczam) i jadę sobie spokojnie. Bo np. wymyśliliśmy w zeszłym roku wypad na jeden dzień do Czarnogór i tam już niestety Panowie celnicy chcieli zieloną kartę.


Bardzo jestem ciekawy czy teraz gdy Czarnogóra jest już niepodległa to postawi na turystykę tak jak Chorwacja (a takie są zapowiedzi) i zniesie wkrótce obowiązek paszportu i dogada się w kwestii zielonej karty. To będzie najlepszy barometr ich intencji

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Czemu nie potrzeba do Chorwacji Zielonej Karty
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone